NRSR: Rokovanie mandátového výboru o vydaní Fica na väzobné stíhanie prerušili Vytlačiť stránku / Print page

27. 4. 2022 14:22

Bratislava 27. apríla (TASR) - Rokovanie mandátového a imunitného výboru Národnej rady (NR) SR, ktorý sa zaoberá žiadosťou Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na vzatie lídra Smeru-SD a poslanca parlamentu Roberta Fica do väzby, prerušili. Pokračovať má v stredu večer po schôdzi NR SR. Potvrdila to predsedníčka výboru Anna Andrejuvová (OĽANO).
      Do diskusie vo výbore sú ešte prihlásení traja poslanci. "Dĺžku neviem odhadnúť, lebo ozrejmujú skutočnosti, ktoré niekedy netrvajú jednu minútu," priblížila šéfka výboru. Na rokovaní výboru sa zúčastňujú Ficovi obhajcovia aj prokurátor ÚŠP. Poslanci Smeru-SD sa z rokovania ospravedlnili. Prítomných bolo desať poslancov.
      Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v rámci akcie Súmrak obvinil Fica a exministra vnútra Roberta Kaliňáka zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj z opakovaného zločinu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. V prípade sú obvinení aj nitriansky podnikateľ Norbert B. a policajný exprezident Tibor G.
      Žiadosťou prokurátora ÚŠP o vzatie poslanca parlamentu Fica do väzby by sa mala NR SR zaoberať vo štvrtok (28. 4.). Prípadné väzobné stíhanie poslanca NR SR je možné až po súhlase parlamentu a rozhodnutí súdu.


      her luc mia

Deň v parlamente

<- ->