Predseda parlamentu B. Kollár poďakoval ministrovi zahraničných vecí I. Korčokovi za jeho úspešnú snahu v súvislosti so zrušeným uznesením Maďarska o nákupe slovenskej pôdy Vytlačiť stránku / Print page

12. 10. 2021 14:30

Bratislava 12. októbra 2021 (Kancelária NR SR) - Predseda NR SR Boris Kollár oceňuje výsledok rokovania ministrov zahraničných vecí Slovenska a Maďarska v súvislosti s uznesením o nákupe poľnohospodárskej pôdy na Slovensku.
 
Šéf parlamentu Boris Kollár si váži aktívny prístup ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR I. Korčoka v rámci rokovania s maďarskou stranou o nákupe slovenskej poľnohospodárskej pôdy. „Oceňujem, že si uvedomil vážnosť situácie a tento problém začal okamžite riešiť,“ uviedol predseda Národnej rady Boris Kollár.

Podľa slov Borisa Kollára sú akékoľvek snahy o cielené nákupy pôdy či nehnuteľností na Slovensku zo strany iných štátov neprijateľné a je potrebné sa voči takýmto tendenciám rázne ohradiť. „Chcel by som zároveň oceniť prácu diplomatov a to na oboch stranách. Ďakujem ministrovi zahraničných vecí Maďarska P. Szijjártóvi a predovšetkým maďarskému premiérovi V. Orbánovi, že toto uznesenie na rokovaní vlády stiahol,“ doplnil predseda NR SR.

Predseda slovenského parlamentu na záver dodal, že konštruktívny dialóg je správnou cestou k udržiavaniu našich priateľských bilaterálnych vzťahov.

Deň v parlamente

<- ->