Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
27. 5. 2021 15:34:23 - 15:35:18 28. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní - 27.05.2021 Tlač 531 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
27.
Ďakujem veľmi pekne. Ja začnem z opačného súdka. Keby si dám zakaždým pol deci, kedy ste povedal, pán minister, slovo SAS, tak by som asi skončil v nemocnici na ÁRE s otravou alkoholu.
Pán minister, vy ste taký jeden nezbedník a rozprávkar, ktorý asi nedokáže prežiť to, že nezvládol funkciu premiéra, a musí si len neustále hľadať nejakú platformu a útočenie voči Sulíkovi a SAS. Namiesto takých odborných argumentov počúvame len vaše také reči, ako vám SAS robí zle. Prosím, nabudúce skúste byť viac minister financií ako urazený expremiér. Viete, pred pätnástimi rokmi vznikla pesnička od skupiny Aventura Obsesión a vidím, že vy ste si ju osvojili a máte takú obsesiu, SAS a Richard Sulík.
A, pán minister, tiež ste o sebe minule povedal, že ste symbolom utrpenia, a teraz ja presne viem, že prečo.
10. 5. 2021 19:56:12 - 19:56:41 29. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
235.
Pán poslanec Jarjabek, no, hlavne vy by ste mali vnímať prezumpciu neviny, hlavne vaša strana, lebo teda tých problémov tam máte zrejme viac. Pani ministerka má podporu predsedu vlády, ja neviem, čo to vyťahujete OĽANO, ne OĽANO, keď raz vyjadrí predseda vlády, ktorý je nominantom OĽANO, podporu, tak neviem, o čom sa tu máme rozprávať.
Pán Saloň, však tie fakty už boli niekoľkokrát vyvrátené a hovoríte, že ste tu. No tak uvidíme dokedy.
10. 5. 2021 19:50:49 - 19:53:02 29. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
229.
Ďakujem veľmi pekne. Vážený pán predsedajúci, kolegyne, kolegovia, už vidím, že je pokročilá hodina. Rokuje sa od deviatej ráno, ja sa pokúsim byť veľmi stručný a nebudem naťahovať už toto rokovanie. Ale nedá mi nevystúpiť v tejto veci, pretože myslím si, že je to potrebné pri tých informáciách, ktoré tu odzneli.
Ja sa vôbec nečudujem, že opozícia chce odvolávať pani ministerku. Keď si predstavíme, koľkí ľudia zo súčasnej opozície sedia práve teraz vo väzení, či už je to kolúzna väzba, ale niektorí sú aj skutočne odsúdení, alebo aj niektorých z druhej strany brehu, ktorí ešte neboli v koalícii a stále sú v opozícii, majú problém, skutočný problém konečne so zákonom, vôbec sa nečujem, že takýto tlak na pani ministerku je tu vytváraný.
A k tomu sa dostávame aj k tej spolupráci ľudákov a našim komunistov, resp. kvázi sociálnych demokratov. Tak táto, táto zvláštna spolupráca, kedy boli ešte v predchádzajúcom období konkurenti, tak teraz následne spolupracujú. Vychádza vlastne aj z genetického ich DNA, kedy aj v minulosti, či to bol pakt Molotovova s Ribbentropom alebo iné pakty, ktoré tieto dve ideológie zvrátené presadzovali, tak tu vlastne prichádzame do toho, do toho gro, kedy si našli svoju cestu, ako ovládnuť moc a v prípadných predčasným voľbách alebo v inom probléme by nastolili takú diktatúru, akú si ja ani neviem predstaviť.
Ja nehovorím, že pani ministerka je chodiaca dokonalosť a predsa každý, kto niečo robí, tak robí aj chyby. A hlavne keď robí tie nepopulárne opatrenia, tak sa na vás vedia vyliať kýble špiny. Ani si neviete predstaviť, odkiaľ prichádzajú, a myslím si, že na, aj na najčistejšieho apoštola alebo Ježiša by sa v tomto parlamente a v slovenskom systéme dokázali nájsť nejaké diskreditačné kampane.
