Politik s ľudskou tvárou sa „vrátil" do parlamentu Vytlačiť stránku / Print page

28. 11. 2021 19:20

Bratislava 28. november (Kancelária NR SR)

Nejeden archív by chcel mať vo svojich zbierkach také jedinečné dokumenty, akými sa môže v týchto dňoch popýšiť Kancelária Národnej rady SR.

Politik s ľudskou tvárou, tak znie podtitul pôsobivej výstavy vo foyer budovy parlamentu. Vy už určite tušíte, že špeciálna expozícia je venovaná najuznávanejšiemu slovenskému politikovi vo svete Alexandrovi Dubčekovi pri príležitosti stého výročia jeho narodenia. Chceme si tak uctiť človeka, ktorý sa stal symbolom veľkých spoločenských zmien v Československu pred viac ako polstoročím.

Vzácne listiny, unikátne dokumenty či autentické predmety predstavujú Dubčeka najmä ako poslanca československého Národného zhromaždenia, neskôr Federálneho zhromaždenia a Slovenskej národnej rady. Z jeho ručne písaného životopisu, z vlastnoručne vyplneného dotazníka poslanca Národného zhromaždenia či z Dubčekovho osobného parlamentného spisu sa dozvedáme málo známe detaily z politického a osobného života veľkého slovenského štátnika.

Prvým návštevníkom pozoruhodnej výstavy bol predseda Národnej rady SR Boris Kollár. Podmanivú expozíciu si pozrel so špeciálnym sprievodcom ? Dubčekovým synom Pavlom.

Prísne protiepidemiologické opatrenia, žiaľ, neumožňujú, aby na nevšednú parlamentnú výstavu zavítala aj široká verejnosť. To najzaujímavejšie z našej novej expozície sa Vám preto pokúsime v najbližších dňoch priblížiť aspoň prostredníctvom sociálnych sietí. Už teraz sa tešíme na vaše komentáre, názory či postrehy.

Deň v parlamente

<- ->