Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 26. 2. 2003Gustáv Krajčipredseda vlády SR Mikuláš DzurindaSlovenská vláda poskytla USA a jeho spojencom vzdušný priestor, železničné trate a protichemickú jednotku, čím jednoznačne deklarovala spoluprácu pri prípadnom vojenskom útoku proti Iraku. Ako vláda zabezpečila bezpečnosť zdrojov pitnej vody proti možným teroristickým útokom chemickými zbraňami?
zodpovedaná 26. 2. 2003Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoNeuvažujete o demisii. Myslím si, že minister vnútra by mal mať pod kontrolou policajné útvary zaoberajúce sa odposluchmi. Ostatné dve kauzy odpočúvania sú dôkazom svojvoľnosti týchto útvarov a zneužívania právomoci. Ak neodstúpite, čo s tým chcete robiť?
nezodpovedaná 26. 2. 2003Gustáv Krajčiminister spravodlivosti SR Daniel LipšicZúčastnili ste sa v trojici osobného stretnutia so sudcami S. Kohútom a J. Mazákom pred termínom podania sťažnosti S. Kohúta na Ústavný súd SR v súvislosti s jeho neúspešnou kandidatúrou na predsedu Najvyššieho súdu?
nezodpovedaná 26. 2. 2003Gustáv Krajčiminister spravodlivosti SR Daniel LipšicNavrhli ste odvolať podpredsedu OS v Banskej Bystrici Hrabovského z funkcie z dôvodu vyjadrenia názoru na voľbu predsedu Najvyššieho súdu SR. Myslíte, že je demokratické postihovať sudcu za názor, ktorý pritom prezentoval ako podpredseda Súdnej rady, ktorá volila predsedu Najvyššieho súdu SR?
nezodpovedaná 26. 2. 2003Gustáv Krajčiminister spravodlivosti SR Daniel LipšicV rekreačnom zariadení Generálnej prokuratúry SR v Tatrách ste údajne boli videný na stretnutí so sudcami J. Mazákom a S. Kohútom. Následne S. Kohút podal na Ústavný súd SR sťažnosť v súvislosti s jeho neúspešnou kandidatúrou na predsedu Najvyššieho súdu SR. Je to pravda?
nezodpovedaná 18. 6. 2003Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoNa základe informácií z Ministerstva vnútra SR dostáva váš hovorca B. Ažaltovič mesačné odmeny vo výške takmer 40 000,- Sk. Dôvodom je fakt, že nemá vysokoškolské vzdelanie a platové tabuľky mu neumožňujú taký vysoký príjem. Z akého dôvodu mu udeľujete také vysoké odmeny?
nezodpovedaná 18. 6. 2003Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoNapriek obvineniu zo spáchania viacero trestných činov ostáva veliteľ útvaru rýchleho nasadenia - tzv. kukláčov - I. Matiašovský bez personálnych postihov vo svojej funkcii. Iní policajti museli z PZ SR odísť za menšie priestupky. Platí v polícii tzv. dvojitý meter?
nezodpovedaná 18. 6. 2003Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoHovorca MV SR B. Ažaltovič získal nové služobné vozidlo Octavia RS. Ide o osobný automobil športového typu. Myslíte si, že je vhodné, aby hovorca MV SR používal takéto auto?
nezodpovedaná 18. 6. 2003Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoHovorca MV SR B. Ažaltovič má na svedomí viacero pracovných a profesionálnych prešľapov: zneužívanie služobného vozidla na osobné účely, zneužívanie služobného mobilu na osobné účely a dve havárie so služobným vozidlom. Napriek tomu nebol postihovaný a stále mu vyplácate 40 000 odmeny mesačne. Prečo?
nezodpovedaná 10. 12. 2003Gustáv Krajčipredseda vlády SR Mikuláš DzurindaUviedli ste, že "skupinka", v ktorej je aj bývalý riaditeľ NBÚ J. Mojžiš, pôsobí proti záujmom SR. Monitoruje pohyb J. Mojžiša, resp. jeho aktivity polícia alebo tajná služba? Ak teda pôsobí proti záujmom štátu, mali by tak konať ...
nezodpovedaná 10. 12. 2003Gustáv Krajčipredseda vlády SR Mikuláš DzurindaZ NBÚ ustavične unikajú utajované skutočnosti a objavujú sa na Internete. Naposledy to boli dokumenty ohľadne kauzy GOVNET. Ako je zabezpečená kontrola priamo NBÚ, aby chránil utajované skutočnosti?
nezodpovedaná 10. 12. 2003Gustáv Krajčipredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPán premiér, informovali vás tajné služby (SIS), či už bola eliminovaná "skupinka" (Mojžiš, Šatek, Žiak ...), ktorá pôsobí proti záujmom Slovenskej republiky, alebo táto skupinka stále funguje?
nezodpovedaná 10. 12. 2003Gustáv Krajčipredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPán predseda, nemyslíte si, že odchod Šimkových poslancov z SDKÚ - teda rozkol SDKÚ - je výsledkom pôsobenia tzv. skupinky, o ktorej ste hovorili v septembri 2003?
zodpovedaná 10. 12. 2003Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoMá J. Mojžiš (bývalý riaditeľ NBÚ) nastúpiť na MV SR na odbor utajovaných skutočností alebo na Šátekov odbor boja proti korupcii?
zodpovedaná 10. 12. 2003Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoJ. Šátek bol v roku 2001 obvinený z trestných činov ohrozenia utajovanej skutočnosti (§ 106 a 107) a zneužívanie právomocí verejného činiteľa (§ 158 Trestného zákona). Ako je možné, že nedávno sa stal šéfom Protikorupčného odboru na MV SR?
