Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
22. 6. 2023 15:01:24 - 15:02:18 94. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (OĽANO) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
44.
Ďakujem za slovo. Ja len sa k tomu NKÚ vyjadrím. Dokonca 20. decembra 2022 bola tlačovka NKÚ, kde napísali, desiatky miliónov vyplatilo NPPC len za vyplnenie dotazníka bez akejkoľvek kontroly a dali to na ďalšie prešetrenie, takže tam tá kontrola prebehla a dokonca má to možno aj všetko, čo som chcel práve s touto otázkou, má podľa mojich informácií aj dnešné spojenie s dnešnou akciou, ktorá sa udiala. Takže ja chápem, že ľudia, ktorí to písali, sa ma snažili nejako zastrašiť, som si za ten polrok zvykol, ale ja pevne, ja verím OČTK aj všetci, ktorí tu tieto kauzy vyšetrujú, že všetci Slováci, aj my tu poslanci, aj vy, sa dozvieme spravodlivé informácie, ako čo bolo. Len znova poukazujem, že presne tie veci, o ktorých som sa pýtal, práve aj tie veci môžu byť súčasťou dnešného vyšetrovania. Ďakujem.
22. 6. 2023 14:49:34 - 14:51:34 94. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (OĽANO) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
32.
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci.
A ďakujem aj za vašu odpoveď. Všetky moje otázky, ktoré som aj v minulosti dával v rámci PPA-čky alebo činnosti ministerstva pôdohospodárstva, majú svoj zmysel. A vedel som ich, prečo ich dávam. A ja minimálne od minulého roku, decembra, aj na rôznych tlačových konferenciách, ale aj tu v parlamente som poukazoval, okrem pána Kadnára napríklad aj na ľudí ako je pán Kiss, pán Vincent Danko, pani Nouzovská, pán Ondráš a záhadne dnešná akcia týchto ľudí nejako zobrala. Takže ja tu niečo od decembra tvrdím, nikto ma pomaličky nepočúval, poukazoval som ešte vášmu predchodcovi pánovi Vlčanovi na týchto ľudí, poslal množstvo pochybností o týchto ľuďoch a dneska sa všetko zázračne deje. Tak preto aj tieto otázky som smeroval, dokonca aj keď bolo hlasovanie o dôvere vlády, ja nemám nič proti žiadnemu členovi tejto novej vlády, ktorá vznikla, ale ja som hovoril, že nemôžem novú vládu podporiť z dôvodu, že podľa mňa existuje agromafia na rezorte pôdohospodárstva, a tým som myslel ešte to bývalé vedenie a tých všetkých ľudí, ktoré tam zanechalo, pretože títo ľudia nemajú určite čisté svedomie. A si myslím, že to, čo v minulosti aj bolo tak medializované a skončil bývalý šéf PPA pán Kožuch, to isté je aj pán Kiss. A ešte uvidíme, čo všetko sa v rámci týchto káuz vznikne a bude.
Takže možno aj touto cestou takto nepriamo vás vyzvať, aby ste si urobili aj medzi tými poradcami a bývalými ľuďmi, ktorí boli zamestnaní ešte za bývalého vedenia, poriadok, pretože si myslím, že vám môžu len uškodiť a uškodiť tejto novej vláde. A ja verím, že toto, čo sa stalo dnes, je len začiatok celej chronológie, ktorá ešte príde aj k auditu, ako bol vlastne ten audit pre PPA-čku spravený spoločnosťou PwC.
Mohli by ste sa pozrieť aj na to, ale aj to, čo sa deje v súčasnosti v LPM Ulič po skončení pána Mičovského a nastúpení nového ministra, ako boli porušené staré zmluvy, zázračne boli dané zmluvy spoločnostiam a ľuďom, ktorí predtým kritizovali pána Mičovského. Je to... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
21. 6. 2023 12:47:17 - 12:49:17 94. schôdza NR SR - 6.deň - A. dopoludnia Tlač 1554 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
182.
Ďakujem za slovo. Ja som si spravil pár poznámok k rozprave, ktorú ste mali, pani Cigániková, a mňa napríklad zaujalo to, ako ste kritizovali, že pozrime sa na to, v akom stave je slovenské zdravotníctvo. No ale posledné obdobie bol napríklad ministrom zdravotníctva aj pán Lengvarský, s ktorým ste bola kamarátka a podporovali ste ho, a teraz ako všetko dobre robil a teraz poviete, v akom stave je, v zlom, zdravotníctvo. Tak mi to nejako nejde dokopy. Tak buď je v dobrom, keď tam bol váš kamarát pán Lengvarský, ktorého ste chválili, alebo je v takom katastrofálnom stave. Raz tvrdíte niečo iné, a potom niečo iné.
