Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
31. 1. 2012 13:12:30 - 13:12:57 28. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slota, Ján (SNS) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text nie je autorizovaný)
17.
Tak predbehol ma pán kolega Madej. My sme sa chceli pripojiť k tomuto návrhu, ale v každom prípade by som to ešte doplnil, aby sme vylúčili hocijakú voľbu, personálnu zmenu a volenie o tejto personálnej zmene.
29. 11. 2011 13:13:49 - 13:14:15 26. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slota, Ján (SNS) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text nie je autorizovaný)
Pán predseda, žiadam, aby boli z tejto schôdze stiahnuté všetky body programu, okrem bodu, ktorým je zákon o rozpočte Slovenskej republiky na rok 2012 a súvisiace zákony s týmto rozpočtom. Ináč všetky zákony ostatné žiadam stiahnuť z programu 26. schôdze.
14. 9. 2011 5:53:32 - 5:55:32 22. schôdza NR SR - 5. deň - B. popoludní a 23. schôdza NR SR - 1. deň - B. popoludní Tlač 493 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slota, Ján (SNS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
514.
Pani predsedkyňa slovenskej vlády, ja to zvlášť zdôrazňujem slovenskej vlády, pani premiérka, pretože ste tu hovorila, že máte "svoju vládu", máte "svojich poslancov", chvalabohu, že ste nepovedala, že máte tu "svoj štát". Pretože vy tento štát ste nikdy nechcela, to je po prvé.
Bohužiaľ, ste premiérka, to proste takto vyšlo vo voľbách, ale to neznamená, že máte absolútnu podporu, samozrejme, občanov Slovenskej republiky. Keď zobereme len absolútne čísla, tak táto vláda má podporu možno slabú štvrtinu, štvrtinu občanov Slovenskej republiky, i keď sa niektorí ministri nafukujú, ako keby boli páni bohovia na zemeguli a nielen na Slovensku.
Viete ja, je mi veľmi smutno, že v tom podklade, ktorý sme dali na vaše odvolanie, nezaznel aj argument Slovenskej národnej strany, že čo je najnebezpečnejšie pre Slovensko. To je to, jak bagatelizuje táto vláda radikalizmus, ktorý je v Maďarskej republike. A čo nám vadí a čo nám maximálne vadí, to je to, jak bagatelizuje táto vláda tento problém a jak úzko spolupracuje s ľuďmi, ale aj s politickými stranami, maďarskými politickými stranami na Slovensku. To je podstatné pre Slovenskú národnú stranu. Viete, keď si zobereme, že pán Orbán si doslovne a do písmena robí posmech z nášho ministra zahraničných vecí, keď si doslovne a do písmena robí posmech z predsedkyne vlády Slovenskej republiky a z celej vlády, prijímajú sa zákony, ktoré jednoznačne... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
28. 6. 2011 14:05:51 - 14:06:04 20. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 424 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slota, Ján (SNS) - poslanec NR SR Vystúpenie   (text nie je autorizovaný)
29.
Ďakujem pekne, pán predseda. Vážené dámy, vážení páni, samozrejme, že sa pripájam k svojim predrečníkom, k tomu, čo povedali, len by som chcel zdôrazniť, že skutočne aj záujem tejto snemovne o takto vrátený zákon prezidentom republiky ukazuje, aký je tento tzv. slovenský parlament slovenský. Ja si myslím, že k tomuto názvu "slovenský" máme strašne ďaleko.
Bohužiaľ, sa musím hanbiť, že tu sedím medzi ľuďmi, ktorí pľujú na všetko slovenské, smejú sa z neho a doslovne a do písmena sa vysmievajú zo všetkého slovenského a národného.
Nečudujem sa príslušníkom strany HÍD, ktorí, samozrejme, ako piata kolóna maďarskej iredenty proste dokázala vybojovať to, čo mala za úlohu vybojovať. Ja sa čudujem všetkým Slovákom, ktorí sú v politických stranách, slovenských politických stranách v rámci koalície, ktorí takto benevolentne pozerajú na tvrdú maďarizáciu na juhu Slovenska.
Teraz, v minulých dňoch alebo včera sa vyjadril podpredseda maďarskej vlády o tom, že tí Maďari zo zahraničia, trebárs slovenskí Maďari, ktorí budú mať volebné právo a ktorí budú mať maďarské občianstvo, budú môcť byť zvolení dokonca do maďarského parlamentu. Takto ide, takto ide maďarská politika. Postupne a doslovne a do písmena po kachličkách idú k svojmu obrovskému obrazu veľkého Maďarska, veľkého Uhorska. A vy svojou zradcovskou politikou napomáhate skutočne tejto politike! A smejete sa zo všetkého naďalej! A sa budeme smiať, keď nebudeme mať už nijaký slovenský štát, Slovenskú republiku. A potom sa dosmejeme. A budeme žiť vo Felvidéku a budú nás, títo bastardi nás budú zase vyťahovať na dereše a budú nás mlátiť za to, že nevieme Otčenáš po maďarsky. (Potlesk.)
17. 6. 2011 12:35:13 - 12:35:55 19. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slota, Ján (SNS) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text nie je autorizovaný)
6.
