Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
22. 9. 2021 18:41:47 - 18:42:28 40. schôdza NR SR - 4.deň - B. popoludní Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
186.
Ďakujem za slovo, pán podpredseda.
Pán poslanec Kuffa, veľmi pekne ďakujem za rozpravu. Prvýkrát som si po roku a pol naozaj vypočul tú rozpravu do konca a malo to aj hlavu a pätu a bolo dosť prínosom pre mňa. Chcem len povedať to, že určite sa to nedorozumenie s tým pozmeňovákom od pani Hatrákovej vysvetlí. Verím tomu, že tu nikto nechce robiť obštrukcie z koalície. A k hodnotovým otázkam my máme voľnú ruku, je to aj v koaličnej zmluve, čiže je to etická záležitosť. A čo sa mňa týka, mojej podpory, tak určite budem hlasovať za tento, za tento návrh zákona.
Ďakujem.
24. 7. 2021 14:19:22 - 14:20:00 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za všetky faktické poznámky a samozrejme ako povedal aj kolega Miloš Svrček tak využijeme interpeláciu aj všetky zákonné prostriedky nato, aby sme prišli nato teda čo sa tam udialo. Ja som tam slúžil v Trebišove niekedy v ´90 rokoch, som veľmi smutný z toho, že sa deje niečo aj také a máme tu už trošku iný rok momentálne. Pozrite sa, toto je presne príklad toho čo som hovoril, že nie je prijatý zákon a už sa tieto veci dejú. Preto mne jednoducho svedomie a vedomie nedovolí, nedovolí, aby som za tento zákon zahlasoval za a budem hlasovať proti. Ďakujem všetkým.
24. 7. 2021 14:08:19 - 14:14:07 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Vážený pán predsedajúci, vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, veľmi v krátkosti. Pôvodne som nechcel ani vystúpiť, ale bohužiaľ som obdržal som telefonát, súkromný telefonát od profesionálnych vojakov a svojich bývalých kolegov z 21. mechanizovaného práporu v Trebišove ako aj z delostreleckého práporu v Michalovciach. Jedná sa o troch vojakov, profesionálnych vojakov, ktorí majú odísť na Cyprus, to je Trebišov a vyše 60 vojakov, profesionálnych vojakov, ktorí majú odísť na misiu do Lotyšska. Bohužiaľ tu vidíme v priamom prenose následky tohto nerozumného kroku niekoho nútene žiadať, nútene žiadať, aby sa očkoval. Ja aby sme boli na začiatku úplne si jasný, kde stojíme, tak ja nemám nič absolútne proti očkovaniu. Ja som na ... antivaxerov, ani vaxerov a neviem koho. Jednoducho, keď sa budem chcieť zaočkovať, tak sa zaočkovať dám. Prekonal som COVID, mal som ťažký priebeh, mám veľa protilátok ešte aj dnes. Mám to zmerané, preto nevidím dôvod na očkovanie. Samozrejme kategoricky odmietam akúkoľvek diskrimináciu skupiny tých, ktorí sa dobrovoľne rozhodli nezaočkovať. Ja hovorím, neste si svoju zodpovednosť za to. Či ste sa nechali zaočkovať, ako nám to tu farmaceutické firmy dali. Musíme si niesť vlastnú zodpovednosť za to, keď sa zaočkujeme a tak isto pokiaľ sa nezaočkujeme, nesme si za to vlastnú zodpovednosť. Nie som proti očkovaniu a ja vítam vládny návrh pána ministra. Viem, že to myslíte dobre. Ja chápem chceme zabezpečiť zdravie obyvateľstva, aby sme nemali, aby to nemalo hospodársky dopad atď. Ja to všetkému rozumiem. Prosím neberte to ako osobnú kritiku, ale myslím si, že sa trošku jedná o nešťastnú formuláciu tohto vládneho návrhu a to je tá kritika zo strany aj hnutia mojich kolegov z hnutia SME-RODINA. Živým príkladom toho, čo hovorím je práve tento prípad profesionálnych vojakov, ktorých budem riešiť ďalej teda. Budem požadovať ministra obrany, aby k tomu dal nejaké stanovisko, a vy pán generál určite chápeme, my sme obidvaja vojaci z povolania, bývalí vojaci z povolania, tak ja som bývalý vojak z povolania. V Trebišove som slúžil 2,5 roka a nemôžeme nechať toto konanie určitých veliteľov len tak. Nebudem tu teraz hovoriť mená tých, ktorí sa vyhrážali vojakom, že ich vymenia pokiaľ sa nedajú zaočkovať okamžite vakcínou Johnson Johnson. Nemyslím si osobne, že by ktokoľvek, ktokoľvek mal byť nútený sa dať zaočkovať týmto spôsobom a toto je živý príklad tohto, čo sa tu deje a to tento zákon ešte nie je ani prijatý. Ja by som naozaj bol veľmi rád, keby sme ľudí a teraz sa neprikláňam ani na jednu, ani na druhú stranu. Nie som profesionál v tejto tematike, profesionál v tejto tematike je...
===== ktorí majú byť nútení sa dať zaočkovať týmto spôsobom a toto je živý príklad tohto čo sa tu deje. A tento zákon ešte nie je ani prijatý. Ja by som naozaj bol veľmi rád keby sme ľudí a teraz sa neprikláňam ani na jednu ani na druhú stranu, nie som profesionál v tejto tematike profesionál, v tejto tematike je pán minister možno tu máme dvoch, troch ďalších doktorov profesionálov k tejto tematike. Ja som tu za potraviny ale zase mi to nebránia by som vyjadril svoj vlastný názor na túto záležitosť ako zvolený človek poslanec ľudu. Som proti nútenému očkovaniu. Nepáči sa mi to, že nemôžem ísť napríklad navštíviť Pápeža v septembri pretože nie som očkovaný, to znamená, že keď teraz mám dostatočné množstvo protilátok chcem sa zaočkovať v budúcnosti, nemám s tým žiaden problém, vybral som si aj vakcínu akú chcem, tak teraz nemôžem ísť na návštevu Pápeža. A to je ďalšia diskriminácia. Nebudem dlho zdržiavať, naozaj môj prejav bude veľmi krátky len som chcel povedať to, že prípad vojakov z Trebišova, prípad vojakov z Michaloviec bude ďalej riešený, budú riešení aj tí ľudia čo sa vyhrážali budú vymenení títo vojaci a budú vybraní iní zaočkovaní bezproblematických, ktorí pôjdu na túto misiu a podľa najbližších alebo dostatku informácií, ktoré mám teda momentálne som obdržal pár minút dozadu e-mail, ľady sa pohli pretože ako sme to začali rozprávať v rozprave a vo faktických poznámkach tak veliteľ určitý veliteľ jednoducho už mení názor už obvoláva týchto ľudí, že vlastne s tým neni problém. Ja sa hanbím zato, že až poslanci Národnej rady musia zasahovať ešte pred tým než sa schválil tento zákon a že my musíme zasahovať do takýchto vnútorných vecí, aby sa jednoducho nerobila táto krivda a toto bezprávie v radoch armáda takto to nazvem.
