Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 8. 9. 2010Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováVážená pani premiérka, nevadí vám správanie vášho koaličného partnera strany SaS, ktorá klamala a zavádzala voličov pred voľbami a teraz hrubo zneužíva inštitút referenda na svoju vlastnú stranícku kampaň?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Andrej Kolesíkpodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošVážený pán minister, v akom štádiu je vyšetrovanie daňového úradu vo veci dovozu rozobratého tlačiarenského stroja, ktorý priviezol pán Matovič?
zodpovedaná 13. 10. 2010Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováVážená pani premiérka, neprekáža vám spôsob, akým nadobudli vaši stranícki kolegovia pán Mikloš a pani Žitňanská lukratívne byty v bratislavskom Starom meste. Považujete za etické a morálne aby solventní ľudia nadobúdali lukratívne byty za smiešne sumy od svojich straníckych nominantov v Starom meste?
nezodpovedaná 13. 10. 2010Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováVážená pani premiérka, v súvislosti s kauzou prideľovania lukratívnych bytov v bratislavskom Starom meste Vašim straníckym kolegom za smiešne sumy považujete za etické a správne uchádzať sa o post primátora s vašou straníckou kandidátkou p. Vášaryovou? Môžeme očakávať ďalšie podobné kauzy?
nezodpovedaná 13. 10. 2010Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováVážená pani premiérka, v kontexte kauzy prideľovania lukratívnych bytov v bratislavskom Starom meste vašim straníckym kolegom I. Miklošovi a L. Žitňanskej môžeme sa obávať podobného scenára, že kandidátka na primátorku Bratislavy za SDKÚ p. Vášáryová v prípade svojho zvolenia pridelí budovu Magistrátu centrále SDKÚ?
zodpovedaná 13. 10. 2010Andrej Kolesíkpodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošPán minister, vy a vaši stranícki kolegovia z SDKÚ napriek tomu, že ste dobre zarábajúci ľudia, dostali ste lukratívne byty v bratislavskom Starom Meste. Považujete to za morálne, etické a slušné? Ako si s takouto "slušnou politikou" trúfate uchádzať sa o post primátora Bratislavy a starostu Starého Mesta?
zodpovedaná 13. 10. 2010Andrej Kolesíkministerka spravodlivosti SR Lucia ŽitňanskáVážená pani ministerka, vy a vaši stranícki kolegovia z SDKÚ napriek vašej nepochybne dobrej finančnej situácii, ste dostali pridelené lukratívne byty v bratislavskom Starom Meste. Považujete to za morálne a korektné v kontexte vašej "slušnej politiky"? Trúfate si uchádzať sa o primátora Bratislavy?
nezodpovedaná 13. 10. 2010Andrej Kolesíkpodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošVážený pán minister, môžete nás, prosím, informovať v akom štádiu je vyšetrovanie Daňového úradu v Trnave vo veci údajného daňového podvodu, ktorý mal spáchať pán Matovič dovozom rozobraného tlačiarenského stroja?
nezodpovedaná 13. 10. 2010Andrej Kolesíkpodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošPán minister, napriek tomu, že ste nepochybne bohatý človek, dostali ste lukratívny byt v bratislavskom Starom Meste v čase, kedy to riadili vaši stranícki ministri. Považujete tento postup za korektný a správny? Trúfate si s takouto "slušnou politikou" stavať kandidáta na primátora Bratislavy?
nezodpovedaná 13. 10. 2010Andrej Kolesíkpodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošVážený pán minister, v akom štádiu je vyšetrovanie Daňového úradu v Trnave vo veci dovozu rozobraného tlačiarenského stroja, ktorý priviezol pán Matovič?
zodpovedaná 20. 10. 2010Andrej Kolesíkminister dopravy a výstavby SR Ján FigeľPán minister, kedy a akým spôsobom prevediete byt na Grosslingovej ulici v Bratislave, ktorý ste nadobudli za 54 390 Sk, charite tak, ako ste prisľúbili? Považujete spôsob nadobudnutia tohto byru za morálny a etický?
zodpovedaná 20. 10. 2010Andrej Kolesíkpodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošVážený pán minister, v akom štádiu je vyšetrovanie Daňového úradu v Trnave vo veci dovozu rozobraného tlačiarenského stroja, ktorý priviezol pán Matovič?
