Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
20. 3. 2020 13:09:03 - 13:09:22 1. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 6 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Sulík, Richard (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
333.
Pán Blaha, nevykrikujte... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Klus, Martin, doterajší podpredseda NR SR
334.
Páni poslanci, upokojte sa, prosím.

Sulík, Richard, poslanec NR SR
335.
Mne stačí 10 sekúnd, nepotrebujem... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Klus, Martin, doterajší podpredseda NR SR
336.
Poprosím ešte 10 sekúnd pre pána poslanca a ostatných poprosím o kľud v sále.

Sulík, Richard, poslanec NR SR
337.
Dobre.
Pán Fico, posledná veta. Vy tu štyri roky budete na smiech. Viete? Tak buďte radšej ticho. (Pokrik v sále a potlesk.)
20. 3. 2020 13:07:01 - 13:09:01 1. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 6 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Sulík, Richard (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
331.
Ďakujem pekne. Pán Fico, teda uviedli ste niekoľko vecí, že to sú fakty. Tak ja vám teraz uvediem tiež jeden fakt. Budem to čítať, lebo je to citát jedného nemenovaného poslanca:
"Nepovažujem za správne, aby človek, ktorý má k dispozícii vládnu moc, či už štyri roky, alebo osem rokov, potom sa vrátil do parlamentu a vykrikoval z lavice, ako dnes vykrikuje pán Dzurinda alebo pán Mikloš. Je to smiešne. Podľa môjho názoru to nie je dobré. Človek by mal po tom, ako skončí vládnutie a ľudia mu nedajú druhýkrát dôveru, povedať, ďakujem pekne a mal by odísť z politiky. Nikdy si ja nesadnem do parlamentu ako opozičný poslanec." (Zasmiatie sa v sále.)
Neviem, čie slová... (Smiech rečníka a potlesk v sále.)
(Nasledujúca veta povedaná so smiechom.) A teda vy ste taká karikatúra politika.
Ste tridsať rokov v politike. Ako jediný v tejto krajine ste dnes ôsmykrát po sebe skladali poslanecký sľub. Mohli ste niečo po sebe zanechať. Mali ste neobmedzenú moc, ktorú okrem Andreja Danka vám závidel som aj ja; 83 mandátov. Vy ste mohli toľko pre túto krajinu urobiť. Tak strašne veľa, pán Fico.
A ja som presvedčený, vy ste mali aj tú ambíciu na začiatku, keď ste zháňali peniaze vlastnou hlavou, si myslím (reakcie z pléna), neboli ste taký zlý človek, ako ste dnes. Jedovatý, zatrpknutý, sklamaný, cítite sa nepochopený, celý svet nevie oceniť to, že čo tam ste trošku napáchali. (Reakcie z pléna.) Mečiar mal tento syndróm! Mečiar toto robil. (Zaznievanie gongu.)
Poprosím, aby mi nevykrikovali, a prosím mojich desať sekúnd si vrátiť späť. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Deň v parlamente

<- ->