Na záver len chcem povedať svojim kolegom bývalým kolegom ako bývalý vojak z povolania, že sa nemusíte báť, ja viem, že každý vojak nemá problém sa zaočkovať ide sa na misie, ja som bol tiež očkovaný, to je všetko v poriadku. Ale nikto nás nemôže nútiť a nikto nám nemôže nútiť týmto spôsobom. A preto keď už vidíme výsledky toho čo sme ešte ani neprijali, ja osobne a to sa ospravedlňujem ale budem hlasovať proti takémuto zneniu vládneho návrhu zákona. Ďakujem pekne.
24. 7. 2021 14:08:19 - 14:14:07 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Vážený pán predsedajúci, vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, veľmi v krátkosti. Pôvodne som nechcel ani vystúpiť, ale bohužiaľ som obdržal som telefonát, súkromný telefonát od profesionálnych vojakov a svojich bývalých kolegov z 21. mechanizovaného práporu v Trebišove ako aj z delostreleckého práporu v Michalovciach. Jedná sa o troch vojakov, profesionálnych vojakov, ktorí majú odísť na Cyprus, to je Trebišov a vyše 60 vojakov, profesionálnych vojakov, ktorí majú odísť na misiu do Lotyšska. Bohužiaľ tu vidíme v priamom prenose následky tohto nerozumného kroku niekoho nútene žiadať, nútene žiadať, aby sa očkoval. Ja aby sme boli na začiatku úplne si jasný, kde stojíme, tak ja nemám nič absolútne proti očkovaniu. Ja som na ... antivaxerov, ani vaxerov a neviem koho. Jednoducho, keď sa budem chcieť zaočkovať, tak sa zaočkovať dám. Prekonal som COVID, mal som ťažký priebeh, mám veľa protilátok ešte aj dnes. Mám to zmerané, preto nevidím dôvod na očkovanie. Samozrejme kategoricky odmietam akúkoľvek diskrimináciu skupiny tých, ktorí sa dobrovoľne rozhodli nezaočkovať. Ja hovorím, neste si svoju zodpovednosť za to. Či ste sa nechali zaočkovať, ako nám to tu farmaceutické firmy dali. Musíme si niesť vlastnú zodpovednosť za to, keď sa zaočkujeme a tak isto pokiaľ sa nezaočkujeme, nesme si za to vlastnú zodpovednosť. Nie som proti očkovaniu a ja vítam vládny návrh pána ministra. Viem, že to myslíte dobre. Ja chápem chceme zabezpečiť zdravie obyvateľstva, aby sme nemali, aby to nemalo hospodársky dopad atď. Ja to všetkému rozumiem. Prosím neberte to ako osobnú kritiku, ale myslím si, že sa trošku jedná o nešťastnú formuláciu tohto vládneho návrhu a to je tá kritika zo strany aj hnutia mojich kolegov z hnutia SME-RODINA. Živým príkladom toho, čo hovorím je práve tento prípad profesionálnych vojakov, ktorých budem riešiť ďalej teda. Budem požadovať ministra obrany, aby k tomu dal nejaké stanovisko, a vy pán generál určite chápeme, my sme obidvaja vojaci z povolania, bývalí vojaci z povolania, tak ja som bývalý vojak z povolania. V Trebišove som slúžil 2,5 roka a nemôžeme nechať toto konanie určitých veliteľov len tak. Nebudem tu teraz hovoriť mená tých, ktorí sa vyhrážali vojakom, že ich vymenia pokiaľ sa nedajú zaočkovať okamžite vakcínou Johnson Johnson. Nemyslím si osobne, že by ktokoľvek, ktokoľvek mal byť nútený sa dať zaočkovať týmto spôsobom a toto je živý príklad tohto, čo sa tu deje a to tento zákon ešte nie je ani prijatý. Ja by som naozaj bol veľmi rád, keby sme ľudí a teraz sa neprikláňam ani na jednu, ani na druhú stranu. Nie som profesionál v tejto tematike, profesionál v tejto tematike je...
===== ktorí majú byť nútení sa dať zaočkovať týmto spôsobom a toto je živý príklad tohto čo sa tu deje. A tento zákon ešte nie je ani prijatý. Ja by som naozaj bol veľmi rád keby sme ľudí a teraz sa neprikláňam ani na jednu ani na druhú stranu, nie som profesionál v tejto tematike profesionál, v tejto tematike je pán minister možno tu máme dvoch, troch ďalších doktorov profesionálov k tejto tematike. Ja som tu za potraviny ale zase mi to nebránia by som vyjadril svoj vlastný názor na túto záležitosť ako zvolený človek poslanec ľudu. Som proti nútenému očkovaniu. Nepáči sa mi to, že nemôžem ísť napríklad navštíviť Pápeža v septembri pretože nie som očkovaný, to znamená, že keď teraz mám dostatočné množstvo protilátok chcem sa zaočkovať v budúcnosti, nemám s tým žiaden problém, vybral som si aj vakcínu akú chcem, tak teraz nemôžem ísť na návštevu Pápeža. A to je ďalšia diskriminácia. Nebudem dlho zdržiavať, naozaj môj prejav bude veľmi krátky len som chcel povedať to, že prípad vojakov z Trebišova, prípad vojakov z Michaloviec bude ďalej riešený, budú riešení aj tí ľudia čo sa vyhrážali budú vymenení títo vojaci a budú vybraní iní zaočkovaní bezproblematických, ktorí pôjdu na túto misiu a podľa najbližších alebo dostatku informácií, ktoré mám teda momentálne som obdržal pár minút dozadu e-mail, ľady sa pohli pretože ako sme to začali rozprávať v rozprave a vo faktických poznámkach tak veliteľ určitý veliteľ jednoducho už mení názor už obvoláva týchto ľudí, že vlastne s tým neni problém. Ja sa hanbím zato, že až poslanci Národnej rady musia zasahovať ešte pred tým než sa schválil tento zákon a že my musíme zasahovať do takýchto vnútorných vecí, aby sa jednoducho nerobila táto krivda a toto bezprávie v radoch armáda takto to nazvem.
