Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
16. 6. 2022 17:24:20 - 17:39:40 67. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 1068 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
40.
Ďakujem, pán predseda. No tak prehovoril nám predĺžený Putinov úd, ja som rád, pán Blaha, že odkedy vám zrušili ten Facebook, máte čas aj na kaderníka a že zmenili ste účes, začínate vyzerať aj lepšie možno, ale páčilo sa mi, ako hovoríte o spolupráci s Ruskom, musíme sa naučiť spolupracovať s Ruskom, lebo však ono to bude naďalej. No nám tiež hovorili, že musíme sa naučiť aj žiť s vaším Facebookom, no a vidíte, nemusíme. Hovorili ste tu o bojovníkoch za mier, že to sú najväčší tí bojovníci, že nedodávajte Ukrajine zbrane, no vy keby ste žil v ´39, tak vy skladáte červený koberec Hitlerovi, nech sa páči, rozober si to Poľsko, rozober si tú Európu, sprav koncentračné tábory, vyhlaď tu Slovanov. To je vaša rétorika, pán Blaha. To je čistá vaša rétorika. Veď ten Hitler je super fasa chalan. Hej? V podstate to hovoríte teraz na Putina. Hovorili ste o tom, že aký je osud Ruska. No osud Ruska je taký, že sa rozpadne na veľa malých štátov. Bude to koniec. Už jeden herec porazil Sovietsky zväz, bol to Ronald Regan, no a teraz druhý herec malého vzrastu porazí veľké všemocné Rusko s druhou najsilnejšou armádou na Ukrajine.
Podľa vašich slov, pán Blaha, je podľa mňa Putin agent CIA, tzv. kapitán Amerika, lebo taký pekelný plán ako vymyslel on, že napadol bezbrannú Ukrajinu, chcel ju dobyť za 3 dni, no nedošiel ani do Charkova, respektíve odišiel od Charkova, a z toho profituje Amerika. No úžasné, ten Putin musí byť normálne že agent CIA, ja ho podľa nového budem volať kapitán Amerika. Lebo však najväčším dodávateľom zbraní na Ukrajinu je Rusko, hej? Povedzme si otvorene. No a som rád, že ste nezabudol opomenúť ešte aj Radičovej vládu, pán Blaha. Vašu Radičovej vládu, 12 rokov omieľanú Radičovej vládu ste ešte aj v tomto vašom príhovore po 12 rokoch stihol spomenúť. Gratulujem.
16. 6. 2022 10:40:01 - 10:55:20 66. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Tlač 886 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
45.
Ďakujem veľmi pekne, pán podpredseda. Predstavte si, že ste študent, ktorý skončí strednú alebo vysokú školu a nevie, čo bude robiť. Chce sa zamestnať, ale zamestnanie nie je to, čo ho láka, chcel by začať podnikať. Príde na úrad živnostenský a ide si založiť živnosť alebo si založí eseročku, už má možno aj nápad, ale keď dostane všetky potrebné informácie, keď dostane všetky požiadavky, ktoré potrebuje na to, aby mohol začať podnikať, tak prekrúti očami a takýto krok si veľmi rýchlo rozmyslí. Veľa šikovných mladých ľudí, ktorí by s dobrým nápadom, s dobrým startupom mohli začať svoju kariéru tak, že by zamestnávali oni niekoľko desiatok, možno stoviek ľudí, sa len vďaka takejto byrokratickej prekážke, aké sú na Slovensku mnohé za posledných 12 rokov vlády SMER-u, rozhodne zamestnať ako zamestnanec a jeho kariéra úspešného podnikateľa veľmi rýchlo skončí len vďaka prekážkam, ktoré im tento štát vytvára. Preto, pán poslanec Lehotský, ďakujem ti za tvoje vystúpenie.
Verím, že naši kolegovia a všetci ostatní, dokonca aj opozícia bude naklonená hlasovať za tento návrh, pretože ak chceme byť úspešnou krajinou, tak musíme podporovať mladých ľudí, musíme podporovať podnikateľov, ktorí vytvárajú pracovné miesta, ale vtedy, keď sa podnikateľovi bude dariť, vtedy bude sa dariť aj tým zamestnancom, ktorých on zamestnáva. Na Slovensku je taký paradox, že ľudia si myslia, že podnikateľ je vydierač a derie zamestnancov o peniaze. No nie je to tak. Je to, bohužiaľ, len komunistický prežitok a postsovietskych podnikateľov.
24. 5. 2022 20:06:32 - 20:07:23 65. schôdza NR SR - 13.deň - B. popoludní Tlač 1026 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
191.
Pán poslanec Nemec, prepáč, že budem reagovať, ale v predchádzajúcom príspevku o mne reag... na mňa reagoval kolega Jozef Pročko a ja sa preto pýtam, že či vám nevadí zháňať podporu na tento návrh zákona od Kotleba, Ľudová strana Naše Slovensko a Tomáš Taraba, strana ŽIVOT. Tí istí ľudia, ktorí dva roky do vás kopali, pán minister, vás urážali, robili tu bordel s rúškami a, a, a v podstate ja už nemusím ani vypovedať to všetko, čo sa tu dialo. Vy hľadáte podporu u nich na tohto, podporu tohto zákona. A Jozef Pročko povie, že ja podporujem Mazureka. No, Jozef, ja neviem, ty si asi šialený, ale áno, prepáčte, reagujem na predrečníka.
Preto, prosím vás ešte raz, sa zobuďte, vráťte sa k rokovaciemu stolu ako jedna koalícia.
Ďakujem.
24. 5. 2022 19:01:11 - 19:02:40 65. schôdza NR SR - 13.deň - B. popoludní Tlač 1026 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
137.
Ďakujem, pán predsedajúci.
Ja som sa musel pri tom prejave chvíľu štípať, lebo som sa pristihol pri tom, ako súhlasím s pánom poslancom Mazurekom v niektorých častiach. Samozrejme, potom prišli reťazce a neviem aké sprisahania, ale som zhrozený z tej spolupráce našich koaličných partnerov s vašimi bývalými kolegami, je to niečo neuveriteľné! Tak ako nadávali a vulgárne urážali ministra financií počas covid pandémie a zrazu sú veľkí kamaráti. Ja si myslím, že to je pre nich klinická smrť. Ich totálna smrť nastane v roku 2024, keď budú parlamentné voľby. Všetci ich voliči, ale aj voliči Tomáša Tarabu pôjdu ku vám do strany REPUBLIKA. A toho sa ja obávam, že vaša strana narastie do obludných rozmerov, lebo... lebo robíte to dobre v tomto prípade.