Povedali ste, že pán Krajčí by sa mal hanbiť. Za čo by sa mal pán Krajčí hanbiť? Za to, že ako poslanec Národnej rady podporuje v parlamente rodiny, podporil 200 eur príspevok? A vy ste koho podporili, pani Cigániková? Oligarchov, ste boli proti zdaneniu spoločnosti Slovnaft. Takto si vy predstavujete politiku? Ja si predstavujem slušných politikov takých, ktorí robia pre občanov, pre dôchodcov, pre mladé rodiny a vy zas možno pre tých, ktorí slúžia oligarchom a nejakým finančným skupinám. Prečo tento zákon predkladáte teraz tesne pred voľbami, spoločne vám to podporuje SMER a HLAS. Mali ste množstvo času, kedy ste si to mohli vydiskutovať pred. Prišli voľby, zrazu potrebujete spraviť službu Pente, čo od toho všetkého očakávate?
Napríklad aj tá Penta, o ktorej sa tu tak často hovorí, vydáva Špeciál, Plus 1 deň a častokrát tam máte pozitívne piár práve vy. Prečo práve vy? Prečo práve ten plátok Penta nepíše, aká je dobrá napríklad pani Zemanová, pán Benčík, pán Lehotský, ale práve píšu vždy o vás a vy im za to potom predkladáte v parlamente zákony. To sú dáta, kľudne si naštudujte tie články, ktoré vychádzajú, 90 % pozitívnych článkov je priamo v týchto penťáckych plátkoch iba o vás. Prečo nepíšu o ďalších vašich kolegoch, akí sú super? Prečo to pre nich robíte, pani Cigániková?
Ďakujem.
15. 6. 2023 14:53:06 - 14:54:22 94. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (OĽANO) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
41.
(Časť faktickej odznela mimo mikrofónu.)
... alebo organizáciu Aliancia stredoškolákov, ktorí, bohužiaľ, ako mládežnícky parlament ani Aliancia stredoškolákov nespadajú do formy financovania a spadajú pod to iné organizácie. My sme sa aj dlhodobo snažili to všetko prehodnotiť, pretože ja som presvedčený o tom, že v súčasnosti organizácie, ktoré spadajú pod schému financovania, často tieto finančné prostriedky využívajú celkom neefektívne a kupujú si rôzne propagačné materiály, USB kľúče, dáždniky a tak ďalej. A neviem, ako toto pomáha mladým ľuďom sa realizovať. A organizácie, ktoré reálne pracujú s tou mládežou, im pomáhajú, vytvárajú priestor, nemajú žiadne financie a tie, ktoré sú dlhodobo zabehnuté, tie financie dostávajú. Aby sme možno našli nejakú schému, ako pridať nové združenia do tejto schémy, aby aj ony vedeli pracovať a tie finančné prostriedky využívať v prospech mladých, lebo títo ľudia to robia zdarma a za vlastné peniaze a... alebo vidia za tým niečo pozitívne. A tie, ktoré tie peniaze majú, už ich podľa môjho názoru častokrát len neefektívne zneužívajú a nakupujú za ne hlúposti relatívne, ktoré nijako nepomáhajú mladým ľuďom. Ako pomôže nejakému mladému človeku, ak mu dá niekto dáždnik alebo pôjdu niekde na nejaký výlet, ako by nejaké iné aktivity, ktoré im pomôžu?
Ďakujem.
15. 6. 2023 14:34:03 - 14:34:33 94. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (OĽANO) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
28.
Vážený pán minister, ešte taká možno doplňujúca otázka, viem, že ste ešte krátko na svojej pozícii, ale budete mi možno vedieť odpovedať. Čo robí Slovenská republika takú najväčšiu chybu oproti napríklad Poľsku, kde vyčerpajú oveľa väčšie množstvo tých peňazí z Európskej únie, ako ich vyčerpáme na Slovensku, pretože každý hovorí, že z roka na rok ako sme málo financií my dokázali vyčerpať a v zahraničí ich koľko čerpajú. Že kde je tá chyba, ktorú Slovensko trápi, ako to zmeniť do budúcnosti, ďalšie vlády.
Ďakujem.
18. 5. 2023 11:17:58 - 11:18:32 90. schôdza NR SR - 11.deň - A. dopoludnia Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
37.
Vážený pán predsedajúci, vážení kolegovia, žiadam termínovať tlač č. 1444, zákon o veterinárnej starostlivosti, na 17. 5. 2023, to je piatok o 9.00 hod. po tlači č. 1671.