Na záver len chcem povedať svojim kolegom bývalým kolegom ako bývalý vojak z povolania, že sa nemusíte báť, ja viem, že každý vojak nemá problém sa zaočkovať ide sa na misie, ja som bol tiež očkovaný, to je všetko v poriadku. Ale nikto nás nemôže nútiť a nikto nám nemôže nútiť týmto spôsobom. A preto keď už vidíme výsledky toho čo sme ešte ani neprijali, ja osobne a to sa ospravedlňujem ale budem hlasovať proti takémuto zneniu vládneho návrhu zákona. Ďakujem pekne.
24. 7. 2021 14:08:19 - 14:14:07 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Vážený pán predsedajúci, vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, veľmi v krátkosti. Pôvodne som nechcel ani vystúpiť, ale bohužiaľ som obdržal som telefonát, súkromný telefonát od profesionálnych vojakov a svojich bývalých kolegov z 21. mechanizovaného práporu v Trebišove ako aj z delostreleckého práporu v Michalovciach. Jedná sa o troch vojakov, profesionálnych vojakov, ktorí majú odísť na Cyprus, to je Trebišov a vyše 60 vojakov, profesionálnych vojakov, ktorí majú odísť na misiu do Lotyšska. Bohužiaľ tu vidíme v priamom prenose následky tohto nerozumného kroku niekoho nútene žiadať, nútene žiadať, aby sa očkoval. Ja aby sme boli na začiatku úplne si jasný, kde stojíme, tak ja nemám nič absolútne proti očkovaniu. Ja som na ... antivaxerov, ani vaxerov a neviem koho. Jednoducho, keď sa budem chcieť zaočkovať, tak sa zaočkovať dám. Prekonal som COVID, mal som ťažký priebeh, mám veľa protilátok ešte aj dnes. Mám to zmerané, preto nevidím dôvod na očkovanie. Samozrejme kategoricky odmietam akúkoľvek diskrimináciu skupiny tých, ktorí sa dobrovoľne rozhodli nezaočkovať. Ja hovorím, neste si svoju zodpovednosť za to. Či ste sa nechali zaočkovať, ako nám to tu farmaceutické firmy dali. Musíme si niesť vlastnú zodpovednosť za to, keď sa zaočkujeme a tak isto pokiaľ sa nezaočkujeme, nesme si za to vlastnú zodpovednosť. Nie som proti očkovaniu a ja vítam vládny návrh pána ministra. Viem, že to myslíte dobre. Ja chápem chceme zabezpečiť zdravie obyvateľstva, aby sme nemali, aby to nemalo hospodársky dopad atď. Ja to všetkému rozumiem. Prosím neberte to ako osobnú kritiku, ale myslím si, že sa trošku jedná o nešťastnú formuláciu tohto vládneho návrhu a to je tá kritika zo strany aj hnutia mojich kolegov z hnutia SME-RODINA. Živým príkladom toho, čo hovorím je práve tento prípad profesionálnych vojakov, ktorých budem riešiť ďalej teda. Budem požadovať ministra obrany, aby k tomu dal nejaké stanovisko, a vy pán generál určite chápeme, my sme obidvaja vojaci z povolania, bývalí vojaci z povolania, tak ja som bývalý vojak z povolania. V Trebišove som slúžil 2,5 roka a nemôžeme nechať toto konanie určitých veliteľov len tak. Nebudem tu teraz hovoriť mená tých, ktorí sa vyhrážali vojakom, že ich vymenia pokiaľ sa nedajú zaočkovať okamžite vakcínou Johnson Johnson. Nemyslím si osobne, že by ktokoľvek, ktokoľvek mal byť nútený sa dať zaočkovať týmto spôsobom a toto je živý príklad tohto, čo sa tu deje a to tento zákon ešte nie je ani prijatý. Ja by som naozaj bol veľmi rád, keby sme ľudí a teraz sa neprikláňam ani na jednu, ani na druhú stranu. Nie som profesionál v tejto tematike, profesionál v tejto tematike je...
===== ktorí majú byť nútení sa dať zaočkovať týmto spôsobom a toto je živý príklad tohto čo sa tu deje. A tento zákon ešte nie je ani prijatý. Ja by som naozaj bol veľmi rád keby sme ľudí a teraz sa neprikláňam ani na jednu ani na druhú stranu, nie som profesionál v tejto tematike profesionál, v tejto tematike je pán minister možno tu máme dvoch, troch ďalších doktorov profesionálov k tejto tematike. Ja som tu za potraviny ale zase mi to nebránia by som vyjadril svoj vlastný názor na túto záležitosť ako zvolený človek poslanec ľudu. Som proti nútenému očkovaniu. Nepáči sa mi to, že nemôžem ísť napríklad navštíviť Pápeža v septembri pretože nie som očkovaný, to znamená, že keď teraz mám dostatočné množstvo protilátok chcem sa zaočkovať v budúcnosti, nemám s tým žiaden problém, vybral som si aj vakcínu akú chcem, tak teraz nemôžem ísť na návštevu Pápeža. A to je ďalšia diskriminácia. Nebudem dlho zdržiavať, naozaj môj prejav bude veľmi krátky len som chcel povedať to, že prípad vojakov z Trebišova, prípad vojakov z Michaloviec bude ďalej riešený, budú riešení aj tí ľudia čo sa vyhrážali budú vymenení títo vojaci a budú vybraní iní zaočkovaní bezproblematických, ktorí pôjdu na túto misiu a podľa najbližších alebo dostatku informácií, ktoré mám teda momentálne som obdržal pár minút dozadu e-mail, ľady sa pohli pretože ako sme to začali rozprávať v rozprave a vo faktických poznámkach tak veliteľ určitý veliteľ jednoducho už mení názor už obvoláva týchto ľudí, že vlastne s tým neni problém. Ja sa hanbím zato, že až poslanci Národnej rady musia zasahovať ešte pred tým než sa schválil tento zákon a že my musíme zasahovať do takýchto vnútorných vecí, aby sa jednoducho nerobila táto krivda a toto bezprávie v radoch armáda takto to nazvem.
