NRSR: B. Kollár otvoril mimoriadnu schôdzu k situácii na Ukrajine Vytlačiť stránku / Print page

25. 2. 2022 13:38

Bratislava 25. februára (TASR) - Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) v piatok popoludní otvoril mimoriadnu schôdzu parlamentu. V jej úvode má vystúpiť veľvyslanec Ukrajiny v SR Jurij Muška. Parlament má tiež prijať vyhlásenie k vojenskej agresii Ruska proti Ukrajine. Poslancov zároveň čaká rokovanie o legislatíve reagujúcej na situáciu na Ukrajine. Na rokovanie NR SR prišli aj viacerí členovia vlády vrátane premiéra Eduarda Hegera (OĽANO).
      Parlament by mal podľa návrhu vyhlásenia odsúdiť "nevyprovokovanú, neodôvodnenú a neoprávnenú vojenskú agresiu Ruskej federácie proti Ukrajine". V prípade schválenia vyhlásenia chce NR SR požiadať Rusko o okamžité zastavenie vojenskej operácie a stiahnutie ozbrojených síl z Ukrajiny.
      Návrh zákona, ktorý vláda odobrila na dopoludňajšom rokovaní, sa má prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní.
      Legislatívou sa navrhuje, aby bolo možné vyhlásiť mimoriadnu situáciu aj v prípade hromadného prílevu cudzincov. Novela zákona o azyle umožní vláde vyhlásiť poskytovanie dočasného útočiska aj bez rozhodnutia Rady Európskej únie. V zákone sa zároveň precizujú ustanovenia, ktoré upravujú poskytnutie dočasného útočiska. Úpravou zákona o kybernetickej bezpečnosti sa sleduje cieľ zamedziť šíreniu škodlivého obsahu na internete prostredníctvom nového inštitútu "blokovania".


      sum bac em mac

Deň v parlamente

<- ->