A mňa to mrzí, že naši koaliční to, koaliční partneri to nevidia. (Zaznievanie gongu.) Mrzí ma, že naši koaliční partneri to nevidia a nespolupracujú s tými, ktorí sú ich koaliční partneri, ale obracajú sa na opozíciu. Opakujem znova, som prokoaličný a snažím sa, aby táto koalícia fungovala čo najlepšie. Nevykrikujem, neziapem zo zadnej lavice, snažím sa diskutovať. Len, bohužiaľ, nevidím tu snahu z druhej strany.
20. 5. 2022 12:37:02 - 12:38:42 65. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 1028 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
75.
Ďakujem veľmi pekne.
Pán minister Matovič, viete, že ja som silno prokoaličný, ale mrzí ma takéto, takéto výmeny názorov, ktoré sa dejú v pléne. Som zástanca toho názoru, že špinavé prádlo by sa malo prať v práčke a potom následne vyvesiť von ako čisté, to čo vidia ostatní ľudia, a mrzí ma o to viac, keď rozprávate o fašizme, keď vy sa tu dohadujete s extrémistami a fašistami o podpore vášho návrhu. To mňa brutálne mrzí. A v roku 2020 som sa tešil, že sme porazili Fica, vy ste ten symbol porážky Fica, a mám najväčšiu obavu toho, že teraz Robert Fico si môže otvoriť pivo, hodiť popkorn, dať si čipsy a pozerať sa na toto divadlo, ktoré tu my vystrájame teraz, ale že brutálne, a vy budete ten človek, vďaka ktorému sa Robert Fico vráti. Toto si treba uvedomiť, to, čo sa teraz tu deje, a to hovorím všetkým koaličným poslancom, aby si vstúpili do svedomia, toto je jedno hnusné, nechutné divadlo. Máme koaličnú radu, máme iné procesy, vieme sa stretnúť, vieme sa dohadovať, ale nemôžme sa tu v pléne urážať. Prosím vás, vstúpte si všetci do svedomia, pán minister, s vami na čele, sadnite si s tým Richardom Sulíkom, porozprávajte sa, prídite s tým návrhom skôr, ale to, čo sa tu teraz deje, je jedno hnusné, nechutné divadlo. A vás žiadam normálne ako koaličný poslanec, ktorý si váži to, že sme porazili konečne mafiu, konečne sme rozpustili to, čo sa tu dialo posledných dvanásť rokov, a my teraz dláždime cestu späť Robertovi Ficovi týmto nechutným, hnusným divadlom. Sa zobuďte, prosím vás!
10. 5. 2022 15:04:19 - 15:05:42 65. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 967 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
42.
Ďakujem krásne. Kolegovia, kolegovia z koalície, budem na vás reagovať krátko, lebo tuto bol celkom zaujímavý podnet, na ktorý som čakal, lebo som vedel, že príde.
Pán kolega Krajčír, ty si krásny pohľad na to, že máme rozdielne pohľady na veľa vecí, ale na konci dňa sa vieme vždy v tej základnej téme spojiť, to je úplne jasné.
Milan Potocký, jasné, stojíme na správnej strane.
A, pán kolega Taraba, ja som sa tak tešil, že toto vytiahnete, normálne ste mi nabil. No, povedzme si tak. Pán Kuffa, poslanec Kuffa nenosil rúško, keď ohrozoval ostatných ľudí tým, že by mohol šíriť COVID-19. Lenže prišla aj jemu nejaká imunitná choroba a už keď to mohlo jeho ohroziť, tak on nie je ovca, on si nasadí to rúško. Akože to je, ale ja nechápem, aká výroková logika, to nemusím byť ani právnik, aby som pochopil takúto základnú, elementárnu vec. Ja chápem, že vaši voliči toto zožerú, lebo vy ste pre svojich voličov ten youtubovský typ, ktorý si získava takýchto jednoduchých ľudí, ktorý nemajú základné vzdelanie na to, aby pochopili úplne elementárne veci. Úplne elementárne veci. Keď on reálne ohrozoval druhých ľudí, tak rúško nenosil, spochybňoval ho, a s vami na čele, a keď jemu hrozí nejaké ohrozenie zdravia, akékoľvek, aj keď nemyslím si, že to bolo nejaké dramatické ohrozenie zdravia, tak on si nasadí rúško, však on sám seba nebude ohrozovať. Vy ste normálne perfídni, hnusní, cynickí zmrdi a za tým si stojím. (Potlesk.)
10. 5. 2022 14:53:05 - 14:59:08 65. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 967 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
34.
Ďakujem veľmi pekne, pán predsedajúci. Milé kolegyne, milí kolegovia, milá opozícia, jeden, dobre. Pomôžem si citátom Johna Fitzgeralda Kennedyho a implementujem ho na náš čas. Existujú takí, ktorí hovoria, že máme ruských bratov a slovienskú vzájomnosť. Nechajme ich prísť do Buče.
Hovoria tiež takí, že nepomáhajme Ukrajine, neposielajme im zbrane, nechajme ich samých v tom, lebo nás to zaťahuje do vojny. Evidentne chcú mať ruského agresora na našich hraniciach. Nechajme ich prísť do Irpine.
Taktiež máme takých, ktorí hovoria, že my sme dôležitejší ako nejaký Ukrajinec, ktorému zbombardovali dom, ktorému zavraždili manžela, ktorému znásilnili dcéru alebo ktorý uteká len skrátka pred vojnou. Pošlime ich do Hostomeľa, nech sa vyfarbia, frajeri.
Bohužiaľ, historická pamäť na Slovensku je veľmi krátka v porovnaní s takým Poľskom alebo pobaltskými krajinami, kde si veľmi dobre pamätajú činy Sovietskeho zväzu, respektíve Ruska na ich obyvateľoch v Poľsku, či to bola Katyň, alebo násilné sa odpojenie pobaltských krajín od Sovietskeho zväzu, kde použili násilie. Bohužiaľ, takúto slabú historickú pamäť majú aj Maďari, keď ich násilne sovietske vojská potlačili, ich povstanie. Je to následkom obrovskej propagandy, ktorú Vladimír Putin a jeho tajtrlíci po celej Európe šíria. Cez svoje dezinformačné weby obracajú históriu, prekrúcajú fakty a ešte sa z toho vytešujú.
