Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
6. 10. 2021 15:29:07 - 15:30:09 40. schôdza NR SR - 12.deň - B. popoludní Tlač 592 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem. Hneď na úvod musím povedať, že s poslancom Radom Kazdom máme priateľský vzťah a v otázke zelených tém nie sme vždy na jednej strane a ja možno vnímam viac srdcom a on viac ráciom, rozumom, ale napodiv v tomto prípade som na jeho strane, pretože viem od človeka, ktorý od skončenia vysokej školy až do odchodu do dôchodku pracoval v jadrovej elektrárni Jaslovské Bohunice aj ako vedúci oddelenia práve dozimetrie, že predpisy upravujúce teda oblasť likvidácie jadrového odpadu ako aj ich prísne dodržiavanie sú natoľko teda prísne, že tam toto ohrozenie proti ktorému tento návrh zákona chce bojovať prakticky neexistuje. A áno, jediným dôsledkom bude to, ako povedal kolega Kazda, že JAVIS príde o mnoho miliónov za likvidáciu zahraničného jadrového odpadu.
6. 10. 2021 12:00:31 - 12:01:34 40. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 673 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pani poslankyňa Sulanová, povedali ste mnoho pekných a vzletných slov o vzťahoch a partnerstve ľudí rôzneho pohlavia, s čím možno súhlasiť, ale povedali ste aj mnoho nepekných, urážlivých a zraňujúcich slov o akýchkoľvek vzťahoch, či zväzkoch ľudí rovnakého pohlavia. Hovoríte o tradičnej rodine, nuž ja žijem v tradičnej rodine už 36 rokov som ženatý s jednou ženou a musím povedať, že náš vzťah nikdy a nejaký spôsob neohrozovali osoby homosexuálnej orientácie. A musím povedať, že ma uráža, ak o rodine a živote v rodine ma chcú poúčať ľudia ako je predseda strany, za ktorú ste tuná, sedíte v parlamente, takže to už je nielen tragédia, ale už priam fraška.
6. 10. 2021 10:35:28 - 10:37:02 40. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 673 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pán Kotleba, vy bez váhania akéhokoľvek nazývate ľudské bytosti len preto, že sú inak sexuálne orientované buzerantmi a úchylákmi. Neviem kde na to beriete ako právo alebo oprávnenie takto pohŕdavo sa vyjadrovať o iných ľuďoch. Ale ja sa potom pýtam, ako by ste označili správanie vášho bývalého krajského predsedu a jeho manželky, vašej kandidátky číslo 8, ktorí zverejňovali na erotickej zoznamke svoje nahé fotografie pri rôznych sexuálnych hrách či priamo v sexuálnom akte a ako by ste nazvali človeka, ktorý teda bol pedagógom a o ktorom istá študentka, vtedy šestnásťročná, napísala, že to malé sa vtedy ponáhľalo preto tak na svet, aby mohol byť s nami Marián. A neskôr o tomto dievčatku písala ako o svojom anjelikovi a svojej malej kotlebovbe. To dievča malo vtedy, keď porodilo, šestnásť rokov, čiže počala niečo po pätnástke a ten Marián bol stredoškolský učiteľ a vo vzťahu k nemu bolo to dievča chránenou osobou, pretože v prípade pedagóga a študentky sa tá lehota pätnásť rokov predlžuje do osemnástich rokov. A vy, práve vy, máte odvahu nazývať iných ľudí nejakými úchylákmi, pedofilmi a ja neviem čím. Považujem to za neakceptovateľné.
