Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
3. 2. 2012 11:45:21 - 11:45:46 28. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text nie je autorizovaný)
116.
Ďakujem pekne. Vážený pán predseda, Národná rada, z vašich rúk vyhlasujete aj vyhlásenie parlamentných volieb, preto chcem požiadať, aby sa Národná rada uzniesla, že 10. marca 2012 by sme vykonali aj voľby pre volebné obdobie roku 2016 až 2020, aby sme ušetrili peniaze a nemuseli robiť voľby takýmto spôsobom pravidelne, že tiež to môžme dopredu odhlasovať. (Potlesk.)
21. 12. 2011 13:42:27 - 13:42:56 27. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 605 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
21.
Ďakujem. Pán poslanec, chcem sa poďakovať teda za veľmi jasné vysvetlenie tých problémov, ktoré vznikli. Áno, je to presne tak. Toto je takisto náprava, ktorú sme museli vykonať po jednom experimente, ktorý do parlamentu priplával, ktorý rozprával o braní platov, o serióznej práci, ale keď sa dnes pozerám do sály, tak tu dnes ani v práci nie je. Verím, že si dá sám sebe návrh, aby si zobral plat za túto schôdzu, v ktorej nie je. Ďakujem pekne. (Potlesk.)
14. 12. 2011 14:06:19 - 14:06:33 26. schôdza NR SR - 10.deň - B. popoludní Tlač 600 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text nie je autorizovaný)
4.
To bol procedurálny návrh tesne pred prerušením schôdze, kde som chcel požiadať iba, aby teda absolvoval za tie dve hodiny, ako sa má správať spravodajca, pán poslanec.
6. 12. 2011 18:45:40 - 18:46:57 26. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 495, 544 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
116.
Veľmi pekne ďakujem. Vážený pán predseda, vážený pán predsedajúci, ďakujem ti pekne Marian, naozaj veľmi fundovaný príspevok. Mne je len ľúto, že si tvoje slová nemohol vypočuť minister pôdohospodárstva, ktorý zbabelo utiekol pred jasne položenými argumentami a faktami, na ktoré nevie odpovedať. Nakoniec, ako som sledoval, celú rozpravu v tejto sále sleduje 10 poslancov koalície, to sú asi pravdepodobne jediní, ktorí sú schopní, aj keď veľmi zahanbení, sa prizerať tomu, aký katastrofálny rozpočet táto vláda predložila. Aj to, že ministri nechali pána ministra Mikloša samého, teraz buď svedčí o tom, že sa hanbia za rozpočet alebo za pána ministra Mikloša, to si treba vybrať, ale túto otázku si musí zodpovedať pán minister Mikloš sám. No ale keď sme pri tých štatistikách, ja tiež jednu pridám, chcel som povedať, že príchodom pána poslanca a predsedu výboru ústavnoprávneho, pána Procházku, narástol počet o jedného poslanca a o celých 10 percent začalo sledovať celú rozpravu, koalície, viacej. Ďakujem pekne, pán poslanec, o 10 percent si zvýšil sledovanosť tejto, trápneho predvedenia štátneho rozpočtu Slovenskej republiky na rok 2012.
Ďakujem.
13. 10. 2011 15:14:24 - 15:15:32 24. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 532 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
17.
Ďakujem pekne. Naozaj chápem, že OKS sa bojí o svoje platy na dva a pol roka. Je smiešne, že sú tak prilepení k stoličke a môžu to zakrývať akýmikoľvek argumentmi. Musím dať za pravdu pánovi Zajacovi. Áno, OKS patrí k najnezávislejším stranám, od nej naozaj nič nezávisí. (Smiech v sále.)
Čo je dôležité, že ste si určite všimli, že aj finančné trhy boli otrasené tým, že nastalo rozštiepenie OKS (Smiech v sále.) a to je len dôkazom toho, že vlastne v tejto chvíli máte o 25 % menej voličov ako ste mali. A zamyslite sa hlavne nad tým, že ste sa podvodom dostali do tejto kanc..., do tejto Národnej rady, že protiústavne tu vystupujete a zatiaľ vám to všetci demokraticky tolerujeme. A to je aj z tohto pohľadu menšinová politika, lebo ste fakt menšina, ktorá sa protiústavne dostala do parlamentu. Nikdy ste nevystupovali pod značkou MOST - HÍD, ale vždy ste mali na svojich tlačovkách značku OKS, vždy ste sa tvárili ako strana OKS, ktorá nikdy neprešla parlamentnými voľbami, pretože nikdy vo svojej histórii si nezískala viac ako desaťtisíc hlasov. Ďakujem pekne. (Potlesk.)
