Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 4. 11. 2020Ondrej Dostálminister vnútra SR Roman MikulecÚrad verejného zdravotníctva SR vo svojich usmerneniach ohľadom čeleniu pandémii COVID-19 odporúča, aby zamestnávatelia zvážili riziko šírenia ochorenia na pracovisku a umožnili aspoň časti zamestnancov home office. Aké sú aktuálne skúsenosti vášho ministerstva, resp. podriadených organizácií rezortu s home office? Využívate možnosť udeliť zamestnancom prácu z domu v súčasnom období?
zodpovedaná 4. 11. 2020Ondrej Dostálpodpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika RemišováÚrad verejného zdravotníctva SR vo svojich usmerneniach ohľadom čeleniu pandémii COVID-19 odporúča, aby zamestnávatelia zvážili riziko šírenia ochorenia na pracovisku a umožnili aspoň časti zamestnancov home office. Aké sú aktuálne skúsenosti vášho ministerstva s home office? Využívate možnosť udeliť zamestnancom prácu z domu v súčasnom období?
zodpovedaná 4. 11. 2020Ondrej Dostálminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan KrajniakÚrad verejného zdravotníctva SR vo svojich usmerneniach ohľadom čeleniu pandémii COVID-19 odporúča, aby zamestnávatelia zvážili riziko šírenia ochorenia na pracovisku a umožnili aspoň časti zamestnancov home office. Aké sú aktuálne skúsenosti vášho ministerstva, resp. podriadených organizácií rezortu s home office? Využívate možnosť udeliť zamestnancom prácu z domu v súčasnom období?
zodpovedaná 25. 11. 2020Ondrej Dostálminister vnútra SR Roman MikulecAký je výsledok preverovania postupu policajtov, ktorí sa na výročie Novembra 1989 na Námestí SNP v Bratislave nečinne prizerali, ako občania agresívne konfrontovali Fedora Gála a Petra Zajaca pri nakrúcaní dokumentárneho filmu režiséra Roberta Kirchhoffa?
zodpovedaná 25. 11. 2020Ondrej Dostálpodpredseda vlády a minister financií SR Eduard HegerAký je aktuálny stav v preplácaní výdavkov, ktoré mali územné samosprávy v súvislosti s plošným antigénovým testovaním obyvateľov na COVID-19 v októbri a novembri?
zodpovedaná 25. 11. 2020Ondrej Dostálminister vnútra SR Roman MikulecAký je aktuálny stav v preplácaní výdavkov, ktoré mali územné samosprávy v súvislosti s plošným antigénovým testovaním obyvateľov na COVID-19 v októbri a novembri?
zodpovedaná 27. 1. 2021Ondrej Dostálminister zdravotníctva SR Marek KrajčíAký je počet vakcín proti ochoreniu COVID-19, ktoré má Slovensko zazmluvnené pre rok 2021? Aký je počet dohodnutých dodávok vakcín od spoločností Pfizer a Moderna jednotlivo a osobitne za každý kvartál roku 2021?
nezodpovedaná 27. 1. 2021Ondrej Dostálminister zdravotníctva SR Marek KrajčíV Spojenom kráľovstve testujú možnosť očkovať 24/7, teda priebežne. V dlhodobom horizonte, uvažuje sa nad niečím podobným aj u nás ako s možnosťou? Ako sa Slovensko pripravuje na situáciu, keď už bude dostatok vakcín proti ochoreniu COVID-19 a bude možné a potrebné zvýšiť tempo očkovania?
nezodpovedaná 27. 1. 2021Ondrej Dostálminister vnútra SR Roman MikulecNedávno boli pokutovaní Rómovia za to, že si boli obstarať drevo do susedného okresu. Mohli by ste zverejniť, či a v akom počte boli sankcionovaní ľudia, ktorí v novembri 2020 porušovali na námestiach zákaz vychádzania, či a v akom počte boli sankcionovaní politici, ktorí na tých námestiach vystupovali pred davmi bez rúška či iného povinného prekrytia horných dýchacích ciest?
nezodpovedaná 27. 1. 2021Ondrej Dostálminister zdravotníctva SR Marek KrajčíBez aktívneho zapojenia sa samospráv by nebolo možné realizovať na Slovensku plošné testovania. Naše miestne a krajské samosprávy sa chcú aktívne zapojiť aj do očkovania a ponúkajú centrálnej vláde pomocnú ruku aj pri realizácii veľkokapacitných vakcinačných centier, ktoré zatiaľ na Slovensku chýbajú. Komunikuje vláda so samosprávami v tejto veci?