Pán predseda, Slovenská národná strana sa jednoznačne pripája k tomu, čo povedal pán predseda klubu SMER - sociálna demokracia, pretože sme presvedčení, že Ústavný súd proste rozhodol tak, jak rozhodol, a myslíme si, že toto divadlo, ktoré predvádzame pred celou slovenskou spoločnosťou, znechucuje všetkých. Všetkých. A v prípade, že dôjde k tajnej voľbe, ktorá určite nemá oporu v ústave, klub poslancov Slovenskej národnej strany odchádza, odchádza z tohto rokovania.
26. 5. 2011 10:16:14 - 10:18:15 18. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 375 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slota, Ján (SNS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
44.
Také reči o plamenných vyhláseniach a tak ďalej a tak ďalej. My by sme určite takéto vyhlásenia nemuseli mať. Ale, bohužiaľ, ale história, ale aj súčasnosť nám potvrdzuje to, čo sa deje, aj čo sa dialo v minulosti a čo sa deje v prítomnosti. Môžem povedať, napadnutie Slovenska boľševickými Hordami Béla Kunu, obsadenie južných území na základe Viedenskej arbitráže, ktorú podpísali alebo nadiktovali architekti Hitler a Mussolini, ktorým sa doteraz neonacisti z Maďarska chodia klaňať na východné Slovensko. Sú o tom záznamy. A na základe tejto Viedenskej arbitráže bolo tisíce a tisíce Slovákov povraždených na južnom území Slovenska. Vyvraždených, povešaných, deportovaných. Na toto my myslíme. A samozrejme, že by sme mali hovoriť aj trebárs o útoku Horthyovských banditov, kedy sedem dní na to, ako uznali Slovenský štá, ako prvý štát v Európe alebo na svete, tak napadli Slovensko, zákerne a brutálne na východnom Slovensku. A o tomto hovorme. Ale poďme aj do súčastnosti. Napr. z ohlasov čitateľov z Maďarska na návrh brannej povinnosti vyplynulo aj to, že Orbanovi vlastne už nič nebráni, aby sa zmocnil, či zaútočil na vysočinu - Felvidék, nakoľko Maďarsko má vzdušnú prevahu moderných lietadiel Gripen. A ďalší názor. Myslím, že je jasné, že Viktor Fövezir chce vojnu. A to sú občania Maďarska, ktorí majú takéto názory. A sú ďalšie názory, ako napr. europoslanca Csanáda Szegediho, ktorý na svojej webovej stránke hovorí: Je dôležité, že základný princíp, t. j. že hranice štátov sa neustále menia... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
26. 5. 2011 10:01:07 - 10:02:16 18. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 375 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slota, Ján (SNS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
22.
Na reakciu pána Bugára len toľko, že skutočne ja neklamem ako on, permanentne klame. Ja som citoval len pána Júliusa Sokola, ktorý sa zúčastnil na tom stretnutí v Šamoríne-Čilistove, ja som tam nebol. Ja ho citujem. Takže Vojtech, Belá, neklam ty predovšetkým, pretože podstatné je tu, napr. jak by si sa vyjadril k tomu, ako pán premiér Orbán sa vyjadril v Košiciach, keď navštívil Košice, keď vyhlásil, že Košice ešte raz budú maďarské. Keď pán premiér Orbán jednoznačne tvrdil a tvrdí, že je premiérom pätnástich miliónov Maďarov. Jak by si sa vyjadril k jeho prehláseniu, že pán Orbán pozná len hranice poľsko-maďarské, nie maďarsko-slovenské. A toto ten pán povedal. A vy ste jeho piata kolóna tu na Slovensku. K tomu sa vyjadri, že či klamem alebo neklamem.
26. 5. 2011 9:42:38 - 9:42:54 18. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 375 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slota, Ján (SNS) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  

12.
Vážený pán predseda, vážené dámy, vážení páni, diskutujeme o návrhu vyhlásenia Národnej rady Slovenskej republiky, ktorý podal Zahraničný výbor Národnej rady Slovenskej republiky k prijatiu základného zákona Maďarska. Diskutujeme aj o návrhu poslancov SNS k aktivitám vlády a parlamentu Maďarskej republiky voči Slovenskej republike. Do diskusie sa zapojil aj klub poslancov SMER-u, ktorí pripomienkujú návrh zahraničného výboru s tým, že pokiaľ budú akceptované ich pripomienky, v konečnom dôsledku podporia text v podstate koaličného znenia.
SNS sa k návrhu Zahraničného výboru Národnej rady Slovenskej republiky stavia jednoznačne odmietavo, a to z toho dôvodu, že text vyhlásenia absolútne nevystihuje skutočnú podstatu napätých vzťahov medzi Maďarskou republikou a Slovenskou republikou. Vyhlásenie zahraničného výboru parlamentu je bezzubé a konštatujúce. A je podľa všetkého napísané piatou kolónou Maďarska na Slovensku, stranou HÍD.
Aktivita poslancov Smeru síce mierne posúva uvedené vyhlásenie k súčasnej realite vzťahov medzi Maďarskom a Slovenskou republikou, ale je to vo svojej podstate len slabý odvar skutočných potrieb, ktoré by mali uskutočniť vlády a parlamenty obidvoch strán.