13. 10. 2011 15:02:34 - 15:03:14 24. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 532 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom  
3.
Vážený pán predseda parlamentu, Slovenská republika sa dočkala pod vedením vaším naozaj veľkej medzinárodnej hanby, ale ja vás dôrazne žiadam, aby ste okamžite prestali používať priestory Národnej rady, ktoré sú vyčlenené pre predsedu Národnej rady, na stranícke tlačovky. Nikdy v histórii Národnej rady sa nestalo, aby ktorákoľvek politická strana si dávala svoju tapetu do priestorov traktu predsedu Národnej rady. To je škandalózne porušenie všetkých tradícií, už ste dosť hanby narobili Slovensku, prestaňte aj s týmto. (Potlesk.)
14. 9. 2011 5:30:31 - 5:32:31 22. schôdza NR SR - 5. deň - B. popoludní a 23. schôdza NR SR - 1. deň - B. popoludní Tlač 493 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
496.
Ďakujem pekne. Ďakujem pekne, pán poslanec Jarjabek. Ja vlastne som už chcel tým, že som sa neprihlásil do rozpravy, dokončiť to vaše rozprávanie iba jednou vecou, že mali sme podľa mňa prvýkrát po roku príležitosť vidieť celú vládu pokope, pretože ja som v podstate po roku videl naživo aj pána podpredsedu Chmela a priznám sa, že aj v parlamente prezývaná "Kolombova manželka" pán minister školstva, som mal tiež možnosť si ho po dlhom čase vypočuť, a tak minimálne na toto je dobrá príležitosť, že máme možnosť vidieť celú vládu a dokonca, že sa s nami celá vláda aj rozpráva. I keď máme hodinu otázok, ale v takej kompletnej zostave tam nebýva, to si povedzme na rovinu.
Ale položím aspoň dve otázky narýchlo, pretože to vyplynulo z dnešnej debaty a obhajoby, ktorú tu všetci odprezentovali, čiže ja sa teda potom pýtam, keď všetko bolo v poriadku, a nechcem sa hádať o technických podrobnostiach, ktoré teda boli tu odprezentované nesprávne, ale chcem sa spýtať, keď všetko bolo v poriadku, prečo bol potom odvolaný riaditeľ daňového úradu Mikulčík? Pretože podľa mňa na to, aby mohol ísť na bicykel s pánom ministrom Miklošom, si mohol zobrať dovolenku, preto ešte nemusel odchádzať z funkcie. Čiže prečo bol odvolaný Mikulčík, keď všetko je okej, a prečo bol trucpodnik pani premiérky, že odmietla ísť na rokovanie vlády, keď všetko bolo v poriadku?
A toto je jediná otázka, na ktorú nikto z koalície neodpovedal. A keďže ja si myslím, že preto sa obidve udalosti stali, že to v poriadku nie je a že v priebehu minulého týždňa sa tu zlomil charakter a chrbtica tejto vlády, ak sa vôbec dá hovoriť, že ju niekedy mala. A to je celý problém, kvôli ktorému tu dnes sedíme, a vy viete, že tá zmena nastala. Preto ste zavretí s policajtmi v Častej-Papierničke.
Ďakujem. (Potlesk.)
14. 9. 2011 4:24:00 - 4:25:37 22. schôdza NR SR - 5. deň - B. popoludní a 23. schôdza NR SR - 1. deň - B. popoludní Tlač 493 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
457.
Pán predseda, keďže ostatných neupozorňujete, že nereaguje na predrečníkov, môžem aj ja reagovať na kohokoľvek. Ďakujem.

Sulík Richard, predseda NR SR
458.
Nech sa páči, pán Kaliňák, vy môžete.

Kaliňák, Robert, poslanec NR SR
459.
Ďakujem pekne. Juraj, demokracia stojí peniaze, to je tak. Zvyknite si, na to tu sme, bez kontroly nebudete, ja viem, že sa toho bojíte.