Na záver len chcem povedať svojim kolegom bývalým kolegom ako bývalý vojak z povolania, že sa nemusíte báť, ja viem, že každý vojak nemá problém sa zaočkovať ide sa na misie, ja som bol tiež očkovaný, to je všetko v poriadku. Ale nikto nás nemôže nútiť a nikto nám nemôže nútiť týmto spôsobom. A preto keď už vidíme výsledky toho čo sme ešte ani neprijali, ja osobne a to sa ospravedlňujem ale budem hlasovať proti takémuto zneniu vládneho návrhu zákona. Ďakujem pekne.
24. 7. 2021 14:08:19 - 14:14:07 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Vážený pán predsedajúci, vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, veľmi v krátkosti. Pôvodne som nechcel ani vystúpiť, ale bohužiaľ som obdržal som telefonát, súkromný telefonát od profesionálnych vojakov a svojich bývalých kolegov z 21. mechanizovaného práporu v Trebišove ako aj z delostreleckého práporu v Michalovciach. Jedná sa o troch vojakov, profesionálnych vojakov, ktorí majú odísť na Cyprus, to je Trebišov a vyše 60 vojakov, profesionálnych vojakov, ktorí majú odísť na misiu do Lotyšska. Bohužiaľ tu vidíme v priamom prenose následky tohto nerozumného kroku niekoho nútene žiadať, nútene žiadať, aby sa očkoval. Ja aby sme boli na začiatku úplne si jasný, kde stojíme, tak ja nemám nič absolútne proti očkovaniu. Ja som na ... antivaxerov, ani vaxerov a neviem koho. Jednoducho, keď sa budem chcieť zaočkovať, tak sa zaočkovať dám. Prekonal som COVID, mal som ťažký priebeh, mám veľa protilátok ešte aj dnes. Mám to zmerané, preto nevidím dôvod na očkovanie. Samozrejme kategoricky odmietam akúkoľvek diskrimináciu skupiny tých, ktorí sa dobrovoľne rozhodli nezaočkovať. Ja hovorím, neste si svoju zodpovednosť za to. Či ste sa nechali zaočkovať, ako nám to tu farmaceutické firmy dali. Musíme si niesť vlastnú zodpovednosť za to, keď sa zaočkujeme a tak isto pokiaľ sa nezaočkujeme, nesme si za to vlastnú zodpovednosť. Nie som proti očkovaniu a ja vítam vládny návrh pána ministra. Viem, že to myslíte dobre. Ja chápem chceme zabezpečiť zdravie obyvateľstva, aby sme nemali, aby to nemalo hospodársky dopad atď. Ja to všetkému rozumiem. Prosím neberte to ako osobnú kritiku, ale myslím si, že sa trošku jedná o nešťastnú formuláciu tohto vládneho návrhu a to je tá kritika zo strany aj hnutia mojich kolegov z hnutia SME-RODINA. Živým príkladom toho, čo hovorím je práve tento prípad profesionálnych vojakov, ktorých budem riešiť ďalej teda. Budem požadovať ministra obrany, aby k tomu dal nejaké stanovisko, a vy pán generál určite chápeme, my sme obidvaja vojaci z povolania, bývalí vojaci z povolania, tak ja som bývalý vojak z povolania. V Trebišove som slúžil 2,5 roka a nemôžeme nechať toto konanie určitých veliteľov len tak. Nebudem tu teraz hovoriť mená tých, ktorí sa vyhrážali vojakom, že ich vymenia pokiaľ sa nedajú zaočkovať okamžite vakcínou Johnson Johnson. Nemyslím si osobne, že by ktokoľvek, ktokoľvek mal byť nútený sa dať zaočkovať týmto spôsobom a toto je živý príklad tohto, čo sa tu deje a to tento zákon ešte nie je ani prijatý. Ja by som naozaj bol veľmi rád, keby sme ľudí a teraz sa neprikláňam ani na jednu, ani na druhú stranu. Nie som profesionál v tejto tematike, profesionál v tejto tematike je...
===== ktorí majú byť nútení sa dať zaočkovať týmto spôsobom a toto je živý príklad tohto čo sa tu deje. A tento zákon ešte nie je ani prijatý. Ja by som naozaj bol veľmi rád keby sme ľudí a teraz sa neprikláňam ani na jednu ani na druhú stranu, nie som profesionál v tejto tematike profesionál, v tejto tematike je pán minister možno tu máme dvoch, troch ďalších doktorov profesionálov k tejto tematike. Ja som tu za potraviny ale zase mi to nebránia by som vyjadril svoj vlastný názor na túto záležitosť ako zvolený človek poslanec ľudu. Som proti nútenému očkovaniu. Nepáči sa mi to, že nemôžem ísť napríklad navštíviť Pápeža v septembri pretože nie som očkovaný, to znamená, že keď teraz mám dostatočné množstvo protilátok chcem sa zaočkovať v budúcnosti, nemám s tým žiaden problém, vybral som si aj vakcínu akú chcem, tak teraz nemôžem ísť na návštevu Pápeža. A to je ďalšia diskriminácia. Nebudem dlho zdržiavať, naozaj môj prejav bude veľmi krátky len som chcel povedať to, že prípad vojakov z Trebišova, prípad vojakov z Michaloviec bude ďalej riešený, budú riešení aj tí ľudia čo sa vyhrážali budú vymenení títo vojaci a budú vybraní iní zaočkovaní bezproblematických, ktorí pôjdu na túto misiu a podľa najbližších alebo dostatku informácií, ktoré mám teda momentálne som obdržal pár minút dozadu e-mail, ľady sa pohli pretože ako sme to začali rozprávať v rozprave a vo faktických poznámkach tak veliteľ určitý veliteľ jednoducho už mení názor už obvoláva týchto ľudí, že vlastne s tým neni problém. Ja sa hanbím zato, že až poslanci Národnej rady musia zasahovať ešte pred tým než sa schválil tento zákon a že my musíme zasahovať do takýchto vnútorných vecí, aby sa jednoducho nerobila táto krivda a toto bezprávie v radoch armáda takto to nazvem.