nezodpovedaná 3. 11. 2010Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováPani premiérka, vyjadrili ste sa, že na Úrade vlády stranícke nominácie neexistujú. Bolo však preukázané, že práve za politické zásluhy v predvolebnej kampani SDKÚ boli obsadené dôležité funkcie členmi mládežníckej organizácie SDKÚ Nová generácia. Naďalej nám chcete tvrdiť, že na Úrade vlády nie sú stranícke nominácie?
nezodpovedaná 3. 11. 2010Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováPani premiérka, povedli ste, že na Úrade vlády neexistujú stranícke nominácie. Okrem medializovaných informácií o obsadzovaní dôležitých postov na ÚV SR členmi mládežníckej organizácie SDKÚ - Nová generácia máte vedomosť o ďalších pozíciách na ÚV SR, ktoré sú obsadené straníckymi nominantmi?
nezodpovedaná 3. 11. 2010Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováPani premiérka, vo veci voľby generálneho prokurátora už dlhodobejšie zastávate pozíciu hovorkyne dvoch protichodných koaličných táborov. Ako sa cítite v takejto úlohe?
nezodpovedaná 1. 12. 2010Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováPani premiérka, je podľa vášho názoru správne, morálne a etické dosadenie sponzorov koaličnej strany do štátnych spoločností?
nezodpovedaná 1. 12. 2010Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováPani premiérka, tvrdíte, že na Úrade vlády neexistujú stranícke nominácie. Okrem už dávnejšie medializovaných informácií o obsadzovaní dôležitých pozícií na ÚV SR členmi mládežníckej organizácie SDKÚ - Nová generácia máte vedomosť o ďalších pozíciách na ÚV SR, ktoré sú obsadené straníckymi nominantmi?
nezodpovedaná 9. 2. 2011Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováPani premiérka, viaceré avizované návrhy na ďalšiu harmonizáciu v Európskej únii nie sú v súlade zo záujmami SR. Ako budete v danej veci postupovať?
nezodpovedaná 9. 2. 2011Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováPani premiérka, predmetom rokovania marcovej Európskej rady má byť aj návrh na povinné zvýšenie veku odchodu do starobného dôchodku. Ako s ním plánujete bojovať?
nezodpovedaná 9. 2. 2011Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováPani premiérka, po prísľube ministra Figeľa, že byt na Grosslingovej ulici v Bratislave, ktorý nadobudol od Starého mesta za 54.390,- Sk, venuje charite ste vyhlásili, že : "Dôverujete jeho svedomiu." Do dnešného dňa však tak neurobil. Dôverujete ešte stále v jeho svedomie?
nezodpovedaná 9. 2. 2011Andrej Kolesíkminister dopravy a výstavby SR Ján FigeľPán minister, je tu ďalší rok a pýtam sa vás: Kedy a akým spôsobom prevediete byt na Grosslingovej ulici v Bratislave, ktorý ste nadobudli za 54 390,- Sk charite tak, ako ste to minulý rok prisľúbili?
nezodpovedaná 9. 2. 2011Andrej Kolesíkminister dopravy a výstavby SR Ján FigeľPán minister, dňa 5. 10. 2010 ste po rokovaní vlády SR vyhlásili, že byt na Grosslingovej ulici v Bratislave, ktorý ste nadobudli za 54 390,- Sk od svojich straníckych kolegov v Starom Meste venujete na dobročinné účely. Doteraz sa tak nestalo. Kedy a akým spôsobom splníte svoj verejný sľub?
nezodpovedaná 23. 3. 2011Andrej Kolesíkminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen JurzycaPán minister, prečo v pracovnej komisii na tvorbu pripravovanej veľkej novely vysokoškolského zákona nie je oficiálny zástupca Študentskej rady vysokých škôl (ŠRVŠ)? Figuruje tam síce istý p. Kvak, ktorý je síce členom ŠRVŠ, ale tá ho nenominovala. Je pravdou, že p. Kvak je zamestnancom ministerstva školstva?
nezodpovedaná 23. 3. 2011Andrej Kolesíkminister dopravy a výstavby SR Ján FigeľPán minister, 5. októbra minulého roku ste vyhlásili, že byt na Grosslingovej ulici v Bratislave, ktorý ste nadobudli za 54 390,- Sk od svojich straníckych kolegov v Starom Meste venujete na dobročinné účely. Dodnes ste tak neurobili (za pol roka!). Kedy a akým spôsobom splníte svoj verejný prísľub?