Návrh SNS vychádza z komplexného a dlhoročného posúdenia aktivít Maďarska voči Slovenskej republike. Veľkomaďarský šovinizmus, ktorý je realitou v strednej Európe už od polovice 19. storočia a ktorý sa v plnej nahote prejavil počas Apponyiho vlády, v regióne existuje dodnes, keď ho prebúdzajú najvyšší predstavitelia Maďarska, ale, bohužiaľ, aj maďarské politické subjekty v okolitých štátoch susediacich s Maďarskom.
A všade tam, kde je táto piata kolóna súčasťou vlády, ako je tomu v Rumunsku alebo na Slovensku, sa plazivou, ale intenzívnou formou presadzuje tvrdá maďarizácia vo všetkých oblastiach života, počnúc kultúrou a školskou autonómiou, končiac hospodárskym ovládnutím územia, a v konečnom dôsledku politickou autonómiou daného územia.
Dneska v novinách sme si mohli prečítať, že Maďarská republika získala pätinu akcií MOL-u, ktorá vlastne vlastní drvivú väčšinu akcií Slovnaftu. Skutočne sa dostávame do polohy, že už strategické podniky tohto štátu patria do rúk Maďarom.
A všade tam, kde je táto piata kolóna súčasťou vlády, ako je tomu v Rumunsku alebo na Slovensku, sa plazivou, ale intenzívnou formou, pardon, ja sa opakujem. Je tu presne použitý scénar, ktorý použil najväčší zločinec novodobých čias Adolf Hitler, resp. zločinci v Kosove, ktorí si z bezvýznamnej autonómnej provincie s pomocou tzv. demokratických síl sveta zriadili suverénny štát zložený z predajcov bieleho mäsa, z predajcov drog a vrahov.
V posledných dňoch sa dokonca stala skutočnosťou aj cirkevná podriadenosť farnosti na južnom Slovensku pod diecézy v Maďarskej republike. Pre názorné priblíženie, príklad, ktorý sa udial dňa 5. až 7. mája 2011 v Šamoríne - Čilistove: Dovoľte, aby som sa podelil so z zážitkami na Žitnom ostrove. V dňoch 5. až 7. mája 2011 sa v Šamoríne - Čilistove uskutočnil medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím pod záštitou predsedníčky vlády pani Ivety Radičovej. Na tomto podujatí som sa zúčastnil za okresné centrum SZTP Liptovský Mikuláš, kde pracujem ako predseda kontrolnej komisie. Dňa 5. 5. 2011 bol v rámci tohto podujatia aj spoločenský večer s kultúrnym programom. Tohto večera sa zúčastnil aj pán Bugár, podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky, primátori miest Šamorín a Dunajskej Stredy. Program bol na 90 % v maďarčine. Primátor Dunajskej Stredy si svoj 20-minútový prejav neodpustil aj v Maďarčine, hoci 90 % účastníkov zo stopäťdesiatich zúčastnených boli Slováci. Uvedení predstavitelia sedeli medzi účastníkmi v hľadisku. Keď niektorí namietali, že nerozumieme, obrátil sa pán Bugár a povedal: "Ale my rozumieme." Medzi sebou hovorili po maďarsky. Na fotenie zvolávali po maďarsky.
Dňa 6. 5. 2011 vo voľnom čase sme boli pozrieť náš technický skvost Gabčíkovo. Medzi inými sme sa zastavili pozrieť kultúrnu pamiatku Kostol reformovanej cirkvi kalvínov. V kostole visela maďarská zástava a maďarský znak, v laviciach bola len maďarská literatúra a maďarské spevníky. V záhrade sa pripravovalo veľké sedenie, pripravovala sa tribúna a hľadisko. Kostolník nám na základné otázky nevedel odpovedať po slovensky. Keď to zbadal farár, ten mu pravdepodobne dohovoril, že nás tam nemal čo púšťať, na čo sme radšej kostol opustili. S odstupom času sme sa dovtípili, prečo tam viseli maďarské štáty a symboly. Predstavitelia reformovanej cirkvi aj bez súhlasu 25 % slovenských veriacich tejto cirkvi ju pričlenili pod maďarskú cirkev. Toto je pravá a nebezpečná tvár politiky Mostu - HÍD a jej predstaviteľov, ktorí sa pomaly ale isto snažia nahlodávať spolužitie občanov a celistvosť územia na našom juhu cez spoločenské, kultúrne, samosprávne a nevynímajúc cirkevné inštitúcie a podujatia. Už na tomto príklade môžeme vidieť skutočnú tvár žoviálneho a usmievavého pána Bugára, ktorá ale v skutočnosti so svojou kamarilou zásadným spôsobom napomáha v týchto nepriateľských plánoch veľkomaďarským šovinistom.
Podstatný je už ten zásadný fakt, že novú ústavu Maďarska, a to zdôrazňujem, že nejde o Maďarskú republiku, ale od 1. 1. 2012 o Maďarsko, môžeme prirovnať v podtexte preambuly tohto nového základného zákona Maďarska, ktorý je takmer identický s ústavou fašistického horthyovského Maďarska v stále prežívajúcej myšlienke veľkého Uhorska.
Jednoznačné a neustále spochybňovanie Trianonskej mierovej zmluvy predstaviteľmi Maďarska vlastne vytvára plastický obraz toho, o čo týmto novodobým banditom Európy ide. Ich konečným cieľom je jednoznačne minimálne spochybnenie Trianonskej mierovej zmluvy, a tým pádom spochybnenie územno-štátneho rozdelenia strednej Európy.
