Jubilejné 30. výročie prijatia Ústavy SR bude spojené s Dňom otvorených dverí Národnej rady SR Vytlačiť stránku / Print page

6. 8. 2022 11:00

Bratislava 6. augusta (Kancelária NR SR) - Vo štvrtok 1. septembra, ktorý je zároveň aj dňom Ústavy SR, sa pre verejnosť opäť otvoria brány parlamentu. Tohtoročný Deň otvorených dverí sa bude niesť v duchu jubilejného 30. výročia prijatia Ústavy SR. Návštevníkov tak čaká zaujímavý a pestrý program, vďaka ktorému budú mať nielen zážitok, ale taktiež sa aj niečo nové dozvedia.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár dnes prostredníctvom videonahrávky pozval verejnosť na Deň otvorených dverí NR SR, ktorý sa bude konať už o necelý mesiac v areáli parlamentu a Bratislavského hradu. „Je mi veľkou cťou a potešením, že po dvoch rokoch pandémie môžeme znova zorganizovať deň otvorených dverí,“ povedal predseda parlamentu Boris Kollár.

V hlavnej budove Národnej rady SR si návštevníci budú môcť prezrieť vstupný foyer či rokovaciu sálu. Tradične bude mať verejnosť v tento deň voľný prístup aj do Bratislavského hradu, kde budú môcť navštíviť za bežných okolností verejne nesprístupnené reprezentačné priestory - Prijímaciu sálu, Veľkú rokovaciu sálu, Zrkadlovú sieň a Porcelánový kabinet, ktoré slúžia predovšetkým na prijímanie zahraničných ústavných činiteľov.

Na Západnej terase Bratislavského hradu sa návštevníci budú môcť stretnúť so všetkými poslankyňami, poslancami a poslaneckými klubmi, pričom tam nájdu aj stanovištia poslancov a poslankýň, ktorí v súčasnosti nepôsobia v žiadnom poslaneckom klube.

Počas celého dňa bude v spolupráci s viacerými ministerstvami pripravený zaujímavý program - prehliadka vojenskej a policajnej techniky či rôzne ukážky našich obranných a záchranných zložiek. Pre tých najmenších bude taktiež pripravený detský kútik.

Predseda parlamentu Boris Kollár zároveň zdôraznil, že tento rok si pripomíname 30. výročie od prijatia Ústavy SR. V úvode Dňa otvorených dní preto bude za sprievodu sálv slávnostne vztýčená štátna vlajka SR, vďaka čomu bude podľa slov predsedu táto udalosť o to výnimočnejšia.

Podrobný program Dňa otvorených dverí budeme postupne zverejňovať na našich oficiálnych účtoch na sociálnych sieťach a webovej stránke Národnej rady SR.

Deň v parlamente

<- ->