NRSR: Poslanci vo štvrtok ráno rokujú o novelách z dielne rezortu vnútra Vytlačiť stránku / Print page

2. 12. 2021 9:11

Bratislava 2. decembra (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR rokujú vo štvrtok ráno o novelách z dielne Ministerstva vnútra (MV) SR. V úvode rokovacieho dňa rokujú poslanci o novele zákona o registri adries a novele zákona o obecnom zriadení. V pléne sedí minimum poslancov. Na programe majú aj novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorou sa má skrátiť volebné moratórium.
      Do registra adries by malo byť podľa návrhu povinné zapisovať čísla bytov. Názov budovy by sa mal zadávať dobrovoľne. Zlepšiť by sa mala aj povinnosť stavebníka pri zameraní geografickej osi ulice.
      Po prerokovaní noviel z dielne MV majú poslanci rokovať o vládnych návrhoch zákonov spolu s návrhmi na skrátené legislatívne konanie, ktoré pribudli do programu schôdze. Jeden hovorí o očkovacích poukazoch pre seniorov, druhým je návrh zákona o podpore v čase skrátenej práce.
       Popoludní čaká zákonodarcov aj tradičná Hodina otázok. Po nej by mali diskutovať o návrhoch kandidátov na posty komisárov pre deti a zdravotne postihnutých. Samotná voľba by sa mala konať po hlasovaní o 17.00 h.


      sum luc lem

Deň v parlamente

<- ->