Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
6. 10. 2021 17:12:14 - 17:12:19 40. schôdza NR SR - 12.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom  
Ďakujem za slovo pán predsedajúci. Je tu brajgel a môžte dať o tom hlasovať. Ďakujem za pozornosť.
30. 9. 2021 17:02:45 - 17:03:42 40. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem veľmi pekne za slovo pán podpredseda, pán predsedajúci. Ja sa chcem veľmi pekne poďakovať pánovi doktorovi Suskovi, ešte raz by som chcel zodpovedať pánovi doktorovi Suskovi, predsedovi ústavného výboru za jeho konečne normálny prejav, ktorý tuná zaznel. To je ako, ako hygiena, keď sa človek po dlhom čase umyje z tohto, z tohto blata, ktorá, ktoré tuná zaznieva celý tento deň. Ešte raz sa mu chcem veľmi pekne poďakovať, konečne jeden normálny odborný výklad človeka, ktorý tomu rozumie, ktorý je vo veci, ktorý si nešliape po jazyku a ktorý nikoho nechce urážať, uraziť.
A chcem vám povedať len toľko, že ešte raz ďakujem, a konečne som mal pocit, že sedím v parlamente a nie v parlademente.
30. 9. 2021 15:08:06 - 15:09:55 40. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Ja by som len chcel vysvetliť aj vzhľadom na to čo tuná bolo už povedané ohľadne tej nešťastnej, resp. tej, tých repríz nešťastnej tlačovej konferencie, ktorú pán prokurátor mal, a teda boli na ne rôzne ohlasy zo strany médií, či teda bol naplnený zákon alebo nebol naplnený zákon.
Vážení kolegovia, v žiadnom mediálnom zákone nemáte napísané, akým spôsobom má ten alebo onen informovať o dôležitej veci, ktorá sa stala. Ani minister, ani poslanec, a už vôbec nie prokurátor, ale má informovať. A či si ten kto informuje, zvolí tlačovú besedu, zvolí vyhlásenie, zvolí čokoľvek je jeho pánska vôľa. Ide o obsah, akým spôsobom on sám prezentuje to čo prezentovať chce. A to znamená, keď je to formou vyhlásenia, je to formou vyhlásenia. Keď je to formou tlačovej besedy, je to formou tlačovej besedy. A tuná sa tie informácie skutočne dostali do všetkých médií preto, lebo aj to bola forma vyhlásenia. Nakoniec aj tak to bolo pôvodne, pôvodne teda napísané a ohlásené.
Čiže to, že printy alebo ja neviem kto sa sťažovali, že vlastne teda že neboli pozvaní na tlačovú besedu, no nemuseli byť pozvaní na tlačovú besedu, ale k tým informáciám mali prístup presne taký, aký si zvolili. Čiže to všetko, ten cirkus ohľadne predvolávania pána prokurátora na rôzne výbory, to je proste omyl. To je hlúposť a na nič také ani netreba reagovať, lebo žiadny zákon nebol porušený.
29. 9. 2021 18:44:23 - 18:46:21 40. schôdza NR SR - 8.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
126.
Ďakujem pekne. Pán poslanec Dostál, strašne veľa politiky bolo v tom vašom príspevku. Ja by som tak ako veľmi racionálny zostal ako v tých poznámkach, ktoré som si spravil. Pán generálny prokurátor bol zvolený v rámci existujúcej právnej úpravy. To znamená aj s tou tristošesťdesiattrojkou, ktorá vám tak neuveriteľným spôsobom vadí. To znamená, poslanci ho volili v rámci, v rámci existujúcej právnej úpravy s tým, že tristošesťdesiattrojku všetci brali na vedomie. Jedna vec.
Prirovnávate tuná generálneho prokurátora a špeciálneho prokurátora. No viete, prečo ten pán generálny prokurátor dostal 132 hlasov? No jednoducho preto, lebo nikdy nebol stranícky angažovaný ako špeciálny prokurátor. Špeciálny prokurátor dokonca bol váš koaličný kolega, jednoducho celý život robil politiku, a teraz by sa chcel tváriť nadstranícky. To sa jednoducho nedá. My sme sa o tom bavili už aj vtedy, keď sme sa zaoberali touto voľbou. Proste, jednoducho straník nemôže byť v tejto, to je niečo podobné ako novinár, keď sa stane poslancom a potom sa chce vrátiť do nejakých, nejakého médiá a tam sa chce tváriť teda, že je nadstranícky a chce si robiť svoju robotu. No, kto mu už uverí. Toto je Lipšicov problém. Kto mu uverí, že nie je straník? On je straník ešte aj dnes. To je ten najväčší problém.