A opakujem, že pani ministerka nie je destilovaná dokonalosť, ale však ten jej dobrý úmysel sa nedá poprieť. A keď vidím, aký hon na čarodejnice sa voči nej spustil a hlavne zo strany tých, ktorí majú najväčší problém, ktorým tečie do topánok, tak má jednoznačnú moju podporu. A nielen moju, ale aj celej strany SaS.
Ďakujem veľmi pekne.
10. 5. 2021 19:23:30 - 19:23:59 29. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
207.
Ja len veľmi rýchlo. Pán poslanec Taraba, ty si povedal, že strany, politické strany otvárali referendové hárky, ale my veľmi dobre vieme, že, alebo teda bolo veľmi silno prezentované, že toto referendum malo byť apolitické, a tým pádom si to aj verejne priznal, však aj mimo toho tie strany sa s vami hlásili k tomu, že je to ich iniciatíva, a teda nezdá sa mi, že referendum by mala byť občianska povinnosť a nie vy, viera politickou stranou. Len toľko k tomu.
3. 5. 2021 22:07:12 - 22:09:09 27. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Vážený pán predsedajúci, kolegyne, kolegovia, viete, nežijeme v dokonalom svete a môžem povedať, že Programové vyhlásenie vlády tiež nie je úplne dokonalé, ale je tým najlepším konsenzom štyroch strán, ktoré to myslia so Slovenskom jednoznačne najlepšie. No a samozrejme pre opozíciu a našich naci kolegov, keby sme do Programového vyhlásenia vlády aj napísali, že milióny mŕtvych Židov je rozprávka, a že my nie sme historici aj tak by to bolo málo. Aj tiež pre poslanca bamblahu by sme mohli trčať v Programovom vyhlásení vlády z rektu Moskvy, no aj tak by to nestačilo. Stále by aj tak šírili nenávisť a zlo. Ja samozrejme chápem, že zlo a nenávisť sú najsilnejšie emócie, s ktorými, keď aj klamete, tak viete, bohužiaľ, presvedčiť kopu ľudí. To množstvo klamstiev by som ani nevedel narátať na prstoch všetkých mojich končatín.
Medzi tie najabsurdnejšie môžeme považovať, že koronavírus je len nejaká chripôčka alebo že handry na ústach ničomu nepomáhajú. Ba nemali ste ani toľko odvahy priznať, že ste sa mýlili, aj keď zomrel jeden z vašich podporovateľov na samotný koronavírus. Ba dokonca, bohužiaľ, prišiel o život aj jeden z našich kolegov, poslanec. Osud a karma býva veru že neúprosná. Smutné je však, že aj vaši podporovatelia stále nevidia tieto lži, ktoré šírite. Môžem úprimne povedať, že vy nesiete na svojich ramenách najväčšiu mieru zodpovednosti za počty nakazených a mŕtvych či zdieľaním konšpirácií alebo vyzývaním na nedodržiavaní opatrení alebo vyzývaním na nenosení rúšok. Majte aspoň toľko chochmesu a verejne sa ospravedlňte. Ďakujem veľmi pekne.
3. 5. 2021 21:04:02 - 21:04:27 27. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pán poslanec Mazurek, sledoval som prejav, počúval som prejav a počul som, že PVV ste si naštudoval celé. Celých neviem 20 minút bolo len o programovom vyhlásení vlády ako sme zvyknutí. Teda riešili ste všetko od duševné zdravie, cez ministrov, ale k programovému vlády ste nepovedal ani slovo. Ale už teda sme zvyknutí na tieto vaše prejavy, emocionálne drísty, ktorými viete presvedčiť svoji fanúšikov.
1. 4. 2021 20:01:58 - 20:02:12 25. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní - 01.04.2021 Tlač 488 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
192.
Ďakujem veľmi pekne. Pani poslankyňa Sulanová, ja vás vnímam ako takú serióznu pani a normálne ma zaskočil váš emotívny prejav, a preto na také upokojenie vám chcem zaželať šťastné a veselé sviatky.