6. 10. 2021 10:00:50 - 10:02:50 40. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 673 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem. Pán Schlosár, vy ste tu hovorili o ľuďoch homosexuálnej orientácie, čo je mimochodom záležitosť vrodená, opakovania ako sexuálnych deviantoch. Hovorili ste, že týchto ľudí akceptuje len degenerovaný západ. Zväzky ste nazývali nenormálnymi, neprirodzenými a zvrhlými, ktoré môže akceptovať len blázon a úchyl. A hovorili ste, že akékoľvek uľahčenia nejakej inštitucionalizácie a ich zväzku je len odpornou zvrhlou agendou liberálov. No ja vás prekvapím, v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie v roku 2014 to bola agenda práve konzervatívnej strany, takže sa opakovane pýtate kolegu Dostála, že prečo on ako konzervatívec tieto veci podporuje, tak aj tu je odpoveď. A konzervatívna strana to, tú podporu týmto zväzkom objavovala tým, že samozrejme už tá inštitúcia, nadácia posilní stav a trvalosť týchto zväzkov a stálosť a trvalosť zväzkov ľudí je predsa agenda skôr konzervatívna. A tá liberálna by mala byť skôr o tej nestálosti. A ... (nezrov. vyslov.) nám vtedy povedal, som naozaj potešení, že môžme zaviesť v našej krajine túto zásadnú spoločenskú zmenu, ktorá sa tam dá podľa mňa zhrnúť do jedného slova záväzok.
No a potom ste hovorili, že úchylka, že keď ide o úchylku ktorá bola v minulosti považovaná za trestný čin. No áno, v minulosti vieme, že homosexuálov aj upaľovali, ale upaľovali aj iných ľudí a to bosorky a bosorákov a často k tomu aby za to boli označení stačila nejaká anomália v ich vzhľade a mohli byť aj kvôli tomu považovaní za niekto kto je posadnutí diablom.
A posledná vec o pedofiloch, keď hovoríte. Pozrite sa doprava pán Schlosár.
1. 10. 2021 11:58:26 - 11:59:30 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Sova hovorí vrabcovi, že má veľké oči. Práve na toto pekné a výstižné slovenské príslovie som si spomenul hneď v úvode vystúpenia poslanca, ktorého sa tu hovorí meno nevyslovuje, ale rád by som to upresnil, ktorého meno už slušný človek ani nevysloví. A to vzhľadom na jeho pôsobenie na sociálnych sieťach a tak isto aj na jeho vystúpeniach v parlamente. No veď tento poslanec nazval pána špeciálneho prokurátora Lipšica urválkom, no čo môže byť rečník kúzlom nechceného ak teda nie obdivovateľ totalitných režimov, obdivovateľ diktátora Fidela Castra, či vraha Che Guevaru, človek ktorý na Kube zatína svoju malú pesničku a zaklína sa právami pracujúcich, keby som mohol v tej pesničke nikdy žiadny pracovný nástroj reálne nedržal a takýto človek nazýva iného urválkom, pričom jeho slovník je ako keby vystrihnutý z prejavu tohto neblaho známeho komunistického prokurátora. (Potlesk.)
1. 10. 2021 9:49:46 - 9:51:47 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo, a som veľmi rád, že tu zazneli otázky, ktoré položil pán poslanec Mičovský. A chcem aj oceniť spôsob, akým ste na ne odpovedali pán generálny prokurátor, oceňujem teda vašu, vašu, váš kultivovaný prejav, aj dôkladnosť. Hoci nehovorím, že moje pochybnosti v tejto veci sú plne rozptýlené. Ale hovorím to preto, že si nemôžem nespomenúť na rokovanie výboru pre obranu a bezpečnosť, kde ste boli prítomný, a keď vám otáz, nejaké otázky v súvislosti s kauzou únosu Vietnamského občana, za možnej asistencie štátnych orgánov Slovenskej republiky položili predseda výboru pán Krúpa alebo pán podpredseda Národnej rady Grendel, poslanec Valášek a ja, tak vtedy ste reagovali mimoriadne podráždene. Dokonca ste povedali, ak to takéto schválne bude opakovať, tak sa ani rokovania výboru v budúcnosti nezúčastníte. No a následne ste po skončení výboru veľmi rýchlo teda odišli pred otázkami novinárov, aby som takto povedal.
No a v tej súvislosti potom sme my, ktorí sme vám tie otázky položili slušným spôsobom dostávali lekcie zo slušného správania od predsedu extrémistickej strany odsúdeného zatiaľ neprávoplatne na štyri roky a štyri mesiace. A v tej súvislosti teda opäť zopakujem svoju včerajšiu otázku, že ako sa vy ako nepochybne slušný človek cítite, keď práve takýto ľudia vám vyslovujú verejne a opakovanie podporu.
