Vystúpenie v rozprave Vytlačiť stránku / Print page

Vystupujúci Marek Kotleba 
Dátum 24. 7. 2021 00:00 
Schôdza 35 
Tlač 614 
Bod rokovania Vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (tlač 614) - prvé čítanie.
 
9:34:01 - 9:35:45 Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou) Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
18.
Ďakujem za slovo, pán predseda.
Prosím vás, pán poslanec, veď toto vaše očkovanie a čo to tu vy rozprávate, je to jako nechcená reklama v televízore, ale bude to presne taká istá kravina ako to vaše testovanie, pretože to som si nevymyslel ja, ale uznala to aj prokuratúra, ktorá si dala spraviť znalecké posudky a jednoznačne vo svojom odôvodnení napísala, že či už išlo o antigénové, alebo išlo o PCR testy, tak nie je možné jednoznačne určiť, či dotyčný infikovaný je alebo nie je. Čiže podľa tohto zákonu, ktorého predkladáte, to budete rozdeľovať ľudí. Čiže vy pustíte do zariadenia očkovaných, ktorí môžu byť infekční, pustíte ľudí testovaných, ktorí takisto môžu byť infekční, tak potom aký to má význam, aký to má celé význam?
A páči sa mi na vás to, že vy vlastne viete viacej ako ten výrobca konkrétnej vakcíny. Sám výrobca negarantuje a nezodpovedá za to, čo vakcína v budúcnosti spôsobí, ale vy už teraz viete, že je to bezpečné. A keď následne takýmto ľuďom, ktorí sa v dobrej viere dajú zaočkovať, to niečo spôsobí, tak potom prečo sa hanbíte za to, ako budete hlasovať? Však choďte medzi tých ľudí, vysvetlite im to, o čom to celé je, a nehanbite sa za to, ako hlasujete. A keď tí ľudia tomu nebudú rozumieť z týchto rozpráv a z týchto faktických, tak nech kľudne idú za vami a nech sa vás na to z očí do očí spýtajú. Normálne im to vysvetlite, odpovedzte, že niekto ochrnul, že nemôže, že má zdravotné problémy a tak ďalej. Nech sa páči.
10:07:31 - 10:08:49 Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou) Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
36.
Ďakujem za slovo. Ja len dve veci. Ak sa schváli tento zákon, ktorý je veľmi krátky, ale tým pádom dáva Mikasovi a jeho úradu strašne veľké možnosti ohýbania práva, ako je to aj pri viacerých zákonoch, tak na základe tohto zákona bude môcť svojou vyhláškou určiť úplne, čo bude chcieť, pretože v zákone je to tak špecifikované, že testy, ktoré sú nejaké také, dá sa povedať, aj nepravdivé, očkovanie, ku ktorému nemáme žiadne výskumy, ale vládni poslanci o tomto očkovaní vedia viac ako samotný výrobca, tak bude dávať možnosti na šikanovanie ľudí. A ja sa pýtam aj potom vládnych poslancov, nech sa teda vyjadria k tomu, čo vydal Štatistický úrad ohľadom čísiel úmrtí na COVID a úmrtí na iné ochorenia a to isté, čo schválila vláda. Či nakoniec ešte aj toto poprú, že to nie je pravda, čo vydáva Štatistický úrad alebo sama vláda. Nech sa len k tomu vyjadria a uvidíme.
Ďakujem.
12:34:51 - 12:36:03 Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou) Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
166.
Ďakujem za slovo. Pán poslanec, viac ste sa venovali invektívam vo vašom prejave ako tomu konkrétnemu zákonu. Pretože tento zákon, na základe tohto zákona, ak bude schválený, môže dôjsť k ohýbaniu práva. Vyhláškou si bude môcť na tom, na základe tohto zákona urobiť hlavný hygienik, čo chce. Bude môcť obmedziť ľudí na vstupe, či už na podujatia, alebo aj do potravín, všetko je tam napísané že dočasne. Niekto sa tu z toho smeje, ale veď tento zákon mu to bude môcť, mu to bude umožňovať.
