Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 20. 6. 2012Ivan Štefanecpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoPán premiér, vláda oznámila množstvo likvidačných opatrení proti živnostníkom. Urobíte aspoň jediné opatrenie v ich prospech?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Ivan Štefanecminister hospodárstva SR Tomáš MalatinskýPán minister, súčasná vláda pripravuje zavedenie najvyšších priamych daní z krajín V4. Tento krok výrazne zhorší prostredie pre tvorbu pracovných miest. Aké opatrenia chcete presadiť, aby bolo na Slovensku viac práce?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Ivan Štefanecminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPán minister, SDKÚ-DS predložila návrh zákona na spravodlivejší sociálny systém, ktorý šetrí verejné výdavky. Aký je váš postoj k tomuto návrhu a aké úspory navrhujete vy?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Ivan Štefanecpodpredseda vlády a minister financií SR Peter KažimírŠpanielsko požiadalo Európsku úniu o pomoc na posilnenie kapitálu bánk. Pomoc v rozsahu do 100 mld. eur bola predbežne odsúhlasená aj vami. Na základe akých podmienok ste súhlasili za SR s takouto pomocou?
nezodpovedaná 27. 6. 2012Ivan Štefanecpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoPán premiér, aké sú náklady na vami vytvorené nové miesta štátnych tajomníkov vo vláde?
nezodpovedaná 27. 6. 2012Ivan Štefanecminister dopravy SR Ján PočiatekPán minister, aké sú plány na využitie betónových povrchov diaľnic, ktoré majú v porovnaní s asfaltovými lepšiu trvanlivosť, nižšie náklady na údržbu a lepší vplyv na zamestnanosť na Slovensku?
nezodpovedaná 27. 6. 2012Ivan Štefanecminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPán minister, vašimi opatreniami chcete dosiahnuť, aby živnostníci zaplatili ročne o 57 mil. eur viac. Takéto rozhodnutia sú pre živnostníkov likvidačné. Aké sú vaše plány pre pomoc najväčšiemu zamestnávateľovi na Slovensku?
zodpovedaná 25. 7. 2012Ivan Štefanecpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoPán premiér, pred časom ste sa súdili s týždenníkom Trend kvôli názvu "Zlodej budúcich dôchodkov". Dnes je váš návrh na zníženie odvodov do 2. piliera v NR SR. Uznávate teda, že týždenník Trend mal pravdu?
nezodpovedaná 25. 7. 2012Ivan Štefanecpodpredseda vlády a minister financií SR Peter KažimírPán minister, doteraz sme boli svedkami len opatrení na príjmovej stránke rozpočtu. Kedy prídete s návrhom ako ušetriť výdaje?
nezodpovedaná 25. 7. 2012Ivan Štefanecminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPán minister, aká je príjmová štruktúra ľudí v II. pilieri, ktorým chcete zobrať peniaze na ich dôchodky?
zodpovedaná 1. 8. 2012Ivan Štefanecpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoPán premiér, vo verejných financiách ste vraj objavili dieru 500 mil. eur. Prečo teda riešite čiastku 40 miliónov v skrátenom legislatívnom konaní a neriešite väčšie sumy? Táto argumentácia vás len usvedčuje z výmyslov, ktorými zakrývate zlodejinu na peniazoch ľudí v 2. pilieri.
zodpovedaná 1. 8. 2012Ivan Štefanecminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPán minister, ešte 26. 7. ste na našu otázku odpovedali, že ste proti skrátenému legislatívnemu konaniu pri znižovaní odvodov do II. piliera. Kedy ste zmenili názor?
nezodpovedaná 8. 8. 2012Ivan Štefanecpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoPán premiér, váš poslanec sa vyjadril, že "idete zvyšovať poplatky DSS-kám, aby ľudia vystúpili z II. piliera". Ako hodnotíte toto odhalenie vášho zákona?
nezodpovedaná 8. 8. 2012Ivan Štefanecminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPo dlhej rozprave ste uznali naše argumenty, že chcete pomáhať DSS-kám, a vraj im teraz "až tak poplatky nezdvihnete". Trváte stále aj na drastickom znížení odvodov do II. piliera a obratí ľudí o 500 mil. eur ročne?
zodpovedaná 19. 9. 2012Ivan Štefanecminister hospodárstva SR Tomáš MalatinskýPán minister, aké budú dôsledky z negatívnych zmien Zákonníka práce na slovenské hospodárstvo?
zodpovedaná 19. 9. 2012Ivan Štefanecpodpredseda vlády a minister financií SR Peter KažimírPán minister, aké sú dôvody nárastu bežných výdavkov štátneho rozpočtu v tomto roku?
nezodpovedaná 28. 11. 2012Ivan Štefanecpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoPán premiér, aké kroky ste urobili pri jednaní s US STEEL, aby ste zabránili odchodu tejto firmy zo Slovenska? Máte už pripravené jednanie v Pittsburghu?
nezodpovedaná 28. 11. 2012Ivan Štefanecpodpredseda vlády a minister financií SR Peter KažimírPán minister, keďže je stále veľký priestor pre úsporné opatrenia, aké sú vaše návrhy?
nezodpovedaná 13. 3. 2013Ivan Štefanecpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoPán premiér, kvôli vášmu zvyšovaniu daní a odvodov a kvôli zhoršeniu pracovného práva narástla nezamestnanosť už na 14,8 %. Kedy začnete opravovať tieto zásadné chyby tak, aby nezamestnanosť klesla?
zodpovedaná 13. 3. 2013Ivan Štefanecminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPán minister, vaším Zákonníkom práce ste už výrazne prispeli k rastu nezamestnanosti na Slovensku. Prečo chcete tento stav ešte ďalej zhoršovať zákonom o kolektívnom vyjednávaní, ktorý škodí najmä malým podnikateľom?
