Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
21. 2. 2020 9:37:27 - 9:43:06 58. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1838 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
18.
Ďakujem za slovo. Vážený pán predsedajúci, kolegyne, kolegovia, ja len krátko nadviažem na tie faktické poznámky a na mojich predrečníkov, chcem spomenúť, že ako sa spomalili výstavby diaľníc a rýchlostných ciest.
Národná diaľničná spoločnosť vždy vydáva plán prípravy a výstavby rýchlostných ciest a určitý harmonogram. Chcem tu spomenúť, že od 31. 8. 2016, ako bol pán minister Ersék ministrom, tak ako, ako nastali tieto spomalenia.
D3 Žilina - Brodno - Kysucké Nové Mesto: posun výstavby o tri roky. Malo sa začať stavať december 2019, teraz je plánovaný august 2022. Ďalej D3 Kysucké Nové Mesto - Osčadnica: posun termínu výstavby 3 roky. Mala začať výstavba v december 2019, teraz po novom november 2022.
Ďalej R4 Prešov - severný obchvat II. etapa: posun termínu výstavby 2 roky. Pôvodný bol marec 2019, teraz je február 2021.
R3 Tvrdošín - Nižná. Tento úsek už mal byť hotový v decembri 2019, žiaľ, stále prebieha verejné obstarávanie, už vyše 2,5 roka. Asi to vyhrala firma, ktorá nie je spriaznená s..., spriaznená s nejakými ľuďmi, tak preto sa to asi blokuje. Alebo ja nechápem, aby 2,5 roka sa takýto krátky úsek - 4,5 km - riešil.
Ďalej. Čo som spomínal R3, tam sú ešte ďalšie dva úseky.
Nižná - Dlhá..., Dlhá Sedliacka Dubová, tu je posun, ako som spomínal, 5 rokov, na máj ’24. Chýba tam smiešnych 3,5 mil., aby mohla sa urobiť dokumentácia na stavebné povolenie. Viete, ťažko sa mi bude teraz vysvetľovať občanom, že 50 euro ušetria a domy im budú práskať. Za 50 euro určite tieto domy si neopravia, to určite títo ľudia nepochopia. Ďalej musím spomenúť D1 Turany - Hubová, pôvodný termín september 2019, nový je september 2021, ale to dobre vieme, že to je úplne nereálny termín, lebo tam ešte nevieme, že či pôjdeme cez tunel Korbelka.
Ďalej R1 Banská Bystrica - Slovenská Ľupča, pôvodný termín jún 2018, nový termín je november ’21.
A mohol by som ďalej a ďalej spomínať ďalšie a ďalšie úseky, kde došlo k posunom.
Musím spomenúť určite zastavenie tunela Višňové, stále nevieme, kedy tunel Višňové sa začne stavať, to znamená, že prepojenie Bratislavy, Košíc, to teraz niekto by musel byť prorok, aby odhadol, a nevieme, ani koľko nás to bude stáť. To sú neskutočné peniaze.
Tak ako moji predrečníci spomenuli, Národná diaľničná spoločnosť určite je podfinancovaná, určite sú tam aj problémy s vedením, nie je to úplne ideálne, určite keby tu bol pán Raši, tak bude povedať, že ja som bol splnomocnenec vlády a čo som pre to spravil, aby sa rýchlostné cesty rýchlejšie budovali. Ja si myslím, z môjho postavenia, že som mal jeden a pol zamestnanca na mojom úrade a úplne nízky rozpočet, ktorý som aj tak potom venoval Slovenskej správe ciest, a Slovenská správa ciest robila za tieto peniaze inteligentné bezpečnostné priechody v obciach, tam v tých obciach, kde tieto obce čakajú už roky rokúce na zlepšenie dopravnej situácie v ich obciach. Podarilo sa mi vytvoriť pracovné skupiny zo starostov a primátorov dotknutých obcí, kadiaľ tieto rýchlostné cesty by mali ísť, pravidelne sme sa stretávali s vedením Národnej diaľničnej spoločnosti a na ministerstve a vytvárali sme tlak. Za môjho účinkovania sa mi podarilo vyhlásiť verejné obstarávanie na rýchlostnú cestu R2 Kriváň - Mýtna, R3 Tvrdošín - Nižná a R4 severný obchvat, I. etapa, Prešova.
