Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 18. 5. 2016Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, Národná rada SR schválila programové vyhlásenie vlády. Ktoré základné piliere tohto programu považujete za najdôležitejšie a chceli by ste ich zvýrazniť?
nezodpovedaná 15. 6. 2016Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda, v poslednom čase ste absolvovali niekoľko zahraničných ciest, kde ste prezentovali pripravenosť Slovenska na predsedníctvo EÚ, ktoré základné priority ste predstavili a ako to hodnotili vaši euróspki partneri?
zodpovedaná 7. 9. 2016Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, čo očakávate od pripravovaného neformálneho summitu EÚ v Bratislave? Aký význam má pre Slovensko a čo bude základnou myšlienkou diskusií?
nezodpovedaná 26. 10. 2016Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, ako hodnotíte rokovania vlády SR, ktoré sa konali v najmenej rozvinutých regiónoch SR. Cítite, že môžu takéto rokovania pomocť k zníženiu nezamestnanosti?
nezodpovedaná 23. 11. 2016Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, Slovensko patrí medzi najdisciplinovanejšie krajiny eurozóny v oblasti verejných financií. Prispieva to aj k tomu, že rozpočet Slovenska patrí medzi najlepšie hodnotený v eurozóne. Ako by ste charakterizovali náš budúci rozpočet a rozpočtovú politiku Slovenska?
nezodpovedaná 7. 12. 2016Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda, na východné Slovensko prichádza ďalšia zahraničná investícia. Japonský investor plánuje vytvoriť viac ako 1000 miest. Ako hodnotíte túto skutočnosť aj v súvislosti s jeho snahou zapojiť do tejto investície spoluprácu s Technickou univerzitou v Košiciach?
nezodpovedaná 1. 2. 2017Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda, v poslednom čase sa ukazuje, že na Slovensku je málo kvalifikovaných ľudí a zamestnávatelia majú problém obsadiť pracovné pozície. Aké opatrenia plánuje vláda SR prijať, aby sa tento stav zlepšil?
nezodpovedaná 8. 2. 2017Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, počas víkendu ste sa stretli vo Vysokých Tatrách s predsedom politickej strany Právo a spravodlivosť p. Jaroslavom Kaczynskim. Čo bolo obsahom vášho rokovania s ním a aké hlavné témy rezonovali?
nezodpovedaná 22. 3. 2017Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, v poslednom období rezonuje v spoločnosti ale i na politickej scéne otázka dvojakej kvality rovnakých potravín. Je to pre nás neakceptovateľné. Aké závery vyplynuli zo stretnutia na mimoriadnom summite V4 o kvalite potravín vo Varšave?
nezodpovedaná 29. 3. 2017Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán pedseda vlády, mohli by ste nám priblížiť rokovania a výsledky summitu krajín V4 a ich predsedov vo Varšave. Ako by sa mala posilniť spolupráca Vyšehradskej skupiny?
zodpovedaná 10. 5. 2017Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda, mohli by ste nás informovať o výsledkoch rokovania z predstaviteľmi ZMOS-u, ktoré sa uskutočnili v posledných dňoch?
zodpovedaná 17. 5. 2017Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda, určite ste so záujmom sledovali prezidentské voľby vo Francúzsku. Ako ich hodnotíte a aký vývoj predpokladáte po víťazstve nového prezidenta Francúzska v európskej politike?
nezodpovedaná 14. 6. 2017Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, prednedávnom ste vyjadrili želanie, aby Slovensko patrilo medzi krajiny s rýchlejším ekonomickým rastom. Mohli by ste nám predstaviť bližšie túto myšlienku?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, v poslednom čase sa vo vašich vyjadreniach stretávame s myšlienkou, že Slovensko spĺňa podmienky byť v jadre Európskej únie. Mohli by ste nám priblížiť tieto myšlienky a prípadne postoj niektorých európskych politikov k tejto otázke?
nezodpovedaná 13. 9. 2017Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda, vláda SR sa snaží na svojich výjazdových rokovaniach znižovať regionálne rozdiely aktívnymi opatreniami. Mohli by ste nám priblížiť niektoré z nich a aký posun v tejto oblasti vidíte?
