Podpredseda NR SR M. Laurenčík prijal kórejského veľvyslanca a zástupcu ministra zahraničných vecí Kórejskej republiky Vytlačiť stránku / Print page

22. 7. 2022 14:10

Podpredseda Národnej rady SR Milan Laurenčík na pôde parlamentu prijal kórejského veľvyslanca na Slovensku Byeongdoa Leea a zástupcu ministra ZV Kórejskej republiky pre politické záležitosti pána YEO Seung-baea.

Na úvod boli vyzdvihnuté priateľské vzťahy s Kórejskou republikou, ktoré  sú založené na spoločných hodnotách, akými sú demokracia, dodržiavanie ľudských práv a právny štát.

,,Pre Slovensko je Kórejská republika významným partnerom hlavne v hospodárskej oblasti“ povedal podpredseda Laurenčík. Je ale naším spoločným cieľom rozvíjať spoluprácu medzi oboma krajinami aj v ďalších oblastiach, ako je vedecko-technická spolupráca, inovácie, kultúra alebo vzdelávanie.

Významným míľnikom počas rozhovoru bola podpora vzájomnej spolupráce aj na regionálnej úrovni so Žilinským, Trnavským a Bratislavským samosprávnym krajom. Svedčí o tom aj podpísanie memoranda o spolupráci medzi Žilinskou univerzitou a univerzitou v Kórei, ktoré má zabezpečiť vzájomnú výmenu študentov. ,,Študenti tak budú mať možnosť rozšíriť si svoje poznatky o nové vedomosti z inej krajiny a následne ich uplatňovať na Slovensku.“ dodal Laurenčík.

Na záver stretnutia dodal, že verí, že naše krajiny budú naďalej rozvíjať doposiaľ cennú medziparlamentnú spoluprácu.

 

Deň v parlamente

<- ->