Mohli by sme tu dlho o tom rozprávať. Ja si myslím, že tých 80 mil., ako tu kolegovia spomenuli, určite bude nám chýbať, bude nám aj chýbať na Slovenskú správu ciest. Vieme, že Slovenská správa ciest je značne podfinancovaná a VÚC-ky na týchto cestách vykonávajú údržbu na základe objednávky, a viem, keď potrebujeme aj niekedy obyčajnú jamu zalátať, tak Slovenská správa ciest nemôže ani na túto obyčajnú, bežnú jamu nájsť peniaze vo svojom rozpočte. To nehovorím už o ďalších finančných zdrojoch, ktoré Slovenská správa ciest, žiaľ, nemá, máme také problémy, že napríklad most v Trstenej teraz máme uzavretý, oprava bude tohoto mostu stáť možno, ja neviem, 3-4 mil., ale pritom sme potrebovali smiešnych 208-tisíc. Týchto 208-tisíc Slovenská správa ciest nedokázala dva roky nájsť v svojom rozpočte. Tak čo sa stalo? Most sa nakoniec uzatvoril a oprava bude stáť 3 až 4 mil. Takto hospodárime.
Ďakujem za pozornosť.
21. 2. 2020 9:34:13 - 9:36:13 58. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1838 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
14.
Ďakujem za slovo, určite súhlasím s kolegom, ktorý spomenul, že zo Slovenska sa stane tranzitná krajina do 3,5 tony, hlavne pre dodávkové vozidlá, a mne je len ľúto, že vlastne tento návrh zákona je návrhom zákona vlády. A môžeme si pripomenúť Programové vyhlásenie vlády, čo sa týka cestnej dopravy: Vláda sa zaväzuje udržať vysoké tempo výstavby diaľníc a rýchlostných ciest. Výstavba diaľníc D1 medzi Bratislavou a Košicami je aj naďalej najdôležitejšou prioritou vlády pri výstavbe diaľníc. Cieľom vlády je umožniť motoristickej verejnosti už od roku 2020 využívať všetky diaľničné úseky. Vláda bude pokračovať v rozvoji dopravnej infraštruktúry osobitne rýchlostných ciest R2, R3, R4, R7. Bude pokračovať v budovaní diaľničného prepojenia s Poľskom, okrem pokračovania vo výstavbe na diaľnici D3 naprieč regiónom Kysúc sa sústredí na prípravu na výstavby východného prepojenia od Prešova na Poľsko prostredníctvom rýchlostnej cesty R4. Najvyššou prioritou na tomto cestnom ťahu je severný obchvat Prešova a v závislosti od výšky disponibilných zdrojov financovania sa bude pokračovať smerom na sever v úsekoch s najvyššou intenzitou. Na Orave sa sústredí na výstavbu rýchlostnej cesty R3. V záujme vlády je pokračovať aj vo výstavbe južného ťahu R2 medzi mestami Zvolen a Košice. Vláda bude pripravovať prepojenie Banskej Bystrice s D1 rýchlostnou cestou. (Ruch v sále.) Prosím vás kolegov, trošku tichšie, lebo sa nedá sústrediť.

Danko, Andrej, predseda NR SR
15.
Poprosím, kľud v sále.


Janckulík, Igor, poslanec NR SR
16.
A je mi veľmi ľúto, že všetky tieto úseky meškajú, všetky úseky. Ani jeden úsek sa nepodarilo načas dokončiť. A všetko je z hľadiska toho, že chýbajú peniaze. Ja súhlasím, že peniaze nie sú, hľadajme riešenie, ale že zrušíme diaľničné známky, to nevidím riešenie.
