Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
24. 1. 2023 15:12:22 - 15:13:39 78. schôdza NR SR - 16.deň - B. popoludní Tlač 1163 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem veľmi pekne za slovo pán predsedajúci. Peter, v rozprave si niekoľkokrát spomenul občanov Slovenskej republiky. No to je práve ten najväčší nepriateľ dnešnej koalície. Nemá to logiku ale je to tak. Presvedčili nás o tom počas pandémie ktorú nezvládli a spôsobili tisíce zbytočných úmrtí, to nehovorím ja, to hovoria zdravotnícki odborníci. O tom, že najväčším nepriateľom súčasnej koalície je samotný občanom Slovensko svedčí vlastne každodenný život podnikateľov, zdravotníkov, živnostníkov, seniorov, rodín s nižším príjmom. Ak naozaj chcete, vážení koaliční poslanci, pomôže tejto krajine tak ako to hovoríte pri každej jednej príležitosti, prosím vás, odíďte. Odíďte aspoň so štipkou posledných zvyškov cti. Ale čím dlhšie sedím v tomto parlamente a počúvam niektorých koaličných poslancov, tak tým mi je jasnejšie, že o cti tu vlastne už nemôže byť ani reči. Ďakujem.
15. 11. 2022 15:01:07 - 15:01:07 77. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1293 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem veľmi pekne za slovo, pán predsedajúci. (Reakcia predsedajúceho. "Neni za čo".)
Matúš, mne sa vždy na tebe páči, ako ty dokážeš pomenovať veci presne tak, ako sú. Hej? Pomenuješ to pravým menom, teba nezaujíma, kto si, čo o tom myslí, a to je práve správne, pretože a je to jedno, či je to tu v pléne Národnej rady alebo je to v televíziách alebo je to v rádiách. Ono stále treba donekonečna tieto veci opakovať, aby sa nezabudlo, čoho vlastne sú nominanti tejto vlády schopní.
Tých kamienkov do mozaiky odvolávania ministra Mikulca, by bolo asi za celý kamión, ale je dobré, keď si aspoň tie najvypuklejšie pripomenieme, zopakujeme, a možno práve pretom, aby aj poslanci, ktorí doteraz ešte nie sú celkom rozhodnutí, ako budú pri odvolávaní ministra Mikulca hlasovať, aby si možno prehrali ešte raz aj tvoju, aj ostatné rozpravy, a potom verím, že sa naozaj rozhodnú tak, ako im nie srdce a nie nejaká politická informácia, ale ako im rozum bude kázať.
Ďakujem pekne.
15. 11. 2022 14:31:07 - 14:32:31 77. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1293 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Tvoj príspevok Deniska, v rozprave bol profesionálny, kultivovaný s faktami a argumentmi, čo je dôležité bez urážok a bez nadávok. No a v súvislosti s odvolávaním ministra vnútra Mikulca by som si želala a myslím si, že nielen ja, ale väčšina slovenskej verejnosti, aby sme takýto profesionálny prejav počuli niekedy aj od samotného ministra. Určite by bolo dobré, keby si odvolávaný minister aspoň odsedel v sále svoje odvolávanie. Vypočul by si, kde zlyháva. Pretože on to očividne nechce nielen vidieť, nechce to počuť a hlavne nechce to riešiť. Mal by tu sedieť aj preto, aby si vypočul, prečo vlastne jemu a strane, ktorá ho nominovala nedôveru väčšina obyvateľov tejto krajiny. A takisto aj preto, aby sa možno dozvedel, prečo väčšina obyvateľov tejto krajiny nedôverujú celej vláde.
Takže záver veľmi krátko. Dobre zvážte, milí kolegovia, ako budete hlasovať pri odvolávaní ministra Mikulca. Ďakujem.
20. 10. 2022 11:10:08 - 11:10:26 75. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
96.
Ďakujem pekne za slovo, pán predseda. Ja by som vás chcela poprosiť o upresnenie. To znamená, toho 25. októbra my len rokujeme (reakcia predsedajúceho: "Áno.") o tých bodoch, pretože ste povedali, že 25., 26. sa nehlasuje. Ďakujem pekne za vysvetlenie. (Povedané súbežne s predsedajúcim.)