Faktom zostáva, že dve poznámky, pán poslanec Beblavý, vy ste ale svetový rekordér v niektorých veciach, vám poviem pravdu. Inšpirovali ste ma vy, nenapadlo by ma to, keďže ste hovorili o tých prieskumoch, preferenciách, svojej žene a všetkým, čo s tým súvisí. Tak pochopiteľne Transparency International pod vedením vašej ženy získal obrovský kredit, keďže jej manžel je v SDKÚ a všetky jej stanoviská sú perfektné. Ale čím sa blysli naozaj, to je skutočne skvelé, ja neviem, či ste to všetci zaregistrovali, ale Transparency International pod vedením manželky pána poslanca Beblavého vyhodnotila ako najväčšieho bojovníka proti korupcii pána poslanca Beblavého. (Smiech v sále a potlesk.)
Ja si myslím, že to je svetový rekord, ktorý naozaj, je pravda, že ťažko prekoná pridelenie kauzy okresnému predsedovi SDKÚ, ale dosť sa tomu podobá a je to veľmi fajn.
Takže až budete chcieť hovoriť o transparentnosti, bezpochyby je tu viacero kandidátov na titul "madam" a "pán transparentný".
Ja som vám chcel len pripomenúť, že zabúdajte na to, keď tak sa chcete opierať o Winstona Churchilla, že je jeden z tých, že vymyslel napríklad aj minimálnu mzdu, proti ktorej tak často bojujete, tak sa zamyslite aj nad inými vecami, ktoré pán Winston Churchill robil, a potom možno z vás bude lepší politik.
Ďakujem pekne.
14. 9. 2011 2:41:08 - 2:43:08 22. schôdza NR SR - 5. deň - B. popoludní a 23. schôdza NR SR - 1. deň - B. popoludní Tlač 493 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
383.
Ja som skutočne s úžasom sledoval, čo ste rozprávali, pán Zajac, ale však vy ste komunista. (Smiech v sále.) Veď vy ste ale nie knižkou straníckou, ale presvedčením. Pretože všetko okrem vášho názoru je ako absolútne zlé. Proti takým ako vy som bojoval v štrajkovom výbore študentského hnutia v ´89., pán Zajac. A ja už konečne chápem, prečo vy máte za normálnych okolností 800 hlasov ako OKS, lebo toto rozprávate tým ľuďom. To nie, pán poslanec Kolesík, jasne s tebou zásadne nesúhlasím, to vďaka MOST-u - HÍD mali toľko hlasov, lebo si mohli Maďari prvýkrát zvoliť aj Slováka na maďarskej kandidátke. Ale to je, to som úplne ostal šokovaný.
A vám poviem pravdu, že, no tak taká izolácia, no strašne chceli izolovanú krajinu prijať do Schengenu aj po 20 rokoch snahy všetkých vás, ja nehovorím, že to nie je aj vaša zásluha ako tej, bývalých vlád a tak ďalej, nás strašne izolovaných prijali Spojené štáty do bezvízového styku! Aby naši ľudia mohli bez víz cestovať do Spojených štátov. To, to bolo znakom konkrétnej izolácie! Však vy úplne, vy ste videli realitu?! Viete, aký je deň, dátum, rok dneska?! (Potlesk.)
Ako, a keď hovoríte o tom, o tom nepriateľovi k privatizácii, veď Transpetrol, ktorý sa kúpil naspäť, je jediný, kto má cashové peniaze v tejto chvíli, ktoré táto vláda tak strašne potrebuje. (Potlesk.)
Keď sa bavíme, ako vy ste prvý skorumpovaný človek, ktorý vymenil hlasovanie v parlamente za dve relácie v STV na štyri oči. Veď to je predsa všeobecne známe. Komu chcete kázať akože o morálke? Ako alebo demokracia, že rokujeme v noci alebo že ste dneska zrušili opozičné návrhy a práva poslancov podávať, podávať poslanecké návrhy zákonov? Že ste to dneska zrušili aj vašimi hlasmi? To je tá demokracia, o ktorej hovoríte?! Alebo že pán Dostál teraz podporuje, že pani starostka Starého Mesta chce udeliť pokutu pánovi Kolesíkovi, že urobil verejné zhromaždenie? Kde sú tie vaše kamerové skúšky teraz, pán Dostál? Kto to je OKS?! Naozaj gang tých, ktorí podviedli... (Prerušenie vystúpenia časomerom. Potlesk.)
