P. Pellegrini vyzval ľudí, aby v sobotu išli voliť Vytlačiť stránku / Print page

2. 3. 2016 15:00

Bratislava 2. marca (TASR/K NR SR) -  Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini vyzýva ľudí, aby išli v sobotu 5. marca voliť. "Slovensko je domov nás všetkých a len vy rozhodujete o tom, ako sa nám tu bude žiť. Preto vás chcem poprosiť, príďte v sobotu voliť a zodpovedne sa rozhodnite, komu dáte svoj hlas," povedal Pellegrini vo videu, ktoré zverejnil na svojom profile na sociálnej sieti Facebook.
Voličom želá, aby v sobotných parlamentných voľbách rozhodli správne. V novom parlamente by rád jeho šéf videl štandardné a zodpovedné politické strany pripravené čeliť výzvam, ktoré Slovensko čakajú. Prvou z nich je podľa Pellegriniho slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie. "Počas predsedníctva sa na nás bude pozerať celá únia," poznamenal.
Varuje aj pred pokračujúcou migračnou krízou. "Na obrátkach bude naberať aj migračná kríza a Slovensko na ňu musí byť pripravené," zdôraznil potrebu zodpovedných strán v parlamente. "Veľmi si želám, aby v rokovacej sále počas ďalších štyroch rokov sedeli zástupcovia štandardných a zodpovedných politických strán," uzavrel Pellegrini, ktorý želá ľuďom a Slovensku, aby sa mu darilo.
Parlamentné voľby sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 5. marca. Voliť môžu všetci občania SR, ktorí majú v deň hlasovania aspoň 18 rokov. Na Slovensku máme viac ako 4,4 milióna oprávnených voličov. Štát vyjdú voľby na 10,7 milióna eur.


     

Deň v parlamente

<- ->