Ďakujem.
21. 2. 2020 9:19:11 - 9:21:10 58. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1838 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
4.
Ďakujem za slovo. A peniaze určite nám budú chýbať a je to obrovský výpadok. Je mi ľúto, že vlastne s týmto návrhom nesúhlasí ani minister dopravy, ani Národná diaľničná spoločnosť. Štrajkujúci autodopravcovia UNAS-u žiadali výhodnejšie podmienky pre ich dopravcov, aby sme, aby títo dopravcovia boli viac konkurencieschopní, žiaľ, minister financií sa mu nepodarilo nájsť tieto finančné zdroje v rozpočte. Únia autodopravcov dala aj také vyhlásenie, určite ste ho niekde postrehli, prečítam ho:
„Únia autodopravcov Slovenska hrozí blokádami ciest, ak parlament schváli zrušenie diaľničných známok. Zároveň naďalej trvá na svojich požiadavkách a na zverejnení všetkých dodatkov zmluvy s firmou SkyToll,“ uviedol to v stredu Stanislav Skala z únie. „V prípade zrušenia diaľničných známok parlament, parlamentom u nás ihneď vyzve svojich členov na blokovanie ciest a diaľnic na miestach, v ktorých sa aktuálne nachádzajú,“ zdôraznil Skala.
Viete, je mi to ľúto, že vlastne znova budú trpieť ľudia na to, že proste urobil tu niekto nejaké rozhodnutia, len dúfam, to, čo povedal pán kolega Miro, že neprejde to parlamentom, lebo ten výpadok, ako som, som spomínal, bude veľmi veľký, a vieme, ako finančné zdroje nám chýbajú. Ja spomeniem, napríklad v programovom vyhlásení vlády, vlády bola aj rýchlostná cesta R3 príprava Nižná - Dlhá, Dlhá - Sedliacka Dubová a na túto rýchlostnú cestu sme potrebovali zhruba 3,5 mil. na prípravu, aby mohla pokračovať táto príprava. Bohužiaľ, týchto 3,5 mil. sa nenašlo, tým pádom posun tejto výstavby je neskutočných 5 rokov. To znamená a znamená na máj ’24 posun tejto výstavby. Keby sme mali 3,5 mil., tak už sa mohlo pracovať na tomto úseku.
To mi je veľmi ľúto.
Ďakujem.
20. 2. 2020 17:41:42 - 17:42:28 58. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1836 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
106.
Ďakujem za slovo. Pani kolegyňa, neviem, prečo si beriete do úst KDH. Ja z KDH som tu sám. Kolegyne nie sú v KDH, ale ja som tu, som tu sám. A ja byť vami, ja si radšej sadnem pokojne a modlím sa, aby vám neprišli na tie krádeže SMER-u, hej? Radšej sa modlite. Lebo keď chodím po regiónoch a keď počujem Galisove ihriská a kopu korupcií, čo ste napáchali, tak mi je zle z toho. KDH je, samozrejme, za zvýšenie rodinných prídavkov. Takisto sme za zvýšenie dôchodkov, ale nie takouto formou. My potrebujeme, aby tí dôchodcovia mohli žiť aj v januári, aj vo februári, aj v marci atď., ale nie tak, ako to vy robíte. Ďakujem.
20. 2. 2020 14:50:00 - 14:50:46 58. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1836 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
20.
Ďakujem za slovo. Pán kolega Baránik, neviem, či ste tam mali ešte v zozname, ale nespomenuli ste aj Národný futbalový štadión, 25 miliónov euro. Ak nemáte, tak si ho tam doplňte. A s týmito ste trafili úplne klinček po hlavičke, by som povedal, lebo pána Vážneho som ešte tak nevidel nervózneho, ako je teraz. A musím povedať, že aj šéf NKÚ konštatoval, na mýte dnes zarába súkromník a nie štát. Opakujem, na mýte dnes zarába súkromník a nie štát.
