Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 27. 4. 2016Richard Vašečkaminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter PlavčanVážený pán minister, aký je váš postoj k žiadosti Združenia katolíckych škôl Slovenska o stiahnutie knihy Petra Pišťanka a Dušana Tarageľa: Sekerou a nožom z povinnej literatúry pre stredoškolákov?
nezodpovedaná 18. 5. 2016Richard Vašečkapredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoVážený pán premiér, môžete nám vysvetliť, prečo vaša vláda kontinuity nepredložila na prebiehajúcu schôdzu Národnej rady ani jeden vládny návrh zákona napriek tomu, že mnoho vašich ministrov pokračuje vo vedení svojich rezortov z minulého volebného obdobia?
zodpovedaná 18. 5. 2016Richard Vašečkaminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, aký postup zvolíte v prípade odobratia chlapca v Základnej škole Brehy a aké kroky podniknete, aby sa podobné prípady v budúcnosti neopakovali?
zodpovedaná 18. 5. 2016Richard Vašečkaministerka spravodlivosti SR Lucia ŽitňanskáVážená pani ministerka, ako hodnotíte postup súdu a súdneho úradníka v prípade odobratia chlapca v Základnej škole Brehy?
nezodpovedaná 25. 5. 2016Richard Vašečkapodpredseda vlády a minister financií SR Peter KažimírVážený pán minister, aký postup zvolíte v medializovanom prípade automatu na pôžičky v mestskej časti Dúbravka v Bratislave, v ktorom vzniká podozrenie porušenia zákona týkajúceho sa napríklad RPMN?
nezodpovedaná 15. 6. 2016Richard Vašečkapredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, kedy odvoláte ministra vnútra Roberta Kaliňáka a kedy sa odsťahujete z bytu, pri ktorom je vážne podozrenie, že bol financovaný z daňových podvodov?
nezodpovedaná 26. 10. 2016Richard Vašečkaminister dopravy SR Árpád ÉrsekVážený pán minister, vyvodíte personálnu zodpovednosť z toho, že dodnes nebola vyhlásená súťaž na diaľničný privádzač Žilina - Lietavská Lúčka? Kedy bude táto súťaž vyhlásená? Viete zabezpečiť, aby bol spomenutý privádzač k dispozícii vodičom v čase dokončenia diaľničného úseku Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka?
nezodpovedaná 23. 11. 2016Richard Vašečkaminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákPán minister, nemyslíte si, že vážne podozrenie z rozkrádania peňazí na prezentáciu Slovenska je najhoršou formou prezentácie Slovenska? Nemyslíte si, že okamžite zverejniť, ako boli tieto peniaze využité, je lepšie ako útoky na Zuzanu Hlávkovú?
nezodpovedaná 8. 2. 2017Richard Vašečkaminister dopravy SR Árpád ÉrsekAko vysvetlíte, že wifi routre, ktoré nakupovala ZSSK boli až trojnásobne drahšie ako v susednom Česku? Prečo bol tento nákup realizovaný bez súťaže? Akú zodpovednosť vyvodíte z tohto predraženého nákupu?
nezodpovedaná 29. 3. 2017Richard Vašečkaminister dopravy SR Árpád ÉrsekVážený pán minister, môžete potvrdiť informácie, že v prípade výstavby diaľničného tunela Višňové hrozí sklz až tri roky? Aké opatrenia a dôsledky ste z tejto situácie vyvodili?
nezodpovedaná 13. 9. 2017Richard Vašečkapredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoPán premiér, to, že Bašternák vyjadril nad svojimi činmi účinnú ľútosť, znamená, že sa k týmto skutkom priznal. Už teda nehovoríme o človeku podozrivom z daňových podvodov, rovno môžeme konštatovať, že bývate u daňového podvodníka. Preto sa pýtam, kedy sa konečne odsťahujete z bytu daňového podvodníka?
nezodpovedaná 7. 2. 2018Richard Vašečkaminister zdravotníctva SR Tomáš DruckerOd 1. 2. 2018 spoločnosť FALCK Záchranná, akciová spoločnosť zrušila posádky s lekárom v mestách Rajec a Kysucké Nové Mesto (región Žilina). Zostanú tam len posádky bez lekára. Vraj im to schválilo ministerstvo. Považujeme tento krok ministerstva za nesprávny, ohrozujúci pacientov. Preto sa pýtam: Nemalo byť takéto závažné rozhodnutie konzultované so samosprávnym krajom, ktorý zodpovedá za úroveň regionálneho zdravotníctva? Nemali byť občania o takýchto zmenách vopred informovaní?
nezodpovedaná 13. 6. 2018Richard Vašečkaminister spravodlivosti SR Gábor GálVážený pán minister, aké kroky podniknete, aby rozhodnutia Súdneho dvora Európskej únie a ďalších európskych inštitúcií neviedlo k postupnému faktickému uzákoneniu homosexuálnych manželstiev, ktoré sú v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky?
nezodpovedaná 19. 6. 2019Richard Vašečkapredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Peter PellegriniVážený pán premiér, ako postupuje vláda SR v uplatňovaní uznesenia NR SR k tzv. Istanbulskému dohovoru (ČPT 1409, schválené 29. 3. 2019)?
zodpovedaná 19. 6. 2019Richard Vašečkaminister spravodlivosti SR Gábor GálVážený pán minister, ako postupje vláda SR v napĺňaní uznesenia NR SR k tzv. Istanbulskému dohovoru (tlač 1409, schválené 29. marca 2019)?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.