Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 25. 7. 2012Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, mohli by ste nás bližšie oboznámiť so závermi minulý týždňového rokovania Rady solidarity a rozvoja, ktoré sa konalo aj za účasti podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča?
nezodpovedaná 12. 9. 2012Viera Šedivcovádočasne poverený minister dopravy SR Ján PočiatekNárodná diaľničná spoločnosť a ministerstvo dopravy v minulom roku rozhodlo o zmene dopravného značenia (cca 170 000 eur) na ceste R1 z Nitry do Banskej Bystrice, ktorého súčasťou malo byť aj uzavretie výjazdu na R1 zo Žarnovice smerom do Banskej Bystrice. Úsek bol skolaudovaný 19. 11. 2009. Je to hospodárne?
nezodpovedaná 12. 9. 2012Viera Šedivcovádočasne poverený minister hospodárstva SR Tomáš MalatinskýBude nová metodika hodnotenia investičných stimulov - zámerov brať do úvahy regióny s vysokou nezamestnanosťou? Východné a stredné Slovensko má neporovnateľne vyššiu nezamestnanosť ako Bratislava, Nitra, Trenčín a Trnava.
zodpovedaná 26. 9. 2012Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, uvažuje vláda Slovenskej republiky o investičných stimuloch v regiónoch s vysokou mierou nezamestnanosti? Hovorím o okrese Žarnovica, Žiar nad Hronom, kde je ohrozený najväčší zamestnávateľ v regióne - SLOVALCO a. s.
nezodpovedaná 13. 3. 2013Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, ako hodnotíte prvý rok vlády SMERU-SD v tomto volebnom období?
nezodpovedaná 13. 3. 2013Viera Šedivcovápodpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Ľubomír VážnyVážený pán podpredseda vlády SR, ktoré investície pripravujete v roku 2013 až 2016?
nezodpovedaná 20. 3. 2013Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, starostovia, primátori a predsedovia žúp s potešením prijali správu o podpore samospráv na opravu výtlkov na komunikáciách. Mohli by ste nás informovať, ako prebiehajú rokovania?
nezodpovedaná 26. 6. 2013Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, aký je význam summitu vyšehradskéj skupiny s Japonskom?
nezodpovedaná 4. 9. 2013Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, spoločnosť oceňuje aktivity slovenskej vlády pri vyjednívaní o prepustenie Slovákov z Iránu. Ako vidíte osud ďalších 2 Slovákov v Iráne a kedy sa očakáva ich návrat na Slovensko?
zodpovedaná 4. 9. 2013Viera Šedivcovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, samospráva očakáva a oceňuje pripravovaný pilotný projekt pre tisícpäťsto opatrovateliek, ktoré sa budú starať o odkázaných na opateru vo svojom prirodzenom prostredí. Kedy bude projekt spustený a aká bude investícia do vytvorenia nových pracovných miest pre opatrovateľky?
nezodpovedaná 23. 10. 2013Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán pedmiér, zúčastnili ste sa konferencie odborového zväzu KOVO v Žiline, kde najviac rezonovala téma agentúrneho zamestnávania a otázky pracovného času a nadčasov. Ako pokračujú rokovania medzi vládou, zamestnávateľmi a odborármi?
nezodpovedaná 23. 10. 2013Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, ako hodnotia vrcholoví manažeri krajín strednej a východnej Európy, ktorí sa stretli minulý týždeň v Bratislave, podnikateľské prostredie na Slovensku? Ktoré faktory okrem stabilného podnikateľského prostredia zahraniční investori najviac oceňujú?
nezodpovedaná 4. 12. 2013Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, čo vyplýva zo zmluvy medzi Slovenskou republikou a Českou republikou o uznávaní dokladov o vzdelaní vydaných v Slovenskej republike a Českej republike?
zodpovedaná 28. 1. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, aké dopady očakáva Slovenská republika v súvislosti s medziročným znížením verejného dlhu?
nezodpovedaná 28. 1. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, aké sú prognózy na rok 2015, keďže je Slovensko zahraničnými finančnými trhmi vnímané ako dôveryhodné a požičiava si najlacnejšie v histórii?
nezodpovedaná 28. 1. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, aké dopady očakáva Slovenská republika v súvislosti s medziročným znížením verejného dlhu?
nezodpovedaná 28. 1. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, verejnosť pozitívne vníma opatrenia vlády SR pre mladé rodiny. Čo konkrétne môžu očakávať matky s deťmi na materskej dovolenke?
nezodpovedaná 28. 1. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, aké sú prognózy pre sporiteľov v II. pilieri?
nezodpovedaná 28. 1. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, verejnosť pozitívne vníma opatrenia vlády SR pre mladé rodiny. Čo konkrétne môžu očakávať matky s deťmi na materskej dovolenke?
nezodpovedaná 4. 2. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoNárodná rada Slovenskej republiky včera schválila otvorenie II. piliera. Opozícia robí okolo toho veľký "humbug", všetci však vieme, že pre veľkú časť sporiteľov bol vstup do II. piliera od začiatku veľmi nevýhodný. Švajčiarske dôchodky sa nekonajú. Aké sú dôvody opätovného otvorenia II. piliera, pán predseda?