1. 4. 2021 19:13:49 - 19:14:25 25. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní - 01.04.2021 Tlač 488 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
148.
Pán poslanec Viskupič, tykáme si, čo tu budem sa hrať, nerozumiem tomu vystúpeniu, bolo to zabitých desať minút, nerozumiem, čo si tým chcel povedať, bol to nejaký zmes čísel, dát, pointa utekala. A myslím si, že keby si bol nastrčený opozičný troll, tak by si to nerobil inak. To je celé.
1. 4. 2021 18:54:39 - 18:55:28 25. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní - 01.04.2021 Tlač 488 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
134.
Ďakujem veľmi pekne. Vážený pán poslanec Kotleba, ja sa pokúsim úplne vecne. A nerozumiem tomu, že dokážete stále spochybňovať nosenie rúšok, že aj pritom, keď zomreli niektorí ľudia aj tu z tohto parlamentu zomrel človek na COVID, dokonca aj vaši podporovatelia zomreli na COVID, a vy stále budete spochybňovať nosenie rúšok. Veď teraz hovoríte o tom, že treba dávať vitamíny, lieky a minerály, tak prečo ste to nedávali tým ľuďom, ktorí na ten COVID zomreli, prečo ste to im vtedy neodporúčali? Chcem sa vás spýtať, vy máte nejakú vedeckú štúdiu alebo epidemiologickú štúdiu, že reálne tieto vitamíny pomáhajú? Ja by som vás poprosil, aby ste mi ju poslali mailom alebo akokoľvek mi ju dodali. Ale úplne vecne sa vás teraz pýtam, alebo len máte záujem šíriť to, čo sa na sociálnych sieťach šíri, a to, čo je veľmi populárne medzi tými nahnevanými ľuďmi. Toto je moja otázka.
25. 2. 2021 11:07:26 - 11:08:35 24. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Tlač 430 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
53.
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Pán poslanec Mazurek, z vášho vystúpenia bolo cítiť evidentný strach a ja to úplne chápem. Útočíte tu na koaličných poslancov zo strany OĽANO, skáčete im do reči, resp. oni vám skáču do reči, ale vy ich urážate následne celkom vaším spôsobom. Ale chápem, odišli ste zo strany, z vlastnej strany, podrazili ste svojich kolegov a teraz ste na hranici zvoliteľnosti a ten váš strach je úplne oprávnený.
Ale späť k tomu, čo ste rozprávali. Ja sa chcem spýtať, že či na Slovensku máme nejakú epidémiu osteoporózy, keď tu ľuďom kážete zvyšovať dávky vitamínu D. Alebo tu máme epidémiu skorbutu, keď zvyšovať dávky vitamínu C alebo poprípade tu máme svrab? Treba ten ivermektín dávať do perí alebo do srsti? Lebo ivermektín je liek na svrab a neviem, či veľmi dobre viete, že ivermektín je veľmi hepatotoxický. To znamená, že zaťažuje, extrémne zaťažuje pečeň a takéto experimentálne liečby na pečienky s konskými dávkami ivermektínu, neviem, kam by sme došli. Keby ste vy minister zdravotníctva, tak robíte iné pokusy na ľuďoch, keď sledujem, čo ste schopný tu rozprávať v našom parlamente.
5. 2. 2021 17:13:39 - 17:28:58 23. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 426 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR -  
Ďakujem veľmi pekne. Ja veľmi krátko, stručne. Pán poslanec Pročko Jozef, ja sa podpisujem pod to, čo si povedal a keby sa dal dať nejaký pomyselný laik v parlamentných laviciach, tak ti ho dávam.
