NRSR: Poslanci pokračujú v diskusii o predĺžení núdzového stavu Vytlačiť stránku / Print page

25. 2. 2021 10:23

    Bratislava 25. februára (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR od štvrtkového rána pokračujú v diskusii o vyslovení súhlasu s predĺžením núdzového stavu. Do rozpravy je písomne prihlásených ešte sedem rečníkov.
      Poslanec Rastislav Schlosár (ĽSNS) vo svojom vystúpení vláde vyčíta, že v odôvodnení návrhu nenašiel, aké následky mal a bude mať núdzový stav na životy občanov. Obsahuje podľa neho množstvo formalít a všeobecných fráz. Poukázal na nedostatočné trasovanie a chýbajúce dáta v boji proti pandémii. Preto sa pýta, na základe čoho vláda predkladá návrh na predĺženie núdzového stavu.
      Na programe 24. schôdze majú poslanci ešte návrh uznesenia z dielne opozičného Smeru-SD. Hovorí o tom, aby parlament vyjadril vážne znepokojenie nad meškaním prác národného plánu podpory obnovy a odolnosti. Plénum má tiež voliť členov Výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu.
      Rokovanie pléna sa má počas štvrtka prerušiť od 12.00 do 16.00 h, aby sa mohli poslanci zúčastniť na pohrebe zosnulého kolegu Ľubomíra Petráka.


      sum luc mia

Deň v parlamente

<- ->