Dôkazom tohto tvrdenia je aj fakt, že v novej maďarskej ústave úplne vypadol text z bývalej ústavy, kde sa Maďarská republika zaviazala k tomu, že už nikdy nebude spochybňovať v budúcnosti hranice s okolitými štátmi. Jednoznačným dôkazom je aj ďalší fakt, že pred niekoľkými mesiacmi, keď v maďarskom národnom zhromaždení Maďarskej republiky socialisti nastolili diskusiu na tému neporušiteľnosti hraníc, ústavná väčšina vládnuceho Fideszu túto tému ihneď zmietla zo stola. Asi prečo. Na to si musí odpovedať asi každý, aj ten najväčší primitív, že keď niečo niekde nechcem mať napísané, tak asi si to želám.
Týchto nezrovnalostí v legislatíve Maďarskej republiky je, samozrejme, veľmi veľa. Nebudem tu rozvádzať veľmi citlivú tému dvojitého občianstva, ktorá je postavená čisto na etnickom základe a v masovom meradle používaná v štátoch susediacich s Maďarskom, alebo pripravovaný zákon, ktorý umožní Maďarom žijúcim v susedných štátoch voliť a byť volený do maďarského Národného zhromaždenia.
Vrcholom agresívnej politiky Maďarskej republiky je pripravovaný zákon ministerstva obrany Maďarskej republiky, ktorý chce zaviesť základnú vojenskú službu. Toto je skutočne len vrcholec ľadovca problémov, ktoré susedné štáty evidujú zo strany Maďarskej republiky.
Do tejto mozaiky samozrejme spadá aj pred chvíľou ukončená diskusia o novele zákona o používaní jazyka národnostných menšín, ktorá prebehla v pléne Národnej rady SR, a ktorá je len jednou malou čiastkou celkovej mozaiky obrázku, v úvodzovkách zdôrazňujem, konečného riešenia maďarskej otázky v samotnom Maďarsku, ako aj v susedných štátoch, ktoré majú spoločné hranice s týmto štátom.
Slovenská národná strana aj na základe týchto jednoznačných snáh a plánov maďarských predstaviteľov dôrazne žiada slovenský parlament, dúfam, že ešte slovenský, aby sa ostro postavil proti týmto jednoznačne agresívnym krokom maďarskej politiky a diplomacie. Nasprostasto tvrdiť, že musíme byť umiernenejší a diplomatickejší, je skazonosné a do budúcnosti smrtonosné pre existenciu suverénneho a samostatného Slovenska.
Maďarská politická špička sa nám vysmieva, rehoce sa do ksichtu našim vládnym predstaviteľom, predstaviteľom parlamentu. Ale nielen z nás, ale v konečnom dôsledku neberie do úvahy výhrady ani takých silných európskych hráčov, ako je Nemecko. Keď si niekto myslí, že si strčí hlavu do piesku, a podľa môjho názoru niektorí naši hlavní politickí činitelia tu hlavu strkajú aj niekde inde, nielen do piesku, tým určite nevyriešia tento skutočne životne dôležitý problém, ktorý narástol najmä vďaka podliezavosti našej súčasnej vlády voči Maďarsku.
Veľkomaďarský šovinizmus sa pohol ako valec dolu kopcom a my ho určite nezastavíme úsmevmi a potľapkávaním sa po pleciach, ale tým, že budeme na každý takýto nepriateľský počin Maďarska tvrdo reagovať a pripravovať sa na ešte agresívnejšie kroky, ktoré určite prídu. A to hovorí Slovenská národná strana už minimálne pätnásť rokov, ktoré nás v najbližších rokoch z Maďarska a jeho piatej kolóny na Slovensku ešte čakajú. Nech Pán Boh pred nimi ochraňuje slovenský národ a Slovenskú republiku.

1. 4. 2011 11:37:28 - 11:39:28 16. schôdza NR SR - 8.deň - A. dopoludnia Tlač 284 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slota, Ján (SNS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
111.
Mladý muž, musím reagovať na tie vaše uvážlivé, múdre slová, v úvodzovkách, samozrejme, hovorím "múdre", pretože neviem, čo ste vy dokázali v doterajšom živote s tým vaším poučovaním. Ja, samozrejme, som v Národnej rade vystúpil, rozprával som minimálne 20 minút. To, čo som povedal za tých 20 minút, na verejnosti možno odznelo z toho ja neviem dve-tri vety.
To, že som symbolicky napľul na tento parlament, to len z toho dôvodu, že chcem zdôrazniť to, že táto Národná rada, ktorá sa aj hanbila za názov, že je slovenská, pretože to vymazala, sa stala skutočne nejakou internacionálnou Národnou radou, internacionálnym parlamentom, pretože zrádza záujmy slovenského národa a slovenskej štátnosti.
To, čo tu prekrúcate o nejakých Maďaroch alebo tak, alebo onak, by som vám doporučil, aby ste si trošku vy viacej preštudoval dejepis a históriu, aby ste vedeli, že skade pochádzajú starí Maďari a čo robili a jak vraždili. A to, že boli Mongoli alebo boli bližšie k Mongolom jako k Európanom, o tom nepochybujem a za tým si stále stojím. To som zase ja nepovedal, to povedali historici.
