Parlament by mal opäť riešiť podrobnejšie majetkové priznania, avizuje P. Paška Vytlačiť stránku / Print page

10. 7. 2014 14:35

Bratislava 10. júla (TASR) - Parlament by sa mal na jeseň opäť zaoberať návrhom na podrobnejšie majetkové priznania verejných funkcionárov. Pripustil to na dnešnej tlačovej konferencii predseda Národnej rady SR Pavol Paška (Smer-SD).
"Je pripravených 19 zásadných zmien, ktoré boli formulované počas obdobia dialógu poslaneckých klubov, a určite ich navrhneme," povedal Paška. Zákon by mal byť prijatý podľa jeho slov tak, aby platil od januára a teda aby už verejní funkcionári podávali na budúci rok majetkové priznania podľa nových pravidiel.
Podrobnejšie majetkové priznania riešili poslanci už vlani, zmeny dosiaľ neprišli. Zmenu zákona o konflikte záujmov pripravila pracovná skupina zložená z predstaviteľov opozície aj vládneho Smeru-SD. Novela mala umožniť lepšiu kontrolu majetku verejných funkcionárov.
Návrh sa napokon dostal do parlamentu len ako opozičný, Smer-SD totiž napokon od kompromisného návrhu ustúpil. Neskôr avizoval, že s novelou príde vláda, dosiaľ neprišla. Zákon by chcel opäť upraviť aj šéf výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Viliam Novotný z SDKÚ-DS, plánoval zriadiť pracovnú skupinu, zatiaľ nefunguje.
vik jk
Kľúčové slová: SR-NRSR-Paška-podrobnejšie-majetkové-priznania
Source: 20140710TBA00236
Podobný text
© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Deň v parlamente

<- ->