14. 9. 2011 2:07:19 - 2:07:19 22. schôdza NR SR - 5. deň - B. popoludní a 23. schôdza NR SR - 1. deň - B. popoludní Tlač 493 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
365.
Veľmi pekne ďakujem.
Vážený pán podpredseda parlamentu Robert Fico, v tomto parlamente je aj človek, ktorý sa častokrát vydáva za ekonomického odborníka, ale nechcem na to úplne priamo útočiť, ale pamätám si taký jeden príbeh, ktorý dokazuje kvality našich ekonómov, ktorí nás tu poúčajú a dávajú nám školenia.
Na veľkom začiatku 90. rokov na Slovensko prišli dve zahraničné banky. Obidve boli na úvod veľké trpaslíky. Jedna ním ostala po desaťročnej praxi nášho kolegu a z jednej sa stala najlepšia banka na Slovensku. Toto o všetkom vypovedá. Pri vzniku jednej z nich som mal možnosť byť aj ja. Takto vlastne naši odborníci, ktorí nás poučujú a hovoria nám to, že keď zo 100 mld. navýšite dlh o 1 mld., to je 1 %, jeden percentuálny bod, keď z 10 mld. o pol miliardy, to 5 percentuálnych bodov, a preto podľa tejto logiky je 0,5 mld., teda pol miliardy viac ako jedna miliarda.
A v tejto logike sa nesie aj pán poslanec Matovič, aj pán poslanec Viskupič. A to tu teraz bolo toto ekonomické poučovanie. Ja fakt sa na vás, páni, zabávam.
Ďakujem.
14. 9. 2011 0:40:16 - 0:40:17 22. schôdza NR SR - 5. deň - B. popoludní a 23. schôdza NR SR - 1. deň - B. popoludní Tlač 493 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
311.
Ďakujem pekne. Nie je to zvykom, ale chcem naozaj s vami súhlasiť, pán poslanec. Taká úprimná sebareflexia, sebakritika z vašej strany ma zaskočila, pretože takto úprimne priznať, že Slovensko sa dostalo do najťažšej situácie od svojho vzniku, je presne tým, že vládnete. A ja s vami len súhlasím. Až nebudete vládnuť, určite sa bude mať lepšie. (Potlesk.)

Hrušovský, Pavol, podpredseda NR SR
312.
Pán poslanec Glváč.
13. 9. 2011 22:29:43 - 22:30:25 22. schôdza NR SR - 5. deň - B. popoludní a 23. schôdza NR SR - 1. deň - B. popoludní Tlač 493 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
198.
Pán poslanec, a nebudete vy krajským funkcionárom SDKÚ? (Smiech v sále.) Ja vám poviem pravdu, že keď vidím, z čoho má žiť okresný funkcionár SDKÚ, tak sa teším, z čoho žije krajský funkcionár SDKÚ.
Chcel som vám povedať, že dostal som teraz takýto papier, všetkým by som rád ukázal (rečník drží v rukách papier), to mi napísali kolegovia z jednej krásnej dedinky, ktorá sa volá Popudinské Močidlany, neďaleko Holíča, ktorí povedali, že by radi prichýlili daňový úrad a ten rozdiel by bol až takýto.
A práve preto, ale v tom dobrom, v tom dobrom by som ti chcel povedať, toto je hruška, pán poslanec, a toto je jablko (rečník zobral do rúk hrušku a jablko). Aby si poznal ten rozdiel, keď počas svojho vystúpenia pletieš hrušky s jablkami. (Rečník odovzdal ovocie poslancovi Matejovi.)
Ďakujem. (Potlesk.)
13. 9. 2011 21:56:49 - 21:58:49 22. schôdza NR SR - 5. deň - B. popoludní a 23. schôdza NR SR - 1. deň - B. popoludní Tlač 493 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
172.
