NR SR: Predseda parlamentu Boris Kollár prijal nového veľvyslanca Ruskej federácie Vytlačiť stránku / Print page

7. 12. 2020 14:30

 

NR SR: Predseda parlamentu Boris Kollár prijal nového veľvyslanca Ruskej federácie

Bratislava 07. decembra (Kancelária NR SR)


Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár v pondelok prijal nového mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ruskej federácie na Slovensku J.E. Igora Borisoviča Bratčikova. Išlo tak o  prvé prijatie nového veľvyslanca šéfom zákonodarného zboru. Zároveň, vzhľadom na zdravotný stav šéfa parlamentu sa stretnutie konalo priamo u predsedu doma.

 Predseda Národnej rady SR Boris Kollár prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ruskej federácie v Slovenskej republike Igora Borisoviča Bratčikova. Prijatie sa uskutočnilo v súvislosti so začiatkom jeho misie na Slovensku. Bolo zamerané na zhodnotenie dosiahnutej úrovne bilaterálnych vzťahov a možnosti rozvoja ďalšej spolupráce.

Predseda parlamentu vyjadril presvedčenie, že mandát veľvyslanca Igora Bratčikova prispeje k ďalšiemu rozvoju pragmatických a konštruktívnych vzťahov s Ruskou federáciou. Je dôležité, že sa dokážeme rozprávať aj o veciach, na ktoré nemáme rovnaký názor. Napriek existujúcim obmedzeniam má Slovenská republika záujem o otvorený  dialóg“, dodal predseda parlamentu.

Medzi-parlamentná spolupráca zohráva v našich vzťahoch dôležitú úlohu a prispieva významným dielom ku konštruktívnej interakcii našich krajín.

Ruská federácia patrí k významným obchodným partnerom Slovenska. Predseda parlamentu vyjadril prianie, že po prekonaní existujúcej pandémie sa obom krajinám podarí vzájomný obchod ešte viac zintenzívniť. „Nezabúdame však ani na širší rozmer našej spolupráce napríklad v oblasti cestovného ruchu, školstva, kultúry, či na regionálnej a samosprávnej úrovni, ako aj kontaktov medzi občanmi, kde sa môžeme oprieť o rozsiahlu doterajšiu spoluprácu“, dodal predseda Kollár.

 

Zároveň doplnil, že sa s veľvyslancom venovali aj aktuálnej téme – pandémii koronavírusu Covid-19 a jej dopadom na ekonomiku.  V závere stretnutia predseda parlamentu vyjadril nádej, že sa obom krajinám podarí so vzniknutou krízovou situáciou vysporiadať v čo najkratšom čase.

Deň v parlamente

<- ->