Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

12
StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 24. 3. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyPrečo negujete výsledky predchádzajúcej vlády vo veci riešenia rómskej otázky?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Jozef Kalmanminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanAký je váš názor na riešenie otázky v Kosove?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyČo ste doteraz vyriešili v prospech Rómov?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pavol HamžíkMyslíte si, že ekonomický vývoj Slovenska tak ako je uvedený v návrhu štátneho rozpočtu je v súlade s ekonomickými kritériami, ktoré sú dané asociovaným krajinám?
nezodpovedaná 7. 4. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pavol HamžíkAký je váš názor na ostatný summit EÚ v Berlíne? Čo podľa vás priniesol pre samotnú EÚ v súvislosti s agendou 2000?
nezodpovedaná 7. 4. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyPrečo vláda SR nerealizuje uznesenie vlády SR 796/1997 zásady riešenia rómskeho problému?
nezodpovedaná 7. 4. 1999Jozef Kalmanminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Milan FtáčnikKoľko finančných prostriedkov mienite prideliť športovým zväzom telesne postihnutých športovcov a koľko slovenskému paraolympijskému hnutiu v tomto roku, ktorý je rokom prípravy na paraolympijádu v Sydney?
nezodpovedaná 12. 5. 1999Jozef Kalmanpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPrečo vaša vláda nerealizuje Koncepčné zámery vlády SR na riešenie problémov Rómov v súčasných spoločensko-ekonomických podmienkach prijaté v roku 1997 predchádzajúcou vládou?
zodpovedaná 12. 5. 1999Jozef Kalmanminister hospodárstva SR Ľudovít ČernákPrečo sa prestali vyrábať autobusy vo Zvolene a Lučenci a miesto toho ich dovážame z Českej republiky?
nezodpovedaná 12. 5. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyČo budete vy osobne považovať za najdôležitejšie z hľadiska obsahu v pripravovanom zákone o používaní jazykov národnostných menšín a prečo?
nezodpovedaná 12. 5. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyPrečo vaša vláda nerealizuje Koncepčné zámery vlády SR na riešenie problémov Rómov v súčasných spoločensko-ekonomických podmienkach prijaté v roku 1997 predchádzajúcou vládou?
nezodpovedaná 12. 5. 1999Jozef Kalmanminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanAko hodnotíte Washingtonský summit NATO vo vzťahu k Slovenskej republike?
nezodpovedaná 12. 5. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyZväz Rusínov-Ukrajincov na Slovensku prepúšťa pracovníkov, pretože nemá financie. Ako to chcete riešiť, aby ste im pomohol?
nezodpovedaná 25. 8. 1999Jozef Kalmanpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaAký je výsledok návštev a rokovaní ministrov vašej vlády na Horehroní z pohľadu riešenia existujúcich problémov, ktoré sú v danom regióne už neúnosné?
nezodpovedaná 25. 8. 1999Jozef Kalmanminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Milan FtáčnikAko ste vyriešili havarijný stav ZŠ Nemecká v okrese Brezno, ktorá na sklonku minulého školského roku bola postihnutá víchricou?
nezodpovedaná 25. 8. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR Ľubomír FogašPrečo bola podľa vás kandidatúra SR na usporiadanie Zimných olympijských hier 2006 neúspešná?
nezodpovedaná 25. 8. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyKoľko miliónov Sk budete žiadosť v štátnom rozpočte na rok 2000 na riešenie rómskych problémov?
nezodpovedaná 29. 9. 1999Jozef Kalmanpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaČo si myslíte o sobotňajšom mítingu organizovanom KOZ SR? Neobávate sa, že vás a vašu vládu zmetie z vášho vládnutia ulica?
nezodpovedaná 29. 9. 1999Jozef Kalmanpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPýchou SR je už takmer 50 rokov Slovenský umelecký kolektív. Nielenže udržiava a rozvíja slovenské ľudové umenie, ale nás vynikajúco reprezentuje v zahraničí. V súčasnosti mu pre nedostatok financií hrozí kolaps. Nemôže k svojmu 50. jubileu zorganizovať program. Netrápi vás to pán predseda vlády? Ako chcete SĽUK-u pomôcť vy osobne, aby SĽUK svoje jubileum oslávil?
nezodpovedaná 29. 9. 1999Jozef Kalmanpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaSR zachvátila doteraz nezvyčajná vlna sociálnych nepokojov. Hladovky, štrajky, masové mítingy, to je výsledok vašej ekonomickej a sociálnej poliltiky. Prečo teda, keď je ohrozená stabilita našej krajiny nerešepktujete požiadavky KOZ SR, a to najmä v intenciách vašich predvolebných sľubov?
nezodpovedaná 29. 9. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyAký program pre oživenie regiónu Horehron ste pripravili, keďže sociálno-ekonomická situácia tohto regiónu je neúnosná?
nezodpovedaná 29. 9. 1999Jozef Kalmanministerka financií SR Brigita SchmögnerováAký pocit ste mali na mítingu KOZ SR v sobotu 25. 9. 1999 a čo si z toho pre vašu prácu odnášate?
nezodpovedaná 29. 9. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pavol HamžíkČo očakávate od Helsinského summitu pre SR?
nezodpovedaná 29. 9. 1999Jozef Kalmanministerka financií SR Brigita SchmögnerováČo urobíte pre to, aby sa podobné mítingy, organizované KOZ SR v sobotu 25. 9. 1999, ktorého ste sa i vy zúčastnili viac nekonali?