Najväčšími zástancami takýchto zvrátených, prekrútených faktov sú hlavne ľudia bez vzdelania, respektíve so slabým vzdelaním, ktorí v škole nepočúvali alebo boli silno ovplyvnení sovietskou ideológiou počas štúdia. Najhorší sú na tom však politici, ktorí cynicky zosmiešňujú a cynicky znevažujú útoky Ruskej federácie na Ukrajinu, mučenie, vraždenie, znásilňovanie. A oni budú sa tu tváriť, ako že však my sme odsúdili tú agresiu, my sme tí správni, lebo my sme to odsúdili, ale, ale to Rusko, to Rusko, však nemôžme si ho pohnevať, my chceme mier. To sú vyslovene tajtrlíci.
Podpredseda parlamentu pred chvíľou tu predviedol presne takýto úkaz. Veď my sme odsúdili ruskú agresiu, my sme tí dobrí, my sme odsúdili agresiu, ale nepomáhajme Ukrajine, pošlime im tam acylpyrín, nech sa bránia, nech ich povraždia. To je tzv. predposratosť slovenského národa a toto oni šíria medzi svojich voličov. Bohužiaľ, spoločnosť tak aj vyzerá.
Včera som sa zúčastnil na dvoch protestoch na podporu Ukrajiny. A zúčastnil som sa aj protestov, ktoré organizovala strana SMER. Neni ťažké porovnať účastníkov týchto protestov. Na jednej strane slušní ľudia, ktorí s vlajkami prišli vyjadriť svoj názor kultúrne, bez vulgarizmov a slušne. Dokonca odznela výzva organizátorov, aby sme odsúdili takéto konanie, keď aj prídu, prídu provokanti, ktorí dokonca aj prišli. Na druhú misku váh si položme teraz protest strany SMER, kde jeden, ja už neviem ani, ako ho nazvať, lebo myslím si, že v slovenskom jazyku ani slová nie sú na tohto človeka, vyzýval dav a burcoval dav, aby hlavu štátu, dokonca ženu nazývali vulgárnym pomenovaním. Je to pod úroveň ktoréhokoľvek opilca v poslednej krčme a najväčšieho primitíva a dezoláta. Bohužiaľ, toto sa deje a vieme si to krásne porovnať. A ja som pyšný, že na tieto protesty prišli ľudia z celého Slovenska bez toho, aby ich niekto zvážal autobusom, aby im niekto ponúkal ubytovanie a stravu, robil z toho smerácky zájazd.
Paradoxne, včera som mal telefonát od jedného pána, ktorý pomáhal takýmto dezolátom na stránkach. Sám mi povedal, že je to veľmi výhodný biznis. Títo ľudia sú koncentrovaní a sú aj v youtube kanáli, majú obrovské čísla a na tom dokážu zarobiť celkom slušné peniaze. Už teda chápeme, prečo to niektorí robia, a je to viac než jasné. Nemusí to byť len čisto ruská propaganda, ale je to aj čisto zárobkový zmysel. Veď nie nedávno boli odhalenia tajných služieb, ako zamestnanec ruskej ambasády podával peniaze spravodajcovi z Hlavných správ.
Ja si myslím, že títo ľudia, ako nám píšu často do správ, budú chodiť po kanáloch, spoločnosť ich vysmeje a s odstupom času budeme nad nimi krútiť hlavami tak, takisto, ako krútime hlavami nad esesákmi, kolaborantmi, Hlinkovými gardami. A ja verím, že tá doba príde čím skôr, lebo Putin tú vojnu prehrá. Ukrajina je húževnatý národ, čo malý botoxový pajáčik z Kremľa podcenil, a Ukrajina bude víťazná. A celý svet sa dozvie o týchto všetkých agentoch, šíriteľoch a budeme na nich ukazovať prstom a oni budú tí, ktorí budú chodiť kanálmi.
Ďakujem veľmi pekne za pozornosť.
5. 5. 2022 17:25:06 - 17:40:26 65. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Tlač 982 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
172.
Fúúú, toto bola silná káva.
Pani poslankyňa Kozelová, pán poslanec Lehotský, na vás nebude nejak reagovať, však to boli v podstate podporné slová.
Pani poslankyňa Marcinková, no áno, toto sme čítali všetci tieto hrôzostrašné zverstvá tejto hordy.
A, pán poslanec Urban, ja som označil tú zver, ktorá pácha tie zverstvá na Ukrajine, za zver. Sú to orkovia, trolovia a všelijakí mutanti, lebo toto nedokáže spraviť slušný človek. A vy ak sa ich zastávate (ruch v sále), tak potom ste zrejme rovnaký človek, rovnaký človek ako oni, vy ste to, ste to jasne tu povedal, pán poslanec Urban, takže... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
173.
Kolegovia.

Žiak, Miroslav, poslanec NR SR
174.
... a ešte vy teda hovoríte o tom... Pán predsedajúci, vrátite mi trochu času?

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
175.
Vráťte pánovi poslancovi na minútu tridsať.

Žiak, Miroslav, poslanec NR SR
176.
Si sa hecol, Gábor. Ďakujem.
Taktiež ste, pán poslanec Urban, povedali, že Ukrajina, že robia to obidve strany. No tak ja si chcem predstaviť ako Ukrajina, ktorá bojuje na vlastnom území a chráni si vlastné územie, znásilňuje vlastné ženy podľa vašej logiky. Ja sa normálne vo vašom prejave strácam. To je niečo tak odporné, ako vy dokážete obhajovať, je neskutočné. To je niečo neskutočné!
Pán poslanec Beluský, tak možno skúste aj rokovať s koalíciou, možnože sa vám nejaký zákon podarí presadiť. Viete, vy keď sem hodíte nejaký zákon, tak asi ťažko prejde len tak. Ale najviac nás tu zaujali vaše tri návrhy na sprísnenie interrupcií.
No, pán poslanec Čepček, vy ste normálne že chodiace zlo. Ja neviem. To, to som ešte nevidel. Vy ste normálne chodiace zlo. Vy ste sa dostali na kandidátke OĽANO do parlamentu, kde ste začali škodiť, vyslovene škodiť, normálne z vás srší normálne že zlo a vy sa hráte na kresťana, ale vy ste ten taký typický nedeľný kresťan, ktorý poohovára celú dedinu, ide do kostola, sa vyspovedá a je hrdina, ale cestou domov už poohovára druhú časť. No to normálne vám z očí nejde nič dobré. Fakt že nič dobré. A dokazujete to každým týždňom v tomto pléne. Normálne že každým týždňom.