28. 9. 2022 17:55:03 - 17:55:03 73. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 1201 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR -  
Ďakujem pekne za slovo, pán predseda. Pôsobenie Igora Matoviča v štátnej funkcii a slovenskej politike vôbec má devastačné účinky na túto krajinu. Devastuje verejné financie, devastuje hospodárstvo, devastuje morálku, sociálne aj elementárne kultúrne cítenie. V politike sa udomácnila nenávisť, nekompetentnosť a čoraz častejšie aj vulgárnosť, predpokladám, nemá v posledných rokoch obdobu a myslím si, že je preto povinnosťou každého opozičného poslanca zahlasovať za jeho odvolanie z funkcie ministra financií, a to bez ohľadu na to, kto tento návrh predkladá. Nie je predsa možné, aby takýto človek naďalej zastával jednu z najexponovanejších funkcií v štáte. Myslím si, že jeho odchod by bol vykúpením pre túto krajinu, ale mám pocit, že jeho odchod by bol vykúpením aj pre neho samého. Ďakujem.
13. 9. 2022 16:10:03 - 16:25:22 71. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 1191 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Matúš, ja by som k tvojmu skvelému prejavu dodala zopár vetičiek. Keby občania v tejto chvíli boli prítomní v rokovacej sále Národnej rady Slovenskej republiky, mali by úplný obraz o tom ako vláde a koalícii a koaličným poslancom záleží na ľuďoch. Dvaja, v tejto chvíli traja poslanci celej koalície počúvajú argumenty pri odvolávaní, pardon štyria, už prišiel jeden, áno, kolega, takže štyria sedia v tejto sále a počúvajú. Ja viem, že ťažko sa počúva, lepšie je sedieť niekde mimo sály a opýtala by som sa tak ako sa svojho času opýtal Hviezdoslav, že kto zapríčinil tento úpadok mravov. No a my máme aj odpoveď. Tento úpadok slušnosti, absenciu logiky, totálny nedostatok nejakej elementárnej sebakritiky tak to je vláda Slovenskej republiky v roku 2022 a jej vizitkou je katastrofa, ktorá sa na väčšinu obyvateľov tejto krajiny valí. Ďakujem.
28. 6. 2022 10:25:48 - 10:25:48 67. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Tlač 1068 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
44.
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci.
Juraj, ty si zhrnul fakty a argumenty veľmi jasne a zrozumiteľne. K tomu by som sa nevracala. Ja by som skôr zareagovala na tú časť tvojho vystúpenia, kde hovoríš o úcte vlády k tejto snemovni. Je nehorázne, že my odvolávame ministra a z členov vlády tu nesedí nik. Nik nenašiel štipku slušnosti, aby sa sem unúval. Žiadny člen vlády, žiadny minister. Dokonca ani ten minister, ktorého odvolávame. V slušnej spoločnosti by sa minimálne prišiel obhajovať a mal by snahu obhajovať. Žiaľ, asi v slušnej spoločnosti nežijeme. No a o koaličných poslancoch ani nehovorím, pretože počas tvojho vystúpenia tu boli traja, teraz je ich tu, myslím, päť. Toto už nie je o tej spomínanej elementárnej slušnosti, ale toto je o arogancii a pohŕdaní. Parlament a obyvatelia tejto krajiny sú vám zrejme na smiech a nestoja vám ani za návštevu vášho parlamentu, vášho nadriadeného orgánu. Ešte stále je nadriadeným orgánom vlády Slovenskej republiky Národná rada Slovenskej republiky.
Ďakujem.
23. 6. 2022 10:25:01 - 10:40:20 66. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 1052 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
58.
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci.