A potom ste tu spomínali také veci ako lockdown, Auschwitz. Ale veď ten lockdown spôsobila vaša vláda tými opatreniami, ktoré ste zaviedli. Ľudia mohli všade chodiť, ale museli mať test, museli mať rúško a tak ďalej, všetky možné. A keď už ide o ten Auschwitz, tak porovnajme si my dve veci. Aký je v tom rozdiel? Predtým oslobodzovala práca, teraz oslobodzuje vakcína. Nepripomína vám to niečo veľmi podobné? Že tu ide o to isté? Ako rozdeľovali ľudí oni, tak rozdeľuje aj vy.
12:57:04 - 12:57:44 Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou) Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
184.
Štefan, ďakujem ti za tvoj príhovor. Dobre, že si sa toho dotkol celkovo, toho zákona, lebo ten zákon ešte nemáme ani schválený a väčšina poslancov už teraz vie, ako sa to dotkne všetkých občanov. Pretože v tom zákone nie je presne napísané kedy, ako, kde, v akom rozsahu. Ale ako vidíme, tak väčšina poslancov z vládnej koalície už teraz vie, ako tá vyhláška bude vyzerať a popri tom hovoria, že to použijú, iba keď bude ďalšia vlna.
Ďakujem.
14:16:50 - 14:17:51 Vystúpenie s faktickou poznámkou   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pán kolega, s týmito takýmito prípadmi som sa ja stretol na viacerých takýchto bezpečnostných zložkách ale mňa by zaujímalo, vy máte tie mená tých vojakov na koho takýto hrubý nátlak proste tí zamestnávatelia alebo velitelia vyvíjajú. Ale mňa by, mňa by najviac zaujímalo kto vyvíja nátlak na tých vedúcich zamestnancov, ktorí nútia svojich podriadených tomu, aby sa dali zaočkovať a keď zaočkovať nedajú tak im budú robiť takéto problémy. Pretože keby sme mali mená tých, ktorí vyvíjajú nátlak tak to by bol podnet aj na trestné oznámenie ohľadne vyvíjaniu takéhoto hrubého nátlaku. Čiže ak viete, nemusíte zverejniť tých zamestnancov samozrejme ani tých, tých vedúcich zamestnancov ale kto na tých vedúcich zamestnancov vyvíja nátlak, aby dali zaočkovať svojich podriadených. Ďakujem.
14:26:33 - 14:26:33 Vystúpenie s faktickou poznámkou   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Filip, dobre, že si to povedal, lebo koalícia veľmi asi zabúda na to, ako sme hlasovali o opatreniach, ktoré mali hlavu a pätu. Lebo takéto opatrenia, ktoré boli aj vtedy, tak boli jednohlasne schválené a my sme povedali aj za našu stranu, aj vy, aj iní z opozície, že keď ide o nejaký dobrý návrh, my ho vždy podporíme a je nám úplne jedno, kto tento zákon predkladá. Ale mňa mrzí, že to nefunguje aj opačne, pretože my keby sme predložili aj ten najlepší návrh, aký sa môže predložiť, tak z koalície by zaň hlasovalo iba veľmi málo poslancov. Ďakujem.
15:50:16 - 15:59:56 Vystúpenie v rozprave   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Ja vítam, že v takýchto okamihoch bude, alebo teda dúfam, že tá opozícia bude jednotná a je úplne jedno, kto z akej strany je a že aj v koalícii sa nejakí poslanci prebudia a budú vidieť, že, alebo teda vedia, čo by tento zákon mohol spôsobiť, aj keď v tom zákone je to nie úplne jasné. Vítam aj doplnenie alebo teda žiadosť pána Blcháča, ktorý chce prerušiť, ale musím povedať, že pre nás by bolo jednoznačne lepšie, keby tento, o tomto zákone sme hlasovali a tento zákon by neprešiel, tak to by bolo také naše malé víťazstvo. Ale však uvidíme, ako sa k tomu postavia jednotliví poslanci.