A, pán poslanec Marcinčin, ak to chápem dobre, to, čo ste vy povedal, a teda určite to chápem dobre, lebo tak nie som padnutý na hlavu, takže ak bude znásilnená žena, ktorej zlomia zápästie, aby sa nemohla brániť, znásilňujú ju dva týždne v nejakej pivnici, mieria jej pištoľou na hlavu a ona zostane tehotná, ona si má toto dieťa nehať, aby nemala náhodou traumatizujúci nejaký zážitok, že bude mať ešte aj potrať? Tak ja už potom neviem, pán poslanec Marcinčin, toto, toto prekračuje všetky hranice logického alebo empatického myslenia. Ja neviem, či ty si tak zaslepený, ale to je normálne že muky, to sú ženské muky. Ja si to neviem predstaviť toto, čo si ty teraz povedal. Normálne ma oblial pot, zimomriavky, že čoho si ty na základe tvojej viery schopný spraviť. Ak poznáš príbeh služobníčky, tak ty si toho reprezentant.
5. 5. 2022 17:10:06 - 17:25:25 65. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Tlač 994 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
156.
Ďakujem, pán predsedajúci.
Milé kolegyne, kolegovia, už niekoľko týždňov počúvame od opozície, že vláda nepomáha ľuďom. Máme tu obrovskú mieru inflácie, máme tu zdražovanie palív, ľudia nedokážu platiť svoje účty za elektrinu, za plyn, nemôžu sa ani presúvať, keďže tie palivá išli raketovo hore. Samozrejme, nestihli si všimnúť, že bola tu pandémia covid, nestihli si všimnúť, že tu máme ruskú agresiu na Ukrajine a s tým spojené zdražovania.
No prišiel návrh z opozície, ako pomôcť ľuďom v tejto ťažkej situácii, ako pomôcť pre bojovať s pandémiou, ako bojovať s infláciou a ako znížiť ceny palív na Slovensku. Prišli tri návrhy na obmedzenie práv žien, aby nemohli podstúpiť legálnu interrupciu. Toto potrebuje Slovensko, toto potrebuje Slovensko práve teraz, lebo tie ženy by sa náhodou rozhodli ísť na interrupciu, lebo to zachráni tých ľudí v Poltári, v Medzilaborciach alebo ľudí, ktorí majú minimálnu mzdu alebo ľudí, ktorí sú na životnom minime. Tento návrh opozície je kľúčový na pomoc ľuďom. Toto sme potrebovali, ďakujeme, milá opozícia, viac takých návrhov, viac. Veď ste tak užitoční, ste tak užitoční, ako budem radšej ticho. Neužitoční.
V čase, kedy ruská horda orkov a všelijakých zlobrov a polomutantov znásilňuje ženy na Ukrajine, ktoré ostali, ktoré ostali ako civilistky v obkľúčení a ostávajú tehotné po týchto zvrátenostiach. Skôr potrebujú mať možnosť ísť na interrupciu.
Tak ako česká strana poslala na Ukrajinu niekoľko tabletiek po, aby sa takéto ženy mohli chrániť a nemuseli na takýto traumatizovaný zážitok spomínať celý život. A ja si osobne neviem predstaviť aj dokonca predkladateľov tohto návrhu, že by ich ženy alebo oni sami boli takto poškvrnení a poznačení a následne by museli takéto dieťa vynosiť, vychovať a celý život sa naňho pozerať. Nechcem si to ani predstaviť. Máme... Namiesto toho, aby sme to spravili jednoduchý krok a dokonca umožnili aj interrupciu tabletkou, tak opozícia sa rozhodla pomáhať, skutočne pomáhať tým najzraniteľnejším, v tomto prípade ženám. Ja nemám slov, ja vážne nemám slov a myslím si, že toto je, toto je skutočný obraz našej opozície bojovať za mafiu, chrániť ľudí, povyšovať sa, ako poslanci sú niečo viac ako zákon, no a sprísňovať interrupcie.
Nebudem dlhšie vystupovať, lebo myslím si, že v tomto celom bolo povedané všetko. Faktograficky bude podľa mňa rozprávať Janka Cigániková, ktorá sa tu už chystá, už prehadzuje jednu stranu za druhou. Ale, milá opozícia, ďakujeme vám viac takých návrhov, viac nech to celé Slovensko vidí, ako pomáhate!
Ďakujem.
3. 5. 2022 18:14:08 - 18:14:17 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
179.
Ja len dám čas pánovi Suskovi, aby sa dokázal premiestniť k pultíku počas tej mojej faktickej. Nech sa páči, pán Susko, teším sa na vašu rozpravu.
3. 5. 2022 18:03:55 - 18:12:13 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
173.
No tak som sa tešil na vystúpenie pred plnou pravou, z tohto pohľadu ľavou stranou, že konečne tu mám všetkých poslancov za stranu SMER a oni mi odídu, ja neviem prečo, či sa ma tak boja.
Chcem povedať, že musí byť veľmi ťažká doba, keď 25-30 poslancov omieľa do koliečka to isté. Ja osobne by som sa cítil trápne, keby som tu čítal do koliečka tie isté spisy, ja by som sa cítil trápne, keby opakoval, by som opakoval tie isté žvásty dokola. Ja sa tu cítim pomaly, ako keď komunisti sa snažili ovládnuť parlament v Československu a čítali telefóne zoznamy a blokovali tak schôdzu. Ale veď, povedzme si otvorene, SMER nemá ďaleko od týchto komunistov.
Musí byť tiež ťažká doba, keď Robert Fico neváha vypustiť svojho besného psa z vodítka, alias Ľuboša Blahu, aby vystrájal to, čo vystrájal, či to bolo v nedeľu 1. mája v Nitre, aby burcoval dav proti slušnej žene a dokonca žene, aby burcoval dav, a nielen pani prezidentke, vulgárnymi nadávkami. Je to niečo, čo sa v slušnej spoločnosti nenosí, no, bohužiaľ, SMER už dávno nie je slušná strana, je to extrémistické zoskupenie, ako povedal ich bývalý člen a zakladajúci člen Boris Zala. Ja si dovolím citovať jeho výrok, keď sa vyjadril na obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka: "Tento záver ma ani veľmi neprekvapuje najmä po tom, čo sa za posledné roky, asi od roku 2016, teda od kauzy Bašternák, vychádzalo najavo. Vychádzali najavo veci, o ktorých 95 % ľudí vo vnútri SMER-u na sto percent nevedelo nič. Skôr sa to organizovalo na báze vlády", myslí si Zala. Tiež povedal, že SMER je definitívne mimo aj ideologicky, nielen škandálmi, ideologicky je totiž ultrapravicová platforma, sociálno-demokratický punc sa neuchytil, a to aj práve kvôli týmto dvom ľuďom sa diskreditoval. Týmto dvom ľuďom, alias Robert Fico a Robert Kaliňák.