A úplne na koniec. Nemuseli by sme tu vôbec sedieť tretí deň, keby táto Národná rada a táto vláda počúvala Slovenskú národnú stranu, ktorá predpokladala tento vývoj udalostí už pred 15 rokmi, jaký bude vývoj v Maďarsku, jaký bude vývoj z titulu prístupu maďarskej politickej špičky a jej piatej kolóny na Slovensku. Nemuseli by sme tu sedieť. Určite... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
30. 3. 2011 16:21:22 - 16:23:12 16. schôdza NR SR - 6.deň - B. popoludní Tlač 284 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slota, Ján (SNS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text nie je autorizovaný)
Ďakujem pekne. Ja sa ani nečudujem, že páni z OKS, ktorí sa dostali len po chrbtoch maďarského Hídu do tohto parlamentu, tu majú také veľké reči o tom, kto je hanbou, kto nie je hanbou.
Pán Dostál, vy ani hanbou nemôžete byť, vy ste doslovný odpad tohto národa, odpad. A taký chrapúň a gauner, ako ste vy, ma nemôže uraziť. Po prvé... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
30. 3. 2011 16:21:22 - 16:23:12 16. schôdza NR SR - 6.deň - B. popoludní Tlač 284 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slota, Ján (SNS) - poslanec NR SR -   (text nie je autorizovaný)
No nehnevajte sa, ja odpovedám tak, čo si o tom myslím a ako to cítim. (Reakcia z pléna.) No ja si myslím, že to je ešte veľmi mierne slovo.
V každom prípade by som chcel povedať aj v reakcii na pána Osuského, viete, na rozdiel od vás, ja sa v koňoch trošku vyznám a mám tých štvornohých koňov veľmi rád, dvojnohých už menej, teda viete, asi koho tými dvojnohými myslím.
A úplne na záver by som chcel povedať jedno, že táto bagatelizácia, zosmiešňovanie toho, že niekto bráni slovenské záujmy, skončila v rokoch 1938, 1939 za účinnej pomoci hitlerovského Nemecka a fašistického Talianska. A skončilo to tak, že sme mali zabraté južné územie, o ktorom teraz je reč. A skončili tisíce a tisíce ľudí zavesených a obesených na stromoch, postrieľaných na fronte a ďalším ponižovaním a ponižovaním a ponižovaním. Kvôli tomu Slovenská národná strana vystupuje a bude vystupovať a môže sa hocikto smiať, koľko chce. Ale sa smejete všetci zo svojej vlastnej hlúposti. Ďakujem pekne.
30. 3. 2011 15:54:28 - 16:12:36 16. schôdza NR SR - 6.deň - B. popoludní Tlač 284 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slota, Ján (SNS) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text nie je autorizovaný)
Ty by si sa mal zobudiť a menej smiať a viacej konať, hej. (Reakcia predsedajúceho.)
30. 3. 2011 15:54:28 - 16:12:36 16. schôdza NR SR - 6.deň - B. popoludní Tlač 284 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slota, Ján (SNS) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text nie je autorizovaný)
Je to veľmi mierne. (Reakcia poslanca.) Presne tak, malo by to byť podstatne tvrdšie.
Vážený pán predsedajúci, vážení prítomní, hovoríme tu o téme, ktorá je sama osebe taká zbytočná a nezmyselná, ako sú v parlamente zbytoční niektorí poslanci maďarskej strany, strany Híd, ktorí obchodujú s ostatnými koaličnými stranami, aj napr. o tom, že pomaďarčíme na Slovensku ešte aj to, kam zatiaľ žiadne maďarské záujmy nedosiahli a nedočiahli. Vystihol to aj pán Béla Bugár, po slovensky to poviem, alias, Vojtech Čmeliak, aby som to preložil, ako sa po slovensky volá, ktorý 14. januára 2011 pre noviny Új Szó ozrejmil ich taktiku na ktorú sa, ako sa lep lepí, ako na lep lepí tento vládny zlepenec: „Ak chceme dosiahnuť 80 %, musíme žiadať 150 %. A viete, čo je na plač ? To, že vy Maďarom aj tých 150 % splníte do bodky, lebo, povedzme si na rovinu, tento zákon nebude o iných menšinách, bude len o tej maďarskej a rozpínaním chápadiel Budapešti na čoraz širšie slovenské územie. A povedzme si ďalšiu pravdu. Tu ani nejde o nejaké kvórum, to je len opona. Za ňou sa skrýva totálna zmena filozofie a obsahu zákona, rozliatie práv na také oblasti, kde by ani cunami nedosiahlo. Slovenská národná strana bude v druhom čítaní poukazovať na všetky zvrátenosti, napr. aj na neprípustne hroziace oblasti diskriminácie Slovákov napr. v pracovných vzťahoch, ale aj pri výkone práv v oblasti samosprávy, ktorá sa totálne pomaďarčuje. Vážení kolegovia, ak to takto pôjde ďalej, tak o chvíľu tu všetci skončíme so slúchadlami na ušiach a zo Slovenska sa stane jazykové kocúrkovo.