Ja viem, že vy za to nemôžte, že kto vám podporu vysloví, ale nejaké pocitu určite máte, keď vám vyslovujú podporu kde a ako. Odsúdení extrémista Kotleba, ako za rasizmus odsúdený Mazurek, ľudia, ktorí aj tu sedia bez rúšok a okato sa vysmievajú z platných protipandemických opatrení. Alebo ďalší, ktorých teda nadriadení alebo priatelia sú.
30. 9. 2021 15:44:27 - 15:45:55 40. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne za slovo. A ďakujem ja za ten príspevok v rozprave pán kolega Pročko. Oslovila ma tam najmä jedna tá pasáž, v ktorej, ktorá vlastne aj mne tak trochu vŕta hlavou. Ja som pána Žilinku za generálneho prokurátora nevolil to teda nebudem tajiť a niektoré jeho rozhodnutia ....(nezrozumiteľné) nemožno rozpaky a možno niečo horšie. Len napriek tomu pána Žilinku považujem nepochybne za slušného človeka. A preto sa zamýšľam ako sa slušný človek cíti keď vlastne na jeho podporu vystupujú ľudia takého razenia akí tu teda vystupujú. Právoplatne odsúdený extrémista za rasistické výroky, ďalší, ktorý cvičil Černákovú ochranku, ochranku človeka, ktorý bol hlavou mafie a mnohonásobným vrahom alebo ďalší ľudia, ktorí nominanti či priatelia momentálne sedia v kolúznej väzbe. Alebo ako sa cíti človek bez toho, aby som sa chcel dotknúť samozrejme keď pod okná jeho úradu príde skupina ľudí, ktorí inokedy masívne narušujú verejný poriadok, urážajú kade koho či dokonca chodia urážať a ohrozovať priam ľudí, ktorí bojovali s pandémiou lekárov a tak podobne. Toto, toto mi vŕta hlavou.
22. 9. 2021 11:01:43 - 11:02:34 40. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
94.
Ďakujem za slovo. Pán Kotleba, vy ste sa vo svojom príhovore prihlásili ku kresťanstvu. Viem, že sa k k tomu deklaratívne hlásite často. Na klopách svojich sák často nosíte kríže veľkosti, za ktoré by sa nehanbil ani byzantský patriarcha, ale vaše slová a skutky sú až príliš často v reálnom rozpore s myšlienkami kresťanstva, kde za jednu zo základných myšlienok považujem lásku k blížnemu, ktorá sa má prejavovať aj v praktickej rovine. A keďže sa hlásite vy a väčšina vašich kolegov k rímskokatolíckej cirkvi, dovolím si zacitovať vám slová jej hlavy, pápeža Františka: Vakcinácia je jednoduchým, ale silným spôsobom podpory spoločného dobra a starostlivosti o iných, najmä tých najviac zraniteľných.
Ďakujem.
16. 9. 2021 13:55:13 - 13:56:20 40. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 643 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, v súlade so zákonom o rokovacom poriadku som bol určený v gestorskom výbore pre obranu a bezpečnosť za spravodajcu k uvedenému
===== Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní. V súlade so zákonom o rokovacom poriadku som bol určený predsedom výboru pre obranu, bezpečnosť za spravodajcu k uvedenému návrhu zákona. Predkladám informáciu k predloženému návrhu. Návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že zákon, návrh zákona prerokuje v druhom čítaní. V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali: Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky a Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej pre obranu a bezpečnosť. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 30 dní a v gestorskom výbore do 32 dní po prerokovaní návrhu zákona v Národnej rade Slovenskej republiky v prvom čítaní. Pán predsedajúci, otvorte, prosím rozpravu.