Ďakujem. (Reakcia z pléna.)
19. 5. 2023. Ospravedlňujem sa.
17. 5. 2023 17:25:27 - 17:28:17 90. schôdza NR SR - 10.deň - B. popoludní Tlač 1525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
128.
O tomto návrhu zákona budeme hlasovať zajtra, to je štvrtok o jedenástej hodine.
17. 5. 2023 17:20:07 - 17:25:27 90. schôdza NR SR - 10.deň - B. popoludní Tlač 1525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
122.
Vážené panie poslankyne, vážený pán predsedajúci, vážení páni poslanci, Národná rada Slovenskej republiky uznesením č. 2143 z 23. marca 2023 pridelila návrh poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Patrika Linharta na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 178/1998 Z. z. o podmienkach predaja výrobkov a poskytovania služieb na trhových miestach a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov, v znení neskorších predpisov, tlač 1344, na prerokovanie týmto výborom: ústavnoprávnemu výboru, výboru pre hospodárske záležitosti a výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Za gestorský výbor určila výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Výbory prerokovali predmetný návrh zákona v lehote určenej uznesením Národnej rady.
Poslanci Národnej rady, ktorí nie sú členmi výborov, ktorým bol návrh zákona pridelený, neoznámili v určenej lehote gestorskému výboru žiadne stanovisko k predmetnému návrhu zákona. Výbory Národnej rady, ktorým bol návrh zákona pridelený, zaujali k nemu nasledovné stanoviská:
Ústavnoprávny výbor a výbor pre hospodárske záležitosti neprijali platné uznesenie, keďže návrhy uznesení nezískali potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov podľa § 52 ods. 4 zákona Národnej rady č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady. Výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie o návrhu nerokoval, nakoľko podľa § 52 ods. 2 zákona Národnej rady č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady nebol uznášaniaschopný. Výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie ako gestorský výbor k návrhu spoločnej správy neprijal platné uznesenie, keďže návrh uznesenia nezískal potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov podľa § 52 ods. 4 zákona Národnej rady č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady.
Predseda výboru ma určil za spravodajcu k uvedenému návrhu zákona, ktorý predkladá predmetnú informáciu a na schôdzi Národnej rady bude informovať o výsledku rokovania výboru a bude navrhovať ďalší postup.
Pán predsedajúci, prosím, otvorte rozpravu.
17. 5. 2023 17:17:17 - 17:19:52 90. schôdza NR SR - 10.deň - B. popoludní Tlač 1525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie   (text neprešiel jazykovou úpravou)
118.
Hlasovať o tomto návrhu zákona budeme zajtra o jedenástej hodine.
17. 5. 2023 16:52:10 - 16:55:07 90. schôdza NR SR - 10.deň - B. popoludní Tlač 1525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (OĽANO) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
110.
Vážený pán predsedajúci, vážené panie poslankyne, vážení poslanci, Národná rada Slovenskej republiky uznesením č. 2138 z 23. marca 2023 pridelila návrh poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Patricka Linharta na vydanie zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 491/2001 Z. z. o organizovaní trhu s vybranými poľnohospodárskymi výrobkami v znení neskorších predpisov a zákon č. 178/1998 Z. z. o podmienkach predaja výrobkov a poskytovania služieb na trhových miestach a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov v znení neskorších predpisov a zákon č. 152/1995 Z. z. o potravinách v znení neskorších predpisov, tlač 1343, na prerokovanie týmto výborom: ústavnoprávnemu výboru, výboru pre hospodárske záležitosti a výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Za gestorský výbor určila výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.
Výbory prerokovali predmetný návrh zákona v lehote určenej uznesením Národnej rady.
Poslanci Národnej rady, ktorí nie sú členmi výborov, ktorým bol návrh zákona pridelený, neoznámili v určenej lehote gestorskému výboru žiadne stanovisko k predmetnému návrhu zákona. Výbory Národnej rady, ktorým bol návrh zákona pridelený, zaujali k nemu nasledovné stanoviská: ústavnoprávny výbor a výbor pre hospodárske záležitosti neprijali platné uznesenie, keďže vládny návrh, keďže návrhy uznesení nezískal potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov podľa § 52 ods. 4 zákona Národnej rady č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady. Výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie o návrhu nerokoval, nakoľko podľa § 52 ods. 2 zákona Národnej rady č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady nebol uznášaniaschopný.
