Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 26. 10. 2016Juraj Kolesárminister zdravotníctva SR Tomáš DruckerPán minister, nemyslíte si, že došlo k zanedbaniu hygienickej kontroly v obciach Sobrance, Michalovce, Trebišov a Sečovce, vzhľadom na to, že sa tu rozšírila hepatitída a svrab?
nezodpovedaná 26. 10. 2016Juraj Kolesárminister vnútra SR Robert KaliňákPán minister, aké kroky plánujete podniknúť na sídlisku Luník VIII., IX a pri školskom internáte Jedlíková, kde pravidelne dochádza k prepadom ľudí cigánskymi extrémistami? Budú tu posilnené pešie policajné hliadky v okolí a v čase od 16.30 - 23.00 hod.?
zodpovedaná 6. 12. 2017Juraj Kolesárministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina LubyováVážená pani ministerka, kedy sa chystáte začať s rekonštrukciou telocvične na ZŠ Krosnianska 4, Košice, nakoľko je už vyše roka mimo prevádzky? Škola bola vyhlásená za najlepšiu ZŠ v rámci Slovenska.
zodpovedaná 6. 12. 2017Juraj Kolesárministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela MatečnáVážená pani ministerka, aké kroky hodláte urobiť v prípade testovania spišských párkov, ktorých 9 testovaných výrobcov nedodržiava tradičnú receptúru, i keď získali ochrannú známku Európskej únie?
zodpovedaná 7. 2. 2018Juraj Kolesárminister dopravy a výstavby SR Árpád ÉrsekVážený pán minister, chystáte sa posilniť vlakové spoje na trati Prešov - Humenné a podobne vyťažené trasy, kde je jeden vozeň pre sto a viac ľudí?
zodpovedaná 7. 2. 2018Juraj Kolesárministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina LubyováVážená pani ministerka, aké kroky podniknete v rámci prevencie šikany na školách, nakoľko realita sa stále zhoršuje?
nezodpovedaná 7. 2. 2018Juraj Kolesárminister zdravotníctva SR Tomáš DruckerVážený pán minister, aké kroky sa chystáte vyvodiť v súvislosti s prípadom, ktorý sa stal na plastickej chirurgii v Košiciach, kde došlo k nekalým praktikám vo forme odvádzania platieb "poza chrbát nemocnice"?
nezodpovedaná 7. 2. 2018Juraj Kolesárminister zdravotníctva SR Tomáš DruckerVážený pán minister, v súvislosti so zavádzaním e-Health-u do slovenského zdravotníctva sa pýtam, akým spôsobom a či vôbec je zabezpečené lekárske tajomstvo jednotlivých pacientov?
nezodpovedaná 13. 6. 2018Juraj Kolesárpredseda vlády SR Peter PellegriniPán predseda vlády, aký bol výsledok stretnutia s maďarským premiérom Viktorom Orbánom, kde ste sa podľa mojich informácií rozprávali aj o projekte vysokorýchlostnej železnice, ktorej trasa povedie z Varšavy cez Bratislavu do Budapešti. V akom časovom slede by mohla byť realizácia uskutočnená?
nezodpovedaná 13. 6. 2018Juraj Kolesárpredseda vlády SR Peter PellegriniPán predseda vlády, keď SR prevezme predsedníctvo vo V4 (1. 7. 2018) - čo bude teda prioritou vlády pri vedení V4?
nezodpovedaná 13. 6. 2018Juraj Kolesárpredseda vlády SR Peter PellegriniPán predseda vlády, aký bol výsledok stretnutia s maďarským premiérom Viktorom Orbánom, kde ste sa podľa mojich informácií rozprávali aj o projekte vysokorýchlostnej železnice, ktorej trasa povedie z Varšavy cez Bratislavu do Budapešti. V akom časovom slede by mohla byť realizácia uskutočnená?
nezodpovedaná 13. 6. 2018Juraj Kolesárpredseda vlády SR Peter PellegriniPán predseda vlády, keď SR prevezme predsedníctvo vo V4 (1. 7. 2018) - čo bude teda prioritou vlády pri vedení V4?
zodpovedaná 13. 6. 2018Juraj Kolesárministerka kultúry SR Ľubica LaššákováPani ministerka, podľa mojich informácií ešte stále existujú tzv. trezorové filmy. Ak áno, aký je ich počet a či sa plánuje ich odvysielanie v RTVS?