16. 9. 2021 13:55:13 - 13:56:20 40. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 643 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, v súlade so zákonom o rokovacom poriadku som bol určený v gestorskom výbore pre obranu a bezpečnosť za spravodajcu k uvedenému
===== Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní. V súlade so zákonom o rokovacom poriadku som bol určený predsedom výboru pre obranu, bezpečnosť za spravodajcu k uvedenému návrhu zákona. Predkladám informáciu k predloženému návrhu. Návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že zákon, návrh zákona prerokuje v druhom čítaní. V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali: Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky a Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej pre obranu a bezpečnosť. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 30 dní a v gestorskom výbore do 32 dní po prerokovaní návrhu zákona v Národnej rade Slovenskej republiky v prvom čítaní. Pán predsedajúci, otvorte, prosím rozpravu.
16. 9. 2021 13:55:13 - 13:56:20 40. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 643 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, v súlade so zákonom o rokovacom poriadku som bol určený v gestorskom výbore pre obranu a bezpečnosť za spravodajcu k uvedenému
===== Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní. V súlade so zákonom o rokovacom poriadku som bol určený predsedom výboru pre obranu, bezpečnosť za spravodajcu k uvedenému návrhu zákona. Predkladám informáciu k predloženému návrhu. Návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že zákon, návrh zákona prerokuje v druhom čítaní. V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali: Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky a Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej pre obranu a bezpečnosť. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 30 dní a v gestorskom výbore do 32 dní po prerokovaní návrhu zákona v Národnej rade Slovenskej republiky v prvom čítaní. Pán predsedajúci, otvorte, prosím rozpravu.
16. 9. 2021 13:55:13 - 13:56:20 40. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 643 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, v súlade so zákonom o rokovacom poriadku som bol určený v gestorskom výbore pre obranu a bezpečnosť za spravodajcu k uvedenému
===== Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní. V súlade so zákonom o rokovacom poriadku som bol určený predsedom výboru pre obranu, bezpečnosť za spravodajcu k uvedenému návrhu zákona. Predkladám informáciu k predloženému návrhu. Návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že zákon, návrh zákona prerokuje v druhom čítaní. V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali: Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky a Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej pre obranu a bezpečnosť. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 30 dní a v gestorskom výbore do 32 dní po prerokovaní návrhu zákona v Národnej rade Slovenskej republiky v prvom čítaní. Pán predsedajúci, otvorte, prosím rozpravu.
24. 7. 2021 18:09:37 - 18:11:29 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní 2 Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (ZA ĽUDÍ) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pán Kotleba, v rámci rozpravy a nespočetných faktických poznámok ste tu povedali také množstvo hlúpostí a nezmyslov, ale aj nebezpečných klamstiev, že na to aj sa nedá reagovať. Ale konečne toto isté robíte počas trvania, celého trvania pandémie, že ľudí nabádate, aby ignorovali, porušovali a neplnili všetky opatrenia, ktoré majú chrániť ich zdravie. Vy ste ich hecovali k tomu, aby nenosili rúška, aby nenosili respirátory, aby nedodržiavali zákaz zhromažďovania. Dokonca ste ich zvážali na nepovolené protesty. A teraz ich nabádate, aby odmietali očkovanie. Myslím, že ste to boli práve vy, kto včera hovoril nejaké paragrafy, ktoré by mali trestať týchto, ktorí sa vraj dopúšťajú apartheidu a potláčajú ľudské práva. Nuž tak ja si dovolím vám povedať to, že náš Trestný zákon tiež pamätá na veci súvisiace so šírením nákazlivých chorôb. Napríklad v § 163: Kto úmyselne spôsobí alebo zvýši nebezpečenstvo zavlečenia alebo rozšírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby potrestá sa odňatím slobody na jeden až päť rokov. Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 závažnejším spôsobom konania. Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobením ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť alebo to urobí za krízovej situácie. Vy už niečo narováši máte, čo vám súd spočítal. Všetci všetci veríme, že Najvyšší súd čo nevidieť zasadne a uvedie ten rozsudok do praxe. Pamätajte na to, že by nemusel byť konečný.