Ja si myslím, že v súčasnosti už nemôže byť žiadnym členom SMER-u človek, ktorý si myslí, že to SMER myslí so sociálnou demokraciou vážne. Ja ako pravičiar by som bol rád, keby na Slovensku máme reálne ľavicovú stranu, no, bohužiaľ, na Slovensku nemáme ani jednu ľavicovú stranu. Máme tu šampanských komunistov z HLAS-u a máme tu nejakých extrémistov, ktorí, dokonca taký pán Kotleba alebo pán Uhrík by sa nemuseli, by sa, podľa mňa by si nedovolili povedať niečo také ako Robert Fico a Ľuboš Blaha na mítingu v nedeľu v Nitre.
Najväčší bojovník, ktorého som spomínal, a teda vypustený besný pes Ľuboš Blaha sa neštíti dokonca ani zradiť pracovitý ľud, ktorý znevažuje, vysmieva sa cukrárom, vysmieva sa taxikárom, vysmieva sa všetkým ľuďom, ktorí sa reálne živia prácou. Ja sa potom pýtam, však už vieme tu, že Robert Fico ako poslanec je niečo viac ako ostatní ľudia, to sme tu počúvali už asi týždeň. A chcem sa potom spýtať aj pána, pána Blahu, že či on sa cíti byť niečím viac? On, ktorý chodí súkromným lietadlom do Moskvy platené pánom Alisherom Usmanovom, blízkym priateľom Vladimíra Putina. Potom samozrejmé, že tie indície vedú k tomu, že Ľuboš Blaha je len platený Ruskom a je takzvaný vlastizradca. Bohužiaľ, tak ako on sa nás snažil označiť za vlastizradcov za to, že sme hájili záujmy Slovenska, tak tento istý Ľuboš Blaha si lieta súkromnými privátnymi JET-mi, teda lietadielkami do Moskvy. Ten, čo obhajuje dôchodcov a bojuje za ľud síce za dvanásť rokov bol dôchodok v priemere teda, aby som teraz povedal úplný kontext, tak som sa zúčastnil protestu minulý štvrtok pred Národnou radou, ktorý organizovala strana SMER, kde zvážali ľudí aj s ubytovaním, aj so stravou z celého Slovenska, no a tam som sa dozvedel, že dôchodcovia žijúci v Bratislave majú plat 350 euro, resp. dôchodok 350 euro. Pýtam sa, kde bol SMER alebo HLAS SMER-u posledných dvanásť rokov, keď vládli? Ako sa títo sociálni demokrati môžu vôbec pozrieť do zrkadla, keď takíto ľudia na Slovensku, dôchodcovia, o ktorých sa oni najviac opierajú, majú plat 350 euro? Z toho sa nedá žiť ani na východe Slovenska alebo v nejakej malej dedine, kde má človek vlastnú farmu, a nie ešte v Bratislave. Najväčší bojovníci za, najväčší bojovníci za ľudí. Veď práve preto sa aj traduje, že Robert Fico rozumie najviac chudobným ľuďom, lebo on je jeden z dôvodov, prečo sú chudobní.
Bolo tu povedané, že (povedané so smiechom) bolo tu povedané, že máme legálne odposluchy čurillovcov. No práve dnes sme sa dozvedeli, že aj odposluchy na poľovníckej chate sú legálne. A preto sa chcem spýtať, že či sa aj strana SMER, bohužiaľ, tu teraz nie je, stotožňuje s výrokmi ich ľudí, a teda dovolím si citovať, kde povedal pán Gašpar ml., že ak ich odsúdia, tak ja, je to vulgarizmus, odjebem Lipšica. Takto to bolo povedané. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
174.
Pán poslanec, necitujte nám tu vulgarizmy. (Povedané súbežne s rečníkom.)

Žiak, Miroslav, poslanec NR SR
175.
(Povedané súbežne s predsedajúcim.) Áno, ospravedlňujem sa, bolo to, dobre, budem sa snažiť vypípať.
Alebo kde pán Bödör povedal na Roberta Kaliňáka, s ktorým asi nemajú teda úplne najlepší vzťah, a hovorí, a to ma vyslovene pobavilo: "Behá s tými očami do píp, doľava, doprava, doprava, doľava, do píp, tak jak taký potkan." Na to mu Gašpar mladší kontruje, že: "pichol by som mu vidličku do čela". Toľko o kultúre, toľko o kultúre strany SMER a ich oligarchov. Oni sú totižto takí, až takí sociálni demokrati, že si kradnú z vlastných kancelárií zlaté mince a neviem koľko, 50 či 30 000 euro. To sú tí sociálni demokrati.
Dovolím si citovať ešte nahrávky z Trémy, ktoré sú tiež legálne a ktoré sú už použité priamo v spisoch, kde Kočner píše pánovi Bödörovi, že ak sa SMER neudrží pri moci, tak skončíme v base.
Áno, raňajky, Sulík raňajkoval pred dvanástimi rokmi, už to poviem dopredu, aby nebolo pätnásť faktických poznámok.
Keby ten Marian Kočner vedel, čo tu o ňom rozprávajú jeho kumpáni po chodbách v Národnej rade, tak si myslím, že by spieval ako Plácido Domingo a tento domček z karát by sa rozpadol omnoho rýchlejšie.
Ďakujem vám veľmi pekne, nebudem už naťahovať rozpravu, počúvali sme tu takmer dva týždne rozprávok, ešte dám priestor, aby poslanci za stranu SMER stihli dobehnúť a dávali faktické poznámky, nech natiahnu tu ten svoj čas o rozhodnutí o Robertovi Ficovi čo najviac.
3. 5. 2022 9:51:40 - 9:53:39 65. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
30.
Ďakujem veľmi pekne, pán predsedajúci.