Spoločná správa výborov Národnej rady o prerokovaní predmetného návrhu zákona vo výboroch Národnej rady v druhom čítaní bola schválená uznesením výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie č. 298 z 2. mája 2023. V citovanom uznesení ma výbor poveril predložiť Národnej rade spoločnú správu výborov a splnomocnil ma podať návrhy podľa príslušných ustanovení zákona o rokovacom poriadku Národnej rady.
Pán predsedajúci, prosím, otvorte rozpravu.

-----------------------------------------

Otváram rozpravu, do ktorej som nedostal žiadnu písomnú prihlášku. Dávam možnosť prihlásiť sa do rozpravy ústne. Hlási sa pán navrhovateľ a to je všetko. Končím možnosť prihlásiť sa ústne do rozpravy.
Nech sa páči, pán poslanec Patrick Linhart, máte slovo.
9. 5. 2023 18:21:36 - 18:21:42 90. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1235 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (-) - poslanec NR SR Vystúpenie   (text neprešiel jazykovou úpravou)
103.
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. O tomto návrhu zákona budeme hlasovať na ďalší týždeň utorok po tlači 1235 o 17. hodine. Ďakujem.
4. 5. 2023 14:42:09 - 14:42:28 90. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
20
Raz, dva, už mi to ide. Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Ešte taká krátka doplňujúca otázka, a to je, akými konkrétnymi opatreniami plní Slovenská republika svoje ciele a záväzky vyplývajúce z medzinárodných zmlúv a právnych predpisov Európskej únie? Vďaka.
4. 5. 2023 14:31:13 - 14:31:33 90. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (-) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
17.
Ja len dopĺňam čas pánovi ministrovi, aby mohol dokončiť. Ďakujem.
30. 3. 2023 15:12:12 - 15:14:02 88. schôdza NR SR - 11.deň - B. popoludní Tlač 1399 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
65.
Ďakujem za slovo. Teda ja si iba chcem ujasniť, pán minister, teda vy ste presvedčený o tom, že zo strany ministerstva môžete zaručiť ako minister, že v tejto kauze - v úvodzovkách - zlatých prasiat, toľko bolo všetko O. K., v súlade so zákonom, pretože ja si aj nedávno spomínam na tlačovku NKÚ, ktorú som pozeral, ktorá sa odvolala na kontrolu z vládneho auditu a povedala, že jednoducho to posúva ďalej na ďalšie vyšetrovanie, takže dokonca aj tá tlačovka NKÚ je pre mňa zásadná, ktorú som si pozrel, a ktorá hovorí, že nie všetko bolo O. K., ako to byť malo. Tak ja som chcel počuť aj vaše stanovisko, že podľa vás ako ministra všetko prebehlo O. K., ako malo, a všetko sú kolo toho iba nejaké vymyslené kauzy a tak ďalej.
Ďakujem.
30. 3. 2023 14:48:45 - 14:49:51 88. schôdza NR SR - 11.deň - B. popoludní Tlač 1399 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (-) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
49.
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Áno, pán minister, pýtal som sa to viackrát, pretože častokrát mi to prišlo, že moja otázka bola o voze a vy ste hovorili o koze. Zas ste neodpovedali na moju otázku, ako som ju kládol, ale dali ste možnosti, ako odpovedať na niečo iné, na čo som sa ja vlastne nepýtal.
Ja som presvedčený o tom, že pán K. vedome klamal, uviedol nepravdivé informácie. Už asi všetci si môžme domyslieť, prečo tak robil, a som presvedčený o tom, že porušil interné smernice, a ďakujem aj touto cestou za vašu odpoveď (povedané so smiechom), že ste ju prišli zodpovedať, bude mať do ďalších hodiny otázok určite ďalšie otázky, pretože mám ešte čas aj na májovej, aj na júnovej schôdzi, a asi každému záleží na tom, aby bola na Slovensku spravodlivosť a pravda. Ja si nemyslím, že to bolo - v úvodzovkách - čisté, takže budem sa naďalej pýtať s ďalšími doplňujúcimi otázkami a budem na to využívať možnosti, aké ako poslanec mám, to sú hodina otázok aj interpelácie, určite počas ďalších riadnych schôdzí.
Ďakujem.
23. 3. 2023 18:58:25 - 19:00:06 88. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Tlač 1393 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (-) - poslanec NR SR Uvádzajúci uvádza bod   (text neprešiel jazykovou úpravou)
195.
Ďakujem. Ja úplne stručný. Ide iba o legislatívno-technickú úpravu, ktorú máme z Národnej rady, tak mi ju dovoľte prečítať.