Ja ďakujem aj pánovi generálovi, ktorý tu sedí a dokáže tu sedieť celý deň, lebo vidím, že je to naozaj vojak profesionál, že ho sem povelili, sedí tu úplne v kľude, bez nejakého stresu, stačí stlačiť gombík a vypustí torpédo, ale, bohužiaľ, Slovensko nemá žiadne lode ani ponorky, takže bolo by to asi niečo iné. Ale v každom prípade obdivujem, pretože naozaj vidno, že je to vojak profesionál. No ale aby som sa chcel pozrieť konkrétne na ten zákon hlbšie, lebo už sme tu počuli o tom, aké je to očkovanie škodlivé, či to je dobré, či to nie je dobré, ako to bude šikanovať, ale z legislatívnej stránky ten zákon má veľmi krátke znenie a ten zákon je ako mnoho ďalších zákonov úplne nejednoznačný a v minulosti to aj sám prezident Gašparovič takéto zákony odmietal podpisovať, pretože na základe tohto zákona môže si vydať vyhlášku úrad alebo teda Mikasov úrad, na základe ktorej bude môcť perzekvovať ľudí a v zákone bude mať oporu, pretože v tomto zákone, ako sa píše, ide o dočasné podmieňovanie vstupu do prevádzok priestorov zariadení, v ktorých dochádza k zhromažďovaniu osôb a vstupu na hromadné podujatie preukázaním sa vstupujúcich osôb, potvrdením.
Čo je to dočasné? Koľko je to dočasné? Týždeň? Dva? Rok? Dva? Päť? Koľko je to? Veď podľa tohto zákona absolútne nevieme, čo to je dočasné. To isté, ako keby ste povedali, že to bezodkladne riešime. To môže znamenať, bezodkladne to riešime tak, že sme to neodložili do šuflíka. To je asi tak toto dočasné riešenie.
Do prevádzkových priestorov zariadení. Akých prevádzok? Bude to upravovať vyhláška, ale to nikto nevie, čo v tej vyhláške bude. To ale, ako sme si mohli všimnúť, tak niektorí poslanci už teraz vedia, aké bude znenie tej vyhlášky, aj keď ešte nie je zákon schválený. Čiže do akých prevádzok? Do potravín? Do kina? Do posilňovne? Na plaváreň? Do akých prevádzok? V ktorých dochádza k zhromažďovaniu osôb. Však k zhromažďovaniu osôb dochádza aj v Národnej rade, aj v potravinách, aj v kine. Je to úplne nejasný zákon, ktorý by prezidentka nemala ani podpísať.
A vstupu na hromadné podujatia preukázaním sa vstupujúcich osôb potvrdením o absolvovaní očkovania proti ochoreniu COVID. Akého očkovania? Jednou dávkou? Dvomi dávkami? Tromi? Štyrmi? Piatimi? Koľkými dávkami? Alebo od akej spoločnosti? Vyhláška si to môže určiť, že budú sa môcť ľudia očkovať iba jednou značkou alebo na striedačku, alebo trikrát, päťkrát, koľkokrát? Veď Mikas bude mať takú právomoc v tomto zákone, že keď si tam aj určí desať očkovacích látok, tak ľudia sa môžu postaviť aj na hlavu. Tak hádam toto nechceme schváliť. Buď to úplne odmietneme, alebo to aspoň pozastavíme.
Alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID alebo potvrdením o negatívnom výsledku testu na ochorenie COVID-19. Prosím vás, nebuďme už smiešni. Všetci sú tu odborníci na to, ale keď prokuratúra vydá uznesenie o tom, na základe znaleckých posudkov určí, že testovaním antigénovými testami a PCR testami absolútne nie je možné určiť, či ten dotyčný pozitívny je, alebo nie je. Bohužiaľ, tu pán Dostál nie je momentálne, ale však aj on to sám povedal, že je to jednodňový alebo dvojdňový, alebo aký test? Lenže my nevieme ani v tú danú hodinu určiť, či pozitívny je alebo nie je, lebo je to iba orientačné. A nie je to možné použiť vôbec ako nejaký trestný základ v konaní úradu proti občanom. A tento úrad keď zasielal pokuty, posielal pokuty na základe nejakej vyhlášky, ktorú si, ktorú ani nieže si Mikas zmyslel, ale ktorému nejakému Mikasovi niekto nariadil na vláde. A vláda je zložená z odborníkov, preto na pandemickú nejakú tú komisiu chodí buď Heger alebo Matovič, ako veľkí odborníci.