Tento návrh provokatívneho a drzého zákona je protiústavný, je proti národným a štátnym záujmom Slovenskej republiky. Preto ho podobne ako iné normy Slovenská národná strana považuje za dočasný do času, keď sa Slovenská národná strana dostane opäť do vlády a zruší všetky protislovenské novelizácie, ako je táto novelizácia. Protiústavnosť a farizejskosť tohto návrhu je v tom, že podľa článku 6 Ústavy Slovenskej republiky je na celom území štátnym jazykom Slovenskej republiky jazyk slovenský. To znamená, že iné zákony nemôžu ani nahrádzať, ani ohrozovať toto jeho výlučné a celoslovenské pôsobenie.
Ešte aj Európska charta menšinových jazykov v svojej preambule upozorňuje: „Ochrana a podpora regionálnych alebo menšinových jazykov by nemala byť na úkor oficiálnych jazykov a potreby ich učenia.“ Táto maďarizačná novela ide jednoznačne na úkor štátneho jazyka, lebo jej schválením už nikto nebude potrebovať učiť sa či používať slovenčinu ako štátny jazyk. Slovenská národná strana sa ozýva aj preto, lebo aj táto charta, ktorú tak títo farizeji zneužívajú, upozorňuje: „Uplatňovanie práv menšín musí byť v rámci zachovania národnej suverenity a územnej integrity.“ Tak si konečne odpovedzme na otázku: Kde to vlastne žijeme, v Maďarsku či na Slovensku? Ja si myslím, že žijeme na Slovensku. A tak by sme sa tu mali aj cítiť, nie ako chudáci na nejakom maďarskom území, na Felvidéku, kde nám extrémisti odkazujú, že si všetko zoberú späť. Žijeme v Slovenskej republike. A na Slovensku sa hovoriť bude po slovensky, tak ako sa hovorí v Spojených štátoch amerických po anglicky, resp. v Nemecku po nemecky.
Rokujeme o znížení kvóra jazykov menšín v našich slovenských mestách a obciach z 20 % na 15 %. Už tých 20 % je hranica trpezlivosti každého človeka. Veď inde sú vyššie kvóra. Niekde, napr. vo Francúzsku, na to nie je nijaké kvórum, nie sú schválené nijaké iné jazyky v úradnom styku, dnes len štátny jazyk. A tým je francúzština. A žije tam obrovské množstvo inojazyčných národnostných menšín, ako je napr. arabská menšina, z ktorej majú Francúzi už teraz skutočne hlavu v smútku. Napr. Poľsko malo donedávna, pokiaľ ide o kvórum, päťdesiatpercentnú hranicu a nikto ani okom nemihol. Nikomu to nevadilo. Požiadavky strany Híd sú dávno nad rámcom Charty menšinových práv, dávno nad rámcom trpezlivosti každého Slováka.
Je bezprecedentné až nebezpečné, ako tento vládny šesťzlepenec vzájomne kooperuje v protištátnych záujmoch, ako koaličné strany sedia na lopate maďarskej strane Híd a naletia každej ich nezmyselnej požiadavke. Najskôr to bolo len školstvo, potom kultúra, potom samospráva, tabuľový zákon, neskôr univerzita, naposledy sme totálne ostrihali jazykový zákon a teraz už iredenta siaha aj na štátnu správu, ide na ulice, stanice, dokonca nadpisy prevádzok a obchodov, chce sa vrátiť k premenovaniu miest a obcí, ktoré boli pomaďarčené v rokoch 1867 až 1918.
My sa tu hádame, či de iure a kedy bude politická autonómia južného Slovenska. De facto táto už je, len my, benevolentní Slováci, skutočne ktorí stále sme tým holubičím národom, nechceme vidieť, že v podstate ekonomika, hospodárstvo južného Slovenska je v rukách Maďarov, a nielen Maďarov tu žijúcich, slovenských Maďarov, ale Maďarov žijúcich za hranicami, v Maďarskej republike. Sú vydávané pokyny, sú dávané dotácie z maďarských bánk a tak ďalej a tak ďalej a my tu stále len rozprávame a kňučíme, ako takí kňučiaci, zdochýnajúci pes a strkáme sa niekomu, s prepáčením, do zadku a nechceme vidieť skutočnosť, ktorá je tu skutočná. De facto politická autonómia na južnom Slovensku existuje a nie je rok 1938, ale sme v roku 2011, bohužiaľ. Čo tu stvárate? To je to, že Slovák hovoriaci po maďarsky na Slovensku od narodenia po smrť nebude vôbec potrebovať a ovládať slovenčinu ako štátny jazyk. Choďte sa pozrieť na maturity na gymnáziá, maďarské gymnáziá alebo stredné školy na južnom Slovensku. Veď niektorí tí študenti absolútne nerozumejú po slovensky a keď skončia s maturitou, tak ani sa nenamáhajú ísť do slovenskej školy, lebo by tam ani nemohli ísť, lebo by zase nerozumeli po slovensky. Idú na vysoké školy do Maďarska. A kvôli čomu to robia tak? Je to od začiatku až po koniec stále len v maďarskom jazyku.