No naozaj zdá sa, že v tomto parlamente sú skutočné zákony o podpore sociálne najslabších, ktoré sme tomuto auditóriu niekoľkokrát ponúkli z dielne HLAS-u, naozaj len hádzaním hrachu na stenu. Argumenty koaliční poslanci nechcú počúvať, tvária sa, ako veľmi pomáhajú. Pravda je však taká, že nepomáhajú. Ignorujú seniorov. Sme svedkami toho, ako sa im dokonca vysmievajú a vysmievali v podobe zvýšenia dôchodkov o 1,3 %. Naozaj je to hanba a ešte raz veľká hanba.
Kolegovia, prosím, zobuďte sa a vaša podpora tohto nášho návrhu zákona bude signálom, že to myslíte s podporou seniorov a všetkých tých, ktorí sú sociálne odkázaní a pomaličky pod hranicou chudoby, že to myslíte aspoň trochu vážne. Ďakujem!
16. 6. 2022 18:39:20 - 18:54:40 67. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 1068 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
86.
Ďakujem pekne za slovo.
Pán predseda, počuli sme logické argumenty podložené faktami a hlavne pravdivý pohľad nielen do obdobia tvojej vlády, ale aj praktické ukážky toho, ako by to ďalej táto zvláštna vláda robiť mala. Je jasné, že pomoc doručiť nevie, tak by sa naozaj mohli pozrieť na to, ako to robia krajiny, okolité krajiny, ktoré to robiť vedia. Som veľmi rada, Peter, že si vniesol kultúru a profesionalitu do tejto rozpravy, lebo to je práve to, čo mám pocit, že sa z týždňa na týždeň a z mesiaca na mesiac z tohto parlamentu vytráca. Dobré je aj to, že si opäť upozornil na to, čo nás čaká v najbližších mesiacoch a mám pocit, že ružová budúcnosť to v našej krajine určite nebude. Ďakujem.
24. 5. 2022 10:07:18 - 10:42:51 65. schôdza NR SR - 13.deň - A. dopoludnia Tlač 762 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
20.
Ďakujem pekne za slovo.
Pani ministerka, ja sa chcem opýtať, či ste sa nejako venovali aj prepracovaniu alebo dopracovaniu § 17 a ten hovorí o ochrane zdroja informácií a právo na informácie. A napríklad v bode 4 tohto paragrafu, ja som si to napísala, budem citovať, sa hovorí, že "osoba zachovávajúca mlčanlivosť má právo odoprieť súdu, inému orgánu verejnej moci" a tak ďalej "poskytnutie informácie o pôvode informácie, dokonca aj odoprieť vydať veci, z ktorých by mohol byť zistený pôvod alebo obsah takýchto informácií".
A takýto istý sporný je aj bod číslo 5. Ja viem, že tu asi pravdepodobne teraz ten návrh nemáte. Ja som vychádzala zo starého návrhu mediálneho zákona, ktorý sa vlastne posúval štyri mesiace už do parlamentu. Chcem sa opýtať, či ste aj, či ste sa venovali aj tomuto, pretože sa mi zdá, že takýto návrh paragrafu by bol v rozpore s niektorými zákonmi Slovenskej republiky.
Ďakujem.
24. 5. 2022 9:36:09 - 9:36:54 65. schôdza NR SR - 13.deň - A. dopoludnia Tlač 762 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
8.
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci.
Ja by som zareagovala, pán kolega, na ten prvý pozmeňujúci návrh. Verejnoprávny terestriálny vysielateľ dokázal doteraz na Slovensku zabezpečiť viac ako 90-percentné šírenie televízneho vysielania bezplatne, teda len za poplatok koncesionársky. Znamená to v tomto novom podaní, že tento spôsob šírenia zostane pre obyvateľov naďalej v platnosti, tento bezplatný?
Ďakujem pekne za vysvetlenie.
5. 5. 2022 10:06:48 - 10:07:47 65. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 993 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
50.
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci.