zodpovedaná 3. 2. 2021Ondrej Dostálpodpredseda vlády SR Štefan HolýAko podpredseda vlády ste zodpovedný za zabezpečovanie koordinácie ústredných orgánov štátnej správy v oblasti tvorby legislatívy, vrátane koordinácie pripomienkového konania. Ako hodnotíte skutočnosť, že Štatistický úrad SR sa na poslednú chvíľu na základe politických tlakov snaží vypustiť zo sčítania obyvateľstva možnosť uvádzania druhej národnosti, ktorá bola zavedená na základe dlhodobej prípravy, participatívneho procesu za účasti zástupcov národnostných menšín, odborných analýz a riadneho legislatívneho procesu?
zodpovedaná 3. 2. 2021Ondrej Dostálminister vnútra SR Roman MikulecZ informácií, ktoré zverejnili médiá, vyplýva, že počas 28 dní od zavedenia lockdownu vládou na Silvestra policajti preverovali takmer 1 821 prípadov podozrenia z porušenia lekárom stanovenej karantény, v zhruba tretine prípadov karanténu ľudia porušili. Preverovali aj vyše 4 900 prevádzok, 56 malo otvorené. Policajti kontrolovali aj nosenie rúšok u viac ako 5 500 ľudí, viac ako polovica ich nepoužívala. Aj pri zákaze vychádzania našli mnoho pochybení, preverovali vyše 8 800, takmer polovica zákaz vychádzania porušila. Pán minister, považujete doterajšiu kontrolu vymáhania dodržiavania opatrení týkajúcich sa karantény, lockdownu a nosenia rúšok vykonávanú Policajným zborom SR za systematickú a dostatočne početnú? Mohli by ste priebežne zverejňovať na týždennej báze počet vykonaných kontrol a ich výsledok, vrátane udelených sankcií?
nezodpovedaná 3. 2. 2021Ondrej Dostálpodpredseda vlády SR Štefan HolýAko podpredseda vlády ste zodpovedný za zabezpečovanie koordinácie ústredných orgánov štátnej správy v oblasti tvorby legislatívy, vrátane koordinácie pripomienkového konania. Ako hodnotíte skutočnosť, že Štatistický úrad SR dal do skráteného pripomienkového konania návrh na zmenu Opatrenia, ktorým sa má vypustiť možnosť uvádzať v sčítaní obyvateľov druhú národnosť, hoci na skrátenie pripomienkového konania neexistujú dôvody, ktoré predpokladajú Legislatívne pravidlá vlády?
nezodpovedaná 3. 2. 2021Ondrej Dostálminister vnútra SR Roman MikulecNedávno boli pokutovaní Rómovia za to, že si boli obstarať drevo do susedného okresu. Mohli by ste zverejniť, či a v akom počte boli sankcionovaní ľudia, ktorí v novembri 2020 porušovali na námestiach zákaz vychádzania, či a v akom počte boli sankcionovaní politici, ktorí na tých námestiach vystupovali pred davmi bez rúška či iného povinného prekrytia horných dýchacích ciest?
zodpovedaná 17. 3. 2021Ondrej Dostálpodpredseda vlády a minister financií SR, poverený vedením Ministerstva zdravotníctva SR Eduard HegerJednou z tém tohto týždňa je, že Slovensko si v uplynulých mesiacoch neuplatnilo nárok na dodávku všetkých vakcín Pfizer/BioNTech, na ktoré malo podľa rozdeľovacieho mechanizmu v rámci Európskej únie nárok vzhľadom na počet obyvateľov. Mohli by ste upokojiť verejnosť a transparentne zverejniť, chronologicky podľa jednotlivých kôl dodávok jednotlivých dodávateľov (nielen Pfizer/BioNTech), na aký počet dávok Slovensko malo nárok, a aký nárok si v každom jednom kole uplatnilo (osobitne za každú vakcínu)?
nezodpovedaná 17. 3. 2021Ondrej Dostálpodpredseda vlády a minister financií SR, poverený vedením Ministerstva zdravotníctva SR Eduard HegerDo registračného systému pre očkovanie proti covidu-19 sa v marci v Českej republike pripojili tisíce ordinácií všeobecných lekárov, ktorí sú najbližšie k pacientom, pričom mnohí z nich okamžite začali aj očkovať. Zvažuje sa takýto krok aj u nás? Ak áno, kedy, ak nie, prečo?
nezodpovedaná 17. 3. 2021Ondrej Dostálpodpredseda vlády a minister financií SR, poverený vedením Ministerstva zdravotníctva SR Eduard HegerZaregistrovalo ministerstvo zdravotníctva, ako promptne a transparentne reagoval výrobca vakcíny AstraZeneca na kritiku, že v pôvodnej klinickej štúdii nebola dostatočne zastúpená vzorka seniorov a boli preto realizované ďalšie štúdie? Registruje ministerstvo významný rozdiel, ako sa správajú v takýchto kritických momentoch výrobcovia registrovaných vakcín oproti tomu, ako sa správa výrobca neregistrovaného Sputnika V?