No a ja sa spýtam len tak na záver, pán Dostál. Mali by ste tieto výhrady, čo sa týka k tristošesťdesiattrojke, aj vtedy, keby generálny prokurátor bol špeciálnym prokurátorom a špeciálny prokurátor bol generálnym prokurátorom? Mám na mysli, samozrejme, zámenu mien tých ľudí, ktorí sú v súčasnosti vo funkciách, to znamená pána generálneho prokurátora a pána Lipšica. Čo by ste robili, keby bol Lipšic generálny prokurátor? Vadila by vám tristošesťdesiattrojka? Vystúpili by ste takýmto spôsobom, ako ste teraz vystúpili, takto kriticky? Alebo je to zase len účelová hra z vašej strany?
29. 9. 2021 18:11:35 - 18:12:57 40. schôdza NR SR - 8.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
110.
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Ja by som chcel trošku nadviazať na slová pána predsedu Národnej rady v tom zmysle, že dokonca si myslím, že generálny prokurátor nemôže brať vážne, či ho niekto v parlamente chváli, alebo ho chváli, alebo ho nechváli. Preto lebo keď ho niekto chváli, dokonca si myslím, že mu ubližuje, preto lebo tá druhá strana tieto veci politické absolútne zneužíva a ukazuje sa, vidíte, tí vás chvália preto, lebo toto. A tí, ktorí sú na tej opačnej strane politického spektra, hovoria presne to isté voči tým, ktorí ho akože chvália. Nie? Božechráň pána generálneho prokurátora chváliť alebo nechváliť, proste treba jednoznačne zobrať na vedomie, čo generálny prokurátor robí, lebo tú dôveru sme mu preukázali tými 132 hlasmi, ktoré dostal. Čiže prosím vás pekne, nechváľte pána generálneho prokurátora, lebo mu jednoducho ubližujete. To sa proste nehodí. Sú to všetko politické aspekty, ktoré tá druhá strana vyslovene zneužíva a, samozrejme, že zneužije, nehovoriac už o novinárskej obci.
Ďakujem pekne za pozornosť.
28. 9. 2021 18:23:27 - 18:25:23 43. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
No, treba si priznať, priatelia, je to trápna schôdza. Je to trápna schôdza a všetkým nám je tu trápne preto, lebo v prvom rade ten, ktorý mal odpovedať na otázky tuná nie je, ale na ne odpovedať mohol, keby ste tu boli vy. Je to trápne, skutočne a ten, ten, to prerozdeľovanie tých finančných prostriedkov, ktorý hovoril pán poslanec Kamenický, je trestuhodné, podľa môjho názoru, by malo byť dokonca trestné a dúfam, že v blízkej budúcnosti, keď príde tá ďalšia vláda, viete, ktorá bude hodnotiť túto vládu, aj bude istým spôsobom konať tak, aby tá trestnoprávnosť bola potvrdená. Preto lebo ako vy rozdeľujete, veď aj prezidentka povedala, že máte najviac peňazí zo všetkých slovenských vlád od roku 93, ako s nimi narábate, ako, ako skutočne riešite problémy slovenského obyvateľstva do budúcnosti, no tak si myslím, že o tom bude ďalšia správa o stave republiky, ak vaša kamarátka pani prezidentka bude aspoň trošku súdna. Veď inými slovami pomenovala, veď toto je rok traumy a ja dodávam, rok hrôzy, čo tuná vyvádzate. A toto ešte ak má pokračovať ďalej, no tak neviem si dosť dobre predstaviť, ako to ten občan všetko môže uniesť s tými predpokladanými zvýšeniami plynu, elektriky a čo ja viem, čo ste si naňho ešte všetko pripravili. Aspoň keby ste to vedeli normálne zdôvodniť a už sa prestaňte vyhovárať na minulosť. Žijeme dnes a rozmýšľame o budúcnosti, to je všetko.
