Štefánik: Blaho národa je prvoradé, vyhlásil B. Kollár pri spomienke na Štefánika Vytlačiť stránku / Print page

21. 7. 2020 12:45

 Bratislava/Košariská 21. júla (TASR) - Blaho národa je prvoradé, pretože náš národ je naším zrkadlom a našou budúcnosťou. Vyhlásil to predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) vo svojom príhovore počas osláv 140. výročia narodenia generála Milana Rastislava Štefánika v Košariskách.

     Aj predstaviteľom politickej moci pripomenul, že pre národ sa treba obetovať. Odvoláva sa pritom na Štefánikov výrok: "Národu sa nedáva, len žobrákovi, národu sa treba obetovať." Kollár rovnako apeloval na ľudí, aby sa nevzdávali svojho práva meniť veci k lepšiemu.

     "Nikdy sa nevzdávajte svojho práva meniť veci k lepšiemu, uchovajte si vôľu, zanietenie a húževnatosť, tak ako to robil aj Milan Rastislav Štefánik. Lebo len spoločným úsilím a vôľou vieme vytvárať krajšie Slovensko, krajšiu domovinu, šťastnejšie rodiny," uviedol Kollár.

     Štefánika označil za velikána slovenského národa a jedného z najvýznamnejších mužov slovenských dejín. "Bol usilovný, pracovitý a zapálený pre dobrú vec," uviedol a vyzdvihol Štefánikovu odvahu, zanietenie a bojovnosť. Pripomenul, že prejavil nasadenie aj pri vzniku Československa. Jeho odhodlanie bojovať a nevzdávať sa označil za odkaz pre súčasnosť.

     V tejto súvislosti poukázal aj na spoločné prekonávanie následkov celosvetovej pandémie. "Ukázali sme, že sme zodpovedným národom, ktorý vie rešpektovať a chrániť zdravie iných, že nie sme ľahostajní voči osudom našich najbližších, a teda, prejavili sme ľudskosť. A práve tá patrí k základným cnostiam človeka. Milan Rastislav Štefánik tento rozmer ľudskosti napĺňal počas celého svojho života," poznamenal Kollár.

 

luc vik mac

Deň v parlamente

<- ->