Ďakujem pekne, vážený pán predseda. Áno, pán poslanec Raši Richard, popísal si to "zcela přesně", ako sa hovorí v jednom českom filme o tých, ktorí vôbec nevedia, o čom hovoria. Naozaj snaha obhájiť budovu daňového úradu v Košiciach je proste neuveriteľná, lebo sa to fakt nedá. Jednoducho, naozaj v Bratislave je adekvátne miesto, Technické sklo medzi Dúbravkou a Devínskou Novou Vsou. To je presne to miesto, kde chodí jediný spoj, kde nie je prechod pre chodcov, kde sa vlastne normálne civilný človek nedostane, lebo to je priemyselná zóna.
Môžte hovoriť o čomkoľvek. Ja som hlboko ako Petržalčan urazený, keď povedal niekto, nejaký neinformovaný človek, nevedomý, že daňový úrad je v Bratislave na kraji mesta. Ja som hlboko urazený. Je to hneď za Novým mostom. Ale to už nebudem vyčítať ľuďom, ktorí naozaj nepoznajú mapu. Ale chcem vyjadriť toto svoje naozaj šokujúce zdesenie nad tým, že niekto nepozná, ani ako vyzerá Bratislava.
V Nitre by určite vedeli, že Daňový úrad v Cabaji-Čápori neďaleko Nitry by bol presne tým dobrým miestom. V Banskej Bystrici je takým dobrým miestom Slovenská Ľupča, hoci krásna dedinka, ale presne asi tak ďaleko ako tento daňový úrad bude. A v Žiline, Trnove, hoci viem, že Juraj Blanár je odtiaľ, ale naozaj je to tiež na konci mesta. Skrátka, možno Terchová by bola lepšia. Proste, lebo to je zhruba tá vzdialenosť. Toto sa nedá obhájiť.
A ja by som rád, a toto je presným príkladom aj teraz, ako častokrát na pána poslanca Rašiho reagujú napríklad riaditelia polikliniky, ktorí sú za skupinu Penta, a ten reaguje na poslanca Národnej rady. A v čom je on nezávislý? Človek, ktorý robí priamo pre Pentu a ešte bude hovoriť o finančných skupinách a o prepojení na finančné skupiny. Veď on je priamo ich vazal, ich zamestnanec, ich sluha de facto.
Takže treba povedať, že je to desivé, je to desivé, ako je snaha obhájiť kšeft, ktorý sa proste obhájiť nedá. A nedá sa obhájiť ani tým, že budete hovoriť, že zástupcovia SNS mali väčšie kauzy. To sa tým obhájiť proste nedá.
13. 9. 2011 21:24:46 - 21:26:45 22. schôdza NR SR - 5. deň - B. popoludní a 23. schôdza NR SR - 1. deň - B. popoludní Tlač 493 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
146.
Ďakujem pekne, pán predsedajúci, napriek tomu, že pán podpredseda Hort mi nechcel udeliť slovo, ďakujem, že ste mi ho udelili, lebo som sa neskoro prihlásil kvôli nefungujúcemu hlasovaciemu zariadeniu.
Rád by som povedal, že skutočne tu došlo k jednému hlbokému omylu, že by toto bol volebný míting SaS. A viete, to je presne s tými sľubmi, ako ste hovorili na začiatku. Pozrite sa, koľko prázdnych zelených papierikov je na tej vašej strane, kde podporujete pani premiérku, a to je presne tak aj s vašimi slovami. Vy jednoducho chcete celé štyri roky žiť z toho, že budete nadávať len na predchádzajúcu vládu. Ja som sa rozhodol, že tieto dve minúty nebudem urážať, ako to robíte vy. Mal som pripravených niekoľko poznámok.
Ja jednoducho poviem, že keď nie sú v ruke argumenty, začne človek proste kričať. Chvíľku som mal pocit, že vám preskakujú riadky v tom príhovore, keď ste ho čítali, lebo dve vety nenasledovali za sebou rovnako. Lebo to tak nejako nenadväzovalo. Ale v každom prípade ani v jednom riadku, ktorý som pozorne počúval, som nezaregistroval, že by ste sa pokúsili vysvetliť, čo sa tu vlastne pani premiérky dnes pýtame, pán minister. Fakticky, že celé tri strany ste venovali pánovi predsedovi Ficovi, znamená v praxi, že sa ho strašne bojíte. To je jediný dôvod, ktorý mi z toho tak vychádza. A byť úspešný u pána poslanca Matoviča, to skutočne na to, áno, myslím si, že to je významný úspech, ale asi jediný, ktorý dosiahnete. (Smiech v sále.)