24. 7. 2021 17:08:16 - 17:10:14 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní 2 Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (ZA ĽUDÍ) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Opakuje sa tu prezentuje tvrdenie, že vláda či politici vytvárajú nejaké dve kategórie občanov. Nič nemôže byť vzdialenejšie pravde ako toto hlúpe a nezmyselné tvrdenie. Keďže očkovanie je nepovinné, tak sa tu celkom prirodzene na základe slobodného rozhodnutia občanov vytvárajú nie že dve ale viacero skupín či kategórií občanov. Jednak sú to tí, ktorí neveria na hlúposti a hoaxy, ani nedajú na reči politikov, ktorí vo svojej bezohľadnosti sú schopní tvrdiť čokoľvek, len aby získali ich priazeň. Títo ľudia sa dali zaočkovať preto, medzi ktorých patrím samozrejme aj ja, pretože si vážia svoje zdravie, vážia si zdravie svojich najbližších a tak isto aj vážia si zdravie ostatných ľudí s ktorými prídu do styku. Potom sú tu ľudia, ktorí ešte nie sú zaočkovaní, ale chcú sa dať zaočkovať, len sa ešte nestihli alebo sú v čakárni. Ďalšia kategória sú ľudia, ktorí to zvažujú a sú naklonení skôr na to, že sa zaočkovať dajú a ďalší možno uvažujú, že sa skôr nedajú. Až tá posledná kategória je aj tých, ktorí sa zaočkovať nedajú za žiadnu cenu. Opakovane tu tiež spomínate, ako predo mnou pán bez rúška, čo sa tu opäť zase pre mňa nepochopiteľne toleruje, spomína občanov, ktorí sa tu vraj spontánne zhromaždili. Ale už akosi nespomenie, že samotní členovia jeho strany sa po sociálnej sieti chvália tým, že bezplatne pôjde autobus z Michaloviec pre členov Kotlebovej strany, ďalší pôjde z Považskej Bystrice a podobne. To o akej spontánnosti a akej tých občanov, ktorí tu prišli z vlastnej vôle hovoríte, keď vy sami organizujete. A ešte jedna vec. Nie je vám ľúto, že vy vlastne týmto svojim nezmyselným bojom proti všetkým protipandemickým opatreniam ohrozujete hlavne vašich voličov. Neuvedomujete, že táto vlna môže zasiahnuť práve ich a zredukovať ich počet.
24. 7. 2021 16:48:40 - 16:50:15 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní 2 Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (ZA ĽUDÍ) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Dovolím si prečítať pár slov lekárky z Alabamy. Alabama je na tom čo sa týka percentuálneho počtu zaočkovaných obyvateľov podobne ako Slovensko. Táto lekárka píše. Jedna z posledných vecí, ktorú urobia predtým ako ich intubujeme je, že prosia o vakcínu. Držím ich za ruku a hovorím im, mrzí ma to, ale už je neskoro. Plačú a hovoria mi, že nevedeli, že si mysleli, že je to výmysel, že je to len politika, že neochorejú, sú zdraví, alebo majú konkrétnu krvnú skupinu, ktorá ich predtým chráni alebo inú farbu pleti. Že je to len nejaká chrípka. A pýtam sa ich. Prečo ste sa nezaočkovali? A väčšinou sú veľmi úprimní. Hovoria, rozprával som sa s tým a s tým, videl som na Facebooku, dostal som taký e-mail. A ja sa ich vždy pýtam. Dohodli ste si stretnutie s vašim lekárom a spýtali sa ho, či sa máte dať zaočkovať alebo nie? A oni mlčia.
A ešte jedna vec, pani poslankyňa. Považujem za ... nenáležité, aby ste si dovolili porovnávať ľudí, ktorí sú nezaočkovaní s ľuďmi, ktorí boli za vojnovej Slovenskej republiky nútení nosiť žltú hviezdu, ľudí, ktorí boli za vlády vášho údajne jediného a skutočného prezidenta Tisa nakladaní príslušníkmi Hlinkovej gardy v dobytčích vagónov a odvážení do táborov smrti.
24. 7. 2021 10:23:44 - 10:25:45 35. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (ZA ĽUDÍ) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
54.
Ďakujem za slovo. Pán Kotleba, povedali ste toho naozaj hodne, ale predsa len by bolo škodou, ak by nezazneli niektoré výroky na túto tému, ktoré ste povedali v minulosti. Napríklad v marci minulého roku ste tvrdili, že koronavírus, doslova nákaza je následkom masovej migrácie, a preto je čas zatvoriť hranice. Nuž a dnes vaši adlátusi chodia na hranice a tvária sa ako pendleri a bojujú za priechodnosť hraníc.
