B. Kollár: Verím, že rozhodnutia novej štátnej komisie budú nestranné, odborné a bez vplyvu politických strán Vytlačiť stránku / Print page

22. 4. 2020 14:00

Bratislava 22. apríla (Kancelária NR SR) - Štrnásť nových členov štátnej komisie dnes zložilo sľub do rúk predsedu parlamentu Borisa Kollára. Slávnostného aktu zloženia sľubov členov novej štátnej komisie, ktorý sa dnes uskutočnil v reprezentačných priestoroch Bratislavského hradu, sa zúčastnili aj minister vnútra Roman Mikulec spolu s predsedom výboru NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj Jozefom Lukáčom.
 
Do rúk predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára dnes zložilo svoj sľub štrnásť nových členov Štátnej komisie pre voľby. V rámci tohto slávnostného aktu im boli odovzdané aj osvedčenia o členstve v štátnej komisii, čím sa formálne začalo funkčné obdobie novej komisie. Svojich členov nominovali do štátnej komisie parlamentné strany podľa počtu získaných poslaneckých mandátov a zároveň po jednom členovi delegoval aj predseda Ústavného súdu SR, Najvyššieho súdu SR, Najvyššieho kontrolného úradu SR a generálny prokurátor SR.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár zablahoželal všetkým novým členom štátnej komisie k získaniu dôležitej funkcie. „Preberáte na seba zodpovednosť na celé volebné obdobie Národnej rady Slovenskej republiky. Budete komisiou, ktorá riadi všetky voľby, ktoré sa budú konať na území Slovenskej republiky,“ pripomenul predseda parlamentu. Vo svojom príhovore tiež B. Kollár ocenil prácu doterajšej komisie pre voľby. „Z množstva prijatých uznesení je možné vnímať vzájomnú spoluprácu s cieľom zabezpečiť správnu aplikáciu volebného zákona a zákona o volebnej kampani,“ povedal v tejto súvislosti. Zároveň nová štátna komisia by mala podľa predsedu NR SR svojou prácou nadviazať na činnosť tej predchádzajúcej. „Verím, že štátna komisia nájde vždy zhodu a súlad, jej rozhodovania budú nestranné, odborné a bez vplyvu politických strán, aby vzbudzovala dôveru verejnosti,“ uzavrel predseda parlamentu Boris Kollár.

Nového predsedu štátnej komisie by mal parlament voliť ešte na aktuálnej šiestej schôdzi, a to tajným hlasovaním. Poslanci budú vyberať nového predsedu štátnej komisie spomedzi všetkých jej členov.

Deň v parlamente

<- ->