Erik, musím naozaj povedať, že tie akože 13. dôchodky možno navonok dobre znejú, ale pravdou je, že len pre tých, ktorých sa netýkajú, pretože ten 13. dôchodok je vlastne naozaj iba sociálna dávka. A poberatelia veľmi rýchlo v peňaženke zistia, že to nie je nič iné, len kôpka peňazí, ktorú by aj tak dostali. Skutočným navýšením a istou pomocou pre poberateľov dôchodkov, je súčasný návrh zákona z dielne strany HLAS - sociálna demokracia. A ja budem veľmi pozorne sledovať, ako budú hlasovať naši koaliční poslanci kolegovia, ktorí majú teoretickej pomoci plné ústa, len realita je, bohužiaľ, prázdna, iná a bezzubá.
Ďakujem.
3. 5. 2022 10:33:27 - 10:35:02 65. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
76.
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci.
Pán predseda, milý Peter, myslím, že v tvojej rozprave nebola jediná jedna veta, s ktorou by národ nesúhlasil, teda tá príčetnejšia časť národa. Každá jedna veta charakterizovala súčasnú situáciu v tejto krajine.
Ja by som možno vyzdvihla len dva momenty, ktoré si spomenul. Vládnej koalícii naozaj ide len o to, aby mala skalp, aby mala človeka v putách, najlepšie pred všetkými kamerami. No a po druhé, aj to je moment, ktorý si správne pomenoval, prekryť neschopnosť riadiť krajinu, zahmlievať skutočné problémy ľudí, pretože ak si všímame, tak v tejto krajine neexistuje odvetvie, ktoré by bolo spokojné. Ľudia sú na kolenách a, bohužiaľ, musím povedať, že pomaly im zostávajú naozaj iba oči pre plač.
Tomuto sa venujte, milá koalícia, tomuto sa venujte, vážená vláda, venujte sa tomu, čo budeme jesť, čím budeme kúriť, ako zaplatíme účty, ako zachránime tie tisícky ľudí, ktorí sa vďaka vám stále viac a viac prepadávajú pod hranicu chudoby. Takže tomuto sa konečne venujte a nie bezzubým politickým skalpom.
Ďakujem.
9. 12. 2021 14:30:36 - 14:31:05 51. schôdza NR SR - 11.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
23.
Ďakujem veľmi pekne, pani ministerka, vážený pán predsedajúci. Veľmi pekne vám ďakujem za informácie, ktoré mi zosumarizovali moje zahraničné pracovné cesty, len akosi ste sa už nedostali k tomu, koľko vlastne stála tá švanda 21 ľudí z ministerstva kultúry a z okolia. Takže poprosím, keby ste mi povedali tých 21 ľudí, aké boli ich výdavky.
8. 12. 2021 16:44:37 - 16:45:29 51. schôdza NR SR - 10.deň - B. popoludní Tlač 619 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
70.
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci.
Pán Matovič, ako dlho vy tu už vlastne rozprávate o všetkom možnom, len nie o návrhu zákona? Čo ste vlastne povedali? Nič, nič a ešte raz jedno veľké nič. Osobné invektívy, dva alebo tri dni urážky. Vy sa nevenujete ekonomike a financiám, ale vy sa venujete šmírovaniu po rôznych pofidérnych informáciách, preto nemáte čas na ekonomické súvislosti. Prosím vás pekne, dobrá rada. V každom väčšom meste je obchodná akadémia a predpokladám, že ešte aj dnes tam otvárajú kurzy ekonomiky, tak buďte taký dobrý, prihláste sa tam, určite vám to pomôže. A keď už tam budete, tak odporúčam aj kurz spisovnej slovenčiny.
Ďakujem.
7. 12. 2021 10:43:15 - 10:44:38 51. schôdza NR SR - 9.deň - A. dopoludnia Tlač 764 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
45.
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Vážený pán poslanec Matúš Šutaj Eštok, hovoril si z duše nielen mne, ale predpokladám, že aj veľkej časti, príčetnej časti slovenského národa.