Takže, neviem, pán Vážny, prečo ste, síce viem, prečo ste taký nervózny.
Ďakujem.
21. 1. 2020 13:35:03 - 13:36:04 57. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
7.
Ďakujem, pán predseda. Predkladám procedurálny návrh a navrhujem zaradiť do programu schôdze nový bod programu, v rámci ktorého by Ing. Karol Mitrík, predseda Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky, predniesol v pléne Národnej rady Slovenskej republiky záverečnú správu NKÚ - elektronický výber mýta.
Odôvodnenie: Podľa doteraz medializovaných informácií a spomínanej správy NKÚ systém distribúcie príjmov z mýta nedostatočne plní hlavný zmysel mýtneho systému, t. j. aby poplatky tých, ktorí používajú diaľnice, rýchlostné cesty a cesty I. triedy, prispievali významnou mierou k ich údržbe a výstavbe nových. Ďalším závažným zistením NKÚ je, že hoci štát, ktorý prostredníctvom NDS zaplatil za vybudovanie mýtneho systému 256 miliónov eur, nevlastní nielen technické zariadenie, ale ani systém ako taký.
5. 12. 2019 19:25:45 - 19:25:58 56. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
77.
Pán predseda, tiež mi dovoľte, aby som poprial všetkým v mene Kresťanskodemokratického hnutia veľa zdravia a spokojnosti. Ďakujem. (Potlesk.)
5. 12. 2019 14:23:26 - 14:24:13 53. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
18.
Ďakujem, pani ministerka, za odpoveď. Nejdem vás tu nejako týrať, keď nebudete mi vedieť odpovedať. Ja som preto dal pánovi ministrovi túto otázku, lebo do konca októbra tento plán mal byť, harmonogram zverejnený, a Útvar hodnoty za peniaze, určite si vážim, lebo je to útvar, ktorý má čo k tomu povedať. A je len škoda, že niektoré úseky ciest, ktoré sa začínajú stavať, tak Útvar hodnoty za peniaze spochybnil. Takže to je trošku mi ľúto, že na jednej strane pán minister tvrdí, že s Útvarom hodnoty za peniaze spolupracuje a na druhej strane pustili sa úseky, ktoré Útvar hodnoty sa peniaze nedoporučuje.
Ale ďakujem za odpoveď, pani ministerka.
24. 10. 2019 14:24:15 - 14:25:48 51. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Tlač 1715 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
18.
Ďakujem, pán minister. Na vás nebudem určite tvrdo reagovať ako na podpredsedu vlády pána Rašiho, ktorý nemá ani šajnu, o čom rozpráva. Musím sa ale trošku vrátiť ku tej, ku splnomocnencovi vlády. Ja ako splnomocnenec vlády, pán minister, vieš najlepšie, čo som spravil, čo sa týka odborných komisií, ako sme sa často stretávali na ministerstve, na NDS-ky. Za môjho, keď som bol splnomocnenec vlády, sa spustilo verejné obstarávanie na rýchlostnú cestu R3. Toto verejné obstarávanie trvá už dva roky. Samozrejme, už proces by bol dávno ukončený, ale chobotnica, ktorá rozhoduje, kto to bude robiť a za koľko bude robiť, žiaľ, nechce pustiť tento úsek. To by som sa mohol spýtať pána Rašiho, že či náhodou, či náhodou to on neovplyvňuje.
