Členovia Výboru NR SR pre európske záležitosti sa zúčastnili na stretnutí výborov pre európske záležitosti parlamentov štátov V4 Vytlačiť stránku / Print page

17. 4. 2023 18:55

Bratislava 17. apríl 2023 (Výbor NR SR pre európske záležitosti) - V Budapešti sa v dňoch 16. a 17. apríla 2023 uskutočnilo spoločné rokovanie výborov pre európske záležitosti parlamentov štátov Vyšehradskej štvorky. Za slovenskú stranu sa na stretnutí zúčastnili zástupcovia Výboru NR SR pre európske záležitosti, menovite podpredseda Peter Kmec, podpredsedníčka Zita Pleštinská a členovia Peter Osuský a Ľudovít Goga.
Ústrednou témou stretnutia tohto formátu boli aktuálne otázky agendy Európskej únie. Predstavitelia výborov spoločne diskutovali o programe aktuálneho švédskeho predsedníctva EÚ a o možných úlohách nasledujúceho tria predsedníctva). Témy prezentoval veľvyslanec Švédskeho kráľovstva Dag Filip Hortelius.

Nemenej dôležitou bola aj téma energetickej bezpečnosti a zelená tranzícia, ktorú uviedol štátny tajomník Ministerstva pre energetiku Maďarska Attila Steiner. Počas rokovania sa venovali aj aktuálny problémom súvisiacich s dovozom a tranzitom ukrajinského obilia, ktoré pomerne často ilegálne končí na trhoch Európskej únie. V4 v závere spoločného stretnutia vyzvala EÚ, aby sa týmto problémom urgentne zaoberala.

Deň v parlamente

<- ->