Predseda NR SR Boris Kollár požiadal Petra Pellegriniho o odstup z funkcie podpredsedu až pred najbližšou schôdzou Vytlačiť stránku / Print page

30. 9. 2020 10:30

Bratislava 30. septembra (Kancelária NR SR) -  Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár dnes požiadal Petra Pellegriniho, aby kvôli riadnemu zabezpečeniu chodu Národnej rady odstúpil z funkcie podpredsedu parlamentu až pred najbližšou schôdzou parlamentu. „Registrujem rozhodnutie Petra Pellegriniho abdikovať na post podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky k 30. septembru 2020. V tomto náročnom čase pandémie koronavírusu je však mojou snahou i zodpovednosťou, aby parlament plnil všetky svoje zákonné i protokolárne povinnosti a jeho najvyšší predstavitelia boli plne zastupiteľní. Preto som pána Pellegriniho požiadal, aby vo funkcii podpredsedu zotrval až do dňa pred začatím najbližšej riadnej schôdze Národnej rady, kedy by mal byť zvolený jeho nástupca,“ uviedol predseda parlamentu Boris Kollár.  
Peter Pellegrini predsedovi parlamentu oznámil, že jeho návrh akceptuje a bude až do 19. októbra plniť všetky povinnosti podpredsedu Národnej rady SR.

Deň v parlamente

<- ->