NRSR: Do diskusie k odvolávaniu R. Mikulca sa prihlásilo 13 rečníkov i ministri Vytlačiť stránku / Print page

15. 6. 2021 11:07

Bratislava 15. júna (TASR) - V pléne Národnej rady (NR) SR sa začala diskusia k odvolávaniu ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Písomne sa do nej prihlásilo 13 rečníkov. Záujem o vystúpenie už prejavili aj viacerí ministri i premiér. V úvode schôdze prečítal odôvodnenie odvolávania Mikulca šéf Smeru-SD Robert Fico. S obhajobou následne vystúpil samotný minister.
      Spomedzi 13 písomne prihlásených rečníkov je jeden za poslanecký klub. Dĺžka jeho rečníckeho času je teda 30 minút. Zvyšní písomne prihlásení môžu hovoriť najviac 20 minút. Poslanci môžu reagovať faktickými poznámkami, jedna môže trvať najviac dve minúty. Hocikedy môžu požiadať o slovo členovia vlády, premiér, podpredsedovia a predseda NR SR. Predseda vlády a šéf parlamentu môžu rečniť bez obmedzenia, podpredsedovia parlamentu a členovia vlády najviac 20 minút. "V prípade prerokovania návrhu na vyslovenie nedôvery členovi vlády dĺžka rečníckeho času tohto člena vlády nie je obmedzená," píše sa v rokovacom poriadku NR SR.
      Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) už informoval, že štyria členovia vlády vystúpia v diskusii ešte pred poslancami. Okrem Mikulca sa prihlásili do diskusie aj premiér Eduard Heger a minister financií Igor Matovič (obaja OĽANO) i vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí). Mimo poriadia tiež vystúpi podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO).
      Po písomne prihlásených poslancoch sa budú môcť zákonodarcovia do diskusie prihlásiť aj ústne.


      luc sum mac

Deň v parlamente

<- ->