zodpovedaná 4. 2. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, prvé dôchodky z druhého piliera sú pre mnohých veľkým sklamaním. Občania sa cítia oklamaní, keďže Dzurindova vláda im sľubovala švajčiarske dôchodky. Prečo naša vláda musí opätovne otvárať druhý pilier?
nezodpovedaná 11. 2. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády Slovenskej republiky, aké sú hlavné príčiny rastu, keďže makroekonomika Slovenska za rok 2014 zaznamenala nárast o 2,4 % HDP? V porovnaní s ostatnými krajinami eurozóny je to veľmi dobrý výsledok.
nezodpovedaná 22. 4. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, stretli ste sa so zástupcami zväzu živnostníkov aj veriteľov Váhostavu, aby ste hľadali spoločne riešenia problémov, ktoré vznikli v dôsledku nízkych cien za pôsobenia ministra dopravy J. Figeľa. Aké závery ste prijali?
nezodpovedaná 22. 4. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, stretli ste sa so zástupcami zväzu živnostníkov a veriteľov Váhostavu, aby ste hľadali spoločne riešenie problémov, ktoré vznikli v dôsledku nízkych cien za pôsobenia ministra Jána Figeľa. Aké závery ste prijali?
nezodpovedaná 6. 5. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán predseda vlády, vo verejnosti rezonuje téma vašej účasti na oslavách 70. výročia ukončenia II. svetovej vojny. Ako si uctíte pamiatku tých, ktorí položili životy, aby sme mohli žiť v mieri?
nezodpovedaná 6. 5. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, vo verejnosti rezonuje téma vašej účasti na oslavách 70. výročia ukončenia II. svetovej vojny. Ako si uctíte pamiatku tých, ktorí položili svoje životy, aby sme mohli žiť v mieri?
nezodpovedaná 20. 5. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, Eurostat zverejnil, že slovenská ekonomika v prvom štvrťroku 2015 rástla najvýraznejšie v rámci eurozóny. Ako sa to odrazí na životnej úrovni občanov?
nezodpovedaná 20. 5. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér vlády, je dlhodoboo udržateľný rast slovenskej ekonomiky v intenciách výsledkov 1. štvrťroku 2015. Čo chystá vláda, aby to tak bolo aj naďalej?
nezodpovedaná 27. 5. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér vlády, v rámci druhého sociálneho balíčka ste pripravili aj špeciálny program pomoci pre okresy s vysokou mierou nezamestnanosti. Môžete to bližšie definovať?
nezodpovedaná 24. 6. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády Slovenskej republiky, vláda dlhodobo venuje veľkú pozornosť zvyšovaniu zamestnanosti. Aké konkrétne kroky pripravila pre zvýšenie zamestnanosti mladých ľudí?
zodpovedaná 24. 6. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, vláde sa darí znižovať nezamestnanosť. Ktoré aktívne opatrenia na podporu vytvárania pracovných miest sa najviac osvedčili v oblasti verejného zamestnávania?
nezodpovedaná 24. 6. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, v zmysle prioritnej osi 1 - Podpora rastu zamestnanosti v rámci národného projektu "Podpora zamestnávania" sa dosť dobre osvedčil § 54 zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti. Uvažuje sa o predlžení podpory zo šesť na dvanásť alebo viac mesiacov?
nezodpovedaná 16. 9. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVláda pripravila druhý sociálny balíček. Čo všetko bude obsahovať pre mladé rodiny? Čo prinesie regiónom s vysokou nezamestnanosťou?
nezodpovedaná 23. 9. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády SR, aké sú závery Európskej rady pri riešení imigračnej krízy?
nezodpovedaná 30. 9. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády SR, vláda schválila v rámci ďalšieho sociálneho balíčka príspevok na zatepľovanie rodinných domov. Už teraz sa o tento príspevok zaujíma mnoho občanov. Čo sa stane, ak záujem presiahne schválený rozpočet? Ako sa bude robiť výber?
nezodpovedaná 30. 9. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, v budúcom roku vláda očakáva, že nezamestnanosť na Slovensku klesne pod 10 %. Aké ďalšie projekty a nástroje majú úrady práce pripravené? Čo pripravil rezort pre zamestnávanie mladých ľudí?
nezodpovedaná 11. 11. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, okres Rimavská Sobota je jedným z tých, ktorých sa týka podpora vlády pre najmenej rozvinuté okresy, kde miera nezamestnanosti je nad 20 %. V lete bola v okrese Rimavská Sobota až 28 % nezamestnanosť. Čo konkretne vláda pripravila pre tieto okresy?
nezodpovedaná 2. 12. 2015Viera Šedivcovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, jasne ste vyjadrili nesúhlas so zavedením kvót, pretože kvóty neriešia problém migrácie. Ako sa k tomu stavajú ostatné štáty V4?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.