Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 20. 6. 2012Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády. V regiónoch sú vysoko pozitívne vnímané výjazdové rokovania vlády SR. Ako vnímate tento názor a bude vláda v tejto aktivite pokračovať a s akou periodicitou?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér! Vyzvali ste opozičné strany, aby aj ony predložili návrhy na konsolidáciu verejných výdavkov . Tieto strany však reagujú dosť negatívne a poukazujú na to, že to je zodpovednosť len vládnej strany SMER . Ako vnímate tento postoj a akoby odmietnutie spoločne riešiť situáciu v republike a jej občanov? Pochopila opozícia, že riešenia čakajú od nás všetci občania krajiny, či sú vpravo alebo vľavo?
nezodpovedaná 25. 7. 2012Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, posledné z pravidelných rokovaní Rady solidariy a rozvoja bolo venované najmä aktuálnej situácii v Európskej únii a eurozóne a prípravami nášho predsedníctva v Rade EÚ v roku 2016. Mohli by ste nám priblížiť jeho závery?
nezodpovedaná 26. 9. 2012Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda, mnohé samosprávy majú veľké problémy s prefinancovaním projektov, kým prídu financie z ministerstiev alebo Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Je možné, aby sa vyplácanie týchto platieb urýchlilo a tým pomohlo samospráve, ktorá si mnohokrát musí brať prekleňovacie úvery?
nezodpovedaná 24. 10. 2012Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, ako hodnotíte návrhy SPP na zvýšenie cien plynu pre domácnosti od 1. 1. 2013 v dnešnej ťažkej dobe?
nezodpovedaná 7. 11. 2012Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, ako hodnotíte prvé bilaterálne zasadnutie vlád Slovenskej a Českej republiky 29. 10. 2012 v Uherskom Hradišti a v Trenčíne? Plánujete v budúcnosti spoločné zasadnutia opakovať?
nezodpovedaná 15. 5. 2013Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, ako pokračuje konsolidačné úsilie vlády SR a aký predpokladáte vývoj do konca roka 2013?
nezodpovedaná 19. 6. 2013Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, aký predpokladáte vplyv novej štruktúry miestnej štátnej správy na územnú samosprávu?
nezodpovedaná 18. 9. 2013Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán premiér, otázka dlhodobo nezamestnaných je dlhoročný problém. Aká je ambícia vlády pri súčasnom návrhu odpustenia odvodov, čo to prinesie pre občanov?
zodpovedaná 4. 12. 2013Michal Bagačkadočasne poverený minister dopravy SR Ján PočiatekVážený pán minister, začala výstavba rýchlostnej cesty R2 na východ od Zvolena. Určite bude mať významný vplyv na celý región. Kedy sa predpokladá jej dostavanie a ktoré úseky sa budú stavať ešte z tohto programovacieho obdobia?
nezodpovedaná 11. 12. 2013Michal Bagačkadočasne poverený minister dopravy SR Ján PočiatekVážený pán minister, kedy očakávate, že by sa mohlo začať stavať na diaľnici D1 v úseku Hubová - Ivachnová, kedy by mal byť úsek dokončený a aké budú jeho hlavné prínosy pre verejnosť?
nezodpovedaná 25. 6. 2014Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, výbornou správou je zvýšenie výberu daní oproti pôvodným plánom. Budú tieto finančné prostriedky prerozdelené aj pre naše samosprávy? Pomôžu aj pri tvorbe nových pracovných miest?
nezodpovedaná 9. 7. 2014Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, aké ďalšie opatrenia proti daňovým únikom pripravuje vláda SR?
nezodpovedaná 15. 10. 2014Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, pripravuje vláda projekty na podporu športu (najmä pre mládež) aj pre menej rozvinutejšie regióny?
nezodpovedaná 22. 10. 2014Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, Nemecko je mimoriadne významným partnerom Slovenska v oblasti hospodárstva a jeho rozvoja. Aký je z tohto pohľadu odkaz po návšteve p. kancelárky A. Merkelovej pre naše firmy a našu ekonomiku?
nezodpovedaná 28. 1. 2015Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, čo je dôsledkom toho, že náš dlh je najlacnejší v histórii?
nezodpovedaná 11. 3. 2015Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, aké ďalšie kroky budú nasledovať vo vzťahu k ENELu, ktorý 8 rokov prevádzkoval VEG neprávom?
nezodpovedaná 11. 3. 2015Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, aké ďalšie kroky budú nasledovať vo vzťahu k ENELu, ktorý 8 rokov prevádzkoval VEG neprávom?
nezodpovedaná 13. 5. 2015Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, môžete potvrdiť, že mestá a obce dostanú na budúci rok viac finančných prostriedkov pre svoj chod a zlepšenie služieb pre obyvateľov miest a obcí?
nezodpovedaná 13. 5. 2015Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predsea vlády, môžete potvrdiť, že mestá a obce dostanú na budúci rok viac finančných prostriedkov pre svoj chod a zlepšenie služieb pre obyvateľov miest a obcí?
nezodpovedaná 13. 5. 2015Michal Bagačkadočasne poverený minister dopravy SR Ján PočiatekVážený pán minister, v regióne Rimavská Sobota, Lučenec prebehla informácia o posunutí výstavby R2 na neskorší termín. Podľa vyhlásenia ministerstva to nie je pravda. Viete mi potvrdiť, že výstavba a príprava ďalších úsekov R2 pokračuje podľa schválených termínov?
nezodpovedaná 1. 7. 2015Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, ekonomika Slovenska je vo veľmi dobrej kondícii. Ktoré z vládnych reforiem prispeli a prispievajú k týmto úspechom?
nezodpovedaná 23. 9. 2015Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda, podporujem kroky vlády a jej postoj k migrantskej kríze. Tiež sa pýtam ako donútiť niekoho žiť v krajine, kde nechce. Budete naďalej podporovať a presadzovať myšlienku dobrovoľnosti prijímania utečencov napriek možným záverom včerajšieho summitu?
nezodpovedaná 30. 9. 2015Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, príspevok na zatepľovanie domov sa stretol s pozitívnymi reakciami, plánuje vláda aj ďalšie opatrenia v oblasti bytovej politiky pre občanov SR?
nezodpovedaná 18. 11. 2015Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, na základe pozitívnych ekonomických výsledkov sme sa dostali do skupiny krajín, ktoré plnia dôsledne ekonomické záväzky v rámci Európskej únie. Ako hodnotíte túto skutočnosť a aké sú podľa vás naše výhliadky do budúcich období?
nezodpovedaná 2. 12. 2015Michal Bagačkadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, aké postoje majú krajiny V4 k nášmu nesúhlasu so zavedením povinných kvót a k podaniu žaloby na Súdny dvor v Luxemburgu?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.