Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini prijal zástupcov Združenia baníckych spolkov a cechov Slovenska Vytlačiť stránku / Print page

2. 2. 2015 12:00

Bratislava 2. februára (Kancelária NR SR) - Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini prijal dnes delegáciu Združenia baníckych spolkov a cechov Slovenska. Zástupcovia baníkov 10 členských spolkov z 29 na Slovensku, poďakovali predsedovi parlamentu P. Pellegrinimu, podpredsedovi parlamentu M. Čížovi a ministrovi hospodárstva SR P. Pavlisovi za možnosť stretnúť sa na pôde NR SR. Delegáciu baníkov a kamenárov dopĺňali zástupcovia Sdružení horníckych a hutníckych spolku Českej republiky, primátorka mesta B. Štiavnica Nadežda Babiaková, primátor mesta Handlová Rudolf Podoba a primátor mesta Banská Bystrica Ján Snopko.
Peter Pellegrini vo svojom príhovore poukázal na postavenie baníkov v spoločnosti, pripomenul minulosť a možnosti slovenského baníctva v súčasnej neľahkej ekonomickej situácii. „Prijali sme vás pri príležitosti 10. výročia podpísania základných listín baníckych spolkov a cechov Slovenska a chceme vám aj takto vyjadriť vďaku za doterajšiu prácu, vynaloženú energiu a chuť pracovať v baníctve. Verím, že aj v nasledujúcom období získate veľa nových kolegov. Mám ešte v živej pamäti, ako som minulý rok preskakoval zo suda povestnú kožu v Banskej Bystrici ešte ako minister školstva, vedy, výskumu a športu a bol som potom prijatý do spolku baníctva,“ uviedol predseda parlamentu P. Pellegrini a dodal, že sa cíti ako jeden z nich a baníci v ňom majú podporu. „Som rád, že spolu s kolegami môžem byť dnes spolu s vami na pôde zákonodarného zboru Slovenskej republiky,“ povedal predseda parlamentu na záver svojho príhovoru.
Prítomní hostia poďakovali predstaviteľom slovenského parlamentu za prijatie a predsedovi P. Pellegrinimu odovzdali darčeky s baníckou tématikou a pozvánky na významné banícke podujatia v roku 2015. Na záver pracovník informačného centra Ľ. Adamišin ukázal hosťom so sprievodným komentárom priestory parlamentu, vrátane rokovacej sály.

Deň v parlamente

<- ->