5. 2. 2021 15:43:39 - 15:58:58 23. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 426 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vstup predsedajúceho  
Ďakujem veľmi pekne. Pán poslanec, pán Blaha ja chcem povedať, že neboli sme úplne jednoznačne rozhodnutý koho budeme voliť, ale potom keď vidíme, ako mafia cez svoje chápadlá kydá na Lipšica ako vehementne naňho tu útočíte, ako rozprávate ako je neschopný tak dáva nám to jasný signál, že to je ten najvhodnejší kandidát a po vašom vystúpení ja mám v tomto úplne jasno koho budem voliť. Ďakujem veľmi pekne.
5. 2. 2021 13:28:39 - 13:43:58 23. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 328 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
162.
Ďakujem veľmi pekne. Karol, ja ti to skúsim takou športovou terminológiou vysvetliť. Zober si, že si tenista, ktorému nejde podanie, a vždy narazí do siete tá jeho loptička a neprepadne a ty navrhneš, lebo máš vplyv, tak navrhneš znížiť tú, tú sieť o trošku, aby tá tvoja loptička prepadla na tú druhú stranu pri tom podaní, a tým pádom vďaka jednému prípadu, že tebe sa nedarí, zmeníš celý celé nastavenie.
Alebo zoberme si iný prípad, že nejaký nezodpovedný vodič nedodržuje rýchlosť a zrazí nejaké dieťa alebo zrazí nejaké iné auto a vďaka tomu na tomto danom úseku my znížime rýchlosť, tým pádom tá rýchlosť tam, samozrejme, nemusí byť znížená, lebo keby ten nezodpovedný vodič dodržiaval tie opatrenia, tak by sa to nestalo. A teraz my, lebo sa tam stalo nešťastie, znížime rýchlosť na celom tom danom úseku a obmedzíme na tých svojich právach alebo tej nejakej slobode tých všetkých vodičov okolo.
A toto je ten istý prípad pri týchto detských ihriskách, pretože zodpovední sú najmä rodičia za svoje deti. Myslím si, že keď nejaká hojdačka nespĺňa požiadavky a vidím to už na vlastnom pohľade, že to, ako si spomínal, tam nejaké drevo zvalilo dieťa, tak nepustím to dieťa na tú hojdačku. Za socializmu, aj keď ja som teda veľký kritik tohto obdobia, ale vtedy boli železné kadejaké železné konštrukcie, liepali sme sa po tom ako také opice a dole boli betónové tvárnice zaliate betónom a nikomu z nás sa nič nestalo. Všetci sme boli zdraví, živí a netreba to preháňať s tou veľkou opatrnosťou, pretože dávame si len ďalšie polená pod naše nohy, komplikujeme ľuďom život a nedosiahneme ten efekt, ktorý chceme, pretože každý si musí byť zodpovedný sám za seba a najmä za svoje deti.
5. 2. 2021 11:13:39 - 11:28:58 23. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 354 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
85.
Ďakujem veľmi pekne, pán predsedajúci. Ja by som chcel vyvrátiť jedno klamstvo, ktoré tu odznelo pred dvoma dňami z úst pána poslanca Suju, že ma musela eskortovať polícia, a tým pádom by som rád poukázal na praktiky na týchto, od týchto zradcov... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
3. 2. 2021 12:02:42 - 12:04:16 23. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 377 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
132.
Pán Ďurica dobre, ospravedlňujem sa za tento výrok. Viem si priznať aj chybu, prepáčte, bol ste teda súdený, ale teda ma hovoríte, tak ja viem si priznať svoju vlastnú chybu, ak to bol omyl, tak ešte raz sa ospravedlňujem.
Pán Mizík, vy máte na mňa zložku. To je milé, tak to je krásne. Keby ste vedel robiť s počítačom viac, ako teda len ťukať do mobilu, tak by ste zistil, že nie som žiadny obchodník s pozemkami, je to krásne, je to krásne prekrútené a ešte aj vy, pani, kto to hovoríte, pane, tak skúste do toho počítača ťuknúť a zistiť si a cez katasterportál, ako sa to všetko dialo, to veľmi rýchlo zistíte a ja vám to veľmi rád vysvetlím. Dokonca ste dostal aj poukážku na prácu s počítačom.
