Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 15. 6. 2016Jana Bittó Cigánikovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, kedy odvoláte ministra vnútra Roberta Kaliňáka a kedy sa odsťahujete z bytu, pri ktorom je vážne podozrenie, že bol financovaný z daňových podvodov?
nezodpovedaná 15. 6. 2016Jana Bittó Cigánikovádočasne poverený minister zdravotníctva SR Tomáš DruckerPodľa akých ukazovateľov bude meraná úspešnosť projektu rušenia súkromných lekární v štátnych nemocniciach?
nezodpovedaná 15. 6. 2016Jana Bittó Cigánikovádočasne poverený minister zdravotníctva SR Tomáš DruckerAký je podrobný interný harmonogram zavedenia DRG? 1. 1. 2018 sa plánuje ostré spustenie, ale čo bude predtým, kedy a v akej fáze sme teraz? Kedy bol alebo bude hotový zoznam diagnóz, nacenenie, vyškolený personál, skúšobná prevádzka, technické vybavenie?
nezodpovedaná 1. 2. 2017Jana Bittó Cigánikovádočasne poverený minister zdravotníctva SR Tomáš DruckerZverolekári majú od januára sťažený prístup k niektorým ľudským liekom, ktoré používajú vo svojej praxi. Vieme, že komora spolu s ministerstvom už spolupracujú na zmenách v zákone. Aký je postup dohody? A kedy môžeme očakávať zoznam humánnych liekov, ktoré nemajú veterinárnu alternatívu liekov? Kedy by mali byť dostupné?
nezodpovedaná 1. 2. 2017Jana Bittó Cigánikovádočasne poverený minister zdravotníctva SR Tomáš DruckerSpoločnosť MedGen ponúkla VšZP o 15 % nižšiu sumu, ako má so súčasnou spoločnosťou Gendiagnostika. Na základe akých dôvodov VšZP neprehodnotí túto nižšiu ponuku a zotrváva pri drahšej ponuke, ktorá naviac navyšuje limity, ktoré boli predtým firme MedGen odmietnuté a zároveň má nižšie skúsenosti a portfólio ako firma MedGen? Nie je podozrivé, že firma Gendiagnostika, s ktorou Forai uzavrel zmluvu, vlastní schránkové firmy z Luxemburska? Je podľa vás takéto hospodárenie VšZP, ktorá zastrešuje najväčší počet poistencov, je štátnou poisťovňou a mala by ísť príkladom toho, ako sa strážia peniaze zdravotných poistencov v poriadku?
zodpovedaná 7. 2. 2018Jana Bittó Cigánikovádočasne poverený minister zdravotníctva SR Tomáš DruckerPán minister, viete, ktoré slovenské organizácie pacientov poskytli dáta organizácii Health Consumer Powerhouse pre zostavenie rebríčka EHCI 2017?
nezodpovedaná 7. 2. 2018Jana Bittó Cigánikovádočasne poverený minister zdravotníctva SR Tomáš DruckerPán minister, chladiace veže v Atómovej elektrárni V1 v Bohuniciach sú technologicky náročné stavby a ich búranie stojí 9 mil. eur. Ako je možné, že búranie nedokončenej nemocnice Rázsochy má stáť až 17 mil. eur? Nezdá sa vám to veľa? Čo je na tom drahšie ako búranie elektrárne?
zodpovedaná 14. 2. 2018Jana Bittó Cigánikovádočasne poverený minister zdravotníctva SR Tomáš DruckerVážený pán minister, chladiace veže v Atómovej elektrárni V1 v Bohuniciach sú technologicky náročné stavby a ich búranie stojí 9 mil. eur. Ako je možné, že búranie nedokončenej nemocnice Rázsochy má stáť až 17 mil. eur? Nezdá sa vám to veľa? Čo je na tom drahšie ako búranie elektrárne?
zodpovedaná 14. 2. 2018Jana Bittó Cigánikovádočasne poverený minister zdravotníctva SR Tomáš DruckerVážený pán minister, parkovanie pri štátnych nemocniciach bude teda bezplatné. Aký dopad by malo spoplatnenie na príjmy nemocníc?
zodpovedaná 14. 2. 2018Jana Bittó Cigánikovádočasne poverený minister zdravotníctva SR Tomáš DruckerVážený pán minister, tak ako je momentálne e-heathl skonštruovaný, zohľadňuje nové nariadenie GDPR ohľadne ochrany osobných údajov? Alebo budú potrebné ďalšie milióny na prekopanie systému?
nezodpovedaná 6. 2. 2019Jana Bittó Cigánikováministerka zdravotníctva SR Andrea KalavskáVážená pani ministerka, prečo nechcú nemocnice oddlžené z verejných peňazí zverejniť svoje ozdravné plány tak, aby verejnosť mohla posúdiť, či sa s jej peniazmi bude narábať efektívne?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.