28. 9. 2021 17:46:24 - 17:47:55 43. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Čítať viete dobre, pani Zemanová, ale aby sme sa vrátili k meritu veci, viete, my sa tuná bavíme len a len o nejakom uznesení vzhľadom na to, že sa tu chystá jedno monštruózne zdražovanie energií, plynu a elektriky. O nič iného nejde, len o jedno uznesenie, kde máte informovať, čo s tým uznesením chcete robiť alebo nechcete robiť. Pán poslanec, toto, toto je princíp, prečo sme tu a prečo teda, o čomsi by sme sa mali baviť, či takéto uznesenie áno alebo nie, a nie tu kadejaké tie bočáky a také tie podprahové urážania - vy tzv. sociálni demokrati a podobné veci. A čo teraz vám mám ja povedať, že vy tzv. poslanec, ktorý tu už nebude o pár mesiacov? Veď ako o tomto hádam tá debata nebude, nie?
Vy máte hovoriť len o tom, či takéto uznesenie beriete na vedomie, či súhlasíte s tým zdražovaním, čo proti tomu chcete robiť, ak niečo chcete vôbec robiť a o tom mala byť táto debata v prvom rade zo strany pána ministra hospodárstva. No a nie je. No tak ako keď nie je, no tak dobre, no tak to zoberme na vedomie, môžeme túto schôdzu skončiť, poďme domov a vybavená vec. Ale tá podstata tejto schôdze bola v niečom úplne inom. Nie vôbec v tom, o čom ste hovorili vy.
28. 9. 2021 17:06:14 - 17:08:01 43. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Dámy a páni, v nadväznosti na tie slová, ktoré povedal pán podpredseda Národnej rady Ďuri Blanár, by som chcel povedať jednu vec. Aj táto schôdza, táto schôdza netradične bez zodpovedného, bez toho človeka, ktorý mal dať odpovede na všetky tieto otázky, bola nejakým spôsobom zrealizovaná so súčasnou koalíciou. Priatelia, keby ste mali 76 hlasov a keby ste tuná sedeli a záležalo by vám na tom, že teda minister Sulík chce tuná niečo povedať, vysvetliť, objasniť, tak by ste tu sedeli, zahlasovali by ste za a pán podpredseda vlády Sulík by mohol rozprávať toľko koľko by ste si odhlasovali. Taká je pravda. Ale preto, že tu nie ste, pretože ste si to tak možno zrežírovali, že tu nie ste alebo ste niekde, ja neviem kde v pekle, nechcem použiť iný výraz, tak to dopadlo tak ako to dopadlo. No a vám to samozrejme vyhovuje preto, lebo možno to vyhovuje aj Sulíkovi, preto, lebo nemusíte odpovedať na všetky tie nepríjemné otázky, ktoré by v tomto pléne zazneli. Čiže je to len a len, a len, a len vaša réžia alebo vaša nezodpovednosť, alebo vaše chcenie, aby to takto dopadlo, lebo keby ste boli zahlasovali 76, bolo vás presne 50 pri tom hlasovaní hej. Neboli ste schopní presadiť hlasovanie tak, aby mohol Sulík rozprávať. Čiže buďte takí láskaví, nadávajte sami sebe, berte zodpovednosť za to vy čo sa tuná v tejto chvíli deje, vy ste za to zodpovední aj so svojou poondiatou teoretickou ústavnou väčšinou, ktorú máte, nemáte.
