NR SR: P. Paška odcestoval s delegáciou do Bruselu Vytlačiť stránku / Print page

3. 12. 2013 12:17

Bratislava 3. decembra (TASR) - Predseda Národnej rady SR Pavol Paška (Smer-SD) odcestoval dnes so svojou delegáciou do Bruselu. Počas dvojdňovej návštevy ho čaká stretnutie s predsedom Európskeho parlamentu Martinom Schulzom, neobíde ani slovenských europoslancov.
Rokovať má aj s lídrom S&D v europarlamente Hannesom Swobodom. Mali by hovoriť najmä o eurovoľbách v roku 2014, ktoré sa majú na Slovensku konať v sobotu 24. mája 2014. Paška by sa mal zúčastniť aj na oficiálnom rokovaní skupiny S&D, kde by mal hovoriť o slovenskom pohľade na európske výzvy.
Na Pašku a jeho delegáciu čaká aj stretnutie so slovenskými občanmi v inštitúciách EÚ. Účastníci majú na stretnutí hovoriť o európskych a domácich výzvach z pohľadu Národnej rady SR. Počas druhého dňa návštevy Belgicka má Paška naplánované stretnutie s podpredsedom Európskej komisie Marošom Šefčovičom. Následne sa vráti do vlasti.
vik zll
Kľúčové slová: SR-NRSR-Paška-Brusel-Schulz-S&D-Swoboda-EP
Source: 20131203TBA00020
Podobný text© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Deň v parlamente

<- ->