A. Danko: Ak vieme podporiť automobilový priemysel, je našou povinnosťou podporiť rozvoj slovenského cestovného ruchu Vytlačiť stránku / Print page

30. 5. 2018 15:00

Bratislava 30. mája (Kancelária NR SR) - Zástupcovia združení v cestovnom ruchu a regionálnych združení sa dnes stretli s predsedom Národnej rady SR Andrejom Dankom na pracovnom obede. Témou boli nové legislatívne opatrenia, o ktorých bude parlament rokovať už na jesennej schôdzi. Predseda NR SR Andrej Danko presadil výrazné zmeny v podpore cestovného ruchu v podobe 10 % DPH na ubytovacie služby, ako aj zavedenie nového systémového opatrenia na podporu domáceho cestovného ruchu, a to rekreačné poukážky do výšky 500 €.

„Keď vieme podporiť automobilový priemysel, je našou povinnosťou podporiť rozvoj slovenského cestovného ruchu. Musíme myslieť na to, čo bude Slovensko robiť, keď nebudeme mať automobilový priemysel.“ A ako ďalej predseda NR SR Andrej Danko povedal, tieto opatrenia nepoznajú porazených. Benefit budú mať aj ľudia, ktorí podnikajú v cestovnom ruchu, výhody pocítia aj občania a štát bude profitovať tiež. Príkladom nám môže byť Česká republika. „Keď naši susedia znížili daň na ubytovacie a stravovacie služby, zvýšil sa im výber daní a dnes už uvažujú o ďalšom znížení dane.“ Zvýraznil predseda Andrej Danko „Prečo by naši ľudia, tí, čo tu poctivo pracujú nemohli mať inštitúty, ktoré západné zákonníky práce poznajú? Prečo by sme nemohli mať príspevok na dovolenku, či 13. a 14. plat? Prečo by sme nemali tieto systémové zmeny mať aj my Slováci? Však preto sme súčasťou Európskej únie, aby sme sa mali lepšie. Ak sa máme trápiť, tak úniu nepotrebujeme.“ Uzavrel tému Andrej Danko.

Slovenská republika je jedným z mála štátov v EÚ, ktorá nemá zníženú daň na ubytovacie služby. Na túto tému sa v najbližších dňoch bude na Bratislavskom hrade konať aj odborná konferencia. Legislatívne zmeny by mali začať platiť od začiatku budúceho roka.

Deň v parlamente

<- ->