28. 9. 2021 16:21:27 - 16:23:06 43. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem veľmi pekne. Pán minister, ja som tiež neni odborník na vašu oblasť. Ja som obyčajný občan, ktorý to bude platiť a ktorý to platil vždy tak ako všetci ostatní, ale mám tu česť vedieť iné veci, ktoré sa prerokovajú v tomto parlamente a viem veľmi dobre, že vy ste vláda, ktorá má najvyšší rozpočet v histórii Slovenskej republiky. Vy ste toľko peňazí investovali do blbostí kadejakých, tak šeredíte tými finančnými prostriedkami. Načo bolo, načo boli tie rôzne testovačky, blbosti, Sputniky a ja neviem čo všetko. Do dnešného dňa nikto nevie koľko sme zaplatili, koľko máme platiť, koľko budeme platiť. Vy nemáte žiadne kompenzačné opatrenia v rámci toho čo sa tuná udeje v nasledujúcich mesiacoch a čo tuná bohorovne rozprávate, že sa jednoducho musí stať lebo. Vy ste sa dostali do istého prostredia a musíte to prostredie riešiť tak, ako ho riešili pred vami akékoľvek iné vlády, ktoré prišli vždy po iných vládach. Vy nemáte žiadne kompenzačné opatrenia. To je, dovolím si tvrdiť, pán minister, vaša neschopnosť. Povedali ste niekoľkokrát musíme sa vysporiadať, musíme sa vysporiadať. Nemusíte sa s ničím vysporiadať, pán minister. Stačí, keď poviete nevieme sa s tým vysporiadať a odídete preč. To by asi bolo korektné keby ste to v tejto chvíli spravili, lebo príde niekto iný a ten sa s tým vysporiada. A vy potom môžete kritizovať. Ale ten občan platí a platí a platí a platí. A to čo rozprávate vy jednoducho nie je pravda. Vašou povinnosťou je s týmito vecami sa vysporiadať a keď to neviete choďte preč.
23. 9. 2021 19:03:47 - 19:04:36 40. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pán predsedajúci, nie je skončená rozprava to znamená, že nemôžu ísť faktické poznámky. Ale pán Blaha ešte neskončil, bude pokračovať zajtra ráno o deviatej. Čiže my nemôžeme pokračovať.
23. 9. 2021 16:18:56 - 16:20:02 40. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne za slovo. Pán minister, ja ten váš zverinec tých vašich tigrov ja neviem čo všetko ja síce nepoznám, ale jednu vec jedna vec mi je jasná aj z toho čo ste povedali. Pán minister vy ste hráte vabank, vy hráte absolútny vabank a vy to viete najlepšie a ja to z tej vašej reči absolútne cítim. Vy proste hráte vabank. Vy hráte ruletu sám so sebou. To je ten, to je, to je čo v tejto politike ešte nebolo. Vy hráte ruletu sám so sebou a ja som veľmi zvedavý ako táto vaša hra dopadne skutočne preto lebo len by som vás chcel upozorniť pán minister, keby ste náhodou vedeli resp. nevedeli žiaden minister vnútra nie je posledný viete. A po vás príde ďalší minister vnútra a ďalší a ďalší a ďalší a tí budú skúmať toto všetko o čom tu dneska tí ľudia, ktorí o tom vedia podstatne viac ako ja hovoria. Ale ten pocit je jednoznačný, vy proste hráte vabank a to vám teda nezávidím.
23. 9. 2021 15:48:07 - 15:48:48 40. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Pán predseda vlády, ja mám na vás len jednu jedinú otázku, ktorá naozaj, ktorú by ma veľmi zaujímalo ako si ju zodpoviete. Čo urobíte v nasledujúcom volebnom období, ja neviem v blízkom alebo v menej blízkom čase, pokiaľ sa ukáže, že všetky tie obvinenia ministra Mikulca sú pravdivé. Čo budete vtedy robiť? Priznáte to? Nepriznáte to? Uveríte tomu? Neuveríte tomu? Ako sa vy, osoba, vy, premiér tejto vlády, k tomuto postavíte? Čo spravíte v rámci seba? Ďakujem za pozornosť.
21. 9. 2021 18:42:10 - 18:43:44 40. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. V nadväznosti na slová pána poslanca Habánika, viete, ja nerozumiem jednej veci. Prečo sa my musíme stále samo ničiť? Stále sa musíme samo ničiť. Tuná máme jedného veľkého Slováka, ktorý skutočne spravil nesmierne veľa pre Slovensko, tak, že to ocenili v zahraničí, a my sa musíme samo ničiť skutočne a tuná rozprávať nezmysly, ktoré už vôbec nie sú v tejto chvíli aktuálne. Proste Dubček bol Dubček a Dubček bol jeden. Okrem toho existuje, som pyšný na to, že v tomto parlamente nedávno prešla Dubčekova cena z mojej poslaneckej dielne, len čakám stále na to, komu ju vláda ako prvému udelí. Toto bude pre mňa veľmi podstatné.