nezodpovedaná 17. 3. 2021Ondrej Dostálpodpredseda vlády a minister financií SR, poverený vedením Ministerstva zdravotníctva SR Eduard HegerUvažuje ministerstvo zdravotníctva nad možnosťou, že by sa v rámci očkovacej stratégie do objednávania a pozývania ľudí na očkovanie viac zapojili aj územné samosprávy či všeobecní lekári, teda aby sa systém vo väčšej miere decentralizoval?
nezodpovedaná 17. 3. 2021Ondrej Dostálpodpredseda vlády SR Štefan HolýV Programovom vyhlásení vlády sa hovorí o reforme verejnej správy, mali vzniknúť viaceré komisie, v rámci ktorých by sa rozpracovali návrhy na pokračovanie decentralizácie. Ako by ste po roku zhodnotili aktuálny stav v tejto oblasti, vznikli tieto komisie, ak nie, prečo, ak áno, aké sú priebežné výsledky prác na reformách týkajúcich sa územnej samosprávy?
nezodpovedaná 22. 9. 2021Ondrej Dostálgenerálny prokurátor SR Maroš ŽilinkaGenerálna prokuratúra zakázala špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi účasť na medzirezortných aktivitách mimo prokuratúr, vrátane účasti v pracovnej skupine Bezpečnostnej rady, ako aj v pracovnej skupine k zmene paragrafu 363. Mohli by ste verejnosti vysvetliť, prečo ste tak rozhodli?
nezodpovedaná 22. 9. 2021Ondrej Dostálgenerálny prokurátor SR Maroš ŽilinkaŠpeciálny prokurátor Daniel Lipšic uviedol, že prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo úmyselne a opakovane uvádza vo svojich podaniach a stanoviskách dokázateľne nepravdivé skutočnosti týkajúce sa návrhu na vzatie do väzby vyšetrovateľa NAKA Štefana Mašina. Aká je reakcia generálnej prokuratúry? Došlo k prevereniu skutočností uvádzaných špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom? S akým výsledkom?
nezodpovedaná 22. 9. 2021Ondrej Dostálgenerálny prokurátor SR Maroš ŽilinkaNedávno ste bilaterálne rokovali s generálnym prokurátorom Ruskej federácie Igorom Viktorovičom Krasnovom. Vraj ste vyjadrili spoločne záujem o prehĺbenie spolupráce okrem iného aj v téme ochrany ľudských práv a slobôd a ochrany verejného záujmu. Vzhľadom k tomu, že politickí oponenti a občianska spoločnosť sú v Rusku tamojším režimom cielene likvidovaní, a to aj za aktívnej spolupráce tamojších orgánov činných v trestnom konaní, sa vás chcem opýtať, či ste sa na tieto témy svojho náprotivka pýtali a či vidíte niečo, v čom by sa Slovenská republika mohla v otázke ochrany ľudských práv v Rusku inšpirovať.
nezodpovedaná 22. 9. 2021Ondrej Dostálgenerálny prokurátor SR Maroš ŽilinkaProkurátori v Žiline protestovali nedávno u krajskej prokurátorky proti prestupu nového kolegu z Martina, ktorému vyčítajú kontakty z minulosti a pri ktorom médiá upozornili na viaceré sporné rozhodnutia. Aký je váš názor na to, čo sa aktuálne deje na Krajskej prokuratúre v Žiline? Je podľa vás vhodné, ak sa prokurátori ozvú v takýchto prípadoch alebo by nemali takýmto spôsobom vystupovať?
nezodpovedaná 22. 9. 2021Ondrej Dostálgenerálny prokurátor SR Maroš ŽilinkaPrečo došlo v uplynulých dňoch k obvineniu dvoch novinárov Denníka N a prečo sa tak udialo tesne pred koncom premlčacej doby? Nemôže byť takéto konanie, teda neskoré obvinenie a následné okamžité zrušenie obvinenia, vnímané ako zastrašovanie kritických novinárov orgánmi činnými v trestnom konaní?