Osobne si myslím, že si zaslúži pani premiérka viacej obhajoby z radov svojich ministrov takých, ktorí budú priamo obhajovať to, čo ste robili, pretože rok už vládnete a rok už pracujete. A to sa vám zatiaľ nepodarilo. Čiže obhajovať sa o štyri roky tým, že čo je dobré a čo nie je dobré na SMER-e, vám jednoducho stačiť nebude. A o tom je práve dnešná schôdza a toto ste práve dnes vôbec nepochopili.
13. 9. 2011 20:06:44 - 20:08:45 22. schôdza NR SR - 5. deň - B. popoludní a 23. schôdza NR SR - 1. deň - B. popoludní Tlač 493 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
74.
Pán minister, teraz je schôdza o odvolávaní pani premiérky a vystupujúci ministri by mali predovšetkým brániť pani premiérku z toho, z čoho vlastne sa tu dnes preberá, ale vy ste to opäť pojali ako svoju vlastne, do určitej miery svoju kampaň. Ešteže prišla tá záverečná veta, lebo to nás nakoniec vrátilo späť k tomu, že hovoríme o premiérke Radičovej.
Nuž, keď sa o tom bavíme, tak áno, je pravda, samozrejme, že len za predchádzajúcej vlády, ktorú ste boli minister, sa mohlo krajskému predsedovi KDH stratiť nahrávky telefonických odposluchov, to áno. Bezpochyby sa to vyšetrovalo a nahrávky sa stratili. Ak si dobre pamätám, bývalý krajský predseda KDH je dnes voľný.
Čiže toto považujem, že to nie je obrana, lebo si vytýkať, že kto bol taký, onaký, makový, to proste nesedí a strata pamäte, a to nechcem byť neslušný, lebo to nie je neslušné, len proste asi ste si nesledovali bližšie to, čo polícia robila tie štyri roky. Lebo, len tak na okraj, popri jablkách aj riaditeľ úradu vyššieho územného celku za korupciu alebo riaditeľ Hraničnej polície za korupciu. Čiže nie ste ako lepší, aj keď sa o tom snažíte rozprávať, že ako perfektne to robíte. To tu všetko fungovalo. Žiadnu Ameriku ani teplú vodu ste neobjavili.
A ja som nemusel chodiť so správami vyšetrovateľa k premiérovi. My sme to proste riešili, mne nikto nehovoril, čo môžme a čo nemôžme. Čiže z toho pohľadu si myslím, že je to zbytočné a opakujúce sa tu, preto na to teraz reagujem, lebo to počujem už desiatykrát.
Takže môžme si ísť popísať jednotlivé kauzy, ktoré sa odohrali, ktoré boli stíhané a ktoré boli stíhané aj za korupciu a ktoré, v ktorých v mnohých sme my pokračovali, v tých, čo robila predchádzajúca vláda, v mnohých pokračujete vy, čo sme začali my.
Takže v tomto nie je problém. Dnes tu nesedíme kvôli korupčným kauzám, ale kvôli tomu, že neviete vládnuť.
13. 9. 2011 19:45:31 - 19:47:30 22. schôdza NR SR - 5. deň - B. popoludní a 23. schôdza NR SR - 1. deň - B. popoludní Tlač 493 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
52.
Ďakujem pekne. Ja len naozaj uvažujem, pán predsedajúci, aj mne nešlo prihlásiť z môjho miesta, tak len vďaka hlasovaciemu zariadeniu pána prezidenta som prihlásený a potom som si presadol, takže treba sa na to pozrieť.
Zaujímavé vystúpenie, vážený pán predseda, ale mám pocit, že za ten posledný rok si uvedomte, že kto zaviedol najhrubší slovník histórie tohto parlamentu. Že ste sa za rok ako SaS poučili, je síce teda fajn, ale treba naozaj začať od seba, pretože takú mieru atmosféry, ktorá tu bola, nebola nikdy. Tú ste vyprovokovali predovšetkým tým, že na začiatku ste si mysleli, že je možné povedať asi úplne všetko a každého dourážať. Takže od seba treba začať.