Ja nehovorím o sebe, že som odborník, ale snažím sa vychádzať z údajov, ktoré sú verejne dostupné. Vy sa tam nesmejte, ale verím, že vy ako vládny poslanec úplne ignorujete nejaké dáta zo Štatistického úradu. Je to pravda, alebo to nie je pravda, čo uvádza Štatistický úrad? Vy ste vo vládnej strane a vy spochybníte údaje, ktoré boli podpísané na vláde o počte úmrtí na COVID-19. Tak potom trpíte schizofréniou, alebo ste mali, alebo ste v zlej strane, alebo? Potom neviem, o čo tu ide. Keď spochybníte Štatistický úrad, vlastné rozhodnutie vlády, tak už potom čo si my o tom máme myslieť, a nielen my, ale aj tí ľudia, ktorí sedia doma kvôli tomu, že ste im pozatvárali prevádzky, kvôli tomu, že nemôžu chodiť deti do škôlky, pretože sa odmietajú dajme tomu testovať testami, ktoré nemajú riadnu výpovednú hodnotu, a takto idete ľudí šikanovať naďalej. Takto chcete dať oporu Mikasovi do zákona, ktorý si bude vydávať vyhlášky, aké len chce. Jedného dňa si zmyslí, že sa musíte zaočkovať, inak vás nepustia, ja neviem, do potravín, ale vy teraz svorne poviete, že nie, že to tak nebude. Ale či to tak bude alebo nebude, sa rozhodne on a keď sa tak rozhodne, tak bude mať oporu v zákone a ľudia sa môžu sťažovať jedine tak na lampáreň. Toto je tá vaša vláda.
Vy tu hovoríte o slobode, o demokracii, ale pod zámienkou takýchto opatrení proti covidu všetkých šikanujete, zatvárate, nútite ich očkovať, testovať, chodiť po kadejakých tzv. vyšetreniach, alebo ako by som to nazval tie výtery z nosa, to je všetko v poriadku.
A pozrime sa na našu mládež. Aké, aké vyhlášky vydá Mikas o tom, že nebudú môcť deti, ktoré nebudú testované, chodiť do školy? Desaťroční, dvanásťroční? Pozrime sa, čo urobí z našich detí počas jedného roka? Obmedzili im vyučovanie. To sa nedá nazvať ani dištančným vzdelávaním, to, čo tu bolo doteraz, lebo to vôbec o dištančné vzdelávanie nešlo. Tie deti sa absolútne nevzdelávali. Na prvom stupni základnej školy v prvej triede mali až jednu hodinu denne, kde im učiteľka svorne niečo vysvetlila, zadala im domáce úlohy a mohli sa samovzdelávať. A rodičia, ktorí museli chodiť do práce, ktorí robili na smeny, prišli aj o svoje zamestnanie, o svoje živobytie a trpela kvôli tomu celá rodina. A ako to idete urobiť teraz? Čo urobíte s tými ľuďmi, ktorí sa, ktorí nebudú chcieť dávať svojim deťom šprtať do nosa? Čo im zakážete ústavné právo na vzdelávanie? Alebo ako to spravíte? Ale verím, že vaše múdre hlavy sa stretnú, spoja a opäť vymyslíte nejaký spôsob na to, aby ste rodičov aj s deťmi šikanovali.
Keď sa nebude chcieť dať rodič očkovať ani testovať, tak čo urobíte? Čo spravíte? Čo s takýmito ľuďmi? Odveziete ich niekde do lágru? Alebo čo s nimi urobíte? Toto mi, prosím vás, vysvetlite. A ja prosím všetkých poslancov, ktorí majú zdravý rozum, naozaj z opozície držme teraz spolu v takýchto momentoch, ukážme ľuďom, že za nimi stojíme, že chceme za to bojovať, chceme bojovať za budúcnosť a chceme bojovať za naše deti.
A prosím vás, aj vy niektorí koaliční poslanci, ktorí máte aspoň trochu zdravého rozumu, tak hlasujte proti takémuto zákonu, ak chcete sa postaviť na stranu ľudí, chcete im pomôcť, nechcete ich nechať šikanovať, tak naozaj toto hlasovanie si veľmi dobre rozmyslite.
Ďakujem pekne.