Na záver len chcem povedať svojim kolegom bývalým kolegom ako bývalý vojak z povolania, že sa nemusíte báť, ja viem, že každý vojak nemá problém sa zaočkovať ide sa na misie, ja som bol tiež očkovaný, to je všetko v poriadku. Ale nikto nás nemôže nútiť a nikto nám nemôže nútiť týmto spôsobom. A preto keď už vidíme výsledky toho čo sme ešte ani neprijali, ja osobne a to sa ospravedlňujem ale budem hlasovať proti takémuto zneniu vládneho návrhu zákona. Ďakujem pekne.
24. 7. 2021 14:02:59 - 14:03:14 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Ďakujem za slovo pán predsedajúci
24. 7. 2021 12:41:40 - 12:42:51 35. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
174.
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Ja som medzičasom, keď som sa prihlásil na túto faktickú, tak medzičasom som prijal hovor od 21. mechanizovaného práporu alebo brigády teda po starom z Trebišova a asi si to nechám na tú ústnu rozpravu, pretože sa prihlásim na ústnu, pretože to bude na dlhšie. Ale chcel by som vás poprosiť, pán predsedajúci, pred tým, než poďakujem kolegovi za jeho rozpravu, odvahu ísť do rozpravy, aj keď máme úplne odlišné názory na danú vec. Chcem vás poprosiť, aby ste nedovolili, aby sa tu vyhotovovala fotodokumentácia. Je to v rozpore s rokovacím poriadkom. Hlavne, aby ju nevyhotovoval človek, ktorému veľmi vadí, keď na výboroch je fotený alebo natáčaný, keď zastáva potravinárske, otravinárske lobistické skupiny. Takže poprosím pani Halgašovú, aby nevykonávala fotodokumentáciu. (Potlesk.) Ale ako sa hovorí, když nespí, nezlobí. (Smiech v sále.)
24. 7. 2021 11:33:31 - 11:35:01 35. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
104.
Mikrofón zapnutý, áno, už je to zapnuté. Ďakujem za slovo. Pán poslanec Svrček, veľmi pekne ďakujem za kultivovaný prejav a výklad po právnej stránke. Mňa veľmi zaujala jedna vec, a to sú práve tí sťažovatelia, či sa... hovorím tu o profesionálnych vojakoch. Ja pochádzam z vojenskej rodiny, skoro celá moja rodina bola vo vedúcich pozíciách v armáde. Sám som bol bývalý vojak z povolania, mám vojenskú školu. Skoro deväť rokov som bol v armáde so školou v Žiline. A veľmi ma, veľmi ma naozaj mrzí, pretože dostávam tie isté informácie, toto nie je, toto nie sú konšpirácie, toto sú naozaj informácie vážneho charakteru a veľmi ma mrzí, že naozaj vojaci z povolania alebo po novom profesionálni vojaci, a to pán generál a pán minister môžete pochopiť, túto vec, sú nútení sa zaočkovať Johnsonom.
Naozaj, ja hovorím, ja nemám problém s vakcináciou ako takou, ja nie som nejaký antivaxer, nie som odborník, či sa zaočkovať, alebo nezaočkovať, keď sa rozhodnem, že sa dám zaočkovať, tak sa zaočkovať jednoducho dám. Momentálne mám dostatok protilátok po COVID-e, po prekonanom COVID-e, ale mrzí ma, aby sme niekoho nútili, a to a tu hovoríme, keď to budú pozerať moji bývalí kolegovia profesionálni vojaci, tak pevne stojím za vami a poviem vám, nedovolíme, nedovolíme, aby vás nútili sa očkovať a čím sa máte zaočkovať.
Ďakujem za slovo.
23. 7. 2021 12:55:02 - 12:55:32 35. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 613 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
94.
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Kazda, ako to nie je kritika pána ministra.
Ja si pána ministra plne vážim. Len hovorím, že tento návrh má určité nedostatky a z mojej strany ja ho proste nemôžem podporiť. Nemôžeme nútiť ľudí sa zaočkovať. Nech už hovoríme o nejakých hospodárskych dopadoch alebo o čomkoľvek, nemôžeme ich nútiť. Nútenie nie je motivácia, to je celé, a preto budem hlasovať proti. To je všetko.
Ďakujem za slovo.
23. 7. 2021 12:41:35 - 12:43:01 35. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 613 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
82.
Ďakujem za slovo. Som veľmi milo prekvapený, že koľko tu máme odborníkov na zaočkovanie alebo nezaočkovanie. Asi začnem študovať po večeroch, lebo mám čo doháňať teda. Páni poslanci, ďakujem vám za odborné znalosti.
A teraz k tomuto predloženému vlastne návrhu by som chcel povedať len jedno. Nútenie je veľmi zlá motivácia. Nemôžeme nútiť ľudí niečo urobiť. Ako ja by som bol veľmi rád, keby som mal tú možnosť sa rozhodnúť sám, či si do tela niečo dám, alebo nedám, tak ako potraviny, tak aj iné cudzorodé látky. Čiže ja som len, nie som žiaden odborník na očkovanie alebo proti očkovaniu, ale myslím, že ako poslanec Národnej rady môžem vyzvať kolegov, aby sa zamysleli nad tým, či by sme mali ľudí do niečoho nútiť. Poznám veľa zdravotne postihnutých ľudí, ktorí sa očkovať nemôžu zo zdravotných dôvodov. Čiže toto budú teraz ľudia druhej kategórie? Ja si myslím, že naozaj očkovanie by malo byť definitívne a definitívne na dobrovoľnej báze a nemôžeme nikoho do toho nútiť, nech sa každý rozhodne sám. Nenabádam ľudí, aby sa očkovali alebo nezaočkovali, len hovorím o tom, nechajme sa každého rozhodnúť, nech sa rozhodne o tom, čo si dáva do svojho tela sám.
Ďakujem za slovo.
28. 5. 2021 11:04:55 - 11:06:55 28. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia - 28.05.2021 Tlač 532 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
38.
