NRSR: Poslanci ukončili deň diskusiou o zmenách v paragrafe 363 Trestného poriadku Vytlačiť stránku / Print page

24. 11. 2021 19:20

Bratislava 23. novembra (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili prvý rokovací deň 51. schôdze diskusiou k návrhu na zmeny v paragrafe 363 Trestného poriadku. Novelu predložil koaličný poslanec Alojz Baránik (SaS). Hlasovať o novele by mali v závere schôdze.
      Legislatívnou zmenou navrhuje obmedziť právomoc generálneho prokurátora zrušiť rozhodnutie podľa sporného paragrafu. Navrhnúť postup podľa tohto ustanovenia by podľa jeho návrhu mohli len poškodený a zúčastnená osoba, a to len v neprospech obvineného.
      Poslanci sa zídu opäť v stredu (24. 11.) ráno od 9.00 h. V zmysle programu by sa mali venovať legislatívnym zmenám z dielne podpredsedu vlády Štefana Holého (Sme rodina). Podľa novely zákona o metrológii by mohli overovať určené meradlá viaceré firmy. Z novely zákona o núdzových zásobách ropy a ropných výrobkov zasa vyplýva, že Agentúra pre núdzové zásoby ropy a ropných výrobkov by už nemala mať povinnosť uzatvárať zmluvu s dovozcami, prepravcami, spracovateľmi či predajcami ropy a ropných výrobkov, ktorí voči nej majú nesplatené záväzky. Zaoberať by sa plénum malo aj návrhom zákona o Komore geodetov a kartografov.

      luc sum alh liv

Deň v parlamente

<- ->