nezodpovedaná 10. 12. 2003Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoV roku 2001 bol šéf vyšetrovacieho tímu J. Šátek obvinený z prezradenia utajovanej skutočnosti podľa § 106 a 107 a zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. Ako pokračuje vyšetrovanie tohto prípadu?
nezodpovedaná 10. 12. 2003Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoOdvolaný riaditeľ NBÚ označil podnikateľa Miloša Žiaka akoby prostredníka pri ponuke vysokého úplatku. Bol M. Žiak v tejto súvislosti vyšetrovaný?
nezodpovedaná 10. 12. 2003Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoAké je súčasné prepojenie, resp. aké sú súčasné osobné vzťahy medzi J. Mojžišom, J. Šátekom a R. Kvasnicom. Monitoruje vôbec polícia J. Mojžiša potom, čo premiér M. Dzurinda vypovedal, že vedie "skupinku", ktorá pôsobí proti záujmom štátu?
nezodpovedaná 12. 5. 2004Gustáv Krajčiminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Martin FroncSte informovaný o rušení škôl s vyučovacím jazykom slovenským v Komárne a Dunajskej Strede a inde na juhu Slovensku? Ak áno, akým spôsobom preverujete objektivitu posúdenia týchto krokov zo strany mestských a obecných zastupiteľstiev?
nezodpovedaná 12. 5. 2004Gustáv Krajčiminister obrany SR Juraj LiškaAkým spôsobom prebieha odpredaj nadbytočnej vojenskej techniky a aký kontrolný interný mechanizmus máte vytvorený na kontrolu odpredaja? Boli zistené nejaké prípady porušenia postupov? Je pravda to, čo ste vyhlásili, že obce a mestá majú prednostné právo pri prejavenom záujme?
zodpovedaná 16. 3. 2005Gustáv Krajčiminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Martin FroncDôvodom na spoplatnenie školstva je údajne skvalitnenie štúdia. Vysvetlite, ako spoplatnenie štúdia skvalitní prácu VŠ pedagóga? Respektíve znamená tento výklad, že v súčasnosti sú na VŠ nekvalitní pedagógovia?
zodpovedaná 16. 3. 2005Gustáv Krajčiminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Martin FroncAk by bola schválená reforma školstva podľa vášho návrhu, tak by absolventi VŠ odchádzali do pracovného prostredia z dvojitým zadĺžením. 1. dôchodkové a 2. pôžičkové na štúdium. Na začiatku kariéry je takáto situácia komplikovaná a posúva hranicu manželského života absolventov VŠ na 30-35 rokov. Toto je realizácia programu KDH na podporu rodiny?
nezodpovedaná 16. 3. 2005Gustáv Krajčiminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ľudovít KaníkMPVSR zrušilo 8.3.2005 (na deň žien) jediný samostatný odbor ministerstva, ktorý sa venoval problematike rodovej rovnosti. EK schválila tento deň zriadenie novej inštitúcie na podporu rodovej rovnosti. Štátny tajomník Beblavý obhajoval zrušenie odboru tým, že na MPSVR plánuje údajne zriadiť nový odbor. Prečo ste zrušili spomínaný odbor a kedy zriadite nový, ak ho vôbec zriadite?
nezodpovedaná 16. 3. 2005Gustáv Krajčiminister dopravy a výstavby SR Pavol ProkopovičAko pokračuje výstavba diaľnice pod Tatrami financovaná z Kohézneho fondu EÚ? Výstavba mala započať už v novembri 2004, dodnes však nie je známy víťaz súťaže, čo spochybňuje SR ako odberateľa z fondu EÚ
nezodpovedaná 16. 3. 2005Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoPočas summitu Bush-Putin v Bratislave slovenská polícia zatkla a na 10 rokov vyhostila, resp. zakázala vstup na Slovensko, dvom mladým Čechom za to, že na námestí spálili malú americkú zástavu. Myslíte si, že takýto prístup zo strany slovenských orgánov bol správny za to, že tí dvaja mladí ľudia využili ústavné právo na slobodu prejavu?
zodpovedaná 18. 5. 2005Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoKedy vydáte interný predpis MV SR, ktorým splníte zákonnú povinnosť podľa § 192 ods. 5 zákona č. 73/1998 Z. z. a zadefinujete, čo je to zvlášť kruté porušenie služobnej disciplíny, ktoré slúži na prepustenie policajta.
nezodpovedaná 18. 5. 2005Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoKoľko policajtov odišlo z funkcie podľa § 35 ods. 2 zákona č. 73/1998 Z. z. a aké boli dôvody odvolania z funkcie a preradenia? Požadujem uviesť konkrétne dôvody.
zodpovedaná 7. 12. 2005Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoGenerálny prokurátor p. Trnka vám odovzdal anonymné podanie na viceprezidenta PZ SR p. Spišiaka (12 skutkových podstát), ako ste naložili s touto informáciou?
zodpovedaná 7. 12. 2005Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoDalo sa predísť vražde Patašiho v januári 2005 na základe informácie, ktorú vám SIS odoslala, že sa vražda pripravuje? Aké ste vyvodili dôsledky voči tým, ktorí zanedbali svoju povinnosť?
nezodpovedaná 7. 12. 2005Gustáv Krajčiminister vnútra SR Vladimír PalkoAké dôsledky ste vyvodili voči policajtom, ktorí neprijali opatrenia na zabránenie vraždy p. Eštóka (KE), kde došlo k zabitiu nevinnej osoby a ťažkému zraneniu ďalšej?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.