Ale povedali ste ešte aj iné veci, napríklad: po Európe behajú migranti, ktorí neprešli žiadnou kontrolou a z ktorých mnohí sem práve ten koronavírus doniesli. A my sa tu ideme obmedzovať, my si tu ideme povinne umývať ruky. Spomínate si, že by za socializmu bola nejaká korona, že by za socializmus bol nejaký AIDS alebo HIV? Priatelia, študujte fakty, študujte alternatívne weby, študujte tematiku nového svetového poriadku.
No, potom ste vystúpili s ďalšími perlami v takom videu, kde ste boli evidentne mierne rozjarený, tvrdili ste, že korona, tento vírus bol umelo vytvorený, a preto, nato, aby váš majetok prešiel do rúk vyvolených skupín. A pomocou tejto tzv. vakcíny vám do tela vstreknú ten nanočip.
Zjavenie Jána v Biblii jasne hovorí, kto neprijme čip, nebude môcť ani obchodovať, nebude môcť predávať, nebude môcť nakupovať.
Tieto vaše výroky boli už dosť aj na niektorých vašich spolustraníkov, ktorí neskôr vašu skupinku opustili a hovorili, že to bolo už naozaj na smiech. A skonči... keď ste potom sám dostali koronu, odporúčali ste ju liečiť veľmi odborne, bromhexín... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
23. 7. 2021 18:35:21 - 18:36:21 35. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (ZA ĽUDÍ) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
143.
Ďakujem pekne. Pán poslanec Beluský, sme zvyknutí, že vaše vystúpenia bývajú vecné a kultivované, čo je v rámci vášho klubu teda veľmi zriedkavá výnimka, ovšem dnes ste teda ani s tou presnosťou a faktografiou sa veľmi nestretli, hoci čo sa týka slušnosti, tak na rozdiel od vašich kolegov tú ste si zachovali. A ja sa chcem opýtať iba na jednu vec, jedinú, čo ma zaujala. Vy ste tam spomenuli, že niekto sa nedá zaočkovať z dôvodu viery. Skutočne ma zaujíma, aká viera zakazuje ľuďom očkovanie. Pretože pokiaľ viem, aj hlava rímsko-katolíckej cirkvi pápež František je zaočkovaný a dokonca Vatikán má údajne 100-percentnú zaočkovanosť.
23. 7. 2021 12:09:52 - 12:11:52 35. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 613 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (ZA ĽUDÍ) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
62.
Ďakujem za slovo. Napred malý návrat do minulosti a potom pár faktov. Ten návrat do minulosti súvisí s tým, pán Blaha, že vy ste tu vlastne doslova zopakovali to, čo už druhý rok počúvame z úst ľudí, ktorí sa sem dostali na kandidátke Kotlebovej strany. Znôžku nezmyslov, fabulácií, konšpirácií, dezinterpretácií, a tak preto vám, chcem vám to len pripomenúť, apríl v roku 2016, keď sa táto strana, Kotlebova strana došla do parlamentu a pani Biháriová prišla s výzvou, ktorá sa volala Stop fašizmu a jej cieľom bolo izolovať a oslabiť vplyv tejto extrémistickej strany. Výzva žiadala, aby poslanci nehlasovali za návrhy poslancov strany Kotleba – ĽSNS, aby nevolili jej poslancov do parlamentných funkcií a aby v ich radoch nehľadali podporu pre svoje návrhy.
Pamätáte sa, kto bol jeden z prvých, ak nie vôbec prvý, kto túto výzvu podpísal? Istý Ľuboš Blaha zo strany SMER.