nezodpovedaná 23. 3. 2011Andrej Kolesíkminister dopravy a výstavby SR Ján FigeľPán minister, je tu marec 2011, pýtam sa vás kedy a akým spôsobom prevediete byt na Grosslingovej ulici v Bratislave, ktorý ste nadobudli za 54 390,- Sk na dobročinné účely tak, ako ste to minulý rok verejne prisľúbili?
zodpovedaná 30. 3. 2011Andrej Kolesíkminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen JurzycaPán minister, viacerí pedagógovia z UK sú toho názoru, že ocenenie určené pedagógom za ich prácu bolo hrubo zdevalvované ocenením novinára, ktorý ich a univerzitu očiernil bez toho, aby vyčkal na výsledky trestného stíhania alebo kontrol. Aký prínos pre vedu, vzdelávanie alebo výchovu má osoba, keď ste ju ako neučiteľa ocenili?
nezodpovedaná 30. 3. 2011Andrej Kolesíkminister dopravy a výstavby SR Ján FigeľPán minister, je tu apríl 2011 a pýtam sa vás kedy a akým spôsobom prevediete byt na Grosslingovej ulici, ktorý ste nadobudli za 54 390,- Sk, charite, tak ako ste to minulý rok verejne prisľúbili?
nezodpovedaná 30. 3. 2011Andrej Kolesíkminister dopravy a výstavby SR Ján FigeľPán minister, 5. 10. 2010 ste vyhlásili, že byt na Grosslingovej ulici v Bratislave, ktorý ste nadobudli za 54 390,- Sk od svojich straníckych kolegov v Starom Meste, venujete na dobročinné účely. Dodnes ste tak neurobili (za pol roka!). Kedy a akým spôsobom splníte svoj verejný sľub?
nezodpovedaná 30. 3. 2011Andrej Kolesíkminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen JurzycaPán minister, prečo v pracovnej komisii k pripravovanej veľkej novele vysokoškolského zákona nefiguruje oficiálny zástupca Študentskej rady vysokých škôl (ŠRVŠ)? Je tam síce istý pán Kvak, ktorý je síce členom ŠRVŠ, ale tá ho nenominovala. Je pravdou, že pán Kvak je zamestnancom ministerstva školstva?
nezodpovedaná 30. 3. 2011Andrej Kolesíkminister dopravy a výstavby SR Ján FigeľPán minister, je tu takmer apríl 2011. Pýtam sa vás, kedy a akým spôsobom prevediete byt na Grosslingovej ulici v Bratislave, ktorý ste nadobudli za 54 390,- Sk, na dobročinné účely, tak ako ste to minulý rok verejne prisľúbili?
zodpovedaná 18. 5. 2011Andrej Kolesíkminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen JurzycaPán minister, stihnete zabezpečiť učebnice pre 4. ročník ZŠ z predmetu "Prírodoveda" do septembra, ktoré nie sú ešte pripravené a ich príprava musí začať odznova, keďže ste radikálne tento mesiac zmenili Štátny vzdelávací program pre predmet prírodoveda?
nezodpovedaná 18. 5. 2011Andrej Kolesíkminister dopravy a výstavby SR Ján FigeľPán minister, je tu máj 2011 a pýtam sa vás: Kedy a akým spôsobom prevediete byt na Grosslingovej ulici, ktorý ste nadobudli za 54 390,- Sk charite tak, ako ste to minulý rok verejne sľúbili?
nezodpovedaná 18. 5. 2011Andrej Kolesíkminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen JurzycaPán minister, môže podľa vášho názoru riaditeľ Sekcie vysokých škôl prof. Ing. Peter Plavčan stíhať kvalitne vykonávať svoju funkciu, keď má ešte aj ďalší pracovný úväzok na Pedagogickej fakulte UK?
nezodpovedaná 18. 5. 2011Andrej Kolesíkminister dopravy a výstavby SR Ján FigeľPán minister, 5. októbra 2010 ste verejne vyhlásili, že byt na Grosslingovej ulici v Bratislave, ktorý ste nadobudli za 54 390,- Sk od svojich straníckych kolegov v Starom Meste, venujete na dobročinné účely. Dodnes ste tak neurobili (za 8 mesiacov!). Kedy a akým spôsobom splníte svoj verejný sľub?