Je mi smutno a zle z toho, keď vidím, kam vlastne dáva minister financií Matovič naše verejné financie. Možno by som aj bola náchylná nejaké pol promile alebo jedno promile jeho súčasného 500-miliónového nápadu uveriť, keby jeho úspech zagarantoval, tak ako pred voľbami sľuboval hmotnú zodpovednosť politikov, keby zagarantoval tento jeho 500-miliónový nápad svojím majetkom. Musím, ale povedať, že majetkom vlastne jeho manželky, pretože on nič nemá, on svoje milióny a majetky rýchlo prepísal na manželku. Tento pán neručí majetkom, neručí schopnosťami, neručí vzdelaním a o intelekte v tomto prípade nemôže byť ani reči.
Som rada, Matúš, že si jasne a stručne vyjadril, vysvetlil, čo sa stane s touto krajinou, ak jej financie bude naďalej spravovať chorý človek.
Ďakujem.
30. 11. 2021 18:24:04 - 18:25:45 51. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 764 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu   (text neprešiel jazykovou úpravou)
206.
Ďakujem pekne za slovo.
Vážený pán predsedajúci, vážené pani poslankyne, páni poslanci, v súlade s § 73 zákona o rokovacom poriadku som bola určená predsedom výboru za spravodajkyňu k uvedenému návrhu zákona. Predkladám informáciu k predloženému návrhu zákona.
Návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Súčasťou predloženého návrhu je aj stanovisko Ministerstva financií Slovenskej republiky. Zo znenia uvedeného návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajkyňu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní. V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali Ústavnoprávny výbor Národnej rady, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre verejnú správu a regionálny rozvoj a Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady pre kultúru a médiá. Odporúčam, aby výbory predmetný návrh zákona prerokovali do 28. januára 2022 a v gestorskom výbore do 31. januára 2022.
Vážený pán predsedajúci, ďakujem, skončila som. Otvorte, prosím, rozpravu.
30. 11. 2021 9:55:18 - 9:55:39 51. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 743 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
40.
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci.
Pani riaditeľka, ja by som sa chcela opýtať na prax, ako funguje tá obhliadka mŕtvol. To znamená, že toto je v povinnosť iba obvodného lekára, ktorý pôsobí v príslušnom regióne? Ďakujem.
24. 11. 2021 16:49:25 - 16:51:13 51. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 702 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
102.
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Juraj, aj ty si spomenul tému peňazí. Naozaj koľko tých peňazí vlastne je? Koľko potrebuje Múzeum SNP? Mám obavy, že pani ministerka doteraz presne nevie, aký je rozpočet Múzea Slovenského národného povstania, a tým pádom vlastne by ma zaujímalo, odkiaľ pán minister Naď bude vedieť, aký objem peňazí má navýšiť, keď teda chce dať naviac peniaze.
Mňa veľmi mrzí aj to, ty si to tiež spomenul, že nedodržali sľub a skutočne to Múzeum Slovenského národného povstania roztrhli na tri časti, nakoniec toto je striktne uvedené aj v návrhu zákona, o ktorom hovoríme, no a tento návrh zákona podľa mňa prišiel do parlamentu iba preto, aby sa vlastne posvätilo presunutie Múzea SNP spod kultúry pod obranu a všetky tie ostatné veci okolo toho, aké bude funkčné obdobie riaditeľov a podobne, sú len zásterkou. To, že neakceptovala pani ministerka 7-tisíc podpisov, možno ich bolo aj viac, ja už som to prestala sledovať, pod petíciu za zachovanie múzea pod ministerstvom kultúry, je chyba.
To, že nekomunikovala s Múzejnou a galerijnou radou, je tiež obrovská chyba, ale myslím si, že aj v tomto prípade je najväčšou chybou to, že osud Múzea Slovenského národného povstania v tej podobe, v akej múzeum fungovalo desiatky rokov, absolútne hodila cez palubu a napáchala tým naozaj obrovské morálne škody.
24. 11. 2021 16:14:25 - 16:14:51 51. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 702 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Laššáková, Ľubica (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
82.
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci.
Chcela som možno rozvinúť, pani poslankyňa Kozelová, debatu iným smerom, ale viete, keď ste v prvej vete povedali, že nevidíte dôvod, lebo to je vojenské múzeum, tak vlastne ja už nemám čo povedať.
Ďakujem.

Deň v parlamente

<- ->