Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
5. 4. 2017 9:51:11 - 9:52:03 14. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 373 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jahnátek, Ľubomír (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
30.
Ďakujem pekne. Pán poslanec Poliačik, tak vážnej téme, ako sú Mečiarove amnestie, sme sa s viac ako stodvadsiatimi hlasmi posunuli tak ďaleko, že som nepredpokladal, že zneužijete ešte aj túto situáciu a budete osobne urážať. Nazvali ste premiéra nemorálnym človekom alebo taký nejaký výraz ste použili.
Takže, pán Poliačik, premiér určite nenavádzal mladých ľudí na užívanie čistých drog, tak ako ste to urobili vy. Keby ste bol tak morálne čistý, ako sa tu prezentujete, tak si myslím, že by ste sa dávno vzdal mandátu.
Ďakujem.
4. 4. 2017 9:21:32 - 9:23:30 14. schôdza NR SR - 9.deň - A. dopoludnia Tlač 373 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jahnátek, Ľubomír (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
16.
Takže využil som výzvu, pán kolega, keď ste ma vyzvali, aby som teda vystúpil k diskusii. Páni, dáma, ktorí ste vystupovali v tejto diskusii, uvedomme si jednu vec, alebo poďme trošku do histórie, dozadu. Január, február ste kŕmili média netransparentnou situáciou na ÚRSO, zlými faktúrami a tak ďalej. Dôvod, aký bol? Zle nastavená vyhláška, podľa ktorej sa potom stanovovali ceny. Keby sme išli, toto bolo treba vyriešiť, tam je základ tej vyhlášky a vôbec transparentnosti celého procesu, keby sme išli riadnym procesom, už tento návrh, aby sa dostal do tejto schôdze, by musel byť 5. marca vypracovaný a nebol ešte ani v koalícii dohodnutý. Čiže preto bolo potrebné urobiť skrátené legislatívne konanie. To, čo pán Dostál povedal, že však to mohlo ísť v májovej a v júnovej schôdzi. Samozrejme, ale keby to pán prezident vrátil, ide to naspäť v septembrovej, a tam je ten kľúčový moment. Lebo vyhláška o regulácii musí byť do 30. 9. s definitívnou platnosťou uza-vre-tá a potom sa už nedá do nej vstúpiť. A práve táto novela zákona upravuje celý tento proces a dáva tam dokonca povinnosti ÚRSO, že musí urobiť aj ekonomický dopad.
Čiže, dámy, páni, tu nie je o nejaké politikárčenie alebo chytračenie, ale skutočné úprimné riešenie tejto situácie, aby sa nezopakovalo to, čo bolo pred rokom alebo na začiatku tohto roku. Čiže keď chceme chytiť termíny, aby sa nám situácia nezopakovala z tejto zimy, je nutné, aby sme aspoň na tejto schôdzi otvorili prvé čítanie a maximálne na ďalšej schôdzi ho dokončili. Čiže preto je potrebné, tento zrýchlený proces.
Ďakujem pekne.
23. 3. 2017 10:00:56 - 10:01:39 14. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Tlač 344 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jahnátek, Ľubomír (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
34.
Ďakujem pekne za slovo. Pani kolegyňa, použila ste vo svojom vystúpení pojem igelitová taška. Chcem vás upozorniť, je to zľudovatelý, ale nesprávny názov. Pod pojmom igelit sa predávali PVC sáčky, ktoré dodávala firma IG Farben pre nemecký Wehrmacht na balenie masiek protiplynových. Čiže igelit nemá nič spoločné s polyetylénom a s taškami, ale je to obal na masky Wehrmachtu počas druhej svetovej vojny. Ďakujem pekne.
23. 11. 2016 10:58:57 - 11:00:38 11. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Tlač 258 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jahnátek, Ľubomír (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
56.
Ďakujem pekne za slovo. Pán minister, ja chcem oceniť, že ste hneď tak v prvej vete presne ohodnotil pána poslanca Simona s tým, že ste ho nazval populistom. A máte absolútnu pravdu v tom, lebo tí, ktorí tu sedia dlhšie v parlamente, vedia, aké je jeho vystupovanie. Ja teda mám tu česť ho poznať od roku 2006 a vždy tie jeho vystúpenia boli o tom, vždy niekoho poučoval, urážal, ale keď mal možnosť vykonávať niečo pre blaho Slovenska a slovenských poľnohospodárov, tak urobil presný opak. Ja neviem, predal značku Tokaja maďarskému ministrovi, tajná zmluva, teraz útočí do privatizérov. Ja absolútne súhlasím s tým, že privatizácia, či malá, veľká, bol jeden podvod na občanoch. Ale to je za nami, s tým nemôžeme nič spraviť. Ale majetky sa nezískavali nečestným spôsobom alebo čudným spôsobom len pri privatizácii, ale aj mimo privatizácie.
Dámy, páni, za chvíľu budeme predkladať daňové a majetkové priznania. Tak si, prosím, pozrite priznanie majetkové pána poslanca Simona. Je tam stovky listov vlastníctva, ktoré obsahujú desaťtisíce hektárov pôdy. Pán poslanec keby to mal všetko zaplatiť zo svojho poslaneckého platu, lebo vieme, aký máme plat, by musel minimálne byť 300 rokov ministrom alebo poslancom, a to nielen na Slovensku, ale v troch ďalších galaxiách.
Ďakujem pekne. (Potlesk.)
8. 9. 2016 15:51:21 - 15:53:21 9. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 200 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jahnátek, Ľubomír (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
99.
Ďakujem pekne za slovo. Pani kolegyňa, som tu 10 rokov v parlamente, nezvyknem vystupovať pri takýchto žabomyších vystúpeniach, ale musím na vás zareagovať vzhľadom na to, že ste bola v predchádzajúcom období podpredsedníčka parlamentu a predpokladal som, že táto funkcia niečo vo vás vychovala a spoznala ste tú kultúru, ako to vlastne v parlamente chodí.
Pani kolegyňa, ja som skutočne čakal z vášho vystúpenia taký vecný prístup k rokovaciemu poriadku, ale vy ste sa, bohužiaľ, znížila len na urážky, podceňovanie a neviem čo, hlavne predsedu parlamentu, čo ja si myslím, že na vašu predchádzajúcu funkciu je trošku, trošku nízke.
Mňa, viete, my sme tu boli, ja som tu od roku 2006 a boli tam naši politickí protivníci typu KDH, typu SDKÚ, ja stále hovorím politickí protivníci, nie nepriatelia. V tom je ten základný rozdiel. Lebo teraz sa to pokladá za nepriateľstvo. Ale v parlamente by to malo trošku inak fungovať.
Mňa trošku zarazil ten váš výrok, že my tu nechceme pracovať. No práve naopak. My tu chceme pracovať a práve príchodom OĽANO v roku 2010 začali všetky tieto cirkusy, ktoré pokračujú doteraz. Veď si spomeňme, pán Matovič s čím sa prvýkrát zviditeľnil? Že ho išiel niekto za 20 mil. či za koľko uplatniť. Tým ste začali. Potom ste sa odtrhli od SaS-ky, lebo na chrbte SaS-ky ste sa dostali do parlamentu, to bol ďalší precedens, ktorý tento parlament nepoznal. A takto pokračujete až do dnešnej doby a v podstate cirkus za cirkusom, zviditeľňovanie sa na cudzí účet, bohužiaľ. Toto do parlamentu nepatrí, a preto je potrebný nový rokovací poriadok.
Ďakujem pekne.

Deň v parlamente

<- ->