A tá vaša zložka na mňa mi symbolizuje, že to akože vy takto budete zbierať zložky na každého človeka? Budete sa mu vyhrážať, že máte zložku? Vy ste, vy ste takýto človek? Akože ja nechcem vidieť, čo sa stane, keď vy sa dostanete k moci nebodaj, keď budete zložkovať na každého jedného poslanca zo súčasnej koalície, a keď budete pri moci, tak budete normálne trestať a vydierať a vyhrážať sa rôznymi zložkami? To kde sme? Žijeme v slobodnej krajine, preboha. Takéto metódy vyhrážania sú dávno odsúdené. To sa môžte vrátiť do 40. rokov, keď Hitler tu po celom, celej Európe sa vyhrážal ľuďom rôznymi zložkam, a keď tu budete, lebo dostanete silové zložky, tak nechcem vidieť, čo to s nami porobíte.
Ja som rád, že ste sa tu prejavil, že robíte si zložky na ľudí.
3. 2. 2021 11:55:02 - 11:58:15 23. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 377 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
124.
To bola citácia od učiteľa z Prievidze.
Ďakujem veľmi pekne.
3. 2. 2021 11:54:55 - 11:58:06 23. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 349 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
122.
Dámy a páni, práve sme sa stali, stali svedkami absolútnej arogancie a otvorenom boji proti demokratickým princípom. Fašistickí poslanci okolo Mariana Kotlebu bez ohľadu na to, či sú teraz s ním, alebo sú proti, sa naplno a v plnej kráse ukazujú ako extrémisti.
Dovoľte mi však ešte jednu poznámku na úvod. Ak si odídenci okolo tu prísediaceho Milana Mazureka myslia, že majú väčší politický potenciál a so svojou novou politickou stranou budú vedieť lepšie spolupracovať s inými, tak vám za SaS odkazujem, že zabudnite. A chcete poznať dôvod? Presne pre tento váš absurdný návrh, ktorým chcete vypustiť všetky paragrafy obsahujúce trestné činy extrémistického charakteru.
Pán Mazurek, vy sa skutočne nehanbíte takto otvorene bojovať za beztrestnosť svojich činov? Vraj ste odišli preto z Ľudovej strany Naše Slovensko, lebo ste sa báli, že by bol pán Kotleba právoplatne odsúdený a so stranou by ste nespravili nič. Zároveň si týmto chcete poistiť vašu vlastnú beztrestnosť, evidentne chcete úplne bez zábran hádzať dlažobné kocky po každom, kto nebude súhlasiť s vaším názorom alebo s návrhom. Je to presne vaša taktika. Celý parlament bol svedkom, keď ste chceli použiť silu na mňa, a to som len použil vlastne vaše rovnaké metódy. Dokonca sa mi aj vaši priaznivci vyhrážali, že ma zbijú, a vyhrážali sa mojej rodine. Aj na toto chcete beztrestnosť? Veď to už je len krok k holokaustu a vyvražďovaniu nepohodlných, nielen Židov, ale všetkých, ktorí nebudú zapadať do tej vašej koncepcie. Zároveň to dokazuje, ako by ste vy vládli. Veď ste v opozícii a dokážete predložiť takýto návrh. Čo by bolo, keby ste boli vo vláde, vo vládnej koalícii? Čoho by sme sa dožili? Nových židovských hviezd, pamätníku Jozefa Tisa alebo Hitlera alebo hákových krížov? Veď povedzte už úprimne, čo zamýšľate s touto krajinou a s týmito holými hlavami, v ktorých pravdepodobne niečo chýba.