A tie takzvané slovenské školy v Maďarsku aké sú? Prosím vás, dve hodiny vyučovania v týždni sa vyučuje v slovenskom jazyku a aj to vyučuje maďarský učiteľ. Samozrejme, zo 470-tisícovej slovenskej menšiny v Maďarsku sčítanej v roku 1947 je toho času štatisticky vedených len 15 000 Slovákov. Kde sa vyparilo tých 455 000 Slovákov? No pomaďarčili sa. A my tu stále spievame dookola o nejakých právach maďarskej menšiny.
Ja musím zacitovať, i keď zase budem obviňovaný, aký som rasista, ale nepovedal som to ja, ale povedal to pán profesor Cavalli-Sforza, ktorý sa vyjadril, že obyvateľstvo Maďarska je v Európe anomáliou, používa jazyk dobyvateľov z Ázie, ale obyvateľstvo Maďarska nie etnicky maďarské, ono je prevažne slovanské, definitívne európske. Áno, tí starí Maďari, ktorí prišli na tých malých škaredých huňatých koníkoch, čo už hovorím možno tristo päťdesiaty raz, áno, to boli Mongoli, to boli mongoloidné kmene zo stredu Ázie. (Smiech v sále.) No veď sa smejte, smejete sa nad svojou vlastnou hlúposťou a úbohosťou. Keď on skonštatoval, že u obyvateľov Maďarska, ale aj tých takzvaných slovenských Maďarov na južnom Slovensku koluje len asi tak 5 % genetickej krvi starých Maďarov, aziatov, tak potom neviem, z koho sa smejete. Je to z toho, že tí vrahúni zo strednej Ázie, ktorí vyvraždili nás všetkých, alebo povraždiť chceli nás všetkých, nanútili svoju reč slovenskému obyvateľstvu? A my tu akože zatvárame oči nad touto skutočnosťou, ale to nie je podstata, hlásia sa teda k tým aziatom, tak sa k nim hlásia, o tom tu nechcem hovoriť, ale chcel som povedať, že skutočne Slovenská národná strana nerobila tento vedecký výskum, robil to americký vedec, profesor, tak asi na tom niečo bude pravdy.
Článok 34 Ústavy Slovenskej republiky má aj odsek 2, ktorý hovorí o práve na osvojenie si štátneho jazyka. Ale tu sa štátny jazyk úplne vytláča na perifériu. Ktorá krajina na svete by niečo také dovolila? V tomto je Slovensko výnimočné, má výnimočnú vládu, dobrých kolaborantov, ktorí zradcom z rôznych sorosovských nadácií, napr. aj pani premiérka Iveta Radičová nahráva premiérovi Orbánovi, nahrávajú v ich záujmoch. A nezaujíma ich, že sa tým vlastne stávajú zradcami vlastnej štátnosti, štátnosti, ktorú navyše nikdy nechceli. Už len rokovanie o novele tohto zákona je ponižovaním Slovenska, všetkých Slovákov, devalváciou slovenského jazyka, ktorý je, aspoň podľa mojich informácií, zatiaľ ešte na našom území štátnym jazykom, úradným jazykom. Veď čo nám táto novela prinesie? Je to splnenie všetkých snov v Budapešti poznačených trianonskou traumou? Od narodenia až po smrť sa slovenský občan bude stretávať s maďarčinou na každom kroku, na autobusovej zastávke, na tabuli pred obcou či mestom, na tabuli pri obchode, u predavačky v obchode, aj formuláre dostane vyplniť v maďarskom jazyku. Obecné zastupiteľstvá budú rokovať v maďarčine, na dedinskú zábavu či hody vás budú na plagátoch pozývať v maďarskom jazyku. Že tomu nerozumiete? Zaujíma to niekoho? Ako som už povedal, budeme sa pýtať, kde to vlastne žijeme, či žijeme v Maďarsku. Takéto precedensy sa nedejú nikde na svete. Každý štát si chráni a váži svoj štátny jazyk.
Pred niekoľkými rokmi bolo v americkej Kalifornii referendum o používaní jazykov na území tohto štátu. Napriek tomu, že takmer polovicu obyvateľov Kalifornie tvoria Hispánci, v referende sa rozhodli používať jednoznačne angličtinu ako štátny jazyk. Že sa nehanbíte všetci tí, čo tu sedíte v parlamentných laviciach, podplácaní Budapešťou a smejete sa do rukáva na tom, ako vám prisluhuje súčasná slovenská vláda a otvorene spolupracuje na pričlenení južného Slovenska k Maďarsku. Nehanbíte sa, však. Veď koho z vás by zaujímal Slovák alebo národ. Veď vy týmto pojmom v podstate ani nerozumiete alebo nechcete rozumieť. A koho z vás by zaujímal fakt, ako sme sa veľmi usilovali o suverenitu, samostatnosť Slovenska, keď si ju ani jeden z vás neželal? Zrejme preto takto nehanebne ustupujete záujmom maďarskej iredenty a pred vlastným občanom sa vôbec nehanbíte. Pospávajúci ujo v kresle podpredsedu vlády príde s pokynmi z Budapešti a vy všetci sa idete pretrhnúť, aby ste si ich želanie splnili. Prečo je to tak? Čo vám za to Budapešť prisľúbila? Alebo vás Orbánovci niečím vydierajú? Sme skutočne neštandardný štát? Maďari v parlamente, Maďari vo vláde, Maďar na čele Policajného zboru, ďalší Maďar bude možno šéfovať Generálnej prokuratúre Slovenskej republiky. Čo bude nasledovať? Bude to povinná maďarčina na základných školách, povinné preberanie si maďarského občianskeho preukazu každým slovenským občanom? To nie je utópia, to sú reálne hrozby. Podobnými reálnymi hrozbami a indíciami sa začal aj príbeh Kosova. A videli sme sami, ako to všetko dopadlo. Alebo chceme situáciu a záujmy maďarskej iredenty v každej ich susednej krajine, najmä na vždy ustupujúcom Slovensku podceňovať? To neodporúčam. A Slovenská národná strana to nikdy nedopustí, aj keby sme mali položiť svoje životy na oltár vlasti, určite. (Smiech v sále.)