A ja vás chcem, pán minister, ako už viackrát som vás poprosil, spravte poriadok na tej NDS-ke. Nech sa konečne tam preberú a nech začnú robiť pre ľudí. Na to sú tam. Sú platení z našich daní a nie je normálne, aby takto boli stále posúvané termíny. Lebo fakt tí investori odídu a tí ľudia do toho zamestnania, najhoršie, sa ani nemôžu dostať. Sú tam ľudia, ktorí robia na dve smeny. Tá rodina sa celý týždeň ani nestretne medzi sebou, lebo jeden čaká v kolónach, druhý čaká v kolónach z roboty do roboty. Veď to nie je normálne. Treba to spraviť ako prioritu. Ja viem, že to je sever Slovenska, ale aj sever Slovenska by mal byť prioritou. Ďakujem.
24. 10. 2019 14:17:20 - 14:18:47 51. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Tlač 1715 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
12.
Ďakujem. Pán Raši, keby ste sa nevenovali splnomocnencovi vlády vo vašej prvej odpovedi, tak určite by ste to stihli, ale vy ste sa venovali iným témam. Je mi ľúto, že pán premiér nevie rozdiel medzi rýchlostnou cestou a diaľnicou. To je veľký rozdiel. Pán premiér a vláda táto spravila iba pre sever Slovenska to, že zastavili výstavbu tunela Višňové, čo je veľmi smutné. Veľmi smutné, opakujem. Stále je tu posúvanie termínov. Investorský, už je doslova nahnevaný, že 15 rokov čakajú na výstavbu ciest. Vy chcete, aby Kia odišla zo Slovenska? Alebo čo chcete s tým robiť?
Pán Raši, ak si myslíte, že vy ma nejako urazíte, vy ma nemáte čím uraziť. Ale vy ste urazili obyvateľov Kysúc, baštu SMER-u. Tých urážate. Urážate vodičov, ktorí dennodenne stoja v kolónach, ktorí sa nemajú ako dostať ku doktorovi, nemajú sa ako dostať do škôl a kopu iných vecí. Tých urážate s týmto posúvaním stále termínov. A vy tu čítate pomaly nejaké litánie. Veď tam sú stále prieťahy. Prečo sú tie prieťahy? Prečo NDS-ka nekoná? Kto je za to zodpovedný? Ďakujem.
24. 10. 2019 14:09:10 - 14:10:36 51. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Tlač 1715 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
6.
Ďakujem. Pán Raši, som aj rád, že vy odpovedáte na moje otázky. Asi ste nepochopili vôbec, čo bolo písané v tejto otázke. Otázka bola pre obyvateľov Kysúc, aby ste vysvetlili. Otázka bola pre petičný výbor, ktorý už zorganizoval, ja neviem, stovky protestov, stovky akcií. Otázka bola aj na tie veľvyslanectvá, ktoré sme navštívili a ktoré sú úplne nespokojné, nechcem použiť horšie slovo. A namiesto toho vy tu motáte splnomocnenca vlády. Ja som, pán Raši, aj podpredseda Žilinského samosprávneho kraja pre dopravu, ak vám to niečo hovorí. Ja ako splnomocnenec vlády som mal jeden a pol človeka pre môj chod úradu, lebo pán minister Érsek ma od začiatku ignoroval. Dostal som na môj chod útvaru, splnomocnenca vlády, 170-tisíc. Za týchto 170-tisíc som budoval inteligentné priechody pre chodcov, aby som zvýšil bezpečnosť tam, kde sú smrteľné úrazy. Ako ja som mal vykonávať svoju činnosť? Tak ako vy? Koľko máte ľudí? Aký máte rozpočet? Teraz chodíte len po východe a rozdávate peniaze daňových poplatníkov. Nehanbíte sa? Dal som vám jasnú otázku, tak vás prosím aj o jasnú odpoveď. Ďakujem.
17. 10. 2019 15:02:50 - 15:03:08 51. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
51.
Ďakujem. Ja doplňujúcu otázku nebudem dávať. Som rád, že táto otázka v poradí ako č. 16 prišla na odpoveď a som rád, že pán minister bol pripravený ju zodpovedať. Ďakujem.
17. 10. 2019 14:55:33 - 14:55:58 51. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
37.