zodpovedaná 13. 6. 2018Juraj Kolesárministerka zdravotníctva SR Andrea KalavskáPani ministerka, aké opatrenia ste podnikli v Trebišove v rámci nákazy syfilisom, aby sa nešíril? Podľa nových informácií počet nakazených syfilisom neklesá.
nezodpovedaná 13. 6. 2018Juraj Kolesárministerka zdravotníctva SR Andrea KalavskáPani ministerka, aké opatrenia ste podnikli v Trebišove v rámci nákazy syfilisom, aby sa nešíril? Podľa nových informácií počet nakazených syfilisom neklesá.
nezodpovedaná 13. 6. 2018Juraj Kolesárministerka kultúry SR Ľubica LaššákováPani ministerka, podľa mojich informácií ešte stále existujú tzv. trezorové filmy. Ak áno, aký je ich počet a či sa plánuje ich odvysielanie v RTVS?
nezodpovedaná 13. 6. 2018Juraj Kolesárministerka zdravotníctva SR Andrea KalavskáPani ministerka, aké kroky ste podnikli v Michalovciach ohľadom osýpok? Podľa najnovších informácií má táto epidémia tendenciu rásť, nie však klesať, čoho dôsledkom je aj nakazenie troch zdravotných sestier.
nezodpovedaná 13. 6. 2018Juraj Kolesárministerka zdravotníctva SR Andrea KalavskáPani ministerka, aké kroky ste podnikli v Michalovciach ohľadom osýpok? Podľa najnovších informácií má táto epidémia tendenciu rásť, nie však klesať, čoho dôsledkom je aj nakazenie troch zdravotných sestier.
zodpovedaná 20. 6. 2018Juraj Kolesárpredseda vlády SR Peter PellegriniPán predseda vlády, keď Slovenská republika prevezme predsedníctvo vo V4 (1.7.2018) - čo bude prioritou vlády pri vedení V4?
nezodpovedaná 20. 6. 2018Juraj Kolesárpredseda vlády SR Peter PellegriniPán predseda vlády, keď Slovenská republika prevezme predsedníctvo vo V4 (1.7.2018) - čo bude prioritou vlády pri vedení V4?
zodpovedaná 20. 6. 2018Juraj Kolesárministerka kultúry SR Ľubica LaššákováVážená pani ministerka, podľa mojich informácií na Slovensku ešte stále existujú trezorové filmy, ktoré diváci doposiaľ nevideli. Uložené sú v archíve Slovenskej televízie, pričom ich tvorcovia sú často známe filmové osobnosti. Uvediem z nich aspoň niektoré celovečerné filmy: Strecha úniku - nakrútený v roku 1971, režisér Stanislav Párnický; Ľuba Valecká - Lúpež dejín; seriál Fanatici - režisér Ľubomír Vajdička a ďalšie celovečerné filmy spred a po roku 1989.
zodpovedaná 20. 6. 2018Juraj Kolesárministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela MatečnáVážená pani ministerka, prednedávnom bola odvysielaná reportáž v televízii, kde zamestnanci prehovorili o podvodoch pri prebaľovaní zeleniny, falšovaní dokumentácie a prelepovaní etikiet. Zelenina, ktorá je dovážaná zo zahraničia: Belgicka, Nemecka, Grécka, atď. je prelepovaná v našich skladoch, pričom keď odchádza zo skladu k spotrebiteľovi je deklarovaná, že daný výrobok (zelenina) pochádza a je vypestovaná na Slovensku.
nezodpovedaná 20. 6. 2018Juraj Kolesárministerka kultúry SR Ľubica LaššákováVážená pani ministerka, podľa mojich informácií na Slovensku ešte stále existujú trezorové filmy, ktoré diváci doposiaľ nevideli. Uložené sú v archíve Slovenskej televízie, pričom ich tvorcovia sú často známe filmové osobnosti. Uvediem z nich aspoň niektoré celovečerné filmy: Strecha úniku - nakrútený v roku 1971, režisér Stanislav Párnický; Ľuba Valecká - Lúpež dejín; seriál Fanatici - režisér Ľubomír Vajdička a ďalšie celovečerné filmy spred a po roku 1989.