nezodpovedaná 13. 3. 2013Ivan Štefanecminister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír JahnátekPán minister, váš návrh zákona o odbytovom fonde len ešte viac zdražie potraviny. Ako odôvodníte zvýšené poplatky pre slovenských výrobcov, ktorým takto zhoršujete podmienky?
nezodpovedaná 20. 3. 2013Ivan Štefanecminister vnútra SR Robert KaliňákPán minister, postup polície pri pochode extrémistov dňa 16. 3. 2013 vyvoláva množstvo otázok. Koľko policajtov a techniky bolo nasadených na túto akciu a koľko to celé stálo občanov?
nezodpovedaná 29. 5. 2013Ivan Štefanecpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoPán premiér, dôsledkom vami presadeného protiústavného zákona prichádza Slovensko o milióny eur, na ktoré je momentálne exekúcia podľa luxemburského súdu. Ako chcete kompenzovať tieto škody občanom Slovenska?
zodpovedaná 29. 5. 2013Ivan Štefanecpodpredseda vlády a minister financií SR Peter KažimírPán minister, aké sú doterajšie náklady na právne služby v spore s poisťovňou ACHMEA?
zodpovedaná 29. 5. 2013Ivan Štefanecminister hospodárstva SR Tomáš MalatinskýPán minister, keďže podnikateľské prostredie je na Slovensku najhoršie za 12 rokov, aké sú vaše návrhy na jeho zlepšenie bez rozdávania peňazí, teda bez nároku na štátny rozpočet?
nezodpovedaná 4. 9. 2013Ivan Štefanecpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoPán premiér, Slovensko je v historicky najhošom postavení z hľadiska konkurencie schopnosti a predposledné v EÚ. Čo chcete urobiť, aby ste tento trend vašej vlády zastavili?
zodpovedaná 4. 9. 2013Ivan Štefanecpodpredseda vlády a minister financií SR Peter KažimírPán minister, Slovensko má rekordný dlh. Kedy predložíte do NR SR opatrenia na jeho zníženie a ako chcete túto situáciu riešiť?
nezodpovedaná 11. 9. 2013Ivan Štefanecpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoPán premiér, za vašich vlád ste urobili zo Slovenska druhú najmenej konkurencie schopnú ekonomicku v EÚ. Ako chcete zvrátiť tento váš negatívny trend?
nezodpovedaná 11. 9. 2013Ivan Štefanecminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPán minister, váš vládny návrh zákona o kolektívnom vyjednávaní opäť len zvýši nezamestnanosť. Prečo predkladáte opätovne zákony bez súhlasu sociálnych partnerov?
nezodpovedaná 16. 10. 2013Ivan Štefanecpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoVážený pán predseda, v minulosti ste v súvislosti so zámerom vyvlastniť zdravotné poisťovne povedali, že "pokiaľ si to budú chcieť súkromné poisťovne rozdať so štátom, nech sa páči, my sme pripravení". Dnes už bezprostredne hrozí Slovensku, že bude musieť zaplatiť desiatky miliónov eur za rozhodnutie vašej prvej vlády. A zaplatia to daňoví poplatníci, ľudia ktorým neustále zvyšujete dane, odvody a najnovšie chcete zaviesť aj daň zo straty. Nebolo by lepšie, keby ste za diletantské rozhodnutia vašej prvej vlády ručili vlastnou hlavou vy osobne alebo strana Smer?
nezodpovedaná 16. 10. 2013Ivan Štefanecpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoVážený pán premiér, rozhodnutie Najvyššieho spolkového súdu Nemecka výrazne znížilo šance SR zvrátiť prehratú arbitráž vo veci protiústavného zákazu zisku, ktorý presadila vaša prvá vláda. Budete garantovať vlastnou hlavou škody, ktoré vznikajú našim občanom?
nezodpovedaná 16. 10. 2013Ivan Štefanecpodpredseda vlády a minister financií SR Peter KažimírVážený pán minister, rozhodnutie Najvyššieho spolkového súdu Nemecka výrazne znížilo šance SR zvrátiť prehratú arbitráž vo veci protiústavného zákazu zisku, ktorý presadila vaša prvá vláda. Budete garantovať vlastnou hlavou škody, ktoré vznikajú našim občanom?
zodpovedaná 4. 12. 2013Ivan Štefanecminister vnútra SR Robert KaliňákPán minister, v poslednom čase sa množia zákroky polície v Bratislave. Ako hodnotíte primeranosť týchto zákrokov a aké sú vaše preventívne opatrenia pre bezpečnosť občanov?
nezodpovedaná 4. 12. 2013Ivan Štefanecpodpredseda vlády a minister financií SR Peter KažimírPán minister, zavedením dane zo straty výrazne poškodíte malých podnikateľov. Podľa vašich údajov počítate s výnosom 112 mil. eur v roku 2014 z tejto dane. Aká je štruktúra tohto výnosu podľa veľkosti firiem?
nezodpovedaná 29. 1. 2014Ivan Štefanecpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, kauza emisie už viac ako 5 rokov traumatizuje slovenskú spoločnosť, dnes máte údajne k dispozícii od švajčiarskej polície zoznam osôb, ktoré si rozdelili 47 miliónov eur z tohto nevýhodného predaja. Môžete ho zverejniť tak, aby občania SR vedeli, kto sa nabalil za vašej prvej vlády na tomto nevýhodnom predaji?
nezodpovedaná 26. 3. 2014Ivan Štefanecpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Robert FicoPán premiér, kto bude vaším nástupcom, ak by ste uspeli v prezidentských voľbách? Občania si zaslúžia poznať túto odpoveď.

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.