Viete, a dôležité je to, že na to, aby sme niekoho my "uznali", tak sa musíme pozerať za hranice, či áno, alebo nie. Keby ste vedeli, akým spôsobom vo Viedni sa toto všetko udialo nedávno, kolega Habánik by o tom mohol hovoriť, ja mám o tom informácie takisto, kolega Habánik bol tam prítomný, na tom stretnutí, čo všetko dobrého sa o Dubčekovi porozprávalo a tuná si vypočujeme dehonestáciu Dubčeka v priamom prenose nejakým Dostálom. No tak toto ma, toto ma (povedané so smiechom), viete čo, však to už nie je ani smiešne, to je iba blbé.
Ďakujem za pozornosť.
21. 9. 2021 18:25:51 - 18:27:15 40. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie  
Ďakujem pekne za slovo, vážený pán, vážený pán predseda, excelencia, vážený pán predsedajúci, kolegyne, kolegovia, dovoľte mi prosím ako navrhnutému spravodajcovi výboru predniesť informáciu o výsledku prerokovania návrhu poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Juraja Blanára, Roberta Fica a Ladislava Kamenického na prijatie uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky k Vyhláseniu Národnej rady Slovenskej republiky k stému výročiu narodenia Alexandra Dubčeka (tlač 649). Predseda Národnej rady Slovenskej republiky svojím rozhodnutím č. 681 zo 6. septembra 2021 pridelil návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Juraja BLANÁRA, Roberta FICA a Ladislava KAMENICKÉHO na prijatie uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky k Vyhláseniu Národnej rady Slovenskej republiky k stému výročiu narodenia Alexandra Dubčeka (tlač 649) na prerokovanie Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá s tým, že ako gestorský výbor podá Národnej rade Slovenskej republiky informáciu o výsledku prerokovania uvedeného materiálu vo výbore a návrh na uznesenie Národnej rady Slovenskej republiky. Výbor pre kultúru a médiá o návrhu nerokoval, nakoľko pri hlasovaní o programe 41. schôdze zvolanej na 16. septembra 2021 nebol uznášaniaschopný.
Pán predseda ďakujem, skončil som, otvorte prosím rozpravu. Ďakujem.
21. 9. 2021 18:10:18 - 18:10:27 40. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
a ja vám garantujem, že po voľbách sa to aj tak všetko zmení a to ministerstvo bude, a to múzeum bude... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
21. 9. 2021 18:08:21 - 18:10:21 40. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne. Ja by som si dovolil vrátiť sa k meritu veci. A dovolil by som si vrátiť sa k tomu výboru, ktorý bol výbor pre kultúru a médiá, ktorého sme boli všetci svedkom. Dámy a páni, skutočne live motívom celého toho výboru ohľade presunu Múzea Slovenského národného povstania z ministerstva kultúry na ministerstvo obrany boli peniaze. Niekoľkokrát to bolo potvrdené ministerkou kultúry. A niekoľkokrát to bolo potvrdené ministrom Naďom. Taký je pravda. Tuná ako nesplietajme nezmysly. My sme naozaj na tom výbore boli. A my sme to počúvali. Jedine peniaze. To je strašne málo na to, aby k takémuto presunu prišlo. Ešte raz to hovorím. Jedine peniaze. Pýtam sa, prečo nie je vydotované ministerstvo kultúry tak, aby sa nemusela táto nezmyselná zmena prevádzať. A ešte jednu vec. Tuná ktosi povedal, ja si to už nepamätám, kto tam na tej ľavej strane, že zamestnanci, všetci zamestnanci Múzea SNP súhlasia s presunom múzea z ministerstva kultúry na ministerstvo obrany. Prosím vás pekne, čo je toto za nezmysel. Ako môže niekto povedať takúto hovadinu. Však tých zamestnancov sa nikto nepýtal. Tí zamestnanci do dnešného dňa nevedia, že má oficiálne k nejakému presunu prísť. Lebo nedostali blbý lajster, aby im to niekto oficiálne povedal. Veď ten bordel, ktorý je v tejto spoločnosti sa prejavuje presne aj v tomto presune tohto Múzea Slovenského národného povstania. Veď vy ani presunúť do múzeum neviete. Vy ste hoštapleri, ktorí nemáte čo v tejto snemovni a v tomto štáte a v tejto spoločnosti robiť. Taký je pravda. A robte si svoje nezmysly niekde inde. A ja vám garantujem, že po voľbách sa to aj tak všetko zmení a to ministerstvo, a to múzeum bude... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