Pozmeňujúci návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Jaromíra Šíbla a Tomáša Šudíka k návrhu poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Jaromíra Šíbla a Tomáša Šudíka na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 15/2005 Z. z. o ochrane druhov voľne žijúcich živočíchov a voľne rastúcich rastlín reguláciou a obchodu s nimi a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a o zmene zákona č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov, tlač 1394.
1. V čl. I, v bode 1, § 6a ods. 3 sa z úvodnej vety vypúšťa slovo "najmä".
2. V čl. I, 8. bod znie: "8. V § 22 ods. 1 písmeno o) znie: "o) bezodkladne nevráti ministerstvu originál a všetky kópie neplatného alebo nepoužitého povolenia alebo potvrdenia vrátane ich príloh,66)".
Poznámka pod čiarou k odkazu 66 znie:
"66) Napríklad čl. 10, 11, 39, 44d, 44j nariadenie (ES) č. 865/2006 v platnom znení."."
To bol pozmeňujúci návrh v krátkosti, ako hovorím, išlo iba o legislatívno-technické úpravy.
Pevne verím, že danú legislatívu v Národnej rade schválime, a tak pomôžeme všetkým ľuďom, ktorí cestujú do zahraničia, do tretích krajín, bez problémov vycestovať, ak ich zviera alebo nejaký hudobný nástroj, prípadne všetko, čo majú, čo spadá pod ochranu CITES, mohli o to jednoduchšie vycestovať.
Ďakujem.
23. 3. 2023 18:55:27 - 18:55:47 88. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Tlač 1393 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (-) - poslanec NR SR Uvádzajúci uvádza bod   (text neprešiel jazykovou úpravou)
191.
Ďakujem, pán predsedajúci.
Zasa iba v krátkosti, pôjde o transpozíciu smernice, ktorá nám lepšie umožní cestovať zvieratkám alebo s nejakými výrobkami z rastlín, ktoré spadajú pod certifikáciu CITES. A ešte sa hlásim do rozpravy ako prvý, kde vám prečítam úplne kratulinký pozmeňujúci návrh na 50 sekúnd. Ďakujem.
23. 3. 2023 10:37:39 - 10:38:38 88. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 1393 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (-) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu   (text neprešiel jazykovou úpravou)
66.
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci.
Ja budem stručný. Keď som tak počúval rozpravu v parlamente, asi som nenašiel poslanca, ktorý by bol rázne proti myšlienke a návrhu zákona, ktorú pred chvíľou predniesol Patrik. Hovorím, že ide o prvé čítanie, ja vidím možno tiež nejaké menšie drobnosti a nedostatky v legislatíve, ale nevidím dôvod, aby sme to neposunuli cez prvé čítanie a prišli s pozmeňujúcimi návrhmi, sadli si k tomu a dorobili, aby bol zákon o to viac vymožiteľný a fungoval, veď predsa bude teraz prestávka celý apríl, nebude zasadať parlament, tak nám vznikne množstvo priestoru, kedy sa dá rokovať a diskutovať o zákone, takže ja určite v prvom čítaní daný návrh zákona podporím, pretože myšlienka sa mi páči a asi každý z nás chce vedieť, aké potraviny kupuje, aby potraviny boli kvalitné a dostupné. A hovoríme, prvé čítanie je iba o tej myšlienke, či sa nám páči tá idea myšlienky, aby sme to posunuli do druhého čítania, takže ja pevne verím, že to jednohlasne posunieme.
Ešte raz ďakujem, že si predložil daný návrh zákona, budeme hlasovať dnes jedenástej hodine. Ďakujem.
23. 3. 2023 9:37:55 - 9:39:26 88. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 1393 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (-) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu   (text neprešiel jazykovou úpravou)
34.
Vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, v súlade s § 73 zákona o rokovacom poriadku som bol určený Výborom Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie za spravodajcu k návrhu uvedeného zákona, tlač 1344. Predkladám informáciu k predloženému návrhu zákona.
Návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Súčasťou predloženého návrhu je aj stanovisko Ministerstva financií Slovenskej republiky. Zo znenia návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali výbory: výbor Národnej rady, Ústavnoprávny výbor Národnej rady, Výbor Národnej rady pre hospodárske záležitosti a Výbor Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 30 dní a v gestorskom výbore do 32 dní od prerokovania návrhu zákona v Národnej rade v prvom čítaní.
Pán predsedajúci, otvorte všeobecnú rozpravu.
Ďakujem.
22. 3. 2023 18:55:17 - 18:55:17 88. schôdza NR SR - 6.deň - B. popoludní Tlač 1393 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šudík, Tomáš (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
140.
Tak budeme hlasovať zajtra o jedenástej hodine.

Deň v parlamente

<- ->