16:11:49 - 16:13:49 Vystúpenie s faktickou poznámkou   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Ďakujem pán podpredseda, za slovo. Budem reagovať, tak Miro Suja, naozaj súhlasím, je to tak. Marian Kotleba, ďakujem za pochvalu, ale vidíme čo tieto vlády alebo teda konkrétne táto vláda za posledný rok dokázala spraviť a zabudol som ešte doplniť, že ak by to išlo veľmi do úzkych a mal by tento zákon prejsť, tak samozrejme Sme rodina tento zákon môže ho ešte vetovať. Pán poslanec Krupa, neviem si predstaviť, že či pána generála, ktorý je zároveň aj minister, či ešte jeho môže niekto ovládať, tak potom si myslím, že tento zákon je asi priamo z jeho dielne, alebo mu to niekto nakázal. Ja keby som bol generál a ešte k tomu aj minister, tak mňa by určite nikto nemohol ovládať. Stano Mizík, celkom si ma pobavil, doprial by si mu. Rasťo Schlosár, vidíme, že podľa tohto aké kompetencie môže mať Mikas, ktorého si len tak niekde dosadia, ktorý hovorí o tom, že on sa v tejto funkcii musí udržať, pretože takýto plat by už v živote nikdy nemal a vydrží tam čo najdlhšie. Tak to je veľmi úbohé a takýto človek bude rozhodovať o budúcnosti mojej, tvojej, mojich rodičov a nebodaj ešte aj moje deti, to je strašné, čo sa tu už deje. Pán Szőllős, tie zákony, ja som hovoril o tom, že tie zákony sú často nejasné. Sú podávané tak, že dokáže sa právo ohýbať. Tie zákony by mali byť jasne dané, aby človek, ktorý si prečíta ten zákon, vedel o čo konkrétne v tom ide. Pretože vy tu súdite ľudí za zákony, ktoré sú úplne nejasné a nedá sa z nich absolútne nič vyčítať. Andrej Medvecký, ďakujem ti pekne a pani Vaľová, diskriminácia, zneužívanie a vydieranie, to je vizitka celej tejto vlády, nielen tohto zákona. Ďakujem.
16:21:38 - 16:23:38 Vystúpenie s faktickou poznámkou   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Stano, dobre si to povedal. Na základe tohto zákona budú môcť ohýbať právo na maximum. Pretože budú môcť ohýbať právo v školách, materských školách, vo verejnej doprave, nejakých kultúrnych strediskách, tak ja som veľmi zvedavý, čo to celé spôsobí. Či budú týmto zákonom chcieť odobrať ústavné právo na vzdelanie, napr. na prvom stupni, alebo v predškolskom zariadení, chcem si to, teda nechcem, aby sa to schválilo samozrejme, ale nechcem si to ani predstaviť, čo to môže spôsobiť. Pretože ak Mikas vydá vyhlášku, že do predškolského zariadenia budú môcť chodiť deti iba rodičov testovaných, alebo rodičov očkovaných, a títo rodičia to odmietnu, čo potom, kto o tom rozhodne? Veď Ústavný súd o tom už nemá ani právomoc rozhodovať, tak ste si zmenili ústavu. To je teraz, čo bude za rok, čo bude za dva, týmito nápadmi, ktoré chrlí vládna koalícia zo dňa na deň. Zo dňa na deň vedia zadlžiť štát o milióny. Zo dňa na deň tu dajú zákon na zrýchlené konanie a čo bude ďalej, ako chcete pokračovať takto, veď tí ľudia aj čo sú vonku im to nie je jedno, oni sem neprišli len kvôli tomu, aby vás podporili, ale prišli kvôli tomu, že sa im to nepáči aké zákony predkladáte, čo robíte, že im siahate na ich práva, na ich slobody a kvôli vám tí ľudia prišli o prácu a ak tento zákon prejde, tak tým viac bude nezamestnaných. A najsmutnejšie na tom je, že sám zamestnávateľ im povie, daj sa zaočkovať, keď sa nedáš, je mi to ľúto, na tvoje miesto čaká iný.