nezodpovedaná 22. 9. 2021Ondrej Dostálgenerálny prokurátor SR Maroš ŽilinkaPočas vypočúvania kandidátov na generálneho prokurátora ste uviedli okrem iného aj nasledovné, citujem: „Bolo by dobré zaoberať sa tým a ono je to aj v programovom vyhlásení vlády, to oprávnenie generálneho prokurátora zrušovať právoplatné rozhodnutia v prípravnom konaní, pretože toto nám hlavne na ÚŠP robilo posledné roky šarapatu, ale opäť je to o tom, ako sa tá moc uchytí,“ a tiež ste ohľadom § 363 vyhlásili, že, citujem: „má pozitíva aj verzia, ktorá je teraz, aj tá, že by sa len meritórne rozhodnutia napádali, v Čechách je len meritórne“. Nevidíte rozpor medzi vašimi vtedajšími vyjadreniami, keď ste zmenu § 363 pripúšťali a vaším súčasným postojom, keď ju jednoznačne odmietate?
zodpovedaná 29. 9. 2021Ondrej Dostálgenerálny prokurátor SR Maroš ŽilinkaGenerálna prokuratúra zakázala špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi účasť na medzirezortných aktivitách mimo prokuratúr, vrátane účasti v pracovnej skupine Bezpečnostnej rady, ako aj v pracovnej skupine k zmene paragrafu 363. Mohli by ste verejnosti vysvetliť, prečo ste tak rozhodli?
zodpovedaná 29. 9. 2021Ondrej Dostálgenerálny prokurátor SR Maroš ŽilinkaŠpeciálny prokurátor Daniel Lipšic uviedol, že prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo úmyselne a opakovane uvádza vo svojich podaniach a stanoviskách dokázateľne nepravdivé skutočnosti týkajúce sa návrhu na vzatie do väzby vyšetrovateľa NAKA Štefana Mašina. Aká je reakcia generálnej prokuratúry? Došlo k prevereniu skutočností uvádzaných špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom? S akým výsledkom?
zodpovedaná 29. 9. 2021Ondrej Dostálgenerálny prokurátor SR Maroš ŽilinkaPrečo došlo v uplynulých dňoch k obvineniu dvoch novinárov Denníka N a prečo sa tak udialo tesne pred koncom premlčacej doby? Nemôže byť takéto konanie, teda neskoré obvinenie a následné okamžité zrušenie obvinenia, vnímané ako zastrašovanie kritických novinárov orgánmi činnými v trestnom konaní?
zodpovedaná 29. 9. 2021Ondrej Dostálgenerálny prokurátor SR Maroš ŽilinkaProkurátori v Žiline protestovali nedávno u krajskej prokurátorky proti prestupu nového kolegu z Martina, ktorému vyčítajú kontakty z minulosti a pri ktorom médiá upozornili na viaceré sporné rozhodnutia. Aký je váš názor na to, čo sa aktuálne deje na Krajskej prokuratúre v Žiline? Je podľa vás vhodné, ak sa prokurátori ozvú v takýchto prípadoch alebo by nemali takýmto spôsobom vystupovať?
nezodpovedaná 29. 9. 2021Ondrej Dostálgenerálny prokurátor SR Maroš ŽilinkaNedávno ste bilaterálne rokovali s generálnym prokurátorom Ruskej federácie Igorom Viktorovičom Krasnovom. Vraj ste vyjadrili spoločne záujem o prehĺbenie spolupráce okrem iného aj v téme ochrany ľudských práv a slobôd a ochrany verejného záujmu. Vzhľadom k tomu, že politickí oponenti a občianska spoločnosť sú v Rusku tamojším režimom cielene likvidovaní, a to aj za aktívnej spolupráce tamojších orgánov činných v trestnom konaní, sa vás chcem opýtať, či ste sa na tieto témy svojho náprotivka pýtali a či vidíte niečo, v čom by sa Slovenská republika mohla v otázke ochrany ľudských práv v Rusku inšpirovať.
nezodpovedaná 29. 9. 2021Ondrej Dostálgenerálny prokurátor SR Maroš ŽilinkaPočas vypočúvania kandidátov na generálneho prokurátora ste uviedli okrem iného aj nasledovné, citujem: „Bolo by dobré zaoberať sa tým a ono je to aj v programovom vyhlásení vlády, to oprávnenie generálneho prokurátora zrušovať právoplatné rozhodnutia v prípravnom konaní, pretože toto nám hlavne na ÚŠP robilo posledné roky šarapatu, ale opäť je to o tom, ako sa tá moc uchytí,“ a tiež ste ohľadom § 363 vyhlásili, že, citujem: „má pozitíva aj verzia, ktorá je teraz, aj tá, že by sa len meritórne rozhodnutia napádali, v Čechách je len meritórne“. Nevidíte rozpor medzi vašimi vtedajšími vyjadreniami, keď ste zmenu § 363 pripúšťali a vaším súčasným postojom, keď ju jednoznačne odmietate?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.