21. 9. 2021 17:45:29 - 17:47:29 40. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne, ja sa budem snažiť byť ako fakticko-pragmatický a tiež sa odviniem od toho stretnutia, ktoré sme mali na výbore. Tam sme sa hlavne teda dozvedeli na tom výbore, že dôvodom toho prechodu z ministerstva kultúry na ministerstvo obrany sú peniaze. To bol taký ten hlavný light motív, ktorý tam stále lietal, preto aj teda naša snaha, aby teda Múzeum Slovenského národného povstania si zachovalo ten význam, zachovalo si tú autoritu, zachovalo si tú autenticitu a zachovalo si to všetko, čím vlastne ono žilo tých x rokov od svojho vzniku. Ten problém je ale v inej veci. To za to, že sú tam delá, tanky a ja neviem čo všetko, to ešte neznamená, že by to malo patriť pod ministerstvo obrany, lebo taký tento pohľad je ako nesmierne zúžený a by som povedal až plytký. Ja by som ale chcel inú vec podotknúť. Viete, toto nie je dobré, že to ide preč z ministerstva kultúry preto, lebo vlastne sa stráca význam ministerstva kultúry. Ministerstvo kultúry ako keby sa zbavovalo tých inštitúcii, ktoré patria pod ministerstvo kultúry, no a za chvíľu sa dozvieme, že tam nebude ani národné divadlo, že tam nebudú vôbec ani divadlá a že tam nebudú ani všetky inštitúcie, národná galéria a tak ďalej, a tak ďalej. Proste znižuje sa význam ministerstva kultúry, to je to najdôležitejšie, no a viete, dnes tento krok na ministerstve kultúry obhajujú ľudia, ktorí, ktorí v múzeu neboli, vrátane pani ministerky kultúry, to treba podotknúť, ja som si veci zisťoval včera u dnes už bývalého riaditeľa, naozaj pani ministerka kultúry si nenašla čas, aby Múzeum Slovenského národného povstania navštívila a stretla sa tam so zamestnancami a vôbec o týchto veciach sa nejakým spôsobom porozprávať, že čo oni na to, lebo tí zamestnanci sú tiež veľmi dôležití v zmysle nájdenia nejakého názoru na túto inštitúciu. Toto všetko sa nekonalo, preto ešte raz posledná veta peniaze treba ministerstvu kultúry ... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
21. 9. 2021 12:09:00 - 12:10:28 40. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem veľmi pekne. Pán predseda, je to korektné čo si povedal, ako to, ako samozrejme musím priznať. Len mne na tomto celom vadia tie nezmyselné politické preteky. Leto toto je naozaj o všetkom možnom len nie o tom, kto to predloží prvý. No a, no vieš, no argument Romana ne-Romana. No tak ten návrh zákona je to tu, tak ako v tejto chvíli sa treba baviť o tom, či ten zákon sa dá niečím vylepšiť alebo či sa nedá niečím vylepšiť, lebo jasné koaličná zmluva podporiť, nepodporiť nepustí. Jasné, ale ako hovorím toto predseda s politickou nesúvisí. Možnože keď sa takýto návrh zákona príjme čím skôr, ja si nerobím veľké ilúzie, ale možno aj veľa cyklistov sa zachráni a veľa ľudí, ktorí sú v rámci tejto cykloturistiky bude lepšie spávať, preto lebo ako si povedal, skutočne mám to tu napísané doslova a do písmena. Veľkosť tohto zákona je, že už musia niečo tí vodiči dodržiavať. No, tak to je absolútna pravda. Môžeme sa tu sporiť o čomkoľvek, proste je tu istá norma, ktorá je nad všetkými ako Damoklov meč. Jednoducho túto normu treba dodržiavať, no a už nech s tým vysporiada ten, kto bude kritizovať či áno, či nie. Ale robiť z toho
===== mám to tu napísané doslova a do písmena. Veľkosť tohto zákona je, že už musia niečo tí vodiči dodržiavať. No, tak to je absolútna pravda. Môžeme sa tu sporiť o čomkoľvek, proste je tu istá norma, ktorá je nad všetkými ako Damoklov meč. Jednoducho túto normu treba dodržiavať, no a už nech s tým vysporiada ten, kto bude kritizovať či áno, či nie. Ale robiť z toho politické preteky, to sa mi zdá také v tejto chvíli také, také strašne malé.