17:03:53 - 17:05:19 Vystúpenie s faktickou poznámkou   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Ďakujem za slovo. Tak Rasťo, ja by som ťa ešte doplnil jednou vecou. Nechcel som to povedať vo svojej rozprave, pretože viem si predstaviť akoby tu takýto nejakí pandrláci ako tento Žiak vyskakovali 2,20 a musel by som ho uzemniť. Ale treba si povedať jasne, ja už len čakám na ten papier kedy mi príde, potom to tu všetkým týmto propagátorom vakcín ukážem a potom som zvedavý čo im povedia, pretože v jednom štáte, ktorý nie je v Európskej únii, ale je označovaný za top krajinu Európy a možno aj sveta, tak je zázrak, že takýmto ľuďom, ktorí sa zaočkujú, dávajú úvery maximálne na dva roky. Veď predsa, keď im žiadny COVID nehrozí, sú zaočkovaní, sú fit, sú v pohode, tak by predsa úvery mohli splácať aj desať, dvadsať rokov. Ale dajú im, ak sú zaočkovaní, iba na dva roky. Takže aj toto nám môže niečo hovoriť, že kto, kde, akých odborníkov má. Ale verím, že aj ten papier, keď donesiem, tak tuto špecialisti na zdravie spochybnia takéto rozhodnutia bánk. A si myslím, že banka asi bude mať prostriedky na to, aby si spravila svoj výskum a výskum na vysokej úrovni.
17:20:59 - 17:22:21 Vystúpenie s faktickou poznámkou   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Ďakujem za slovo. Pán Čepček, dobre ste povedali, však kto sa chce zaočkovať, nech sa zaočkovať dá, ale tí, čo sa nedajú zaočkovať, tak štát ich nemôže nijako diskriminovať a o tom presne tento zákon je. My nehovoríme očkovanie, ktoré nemá dostatočný výskum je zlé, ale ide o to, že tí, čo sa zaočkovať nedajú budú podľa tohto zákona a podľa následných vyhlášok úplne diskriminovaný a tak isto nerobte si nejakú hlavu z urážok takých poslancov, ktorý sem príde na 15 sekúnd vychrli tu nejaké invektívy a potom zase ujde, lebo to pravdepodobne ani nie je chlapa a takýto chlap, keby bol na základnej vojenskej službe, tak raz dva by ho tam naučili slušného správania a to bola aj najväčšia chyba Slovenskej republiky a aj určite aj pán generál by mi dal za pravdu, že základná vojenská služba mala ostať a nemali by sme tu kadejaké takéto typy čo o sebe tvrdia chlapi a možno to nie sú chlapi, ale nejakí hermafroditi alebo bezpohlavný ako je tuto jeden, tam je zase teplý atď.
17:34:14 - 17:34:51 Vystúpenie s faktickou poznámkou   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Ďakujem za slovo. Pán kolega náš poslanec, ktorý chýbal, chýbal kvôli tomu, že cestou do práce ho zasiahol slzotvorný plyn, dobre nechajme to už tak. Chýbali ste tu vy, chýbali tu SMER-áci chýbali tu z každého jedného poslaneckému klubu ale teraz musíme ťahať za jeden povraz a v stúpme si do svedomia oslovte aj vy vašich poslancov, aby tu boli, aby tu boli aj SMER-áci, aby sme tu aj my všetci boli, aby sme spoločne ako opozícia plus nejakí poslanci z koalície ak dostanú rozum vedeli zablokovať takýto zákon. Ďakujem pekne.
18:01:27 - 18:02:02 Vystúpenie s faktickou poznámkou   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Ďakujem za slovo. Marian, podľa mňa vidíme, že pán generál, minister doniesol nový vietor do tohto parlamentu. Lebo zdá sa mi, že využíva nielen on, ale aj celá vláda využíva známe vojenské techniky, rozdeľuj a panuj, pretože vidíme aj týmto zákonom chcú rozdeliť verejnosť na dve skupiny, prípadne potom ešte tú ďalšiu skupinu rozdeliť na ďalšie tri skupiny a takto pomaličky bude šikanovať všetkých ľudí tak ako im to vyhovuje. Ďakujem.
18:31:54 - 18:32:32 Vystúpenie s faktickou poznámkou   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Ďakujem za slovo. Tomáš, dobre, že si povedal o tom zdraví, pretože toto je lotéria, ale toto je lotéria so zdravím. Pretože sám výrobca, už to tu bolo stokrát povedané, za to nezodpovedá a nevie, čo to spôsobí. Krčméry ako váš favorit, váš priateľ sám povedal, že to môže spôsobiť neplodnosť, ale aj to oľutoval, bohužiaľ, musíme sa s tým zmieriť. Toto je obyčajná lotéria s ľudským zdravím. Zamyslite sa nad tým, ale vidím, že vám je to jedno.

Deň v parlamente

<- ->