NRSR: Poslanci začali mimoriadne rokovanie, opozícia chce opäť odvolávať Mikulca Vytlačiť stránku / Print page

27. 4. 2022 14:16

Bratislava 27. apríla (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR začali v stredu popoludní rokovanie mimoriadnej schôdze k odvolávaniu ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Inicioval ju opozičný Smer-SD. Opozícia mu vyčíta medializované informácie o jeho údajnom priamom zasahovaní do "živých" trestných vecí. V pléne NR SR je okrem Mikulca aj premiér Eduard Heger (OĽANO) a niekoľko členov vlády.
      Predseda Smeru-SD Robert Fico tvrdí, že Mikulec komunikoval s policajným prezidentom a pýtal sa ho na stav vyšetrovania konkrétnych vecí. Mikulec je podľa poslanca človek preukázateľne podozrivý z korupcie a dal pokyn na prerušenie policajného zásahu. Opozícia tvrdí, že minister sa osobitne zaujímal o vyšetrovanie prípadov, ktoré sa môžu dotýkať ľudí, vďaka ktorým sa stal členom vlády.
      Mikulec čelil odvolávaniu v parlamente už niekoľkokrát. Ani raz sa ho opozícii nepodarilo odvolať. Naposledy sa ho pokúsili odvolať v marci pre nezvládnutie riadenia utečeneckej krízy vyvolanej vojnou na Ukrajine a jej zverenie menším súkromným firmám.


      sum lef luc liv

Deň v parlamente

<- ->