A teraz pár faktov. Tie fakty sú zo stránky ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky z 20. júla. Na očkovanie k tomuto dňu evidovali, evidovali i na území Slovenskej republiky štyri úmrtia, zatiaľ čo na COVID zomrelo 12 527 ľudí. 655 bolo hlásených vedľajších účinkov po očkovaní, zato hospitalizácií bolo 49 493. Dlhodobé vedľajšie účinky sú pri vakcínach raritné, zatiaľ čo ľudia po prekonaní COVID-u pociťujú dlhodobé ťažkosti vo výške 13,7 %, 0,01 % je pravdepodobnosť myokarditídy v súvislosti s očkovaním, po prekonaní COVID-u 0,31. Cena vakcíny od Pfizeru je 12 eur, náklady na hospitalizáciu pacienta s COVID-om 2 089 eur.
Vakcína je jediné východisko z tejto pandémie.
23. 7. 2021 11:09:16 - 11:10:19 35. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 613 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (ZA ĽUDÍ) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
26.
Ďakujem pekne za slovo, pán predseda. Viem, že vlastne na to, čo tu zaznelo a čo je v podstate znôška nezmyslov, poloprávd a konšpirácií, nemá veľký význam reagovať, pretože tento príhovor nebol určený v podstate nám, ale tým vám podobným, ktorí vystrájajú pred parlamentom.
Ale zareagujem na dve veci z toho. Vy ste opakovane útočili na fyzický vzhľad hlavného hygienika pána Mikas, čo považujem na tejto pôde za absolútne nevhodné a nedôstojné.
Druhá vec je, že ste vyslovili jedno očividné klamstvo. A to je to, že Ústavný súd vraj zrušil vyhlá... protizákonnú vyhlášku. Nie je tomu tak. Ústavný súd iba túto vlastne vyhlášku rozšíril o ľudí, ktorí sú zaočkovaní iba prvou dávkou a následkom čoho ešte nemajú vyvinutú, vyvinuté dostatočné množstvo protilátok, takže aj s týmito sa má zaobchádzať rovnako ako s ľuďmi nezaočkovanými. Čiže nešlo o žiadne zrušenie nezákonnej vyhlášky.
25. 6. 2021 13:36:31 - 13:38:29 32. schôdza NR SR - 6.deň - A. dopoludnia Tlač 586 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Benčík, Ján (ZA ĽUDÍ) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
180.
Pán Suja, všetko, čo ste vy a väčšina poslancov zvolení na kandidátke Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko na tému celosvetovej pandémie kedykoľvek tu v parlamente povedali, sú neskutočné hlúposti a život ohrozujúce bludy. Jediný, kto má kompetenciu a právo sa k tejto problematike vyjadrovať, je pán doktor Urban. Ale zaujímavé, že pán doktor Urban sa zaočkovať dal, tak teda neviem, či on podľahol tomu tlaku nejakých piatich, šiestich šarlatánov, o ktorých tu hovoril ďalší váš kolega pán Kočiš, že len tí presadzujú očkovanie. A aby som vás upokojil teda, aj ja osobne som zaočkovaný, zaočkovaná je moja manželka, zaočkovaní sú obidvaja moji synovia aj partnerka môjho syna, nikomu z nás okrem teda drobných následkov u mňa po druhom očkovaní, keď som mal nejakú krátku nevoľnosť, nikomu z nás nič nebolo a nič sa nám nestalo.
A ešte sa vrátim k jednej veci, pretože vy ste ma tuná obvinili dokonca, že som vrah. Vy nás tu poslancov koalície bežne nazývate mafiou, ale ja by som vám pripomenul takú pripomienku, že v dome obesenca sa o povraze hovoriť nemá, pretože vy, práve vy ste pracovali u mafiánskeho bossa a mnohonásobného vraha, kde ste cvičili výpalníkov, a vy máte tú drzosť hovoriť o niekom ako o mafiánoch a mne dokonca o vrahovi, ako o vrahovi. A láskavo povedzte meno, kto má byť ten človek, ktorého som ja zverejnil, a kvôli mne bol vraj zavraždený, čo je, samozrejme, hlúposť, pretože ja zverejňujem iba fotografie a nejaké veci, ktoré zverejnili vopred iní sami verejne. Takže ak by niekto bol na základe nejakej fotografie prišiel o život, určite to nebolo kvôli mne. Poprosil by som to meno.

Deň v parlamente

<- ->