Stačí keď sa pozriem na členov, a teda i bývalých členov Ľudovej strany Naše Slovensko, pán Ďurica - odsúdený za neonacizmus, Mazurek - odsúdený za hanobenie národa a rasy, pán Mizík, vlastne ten nevie robiť ani s počítačom, a pán Kotleba, ktorý rozdáva šeky 1 488 a tvári sa pri tom, že nevie, čo to znamená. Ste jasným symbolom popretia demokracie a všetkých hodnôt, za ktoré naši predkovia bojovali. Ste hanbou tejto spoločnosti a buďte teda radšej ticho a nič neprekladajte. Rozpad vašej strany je najlepšou vecou, čo sa na Slovensku mohla stať za posledné mesiace. A dovolím si ešte prečítať jeden odkaz od učiteľa z Prievidze.
Miro, povedz, prosím ťa, tomu fašistickému knedlíkovi, že popierač holokaustu patrí do basy. Pozdravuje... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Šeliga, Juraj, podpredseda NR SR
123.
Pán poslanec...
29. 1. 2021 13:30:35 - 13:31:08 23. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 377 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
206.
Ďakujem veľmi pekne. No, kolega Tomáš Lehotský zhrnul viac-menej všetko, čo som chcel povedať, ostalo mi tu takmer, takmer nič. Ale povedali ste, že berieme si príklad z USA. No, áno, my si berieme príklad. Vy si beriete príklad, bohužiaľ, len ten jediný, ktorý nie je úplne dokonalý. A neviem si predstaviť Američanov pochodujúcich v Hlinkových gardách, respektíve v ich prípade možno s hákovými krížmi po námestiach a hajlujúcich a tak ďalej. Čiže nebudem už rozvíjať, keď povedal tu kolega Lehotský. (Reakcia z pléna.)
29. 1. 2021 12:56:28 - 12:57:41 23. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 376 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
183.
Ďakujem veľmi pekne. Konečne konštruktívny dialóg, nie populizmus. Áno, máte pravdu, ale do súčasnej podoby sa vrátime pravdepodobne, na tú úroveň, akú máme teraz platy, sa vrátime až v roku 2024, predpokladám. Ten nárast, samozrejme, potom bude, ale nebude taký raketový. A áno, musí to byť naviazané.
Viem, že tento systém alebo tento spôsob vyplácania sa robil v roku 2011 a na tom pracoval tím expertov, aby to kopírovalo viacero ukazovateľov, aby to nebolo len tá priemerná mzda, ale aby tam boli aj iné faktory zahrnuté. A teraz sme v kríze, ktorú sme nezavinili my naším vládnutím, ale je to proste pandémia. A tá ovplyvnila celý svet, nielen nás. A budeme za to trpieť kvázi, hej, tým, že sa nám znížia tie platy. A je to úplne legitímne, lebo ten systém je tak nastavený. Tým, že trpí obyvateľstvo, tak aj nám sa znížia tie platy.
Ja nevidím teraz dôvod nejak rapídne to meniť. Môžu to byť len nejaké gestá, ale na začiatku volebného obdobia Igor Matovič vytvoril fond, kde sa odovzdávali peniaze. Sú tam peniaze na pomoc ľuďom. Čiže takéto návrhy zákonov sú podľa mňa len populistické. Ja chápem, že treba sa zapáčiť svojim voličom, no, ale je to tak.
29. 1. 2021 12:48:18 - 12:48:59 23. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 376 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Žiak, Miroslav (SaS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
173.
Ďakujem veľmi pekne. No, vyvrátim prvý mýtus, nebude to len na rok, to skrátenie toho nášho platu, pretože to sa vyvíja nielen od priemernej mzdy, ale aj ako sa darí hospodárstvu, a nepredpokladá sa ten nárast taký raketový, ako tu vy, páni, splietate.
A, pán Suja, však vy máte možnosť váš plat rozdávať ľuďom, keď chcete byť taký sociálny, nebudete tu robiť teatrálne gestá a váš plat do tej miery, tak ako to navrhujete aj so všetkými nezaradenými, teda zradcami, ako sa nazývate sami, teda ste nazývali predtým niekoho iného, ale vlastne teraz to padá na vás, môžte sa takisto vzdávať toho svojho platu v prospech ľudí. Nech sa páči, veď buďte hrdinovia! Je to na vás.

Deň v parlamente

<- ->