Ďakujem, pán minister za odpoveď, lebo tie otázky neboli úplne rovnaké, tak preto som chcel, že aby bola... (Prerušenie vystúpenia ministrom dopravy a výstavby SR.)

Érsek, Árpád, minister dopravy a výstavby SR
38.
Keď dvaja robíme to isté, nie je to to isté.

Janckulík, Igor, poslanec NR SR
39.
Hej, ale myslel som, že bude trošku iná odpoveď, no bola tá istá, ale nevadí. Tak poprosím ešte raz, aby ste prizerali to, strážili, aby dodržiavali tie termíny, aby tá výstavba nemala prieťahy.
Ďakujem pekne.

Érsek, Árpád, minister dopravy a výstavby SR
40.
Aj my sme za to, pán poslanec.
Ďakujem za otázku.
17. 10. 2019 14:25:36 - 14:26:20 51. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
14.
Ďakujem, pán minister, za odpoveď. Ja si stále myslím, že bola to obrovská chyba a obrovská škoda, že sa zastavila výstavba tohoto veľmi dôležitého úseku, ktorý je veľmi potrebný pre Žilinský kraj, a určite to bude mať podstatne veľké navýšenie finančných zdrojov na dostavbu tohoto úseku.
A ja vás chcem len, pán minister, poprosiť, aby tie termíny, aj ktoré ste tu hovoril, aby boli dodržané, aby ste zo svojho postavenia vyvinuli maximálne úsilie, aby tam neboli nejaké prieťahy a aby tento potrebný úsek sa čím skôr dostaval.
Ďakujem.
15. 10. 2019 18:55:48 - 18:58:14 51. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 1590 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
162.
Ďakujem za slovo. Vážený pán predsedajúci, vážená pani ministerka, vážené, vážení páni poslanci, ako spoločný spravodajca výboru predkladám spoločnú správu k vládnemu návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 139/1998 Z. z. o omamných látkach, psychotropných látkach a prípravkoch v znení neskorších predpisov (tlač 1608a).
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky pridelil uvedený vládny návrh zákona na prerokovanie Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady Slovenskej republiky a Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo, ktorého súčasne určil za gestorský výbor. Výbory, ktorým bol návrh zákona pridelený, ho prerokovali v stanovenej lehote, súhlasili s uvedeným návrhom zákona a odporučili Národnej rade návrh zákona schváliť s pripomienkami, ktoré sú obsiahnuté v IV. časti spoločnej správy. Gestorský výbor nedostal žiadne stanovisko poslancov, ktorí nie sú členmi výborov, ktorým bol návrh zákona pridelený.
Gestorský výbor na základe stanovísk výborov k vládnemu návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 139/1998 Z. z. o omamných látkach, psychotropných látkach a prípravkoch v znení neskorších predpisov (tlač 1608), vyjadrených v ich uzneseniach uvedených pod bodom IV tejto správy a stanovisku gestorského výboru odporúča Národnej rade Slovenskej republiky vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 139/1998 Z. z. o omamných látkach, psychotropných látkach a prípravkoch v znení neskorších predpisov (tlač 1608), schváliť s pozmeňujúcimi a doplňujúcimi návrhmi.
Spoločná správa obsahuje šesť pozmeňujúcich návrhov. Súčasne výbor navrhol, aby sa o bodoch 1 až 6 hlasovalo spoločne s návrhom gestorského výboru schváliť. Spoločná správa výborov bola schválená uznesením č. 181 z 15. októbra 2019, kde ma výbor poveril za spoločného spravodajcu predniesť spoločnú správu výborov na schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky.
Pán predseda, navrhujem, aby Národná rada hlasovala o tomto zákone zajtra o 11.00 hodine. Pán predseda, skončil som, môžete otvoriť rozpravu.
19. 9. 2019 14:45:47 - 14:47:18 49. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
30.