Pán poslanec Pellegrini, ja vám pripomeniem jednu, jednu citáciu, jednu hlášku. Bude to drahé, veď no a čo, oni budú na to hľadať peniaze. Táto hláška, táto hláška je z vašich úst a vašej kolegyne pani poslankyne Sakovej na začiatku pandémie. Vy ste veľmi dobre vedel, do akého stavu ideme. Vy ste veľmi dobre vedel, že tie finančné zdroje nie sú úplne ideálne. A teraz tu vyčítate, že neni dostatočná finančná pomoc.
Hovoríte o tom, že táto vládna koalícia si vymýšľa nejaké chlieb a hry a že my tu robíme, teraz dávame tým ľuďom hry. No mne to je smiešne, keď si pozriem váš facebookový profil a vidím tam, ako sa fotíte so psíčkami a na traktore, vešiate záclony a opravujete skrinky. Tak potom ja neviem, čo sú chlieb a hry, lebo vaša politická agenda je opravovať, alebo taký že hodinový manžel, nazvime vás, hodinový manžel Peter Pellegrini.
Pán poslanec Pellegrini, ešte by som chcel sa vrátiť k tej vašej téme, že nepodporíte vydanie Roberta Fica. No vy ste mali teraz unikátnu príležitosť sa vymedziť voči strane SMER, ale v podstate len dokazujete, že ste HLAS SMER-u. Vy ste eseročka, máte, dcérska firma, ktorá pokračuje v nastolenom trende, ktorý tu SMER nastolil. No a vy sa hlavne bojíte toho, že keď by sa, nebodaj, dostal pán poslanec Fico do väzby, tak začne spievať. A začne spievať tak, že vás stiahne so sebou všetkých, lebo z mafie sa nevystupuje, pán Pelegrini, pravda? Z mafie sa len tak ľahko neodchádza a raz, keď do tohto kolotoča vstúpite, tak nie je cesty späť. Preto vy tak vehementne už dva týždne verklíkujete, celá vaša strana to isté, naučené frázy, ako táto vláda nevie vládnuť, ako dáva chlieb a hry, respektíve dáva len hry. Ale nie, my sme len rozviazali ruky čestným a pracovitým policajtom.
28. 4. 2022 15:18:53 - 15:20:51 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
74.
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán Blaha, ja som rozmýšľal, že prečo si vy stále beriete do úst toho pána Baránika, ale on je Baránik, nie baránok, pán Blaha. Viete, on je Baránik.
Tiež ste sa snažil tu urážať pána Milana Laurenčíka z Terchovej. Viete, on, toto keby ste spravili v Terchovej, a vy ste to zrejme spravil, lebo takéto vaše vyjadrenia takýchto ľudí ako vy v Terchovej bili poriskami po hlavách a vy ste tam zrejme bol a vy ste to spravil, keď ste bol mladý, lebo vám to zostalo.
Snažil ste sa uraziť aj mňa, lenže ja som vyštudoval bezpečnosť a kontrolu potravín, pán Blaha, to neni, že som cukrár, to je veľmi ďaleko pre váš intelekt, ale to by ste stále mohol pochopiť, ako veľký socialista a veľký komunista, bojovník za pracujúci ľud, urážať cukrárov, povedzme sa... pán Blaha cukrárov, šoférov a pracujúci ľud. Ľudia, počúvajte, váš pán Blaha, bojovník za vás, zdehonestuje všetkých ľudí, ktorí sa živia prácou! Veď vaši komunisti tlačili ľudí, ako sú taxikári, pracujúci v priemysle alebo cukrári, do politiky a vy ich teraz tu idete urážať? Prosím vás, toto je historická udalosť, kedy pán Blaha, birmovaný komunista, teda on neni ani birmovaný, on je len proste tupelo, ale je to komunista, ktorý sa oháňa ľudom, ľudom: My vyženieme týchto fašistov! Nikdy proti Rusku, nikdy proti Rusku! No a tento sa postaví proti ľuďom!
Pripomeňme si výrok pána Gašpara mladšieho, že keď ho zavrú, keď zavrú ich ľudí, tak on toho od... je... be, od... je... be. Povedzme si, ako povedala vyšetrovatelia na pani Santusovú, tak Gašpar mladší toto isté rozprával v prítomnosti vášho predsedu.
Váš predseda tam, kde jedol šunku, rozprával o tom, ako ide vybavovať bezpečnostnú previerku svojej milenke pani Szalayovej. Veď vy ste normálne že chrapúň, vy sa tvárite, že vy nevidíte tie veci, ktoré sa dejú, ale na druhej strane tu budete bliakať, urážať, ale dneska to bolo historické, vy ste urazil pracujúci, slušný pracujúci ľud, pán Blaha. A rozprávam to takým istým šepkom ako vy.
27. 4. 2022 15:26:22 - 15:28:04 64. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 1009 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
12.
Ďakujem, pán predseda.
No, pán Blaha, vidím, že musí byť veľmi vážna situácia, keďže ste po šiestich mesiacoch sa rozhodol konečne vystúpiť, vidím, že prihára. A vystúpil ste tak, ako sme na vás zvyknutí, ako duševne narušený človek, za ktorého sa hanbí ešte aj jeho vlastná alma mater, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, takisto sa od vás dištancuje aj Slovenská akadémia vied, čiže nezostal ste nič dlžný svojej povesti.
Ale vy ste tu citoval nejaké citácie. Ja si dovolím tiež citovať Gašpara mladšieho, ktorý povedal, že ak odsúdia Bödöra a Gašpara staršieho, tak ich osobne prídem od... poviem to tu slušne, odkrágľovať, bolo tam iné pejoratívne slovo. A to vám už nevadí. To je už v poriadku. To je pre vás úplne okej, budete to hovoriť o Lipšicovi, aký je to vrah. Vy ste taký pomýlený, pomýlená atrapa na Che Guevara a taký veľký revolucionár, no tento, a váš vzor, samozrejme, no tento Che Guevara povedal, že rád by som sa priznal, zistil som, že naozaj rád zabíjam. Áno, vy zabíjate demokraciu, kultúru a všetko, čo je normálne na Slovensku.
Pán Blaha, tiež ste povedal o tom, že Robert Fico nebude hľadať revanš alebo nebude robiť revanš, a druhým dychom hneď dodávate, že máme sa báť a strachovať o to, ako nás budete pri náhodnej zmene garnitúry naháňať. Dokonca sám váš veľký capo di tutti Robert Fico povedal na chate, že však on si necháva 10 % na revanš, ktorý nám sa vlastne vráti, ktorý nám bude vracať, keď sa nebodaj vráti k moci. Čiže vy ste neskutočne pomýlený tragéd!