nezodpovedaná 20. 6. 2018Juraj Kolesárministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela MatečnáVážená pani ministerka, prednedávnom bola odvysielaná reportáž v televízii, kde zamestnanci prehovorili o podvodoch pri prebaľovaní etikiet. Zelenina, ktorá je dovážaná zo zahraničia: Belgicka, Nemecka, Grécka, atď. je prelepovaná v našich skladoch, pričom keď odchádza zo skladu k spotrebiteľovi je deklarovaná, že daný výrobok (zelenina) pochádza a je vypestovaná na Slovensku.
zodpovedaná 19. 9. 2018Juraj Kolesárminister dopravy a výstavby SR Árpád ÉrsekVážený pán minister, chcel by som sa vás opýtať, v akom štádiu je dokončenie rekonštrukcie mostu Ďurďošík Bidovce, nakoľko nielen podľa mňa, ale aj ostatných vodičov, práce na danom úseku trvajú veľmi dlho, pretože na danom úseku robia 2 maximálne 3 robotníci.
nezodpovedaná 19. 9. 2018Juraj Kolesárminister spravodlivosti SR Gábor GálVážený pán minister, myslíte si, že za postrelenie človeka, ktorý má doživotné následky (útok sa stal v Prešove) 35-ročný Prešovčan Peter M. skončil na invalidnom vozíku, obvinený Vladimír H. dostal postupne 15, 4, 15 a napokon len 7 rokov väzenia. Obvinený Vladimír H. však počas priebehu a rekonštrukcie prípadu menil stále výpovede.
nezodpovedaná 19. 9. 2018Juraj Kolesárministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela MatečnáVážená pani ministerka, ako to je s cenami čipovania psov, kde bola v zákone garantovaná výška maximálne 10 eur. Nastal však prípad, kde cena čipovania je 19 eur.
nezodpovedaná 19. 9. 2018Juraj Kolesárministerka zdravotníctva SR Andrea KalavskáVážená pani ministerka, viem, že vám záleží na zdravotníctve, čo sa týka nemocníc, ako i obnova nemocničných lôžok. Viem, že ste podnikli nejaké kroky, ktoré vítam. Avšak nebolo by dobré sa zamerať aj na prístup a správanie doktorov a personálu nemocníc? Mám na mysli viaceré prípady, ktoré sú medializované. Jedná sa o treťorodičku, ktorá nečakane upadla do kómy, pričom rodička šla do nemocnice ako úplne zdravá treťorodička.
nezodpovedaná 17. 10. 2018Juraj Kolesárpredseda vlády SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, aký bol prínos návštevy obce Hrhov generálnym tajomníkom EÚ Thorburnom Jaglandom? Aký bol váš pocit a aké ste si odniesli poznatky a rady? Či ich chcete aplikovať v praxi aj u iných obciach, aby sa znížila nezamestnanosť, kriminalita a zmenilo sa sociálne vnímanie daných ľudí.
nezodpovedaná 17. 10. 2018Juraj Kolesárpredseda vlády SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, čo bolo prioritou výjazdového zasadnutia v obci Ploské. Vítam kroky podniknuté vládou, ktorá okamžite riešila mimoriadnu situáciu po veternej smršti v obci Lekárovce, kde vyhradila finančné prostriedky vo výške 500 000 eur, ktoré určite pomôžu rodinám, ktoré postihla veterná smršť.
nezodpovedaná 17. 10. 2018Juraj Kolesárministerka zdravotníctva SR Andrea KalavskáVážená pani ministerka, v akom štádiu je pokles epidémie osýpok a syfilisu v Trebišovskom a Michalovskom okrese?
nezodpovedaná 17. 10. 2018Juraj Kolesárministerka kultúry SR Ľubica LaššákováVážená pani ministerka, v akom štádiu je obnova hradu Krásna Hôrka po požiari pred 6 rokmi (10. marca 2012)?
nezodpovedaná 17. 10. 2018Juraj Kolesárministerka kultúry SR Ľubica LaššákováVážená pani ministerka, v akom štádiu je výzva obnovy kultúrnych pamiatok, ktoré vyhlásilo ministerstvo kultúry na modernizáciu a komplexná rekonštrukcia národných kultúrnych pamiatok zaradených do zoznamu národných kultúrnych pamiatok s prioritou ochrany, ktoré obce sú prioritou?
zodpovedaná 15. 5. 2019Juraj Kolesárministerka zdravotníctva SR Andrea KalavskáPani ministerka, aké kroky ste podnikli k čoraz častejším pochybeniam nemocníc, resp. doktorov, lekárov a sestier?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.