Ďakujem, pani ministerka, za odpoveď. Je veľmi smutné, že na tento úsek už sa robí vyše dvoch rokov verejné obstarávanie. Je to štvorkilometrový úsek a aj na tunel Višňové sa tak dlho nerobilo verejné obstarávanie. Je mi veľmi ľúto, že na to boli aj finančné zdroje vyhradené, len tie peniaze asi sa niekde inde museli posunúť a vláde asi viac záleží, ako dopadol tender na sanitky. A niektorým vládnym, by som povedal, predstaviteľom asi, vládni predstavitelia asi sú veľmi spokojní, lebo musím zvažovať slová, aby niekto nepodal na mňa trestné oznámenie. Ale sami dobre vieme, že tieto sanitky veľmi smrdia. A vedel by to tu jeden pán povedať. Ďakujem.
19. 9. 2019 14:26:17 - 14:26:49 49. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
17.
Ďakujem pekne. Aj pani ministerke. Určite ona mi nebude vedieť odpovedať na moje doplňujúce otázky. Mrzí ma len to, že programové vyhlásenie vlády, žiaľ, v oblasti dopravy sa neplní. A to stále na to upozorňujem. A mrzí ma, že aj taký podpredseda vlády, ako je pán Raši, sa tu chodí predvádzajúci a jeho to vôbec neštve.
Pán Raši, že vás to vôbec neštve, že sa programové vyhlásenie vlády neplní. Namiesto toho sa tu chodí predvádzajúci. Ďakujem.
12. 9. 2019 10:43:23 - 10:44:58 49. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Tlač 1610 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
73.
Ďakujem za slovo. Vážená pani ministerka, vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, v súlade s § 80 ods. 1 zákona o rokovacom poriadku som bol určený Výborom Národnej rady pre zdravotníctvo za spravodajcu k návrhu uvedeného zákona (tlač 1610). Predkladám informáciu k predloženému návrhu zákona.
Návrh zákona spĺňa z formálnoprávnej stránky náležitosti uvedené v rokovacom poriadku a v legislatívnych pravidlách tvorby zákonov. Zo znenia uvedeného návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo a vzhľadom na vecnú problematiku, ktorá je obsiahnutá v návrhu zákona, navrhujem, aby predložený návrh zákona prerokoval aj výbor pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady pre zdravotníctvo.
Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 30 dní a v gestorskom výbore do 32 dní od prerokovania návrhu zákona v Národnej rade Slovenskej republiky v prvom čítaní.
Prosím, pán predseda, otvorte všeobecnú rozpravu.
12. 9. 2019 10:34:31 - 10:35:58 49. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Tlač 1608 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu   (text neprešiel jazykovou úpravou)
65.
Vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, vážená pani ministerka, v súlade s § 80 ods. 1 zákona o rokovacom poriadku som bol určený Výborom Národnej rady pre zdravotníctvo za spravodajcu k návrhu uvedeného zákona (tlač 1608). Predkladám informáciu k predloženému návrhu zákona.
Návrh zákona spĺňa z formálnoprávnej stránky náležitosti uvedené v rokovacom poriadku a v legislatívnych pravidlách tvorby zákonov. Zo znenia uvedeného návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky a Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo. Za gestorský výbor navrhujem výbor Národnej rady pre zdravotníctvo. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 30 dní a v gestorskom výbore do 32 dní od prerokovania návrhu zákona v Národnej rade Slovenskej republiky v prvom čítaní.
Prosím, pán predseda, otvorte všeobecnú rozpravu.
27. 6. 2019 14:25:18 - 14:26:32 46. schôdza NR SR - 8.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Janckulík, Igor (-) - poslanec NR SR Vstup predsedajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
20.
Ďakujem, pán minister, za odpoveď a držím palce, aby sa stihli tieto mosty všetky opraviť do konca volebného obdobia. Ďakujem ešte raz.

Deň v parlamente

<- ->