26. 4. 2022 13:25:00 - 13:40:20 65. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
14.
Pán poslanec Schlosár, ja som sa úplne snažil úprimne pomôcť vášmu predsedovi, aby sa dostal ako návšteva na moje meno do Národnej rady, aby si nemusel urobiť hanbu, aby mohol v kľude prísť, ale ukázalo sa, že on nieže len je mizerný nácek, to dokázal súd, ale ešte je aj mizerný právnik, ktorý nerozumie úplne základným veciam, ktoré sú jasne napísané v tej ústave. A vy sa tu snažíte obracať zhora nadol, z hlavy na hlavu a dole a hore, nepochopím vás, nechápem vás. Mohol z toho krásne vycúvať, ale nie, vy musíte robiť ešte aj z tohto divadlo.
30. 3. 2022 16:48:27 - 16:50:05 63. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 962 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
162.
Ďakujem veľmi pekne.
Pán poslanec Šutaj Eštok, vy ste povedal, povedali, že strana OĽANO získala percentá na základe nenávisti. Ale nie, ja vás chcem opraviť. Ona získala taký volebný výsledok na základe kleptokracie, ktorú tu predvádzala vaša vláda, v ktorej ste vy pôsobil od roku 2012. Najprv ako Kičurova pravá ruka, jeho právnik, potom ste bol nominovaný na ministerstve školstva ako nejaký podržtaška, potom ste bol podržtaška na Úrade podpredsedu vlády a nakoniec ste robil na Úrade vlády. Čiže vyplýva z toho to, že vy ste v živote nepracoval, vy ste sa podieľal na tom, čo sa tu dialo posledných dvanásť rokov od roku 2012. Čiže osem rokov ste boli priamo zapojený do všetkých korupčných káuz, vedeli ste o tom, čo sa tu deje a vy sa normálne že bez kože na ksichte postavíte tu a idete hodnotiť Romana Mikulca.
Akože ja neviem, kde ste bol vy tých osem rokov, kým ste bol na všetkých pozíciách, či vám sa nezdalo, že tu sa nekradne, vám sa nezdalo, že tu je všetko v poriadku, všetko bolo s kostolným poriadkom a vy normálne bez kože na ksichte idete hodnotiť niekoho iného.
Pochopím ešte Kotlebovcov alebo REPUBLIKA, tí neboli v nejakej takejto riadiacej pozícii a tí majú možnosť kritizovať, aj keď teda v úrade Banskobystrického kraja dokázali, že nie sú úplne legitímni viesť akýkoľvek úrad. Ale z vašej pozície je to vrcholne cynické a hnusné.
30. 3. 2022 14:29:16 - 14:31:16 63. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 962 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
84.
Pán poslanec, vy klamete. My to vieme, veľakrát klamete, stále klamete, ale zdvihlo ma zo stoličky, keď ste rozprávali o študentoch z Ukrajiny. O študentoch z Ukrajiny, ktorí nie sú z Kyjeva. Logicky nie sú z Kyjeva, boli z Charkova. Lebo keby ste mal aspoň základné politické a geopolitické alebo akékoľvek geologické, geografické alebo neviem, aké možné vedomosti, tak viete, že Charkov bolo druhé najväčšie mesto s jeden a pol milióna obyvateľov, kde boli tri vysoké, obrovské vysoké školy, kde študovali ľudia z celého sveta.
Ja osobne veľmi rád cestujem a bol som aj v Charkove a viezol ma dokonca taxikár, ktorý tam bol študent. Bol čiernej pleti a nevedel po ukrajinsky, vedel len po anglicky. A tým, že ja viem po anglicky, tak sme sa vedeli rozprávať, pán Kotleba. To je pre vás niečo, čo asi je ťažké, lebo vy ste samson slavien, a preto títo istí utečenci, ktorí boli študentami, utekali do svojich krajín, keďže váš priateľský národ Rusko zaútočil na druhý bratský národ, ak ste si to stále nevšimol a títo ľudia utekali. Logicky že utekali. Bolo ich tam, neviem, či 100-tisíc pomaly. Tak nejaká časť prešla aj cez Slovensko a, samozrejme, že prechádzali aj cez naše východné hranice. Takže toto ja už nedokážem prežrať, keď vy dokážete rozprávať takto, klamať, podnecovať tú nenávisť, neustále, neustále.
Ja chápem, že vy ste teraz v zlej situácii, tie preferencie sú úplne na bode mrazu, lebo ste klamali aj o tom Rusku, aké je úžasné, ako v živote nezaútočí na Ukrajinu a nakoniec sa stalo to, čo stalo, ale aspoň nebuďte taký cynický, zlý človek a nevzbudzujte nenávisť proti ľuďom, ktorí reálne potrebujú pomôcť. Nerozprávajte tu o cenách energií, ktoré idú hore kvôli tomu, že Putin, Vladimír Putin, váš vzor a idol, rozpútal vojnu. Buďte aspoň normálny, príčetný človek a už keď ten váš kolega Mizík išiel na východnú hranicu točiť videjká, aspoň tam mohol doniesť nejakú humanitárnu pomoc.
30. 3. 2022 13:59:05 - 14:01:05 63. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 962 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
70.
Ďakujem veľmi pekne.
Vážený pán podpredseda, pán Blanár, pán Blanár, vy ste spomenul, že je vám ľúto situácie na Ukrajine ako strane SMER. Ja chápem, že vy ste sa mýlili pred tým útokom Ruskej federácie na Ukrajinu, vy ste tvrdili o tom, že nič také sa nikdy nestane. Samozrejme, musíte hrať teraz nejakú, nejakú hru a ako sme zvyknutí zo strany SMER, tak podlo zneužíva situáciu, ktorá nastala na Ukrajine a podlo zneužíva to, že tisíce, státisíce ľudí, väčšinou žien s deťmi, utekajú z Ukrajiny a využívate tú najhoršiu emóciu, aká v ľuďoch môže byť, a to je závisť. Rozprávate o tom, ako nám títo ľudia budú kradnúť robotu, ako nebodaj majú ešte chuť dať si lístok do ZOO alebo na MHD zadarmo. Proste to, čo je váš koreň, vaša DNA, závisť, nenávisť využívate najviac a vzbudzujete to aj u ľudí, ktorí sú na Slovensku.
