Dni vidieka v Národnej rade SR Vytlačiť stránku / Print page

18. 10. 2022 16:30

Bratislava 18. októbra 2022 (Výbor NRSR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie) – Na západnej terase Bratislavského hradu sa dnes pod záštitou predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára a v spolupráci s Výborom Národnej rady SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie konal 18. ročník Dňa vidieka v NR SR s názvom Atraktívnejší vidiek.

Cieľom stretnutia boli rozhovory so zákonodarcami o potrebách a problémoch slovenského vidieka a o možnostiach ich riešenia. Podujatie organizuje OZ Vidiecky parlament na Slovensku a už osemnásty krát predstavuje prácu a aktivity pre slovenský vidiek. Súčasťou prezentácie bol nielen Vidiecky parlament mladých na Slovensku (VPMS), ale taktiež Projekt Polirural – „Vízia pre atraktívnejší vidiek“, Dedina roka Kláštor pod Znievom, Výstava slovenskej agentúry životného prostredia súťaže Dedina roka, Vidiecke ženy – Líderky, UM, nezisková organizácia, Stredná odborná škola Želovce, HEMP CLUSTER a ďalšie partnerské organizácie. „Som veľmi rád, že predseda parlamentu prevzal záštitu nad týmto podujatím a taktiež ma teší, že som sa ako predseda pôdohospodárskeho výboru mohol na Dni Vidieka spolupodieľať. Je nesmierne dôležité porozumieť potrebám vidieka, aby legislatíva, ktorú v Národnej rade tvoríme, neskôr tieto potreby odrážala a napĺňala ich,“ vysvetlil predseda Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslav Karahuta.

Zámerom podujatia a prezentácie jednotlivých organizácii bolo, aby sa práve vidiecke územie mohlo ľahšie stať atraktívnou alternatívou pre život.

Deň v parlamente

<- ->