Ďakujem za slovo. Ja teraz naozaj neviem, prepáč, pán kolega poslanec Viskupič, či tu ide o nejaký bohapustý populizmus alebo o naozaj odbornosť. Ja som dnes bol ráno na finančnom výbore, ja som nepočul túto argumentáciu, neviem, prečo tak rýchlo prebehol teda, ja som sa, nie som jeho členom a som sa ho zúčastnil. Jediné, čo si pamätám, tak vystupoval s nejakými otázkami pán Kamenický, ktoré mu boli zodpovedané, ale ja cítim v tom tvojom prejave trošku schizofréniu. Ja ti niečo vysvetlím. Treba byť férový.
Povedal si, a zabudol si povedať B, keď si povedal A, včera ústavnoprávny výbor nebol uznášaniaschopný. Pán poslanec, vieš prečo nebol uznášaniaschopný? Pretože sa ho nezúčastnili poslanci SaS! Preto nebol uznášaniaschopný. Pokiaľ sa vlastní koaliční poslanci nezúčastnia na výbore a potom ty prídeš tu do pléna a máš tú drzosť a povedať, že nebol uznášaniaschopný, tak to je hnusné pokrytectvo.
Po druhé. Hovoríš, zase ďalšia schizofrénia, hovoríš o revitalizácii, gastrách a tak ďalej, ale ja neviem, keď chceš založiť nejaký biznis alebo pomôcť, alebo revitalizovať, tak potrebuješ na to predsa peniaze. Tak chceme zlepšiť gastro, ale nechceme dať na to peniaze. Ja neviem, ja tu cítim schizofréniu. Porovnávaš hrušky s jablkami a hovoríš o Írsku. Ja som napríklad žil v Írsku 20 rokov, hovoríš o západných krajinách, Dánsko si spomínal, nejakú západnú krajinu, zase hovoríš tu o, a porovnávaš odvody a dane z platov, teraz ti poviem, plat v Írsku je 2 950 euro. Ja som v Írsku bral 5-tisíc euro mesačne a ty... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
14. 5. 2021 10:19:09 - 10:21:05 28. schôdza NR SR - 8.deň - A. dopoludnia Tlač 517 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
75.
Vážený pán predseda, vám ďakujeme za váš prejav.
V prvom rade by sme mohli možno, prosím, upozorniť pani ministerku na aroganciu voči plénu a zákonodarcom. Kde by som odporúčal, prosím, vynechať vety typu „Čo sme si tu včera narozprávali.“
Možno by sme mali ako parlament poniektorým ministrom vysvetliť, nech tu nechodia bez predošlej prípravy, keďže si stačilo pozrieť včerajší záznam.
Tak ako aj vy, pán predseda, aj ja som sklamaný z nastavení morálnej etiky pani ministerky a špeciálne po tom, čo som ju svojím hlasom podporil. Pretože pokiaľ porušovanie ľudských práv, šikanovanie, fyzické týranie je pre vás normálne, morálne normálne, normálne, pani ministerka, ja si myslím, že toto nie je morálne a eticky správne.
Pokiaľ tu potrebujeme nejakú kolúznu väzbu ako staroveký nástroj na mučenie, tak naozaj pochybujem o vašich morálnych hodnotách.
A teraz by som rád doplnil tú spomínanú vetu, „či sa bojíme“. Ja osobne som podal trestných, desať trestných oznámení. Pán predseda sa pýtal, čo ste robili rok. No ja neviem, čo ste vy robili rok, pretože všetkých desať trestných oznámení, ktoré som podal na korupciu proti otravinárom, boli zmarené.
Takže ja sa mám teraz obávať, že nejaký otravinár dá na mňa nejakú, vymyslí si nejakú, nejakú rozprávku a tu ma zavrú na nejakých päť rokov a budú ma tam šikanovať a týrať? Len preto, že som si dokázal otvoriť ústa? Toto nie je správne, pani ministerka.
Ďakujem, pán predseda, za váš prejav.
11. 5. 2021 11:44:30 - 11:45:46 28. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
127.
Ďakujem za slovo, pán predseda. Pán poslanec Takáč, ďakujeme za kultivovaný prejav, ktorý bol naozaj vecný a ukazoval na problém, keby sa zrušila poľovnícka komora, že čo by teda nastalo, aké sú možnosti a tak ďalej, myslím si že to bol kultivovaný prejav.
A teraz k tým bodom, ktoré si, pán poslanec, hovoril. Ja som absolútne za zachovanie statusu guo, pretože si nemyslím, že najväčšia organizácia na Slovensku by mala byť zrušená, ja som svoje jasné a stanovisko a takisto vyjadril aj na parlamentnom výbore, kde som odhalil aj určité veci ako podpísané memorandum, ktoré s podpisovalo pred voľbami, a moja rozprava bola prerušená, pretože tam došlo k obrovským emóciám u určitých poslancoch, ktorý teda prerušili túto rozpravu, čo mi je ľúto, ale na druhej strane táto téma, vidíme, že je veľmi živá.
A som veľmi rád, že si mal tento prejav a ja musím plne povedať, že sa stačí pozrieť na určité fakty a budeme vedieť, kto a prečo sa toto celé deje.
Stojím, samozrejme, za petíciou poľovníkov a ďakujem vám za slovo.
3. 5. 2021 16:44:19 - 16:45:18 27. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
105.
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Takáč, ďakujem za kultivovaný prejav a zhrnutie toho, čo už dlhodobo tvrdím. A napriek tomu, že, alebo napriek tomu verím, v podstate ani nič iné mi neostáva, že pán minister Mičovský už začne naozaj rešpektovať aspoň rady pôdohospodárskeho výboru, ktorého sme obaja členmi.
Takisto sa osobne neviem dočkať na predloženie zákonu, ktorý si spomínal, zákona č. 91, ktorý sa priamo týka oblasti v profesionálnom, v mojom profesionálnom živote, čiže potravín. Nie je tajnosťou, že vlastním sieť slovenských potravín a 91 v pôvodnom znení, ako bola predložená a ako som ju videl, bola naozaj pre retailérov, ako aj výrobcov potravín absolútnou katastrofou.
Preto sa teším na ďalšiu otvorenú diskusiu a ešte raz ďakujem.