Ja len dve poznámky k tomu zadlžovaniu. No, povedal to vo svojom prejave aj pán predseda Robert Fico, že vy ste si naplánovali ale minúť viacej peňazí v tom zadlžovaní, tých 12 mld., ako my sme minuli v kríze. Tak táto odpoveď mi tu chýba, nikto na ňu neodpovedal, lebo to je katastrofa, že teda preberiete štát tiež v raste, veď môže to kolísať, kríza je tu opäť atď. Ale naplánovali ste si viac. Tak o čo sa chcete v tomto prípade robiť lepšími od tej ľavice?
A keď sa pýtate na konkrétne porovnanie, ako by mala kauza vyzerať. Tak ja vám poviem jednu kauzu, ktorá je veľmi príbuzná. Slavkov, určite Kresťanskodemokratické hnutie bude vedieť, o čom hovorím, legálna zmluva, legálna zmluva bola v poriadku podľa zákona, lebo zákon to umožňoval, neetická, pretože vymenili pozemky do lukratívnejšej oblasti. Neetická. Padol minister a celé vedenie pozemkového úradu. To bola reakcia premiéra. Tak má vyzerať reakcia premiéra.
Čiže keď chcete porovnateľnú kauzu, tak takto to bude. A netešte sa, lebo máte prvý rok vládnutia za sebou. To, o čom hovoríte, o tých veľkých kauzách, to je tretí a štvrtý rok. Takže si myslím, že sa k týmto kauzám tohto rozmeru veľmi rýchlo dostaneme podľa toho, ako vám ide, máte mimoriadny talent. (Potlesk.)
13. 9. 2011 11:59:41 - 12:02:07 22. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 404 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vstup predsedajúceho   (text nie je autorizovaný)
97.
Ďakujem pekne, vážený pán predseda. Ja by som bol rád, keby ctená snemovňa prijala uznesenie, že investičná skupina Penta má viac hlasov ako vládna koalícia a možno by sme jej podľa posledného hlasovania mohli odovzdať aj moc v tomto štáte, bolo by to hlasovanie jednoduchšie.
Ďakujem pekne. (Potlesk.)
8. 9. 2011 17:38:55 - 17:39:18 22. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 404 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text nie je autorizovaný)
Ďakujem pekne. Ja som chcel presne to isté a vyzvať vlastne mandátový a imunitný výbor, aby v prípade manipulácie s kartou pani poslankyne Kiššovej a Jurinovej pán poslanec Kalist uviedol vysvetlenie, pretože bolo evidentné a všetci sme to videli, že sa snažil v podstate ovplyvniť prítomnosť obidvoch poslankýň tým, že manipulovali s hlasovacím zariadením, čo každý videl. A myslím si, že práve v rámci transparentnosti Slobody a Solidarity sa ukázalo, ako to myslia naozaj. Takže pán Kalist sa definitívne demaskoval, že vlastne chce manipulovať hlasovaním pomocou kariet svojich kolegýň. Ďakujem pekne.
8. 9. 2011 15:40:01 - 15:40:39 22. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 403 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
Ďakujem pekne. Ďakujem pekne, pán poslanec, za naozaj vecné vysvetlenie problému. A ja len tak, ma naozaj zaujalo, že ako je schopný reagovať na váš prejav človek, ktorý si počas vášho prejavu písal SMS tak, ako to robí teraz. To je znakom len toho, že sa tej veci nerozumie, nerozumie sa jej teraz a nerozumel sa jej predtým, a to je len znakom len toho, ako celá táto reforma bude vyzerať. Takže, pán poslanec Novotný, keď chcete obhajovať nejaký zákon, buďte taký láskavý a dávajte pozor.
13. 7. 2011 12:49:45 - 12:50:09 20. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kaliňák, Robert (SMER – SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text nie je autorizovaný)
Pán predseda, mám iba vážne pochybnosti o tom, či bola dodržaná procedúra, pretože sme nehlasovali o skrátení lehoty do postúpenia do tretieho čítania a 24-hodinová lehota neuplynula, pretože sa hlasovalo včera o 17.00 hodine poobede.

Deň v parlamente

<- ->