Vám by, samozrejme, najviac vyhovovalo, keby Ukrajina padla, veď preto rozprávate o tom, aby sme neposielali zbrane na Ukrajinu, však aby sa Ukrajinci bránili deťmi a ženami, nie? To je celé. Lebo po páde Ukrajiny by sme boli na rade my ako Slovenská republika. A s vašimi poslancami, ktorí sú pravdepodobne aj vlastizradcovia, ktorí sú pravdepodobne aj platení aj z ruskej ambasády, však viď pán Blaha. By ste boli na víťaznej strane ako v ´68 pán Biľak. Dokonca ste sa neštítili aj zneužiť dôveryhodnosť alebo dôverčivosť ukrajinského veľvyslanca a pozvať si ho na váš klub. Tam ste mu nasľubovali hory-doly. Hory-doly ste mu nasľubovali. Jedinú vec, ktorú ste mohli splniť, bolo to, že poviete vašim primátorom a starostom na východnej hranici, že budú pomáhať s utečencami. Nič z toho sa nestalo. Že vás hanba nefackuje, pán Blanár.
A vy si tu dovolíte ešte vystúpiť a hrať sa na svätého, že vám je ľúto, čo sa deje na Ukrajine. Hanba!
24. 3. 2022 11:43:15 - 11:46:44 60. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 942 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
89.
Ďakujem, pán predsedajúci. Ďakujem pani navrhovateľke.
Rád využijem túto príležitosť a povieme si niečo o pánovi Sujovi, lebo to nie je len taký obyčajný poslanec. Môžme ho nazvať poslanec recidivista, lebo nie je to jeho prvý a určite ani posledný útok, ktorý v tomto pléne spravil. Máme v živej pamäti, mesiac dozadu na poslednej schôdzi, taký, tento istý výbor riešil pána poslanca Suju a podmienil ho, aby sa ospravedlnil pánovi Benčíkovi, pánovi poslancovi Benčíkovi za jeho nemiestne správanie. No namiesto ospravedlnenia prišiel a pán Suja ponadával, pourážal ešte viac. A čo teraz? Nič sa nedeje. Pán Suja nedostal žiadnu pokutu, pán Suja tu behá, vysmieva sa ľuďom, ziape po nás, vyhráža sa a stále funguje ako bežný poslanec.
Po mojom poslednom vystúpení v tom istom bode k poslancovi Benčíkovi a teda k pánovi Sujovi som dostal veľmi veľa správ od ľudí z Detvy, ktorí ho, ktorí majú rôzne skúsenosti, poviem to tak. Samozrejme, nebudem to teraz riešiť, počkáme si na správny moment, ale pán Suja je tiež známy aj v Detve. Nie tak, ako je známy v parlamente, je však známy aj v Detve. Medzičasom sa objavili aj rôzne informácie o jeho prepojení na náhodné prepojenia na ruské tajné služby alebo, respektíve ľudí, ktorí cez ruské tajné služby ovplyvňovali verejnú mienku na Slovensku. Dokonca jeden z jeho asistentov, bývalých asistentov bol priamo zapletený v kauze podplácania ľudí.
Ja si myslím, že nestačí pokuta tisíc euro a mali by sme sa zamyslieť aj nad zmenou zákona, aby takíto recidivisti nemali v parlamente miesto. Pretože čo nastane ďalej? Bude nás tu biť? Bude nás tu oblievať farbou? Nateraz to bola voda na podpredsedu vlády Igora Matoviča. A čo príde ďalšie? Nejaká lepkavá tekutina, kyselina? Dokedy budeme tolerovať takéto správanie? Dokonca nerešpektuje ani nariadenie výboru, ktoré kázalo, aby sa ospravedlnil poslancovi Benčíkovi, a namiesto toho opätovne zaútočil. Preto aj z tohto miesta žiadam Národnú radu a možno aj výbor, aby zvážil sprísnenie sankcií voči takýmto ľuďom.
A v tomto momente by som chcel doplniť uznesenie, ktoré prečítala predsedníčka pani Andrejuvová, zo súčasných tisíc euro navýšiť sumu minimálne na sumu dvetisíc euro, aby pán Suja, viem, že jemu, on sa možno bude z toho smiať, ale inak si nevieme poradiť. Prvý krok musí byť taký, že nesmie to byť smiešna pokuta tisíc euro, musí to byť niečo väčšie. Viem, že máme, dokonca pán Suja sa tu vyhráža aj iným poslancom. Viem o tom, že na poslanca Pročku dal trestné oznámenie, civilný súd. Recidivista, známy recidivista z Detvy, známy recidivista z pléna Národnej rady dáva civilné žaloby na iných poslancov. Toto nemôžme tolerovať. Ak to budeme tolerovať, takisto to tolerovali Nemci v tridsiatych rokoch, nacisti im ovládli parlament. Nenechajme sa zastrašiť, buďme odvážni a rozvážni!
Ďakujem veľmi pekne.
23. 3. 2022 11:06:07 - 11:07:24 60. schôdza NR SR - 6.deň - A. dopoludnia Tlač 953, 954 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
106.
Ďakujem. Pán poslanec Takáč, ty fakt si porovnával neúmyselný, neúmyselné, haváriu, normálne že zrážku s tým, že poslanec, bývalý poslanec Jánoš, bolo verejné video, kde ho manželka označila, ako balil peniaze z Hornonitrianskych baní. Ty fakt obhajuješ bývalého poslanca Jánoša. (Zaznel gong.) Ja nestíham zírať, kam si sa to dostal.
Rozprával si o tom, že poslanca Jánoša niekto vydieral. A dal trestné oznámenie za vydieranie? Riešil to súd? Na jednej strane obhajuješ bývalého poslanca Jánoša, že je tu prezumpcia neviny a potom povieš, že ho niekto vydieral. No, tak ak ho niekto vydieral, mal dať trestné oznámenie a mal to nahlásiť na polícii. Veľmi dobre vieme, kto to natáčal. Bol to Ivan Katrinec, známy človek, a toto video pustil von. Samozrejme, že manželka na druhý deň sa stiahla, chcela to video stiahnuť, pretože nastúpili jednotky, jednotky, ktoré pani manželke povedali, že má to stiahnuť. Veď vieme, ako to fungovalo za vlád SMER-u.
Celá Horná Nitra vie o tom, čo bol Jánoš. Dokonca váš predseda Robert Fico ho chodil podporovať na Hornú Nitru a nikdy nedokázal prejsť ani za poslanca mestského zastupiteľstva. Taký bol poslanec Jánoš známy. A ty ho budeš tu obhajovať. Ja nestíham zírať.

Deň v parlamente

<- ->