30. 4. 2021 16:44:44 - 16:46:45 27. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
156.
Ďakujem za slovo. Pán minister, musím s ťažkým srdcom povedať, že po roku, čo som vás bránil a chránil a čakal tú zmenu, tá zmena, bohužiaľ, neprišla. Je mi hanbou a hanbím sa za to, že ako koaličný partner, ako koaličný poslanec vás musím vyzvať k okamžitej rezignácii.
Pán minister, keby sa vyslovovala dôvera vláde každému ministrovi zvlášť, tak by som určite vám vyslovil nedôveru. Bohužiaľ, takáto možnosť nie je, pán minister, a preto ja vyslovím dôveru PVV ako dokumentu a poviem prečo. Vyčleňujú sa z toho veci, ktoré sa splnili, a staré veci sa prenášajú do nových. Nič zlé tam neni, sebestačnosť potravinová, zvýšenie kontrol a tak ďalej. To si, samozrejme, ja prajem. Ale tým, že ste nič nesplnili, tak preto sa všetko prenáša do toho nového PVV-čka. Môžem tu hovoriť, ale mám len jednu minútu, môžem tu hovoriť o vašich zlyhaniach, tie som medializoval, pán minister, a sú odôvodnené, opodstatnené. Vieme, poznáme sa z parlamentného výboru. Okrem lobistickej skupiny, ktorú ste si tam pustil a ktorá riadi ministerstvo, okrem zákonov, ktoré predkladáte, ešte preškrtnete "atečná" a dáte tam "ičovský" ako Mičovský, tak naozaj tieto zlyhania, tých zlyhaní je naozaj veľa.
Najväčšie zlyhanie však, posledné sekundy, tak vám poviem, že je plán obnovy. Mám tuto v ruke dôkaz, pán minister, vášho zlyhania. (Rečník zdvihol do výšky materiál.) Tu ho mám, držím v ruke. Tieto stránky je dôkaz vášho zlyhania, kde vy ste nebojoval ani za jedno jediné euro pre plán, z plánu obnovy, vy ste nebojoval absolútne vôbec! Môžem tu začať čítať všetky tieto body, aké boli pripomienky vzaté späť, medzirezortné pripomienkové konanie. Všetko ste vzal späť. Vy osobne, pán Mičovský, ste to podpisoval! A hanbite sa, ste naozaj hanbou slovenského pôdohospo... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
1. 4. 2021 17:43:43 - 17:48:01 25. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní - 01.04.2021 Tlač 488 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
84.
Ďakujem za slovo. Vážený pán predsedajúci, vážené kolegyne, kolegovia, vážený pán premiér, vítam vás u nás. No, dúfam, že to nebol light, ja vám potom skontrolujem zloženie toho výrobku, keď to dopijete. (Povedané s pobavením predsedovi vlády. Reakcia premiéra.)
Na úvod chcem zdôrazniť, že som naozaj rád, že skupina opozičných poslancov, ako je generálny prokurátor pán Žilinka, využili svoje zákonné právo a podali na Ústavný súd návrh na začatie konania o súlade uznesenia vlády s ústavou. Tento ich krok vnímam pozitívne, a to najmä s ohľadom na odstránenie pochybností, ktoré sa šíria v spoločnosti. Ústavný súd vnímam ako nezávislý súdny orgán na ochranu ústavnosti Slovenskej republiky a ten jasne deklaroval, že núdzový stav a jeho predĺženie je v súlade s ústavou a ústavným zákonom o bezpečnosti štátu. No i napriek tomu ja osobne mám s predlžovaním núdzového stavu výrazný problém, ktorý sa mi nepodarilo doposiaľ prekonať.
V tomto smere chcem podotknúť, že namiesto predlžovania núdzového stavu by som skôr privítal prijatie už rozpracovaného pandemického zákona, preto nepodporím predlžovanie núdzového stavu ako náplasť na všetko. Jedna vec je totiž, či je to v súlade s ústavou a ústavným zákonom, druhá vec je etika a iné dopady na život bežných ľudí. Vkladám teda dôveru novému premiérovi a verím, že už dávnejšie pripravovaný pandemický zákon uzrie svetlo sveta čo najskôr, pán premiér. Minule som podporil predĺženie núdzového stavu iba z dôvodu, že to bolo naozaj a naozaj nevyhnutné, keďže sme boli na tom zo všetkých tých krajín najhoršie, ale dal som ultimátum, že toto bolo naposledy.
Každopádne nadchádzajúce sviatky budú kľúčové, budú kľúčové aj v boji s pandémiou. Osobne dúfam, že po uplynutí sviatkov konečne uvidíme to spomínané svetlo na konci tunela a odhodíme na začiatok aspoň v exteriéri tie respirátory. Epidemiologická situácia sa začína zlepšovať, tak si to nepokazme. A pevne verím a obraciam sa aj na vás, pán premiér, s prosbou, že akonáhle nám táto situácia umožní, začnime postupovať, postupne uvoľňovať opatrenia. Pokiaľ sa nám táto súčasná situácia nezmení alebo zlepší, verím, že pristúpime aj k postupnému spomínanému uvoľňovaniu opatrení. Je pre mňa totiž napríklad nezmyselné, aby ambulantný predaj kávy z pojazdnej búdky, kde sa na čerstvom vzduchu predáva káva cez okienko, bol naďalej zakázaný, no stánok na trhovisku s prebaľovanou zahraničnou zeleninou z veľkoskladov, vydávanou za domácu slovenskú, otvorený. Takisto je pre mňa nezmyselné, aby kaderník mal zatvorený kadernícky salón a navštevoval priamo rodiny v ich domácnostiach. Veď kde je väčšie riziko nákazy, v prevádzke kaderníckeho salónu pri dodržovaní všetkých epidemiologických opatrení alebo keď kaderníčka navštevuje svoje zákazníčky priamo v ich domácnostiach, kde sa nachádza viacerí, kde sa nachádzajú viacerí členovia rodiny?
Včera som zahlasoval za konanie veľkonočných bohoslužieb v exteriéri pri dodržaní všetkých epidemiologických opatrení a nevidím dôvod, prečo by sme nemohli otvoriť napríklad aj športoviská. Ako som už predošle avizoval, nepodporím predlžovanie núdzového stavu ako náplasť na všetko, no podporím schválenie pripravovaného pandemického zákona. Dnes na hlasovaní teda nebudem hlasovať za predĺženie núdzového stavu, ale budem hlasovať proti.