nezodpovedaná 29. 11. 2017Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda, prednedávnom ste vyjadrili myšlienku, že je potrebné znovu roztočiť koleso slovenského poľnohospodárstva. Mohli by ste nám bližšie vysvetliť tento zámer?
nezodpovedaná 29. 11. 2017Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda, v posledných dňoch rezonuje v spoločnosti a v médiách problematika vášho stretnutia s čínskym premiérom. Čo bol, podľa vás, základný prínos tohto stretnutia?
nezodpovedaná 31. 1. 2018Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, na stretnutí Vyšehradskej skupiny v Budapešti ste vyslovili myšlienku, že V4-ka je definitívne proeurópska. Čo vás viedlo k vysloveniu tejto charakteristiky V4-ky?
zodpovedaná 14. 2. 2018Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, 23. februára sa zúčastníte summitu, ktorého témou budú aj voľby do Európskeho parlamentu, ako aj téma viacročného finančného rámca po roku 2020. Čo všetko bude ešte súčasťou tohto summitu a s akými témami sa tam ešte stretnete?
nezodpovedaná 9. 5. 2018Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, mohli by ste nám predstaviť hlavné témy pri rokovaniach so spolkovým kancelárom Rakúskej republiky a s rakúskym prezidentom?
nezodpovedaná 13. 6. 2018Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, Angela Merkelová zmenila výrazne postoj k migrácii. Ako vnímate túto zmenu postoja a ako to ovplyvní našu politiku?
nezodpovedaná 12. 9. 2018Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, čo očakávate od modernizácie nemocníc, ktorá v týchto dňoch začala a čo sa už podarilo zrealizovať? Aké postupné kroky budete ďalej v tomto smere robiť?
nezodpovedaná 28. 11. 2018Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniVážený predseda vlády, ako vníma vláda SR novovzniknutý konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou? Pristúpi Slovenská republika k nejakým bezpečnostným opatreniam?
nezodpovedaná 28. 11. 2018Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, aký je postoj vlády SR k dohode medzi EÚ a Veľkou Britániou v otázke Brexitu? Aký predpokladáte vývoj udalostí po marci 2019?
nezodpovedaná 5. 12. 2018Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, ako charakterizujete rozpočet na rok 2019, ktorý predstavil a predložil minister financií a ktorý by mal byť po prvýkrát v histórii Slovenska vyrovnaný?
nezodpovedaná 6. 2. 2019Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, ako hodnotíte výsledky vášho rokovania s generálnym tajomníkom OECD počas jeho návštevy na Úrade vlády SR a čo bolo hlavnou témou vášho rokovania?
zodpovedaná 3. 4. 2019Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, čo bolo dôvodom pre vašu návštevu automobilky Volkswagen vo Wolfsburgu. Ako hodnotíte výsledky rokovania s vedením automobilky?
nezodpovedaná 15. 5. 2019Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, ako hodnotíte návštevu Le Penovej na Slovensku v súvislosti s blížiacimi sa voľbami do EÚ a v čase, keď v Európe silnie euroskepticizmus a strany, ktoré sa v Európe spájajú s cieľom rozbiť EÚ?
nezodpovedaná 11. 9. 2019Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniVážený pán predseda, slovenský eurokomisár Maroš Šefčovič je aj naďalej považovaný za významnú osobnosť, ktorá hrá dôležitú úlohu v novej Európskej komisii. Ako hodnotíte jej pozíciu a význam pre Slovensko?
nezodpovedaná 18. 9. 2019Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, aké kroky podniká vláda SR aby bolo Slovensko pripravené na prípadnú možnú celosvetovú krízu v ekonomike, nakoľko sa v poslednom čase objavujú informácie o spomalení hospodárskeho rastu?
nezodpovedaná 23. 10. 2019Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniVážený pán predseda, ako hodnotíte súčasnú situáciu na východnej hranici, ochranu slovensko-ukrajinskej hranice, po vašej návšteve tejto oblasti?
nezodpovedaná 27. 11. 2019Pavol Gogadočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniVážený pán predseda, v poslednom čase rezonuje v spoločnosti a najmä v odbornej verejnosti predĺženie a zvýšenie bankového odvodu. Čo to bude znamenať pre slovenskú ekonomiku?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.