nezodpovedaná 18. 5. 2011Andrej Kolesíkminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen JurzycaPán minister, je radikálna zmena obsahového a vzdelávacieho štandardu pre predmet "Prírodoveda" pre primárne vzdelávanie systematická bez odbornej diskusie, bez učebníc, bez metodických pokynov tak, že nie je viazaný na ročníky ako to bolo predtým, k čomu boli aj pripravené učebnice?
nezodpovedaná 25. 5. 2011Andrej Kolesíkminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen JurzycaPán minister, môže podľa vášho názoru riaditeľ sekcie vysokých škôl prof. Plavčan stíhať kvalitne a zodpovedne vykonávať svoju náročnú funkciu, keď má ďalší pracovný úväzok na Pedagogickej fakulte UK?
nezodpovedaná 25. 5. 2011Andrej Kolesíkminister dopravy a výstavby SR Ján FigeľPán minister, je tu máj 2011. Pýtam sa vás, kedy a akým spôsobom prevediete luxusný byt na Grosslingovej ulici v centre Bratislavy, ktorý ste nadobudli za 54 390,- Sk charite tak, ako ste to minulý rok verejne sľúbili?
nezodpovedaná 25. 5. 2011Andrej Kolesíkminister dopravy a výstavby SR Ján FigeľPán minister, 5. 10. 2010 ste verejne vyhlásili, že byt na Grosslingovej ulici v Bratislave, ktorý ste nadobudli za 54 390,- Sk od svojich straníckych kamarátov v Starom Meste, venujete na dobročinné účely. Dodnes ste tak neurobili (za 8 mesiacov!) a dokonca to odsúvate o rok. Preto sa pýtam, kedy a akým spôsobom splníte svoj verejný sľub?
zodpovedaná 1. 6. 2011Andrej Kolesíkminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen JurzycaPán minister, ako je možné, že v prípade spornej voľby rektora Trnavskej univerzity vaše ministerstvo vydalo v tej istej veci 2 rôzne stanoviská k voľbe rektora? Prečo vy a vami riadené ministerstvo kryjete a prehliadate závažné porušenia vysokoškolského zákona pri voľbe rektora Trnavskej univerzity?
nezodpovedaná 1. 6. 2011Andrej Kolesíkminister dopravy a výstavby SR Ján FigeľPán minister, je tu jún 2011. Pýtam sa vás, kedy a akým spôsobom prevediete luxusný byt na Grosslingovej ulici v centre Bratislavy, ktorý ste nadobudli za smiešnych 54 390,- Sk od svojich straníckych kamarátov, charite tak, ako ste to minulý rok verejne sľúbili?
nezodpovedaná 1. 6. 2011Andrej Kolesíkminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen JurzycaPán minister, pred voľbami v roku 2010 ste vy osobne i strana, ktorej ste nominantom presadzovali zavedenie elektronických aukcií. Prečo dnes presadzujete nákup elektronických tabúľ pre školy na základe rozporuplného priameho zadania?
nezodpovedaná 1. 6. 2011Andrej Kolesíkminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen JurzycaPán minister, SDKÚ-DS, ktorej ste členom pred voľbami vo veľkom deklarovala a propagovala elektronické aukcie a elektronické verejné obstarávanie. Z akého dôvodu presadzujete nákup elektronických tabúľ pre školy na základe rozporuplného priameho zadania?
nezodpovedaná 7. 9. 2011Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováNeustále rezonuje kauza prenájmu budovy pre Daňové riaditeľstvo v Košiciach. Sama ste sa vyjadrili, že "považujete ten postup za klientelizmus", preto sa pýtam, dokedy budete kryť tento nehorázny stranícky biznis?
nezodpovedaná 7. 9. 2011Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováPani premiérka, aký je váš názor na stranícky biznis s prenájmom budovy pre Daňové riaditeľstvo v Košiciach? Dokedy budete kryť tento stranícky biznis?
nezodpovedaná 7. 9. 2011Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR Iveta RadičováPodľa záverov zverejnených tretím sektorom boli podmienky prenájmu šité na mieru víťazovi. Ako zužitkujete tieto informácie pri riešení kauzy Daňového riaditeľstva v Košiciach?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.