Ďakujem za pozornosť.
31. 3. 2021 16:52:07 - 16:53:59 25. schôdza NR SR - 6.deň - B. popoludní - 31.03.2021 Tlač 470 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
98.
Ďakujem, pán predsedajúci. Vážené kolegyne a kolegovia, žiadam vyňať na osobitné hlasovania body B - odvoláva poslankyňu Katarínu Hatrákovú (OĽANO) z funkcie členky Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo, zároveň bodu C - volí poslankyňu Katarínu Hatrákovú (OĽANO) za členku Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre ľudské práva a národnostné menšiny, poslanca Mareka Krajčiho za člena Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo, za člena Mandátového a imunitného výboru Národnej rady Slovenskej republiky a poslanca Juraja Šeligu za člena Výboru Národnej rady Slovenskej republiky na preskúmanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu. Zároveň by som rád aj dal pozmeňovací návrh.
Pozmeňujúci a doplňujúci návrh poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Patricka Linharta k návrhu na voľbu poslancov za členov výborov Národnej rady Slovenskej republiky, tlač 470.
Návrh na voľbu poslancov za členov výborov Národnej rady Slovenskej republiky, tlač 470, sa mení a dopĺňa nasledovne:
B sa dopĺňa nasledovne: Poslanca Petra Pčolinského (SME RODINA) z funkcie člena Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť;
C sa mení a dopĺňa nasledovne: Poslanca Petra Pčolinského (SME RODINA) za člena Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre financie a rozpočet, poslanca Milana Krajniaka (SME RODINA) za člena Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť a za člena Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu.
Ďakujem.
31. 3. 2021 15:51:25 - 15:53:08 25. schôdza NR SR - 6.deň - B. popoludní - 31.03.2021 Tlač 474 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
56.
Nemôžem reagovať na pána Blahu, takže nebudem. Ale, pán Blaha, máte v niečom tam pravdu. Nebudem reagovať na vás, budem, samozrejme, reagovať na predrečníka.
Ďakujem za váš výstup, pán exminister, a za poučenie. Ja budem reagovať len na jednu vec s tým, čo s vami súhlasím, teda nie to, čo nesúhlasím, na to by mi nestačil ten čas, ale s tým, čo súhlasím.
Súhlasím s vami a súhlasím aj s pánom Blahom teda, že by sme mali podporiť gastrozariadenia, čo aj vlastne robíme, však my sme to aj včera urobili. A súhlasím s vami, pán Kamenický, s tým, že napríklad kaderník, ako ste spomínal, je absolútna hlúposť, aby sa neotvorili prevádzky, ktoré sú hygienicky v poriadku, teda vedia tam zabezpečiť všetky nariadenia títo kaderníci a tieto služby. Samozrejme, ťažko si ostrihám asi bradu, keby som išiel ku kaderníkovi, lebo si musím dať dole rúško, takže to sú tam určité výnimky. A samozrejme, s týmto ja plne súhlasím, pretože keď takýto človek ide do rodiny, kde ostrihá päť dievčat, lebo zoberie aj mamku, aj sestru, aj všetkých naraz, aj manžela a tak ďalej, nakazí tých piatich, potom ide do ďalšej a do ďalšej a do ďalšej a tí piati ďalej idú a kazia, nakazia ďalších, tak to je absolútna hlúposť.
Len chcem povedať, že na túto výzvu aj na moju výzvu, ktorú tu opakujem už tri mesiace alebo teda odkedy som sa postavil za to, že nebudem hlasovať ako prvý poslanec koalície za núdzový stav, ja teda nebudem hlasovať za núdzový stav, za predĺženie, tak odkedy sa otvorila táto debata a už sa s ním zaoberá, pokiaľ viem, aj pandemická komisia, čiže toto bude čoskoro, dúfam, vyriešené.
Ďakujem veľmi pekne.
31. 3. 2021 15:12:23 - 15:14:23 25. schôdza NR SR - 6.deň - B. popoludní - 31.03.2021 Tlač 363 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Linhart, Patrick (SME RODINA) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
38.
Vážení páni kolegovia, ja veľmi pekne ďakujem za podporu. Budem reagovať aj na teba, pán Karahuta, ako predsedu pôdovýboru. Samozrejme, ono je rozdiel medzi králikom a králikom, keď vedci v Anglicku vytvorili GMO králika a geneticky modifikovali tak, aby svietil, lebo doňho dali vlastne gén z medúzy, myslím, alebo z rýb sa dáva, jednoducho časť molekúl sa dáva do rajčín, aby neboli také, aké sú, no, to sú také genetické modifikácie, ktoré ja určite neuznávam, ale presne, správne ako hovoríš, ale máme GMO a GMO, musíme to trošku rozlišovať, aj keď tá jonatánka si prešla dlhším vývojom a nebol to taký tvrdý zásah, že niekto prišiel, urobil niečo v labáku a jednoducho vytvoril niečo úplne iné.
Ja som veľmi rád, kým ešte... a ešte mám trošku času, ja som veľmi rád, že my máme tú možnosť, a síce do 1 %, čiže do 0,99 sa neuvádza geneticky modifikovaný odpad v našich potravinách, čiže keď máte napísané, že tam je percento kukuričného škrobu, tak vy neviete, či to je GMO, alebo nie je. Môžem vám povedať, že pokiaľ to nie je bio potravina, tak tam určite je.
Čo ma najviac dostalo, teraz trošku odbočím, ale týka sa to aj GMO ako napríklad v bio potravinách, ako som to spomenul aj minule, máte povolené 50 rôznych prídavných látok, ktoré môžu byť aj GMO, takže tam máte napísané bio a budete tam mať geneticky modifikovaný odpad, lebo nepresahuje 1 %. Chvalabohu, nad 1 % sa to vyznačuje a tým pádom sa aj líšime od tých Američanov, ktorých naozaj plne ľutujem.
Ešte raz ďakujem za vašu podporu a dúfam, že tá novela zákona, ktorú pripravujeme v súvislosti s GM plodinami, tak bude mať podporu naprieč celým politickým spektrom.
Ďakujem.

Deň v parlamente

<- ->