21. 9. 2021 12:09:00 - 12:10:28 40. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem veľmi pekne. Pán predseda, je to korektné čo si povedal, ako to, ako samozrejme musím priznať. Len mne na tomto celom vadia tie nezmyselné politické preteky. Leto toto je naozaj o všetkom možnom len nie o tom, kto to predloží prvý. No a, no vieš, no argument Romana ne-Romana. No tak ten návrh zákona je to tu, tak ako v tejto chvíli sa treba baviť o tom, či ten zákon sa dá niečím vylepšiť alebo či sa nedá niečím vylepšiť, lebo jasné koaličná zmluva podporiť, nepodporiť nepustí. Jasné, ale ako hovorím toto predseda s politickou nesúvisí. Možnože keď sa takýto návrh zákona príjme čím skôr, ja si nerobím veľké ilúzie, ale možno aj veľa cyklistov sa zachráni a veľa ľudí, ktorí sú v rámci tejto cykloturistiky bude lepšie spávať, preto lebo ako si povedal, skutočne mám to tu napísané doslova a do písmena. Veľkosť tohto zákona je, že už musia niečo tí vodiči dodržiavať. No, tak to je absolútna pravda. Môžeme sa tu sporiť o čomkoľvek, proste je tu istá norma, ktorá je nad všetkými ako Damoklov meč. Jednoducho túto normu treba dodržiavať, no a už nech s tým vysporiada ten, kto bude kritizovať či áno, či nie. Ale robiť z toho
===== mám to tu napísané doslova a do písmena. Veľkosť tohto zákona je, že už musia niečo tí vodiči dodržiavať. No, tak to je absolútna pravda. Môžeme sa tu sporiť o čomkoľvek, proste je tu istá norma, ktorá je nad všetkými ako Damoklov meč. Jednoducho túto normu treba dodržiavať, no a už nech s tým vysporiada ten, kto bude kritizovať či áno, či nie. Ale robiť z toho politické preteky, to sa mi zdá také v tejto chvíli také, také strašne malé.
21. 9. 2021 12:09:00 - 12:10:28 40. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem veľmi pekne. Pán predseda, je to korektné čo si povedal, ako to, ako samozrejme musím priznať. Len mne na tomto celom vadia tie nezmyselné politické preteky. Leto toto je naozaj o všetkom možnom len nie o tom, kto to predloží prvý. No a, no vieš, no argument Romana ne-Romana. No tak ten návrh zákona je to tu, tak ako v tejto chvíli sa treba baviť o tom, či ten zákon sa dá niečím vylepšiť alebo či sa nedá niečím vylepšiť, lebo jasné koaličná zmluva podporiť, nepodporiť nepustí. Jasné, ale ako hovorím toto predseda s politickou nesúvisí. Možnože keď sa takýto návrh zákona príjme čím skôr, ja si nerobím veľké ilúzie, ale možno aj veľa cyklistov sa zachráni a veľa ľudí, ktorí sú v rámci tejto cykloturistiky bude lepšie spávať, preto lebo ako si povedal, skutočne mám to tu napísané doslova a do písmena. Veľkosť tohto zákona je, že už musia niečo tí vodiči dodržiavať. No, tak to je absolútna pravda. Môžeme sa tu sporiť o čomkoľvek, proste je tu istá norma, ktorá je nad všetkými ako Damoklov meč. Jednoducho túto normu treba dodržiavať, no a už nech s tým vysporiada ten, kto bude kritizovať či áno, či nie. Ale robiť z toho
===== mám to tu napísané doslova a do písmena. Veľkosť tohto zákona je, že už musia niečo tí vodiči dodržiavať. No, tak to je absolútna pravda. Môžeme sa tu sporiť o čomkoľvek, proste je tu istá norma, ktorá je nad všetkými ako Damoklov meč. Jednoducho túto normu treba dodržiavať, no a už nech s tým vysporiada ten, kto bude kritizovať či áno, či nie. Ale robiť z toho politické preteky, to sa mi zdá také v tejto chvíli také, také strašne malé.

Deň v parlamente

<- ->