Uvedomte si jeden dôležitý fakt. Slovenská republika je krajinou, ktorá všetkým národnostným menšinám ponúka a garantuje všetky práva, ktoré majú mať, v niektorých prípadoch až nadštandardne. U nás od roku 1990 je permanentne nespokojná len jediná menšina, všetkým ostatným podmienky vyhovujú, aj to verejne deklarujú. Urobte si sami názor, čo z toho vyplýva. Bude veľkou hanbou a veľmi zlým signálom demokratickej Európe, ale aj celému svetu, aby prešlo týmto parlamentom zníženie kvóra na používanie menšinových jazykov na 15 %. Potom žiadajme od Maďarska reciprocitu vo všetkom, čo tu my ponúkame Maďarom, i keď je veľmi problematická tá reciprocita, pretože v Maďarsku vlastne už národnostné menšiny skoro neexistujú. A to nepovedal zase Jano Slota, to nepovedala Slovenská národná strana, to hovoria oficiálni ombudsmani pre národnostné menšiny Maďarskej republiky, oficiálni ombudsmani. A to povedala aj Komisia, Rady ministrov, Rady Európy, ktorí jednoznačne konštatovali, že v Maďarsku boli zlikvidované menšinové jazyky, zlikvidované. To nepovedala Slovenská národná strana, to povedala Komisia Rady Európy, Rada ministrov. Takže berme toto ako skutočnosť a ako fakt. Potom žiadajme od Maďarska reciprocitu. Ale tá v podstate už nie je možná, nie je možná, im sa podarilo zlikvidovať úplne všetky menšiny. Žiadajme si to, veď nič nie je nemožné.
Na Slovensku vďaka tejto vláde a najmä strane Híd Policajný zbor riadi, resp. skúša riadiť Maďar ako repa a ešte k tomu neschopný, totálne neschopný, policajt, ktorý vytvára v polícii totálny chaos. Ja osobne si myslím, že to je programovo nastavené, že to sa nedá robiť náhodou len kvôli hlúposti a neschopnosti človeka, že to robí úmyselne a možnože aj je riadený z Budapešti, policajný prezident Slovenskej republiky, kristepane, ochraňuj Slovenskú republiku. (Smiech v sále.)
Vážení, spamätajme sa, Slovenská národná strana, jej poslanci a predstavitelia dlhé roky varujú pred nebezpečenstvom, ktoré nám číha z Budapešti. Čas ukázal, že sú naše predpoklady a varovania, žiaľ, správne. Vďaka tejto vláde sa pomaly stávame kolóniou Maďarska. A je najvyšší čas povedať aj na parlamentnej pôde dosť. Poslanci Slovenskej národnej strany a, verím, aj každý rozumný človek v tejto rokovacej sále bude hlasovať proti tejto nehanebnej novele zákona o menšinových jazykoch. A zhodíme ju jednoznačne zo stola, dúfam. Pripájame sa, samozrejme, aj k svojmu predrečníkovi pánovi Maďaričovi a žiadame, aby tento zákon nebol prejednávaný a bol zhodený zo stola.
Vážené dámy, vážení páni, na Slovensku po slovensky. Ďakujem. (Potlesk.)
6. 8. 2010 11:43:18 - 11:44:59 3. schôdza NR SR - 4. deň - piatok - A. dopoludnia Tlač 39 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slota, Ján (SNS) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  

Ja samozrejme na pána Jarjabka nebudem nejako kriticky vystupovať, pretože absolútne súhlasím so všetkým, čo povedal. Len chcem povedať, že prerokovanie tohto dôležitého dokumentu, ako je programové vyhlásenie vlády, sa zbytočne nejakým spôsobom naťahuje, pretože asi sa to celý scenár tejto schôdze pozostáva z toho, jak vy obhajujete, teda terajšia koalícia, svoje programové vyhlásenie, resp. útočíte a haníte všetko, čo bolo pred vami a zase opozícia hovorí o tom a obhajuje, jak sme to my robili dobre a hovorí o tom, jak vy máte strašne slabý program.
Ja by som navrhoval, aby sme to nejako predovšetkým skrátili, pretože tu zabíjame všetci čas, vieme veľmi dobre, že pokiaľ vás je tu väčšina, tak si to schválite, len sa proste všetci vykecávame, tak skutočne by som bol veľmi rád, keby sme sa na toto pozerali pragmaticky, schválili a išli domov. (Potlesk.) Teda, vy, aby ste to schválili. (Potlesk.)

Deň v parlamente

<- ->