nezodpovedaná 29. 9. 1999Jozef Kalmanminister kultúry SR Milan KňažkoPýchou SR je už takmer 50 rokov Slovenský umelecký kolektív. Nielenže udržiava a rozvíja slovenské ľudové umenie, ale nás vynikajúco reprezentuje v zahraničí. V súčasnosti mu pre nedostatok financií hrozí kolaps. Nemôže k svojmu 50. jubileu zorganizovať program. Netrápi vás to pán minister? Ako chcete SĽUK-u pomôcť vy osobne, aby SĽUK svoje jubileum oslávil?
nezodpovedaná 29. 9. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošSR zachvátila doteraz nezvyčajná vlna sociálnych nepokojov. Hladovsky, štrajky, masové mítingy, to je výsledok vašej ekonomickej a sociálnej politiky. Prečo teda, keď je ohrozená stabilita našej krajiny nerešpektujete požiadavky KOZ SR, a to najmä v intenciách vašich predvolebných sľubov?
nezodpovedaná 29. 9. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyAké konkrétne poznatky pre politiku SR v oblasti národnostných vzťahov ste si priniesli z ostatnej vašej návštevy v Dánsku a Nórsku?
nezodpovedaná 20. 10. 1999Jozef Kalmanpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaSlovenskú republiku zachvátila doteraz nezvyčajná vlna sociálnych nepokojov - hladovky, štrajky, masové mítingy. To je výsledok vašej ekonomickej a sociálnej politiky. Prečo teda, keď je ohrozená stabilita našej krajiny, nerešpektujete požiadavky Konfederácie odborových zväzov, a to najmä v intenciách vašich predvolebných sľubov?
nezodpovedaná 20. 10. 1999Jozef Kalmanpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPýchou SR je už takmer 50 rokov Slovenský umelecký kolektív. Nielenže udržiava a rozvíja slovenské ľudové umenie, ale nás vynikajúco reprezentuje v zahraničí. V súčasnosti mu pre nedostatok financií hrozí kolaps. Nemôže k svojmu 50. jubileu zorganizovať folklórny program. Netrápi vás to p. predseda vlády? Ako chcete SĽUK-u pomôcť Vy osobne, aby SĽUK svoje jubileum oslávil?
nezodpovedaná 20. 10. 1999Jozef Kalmanminister kultúry SR Milan KňažkoPýchou SR je už takmer 50 rokov Slovenský umelecký kolektív. Nielenže udržiava a rozvíja slovenské ľudové umenie, ale nás vynikajúco reprezentuje v zahraničí. V súčasnosti mu pre nedostatok financií hrozí kolaps. Nemôže k svojmu 50. jubileu zorganizovať folklórny program. Netrápi vás to pán minister? Ako chcete SĽUK-u pomôcť vy osobne, aby SĽUK svoje jubileum oslávil?
nezodpovedaná 20. 10. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyAké konkrétne poznatky pre politiku SR v oblasti národnostných vzťahov ste si priniesli z ostatnej vašej návštevy v Dánsku a Nórsku?
nezodpovedaná 20. 10. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyAký program pre oživenie regiónu Horehron ste pripravili, keďže sociálno-ekonomická situácia tohto regiónu je neúnosná?
nezodpovedaná 20. 10. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošSlovensko zachvátila doteraz nezvyčajná vlna sociálnych nepokojov. Hladovky, štrajky, masové mítingy, to je výsledok vašej ekonomickej a sociálnej politiky. Prečo teda, keď je ohrozená stabilita našej krajiny nerešpektujete požiadavky KOZ SR, a to najmä v intenciách vašich predvolebných sľubov?
nezodpovedaná 27. 10. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV riešení rómskej problematiky na Slovensku stále nenastal obrat, čo je v rozpore s tým, čo vy osobne tvrdíte. Uvedomujem si, že riešenie tohto problému si vyžaduje nemalé finančné prostriedky. Aký objem finančných prostriedkov je vyčlenených v návrhu štátneho rozpočtu na rok 2000 na riešenie rómskej problematiky?
nezodpovedaná 27. 10. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošOdbory pripravujú ďalšiu protestnú akciu za presadenie svojich požiadaviek voči vláde. Ako sa na to pozeráte vy ako predseda RSHD?
nezodpovedaná 24. 11. 1999Jozef Kalmanpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaV minulých dňoch vám boli predstavitelia SDĽ radiť ako máte vládnuť. Môžete nám prezradiť čo vám poradili?
nezodpovedaná 24. 11. 1999Jozef Kalmanpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaOd nadobudnutia účinnosti Zákona o hospodárskom a sociálnom partnerstve vláda SR tento zákon prakticky v praxi nerešpektuje. Prečo napríklad súčasťou vládnych materiálov, predkladaných na rokovanie NR SR nie sú aj stanoviská sociálnych partnerov, tak ako to vyplýva z uvedeného zákona?
nezodpovedaná 24. 11. 1999Jozef Kalmanminister obrany SR Pavol KanisEkonomická situácia vo futbalovom klube Dukla Banská Bystrica je veľmi nepriaznivá. Myslím si, že klub, ktorý reprezentuje našu armádu, ktorý jej vždy robil a robí dobré meno si to nezaslúzi. Ako chcete tento stav riešiť a čo preto urobíte vy osobne?
nezodpovedaná 24. 11. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošKOZ SR organizovala 9. 11. t. r. v krajských mestách protestné pochody, ako prejav nespokojnosti s vládou a jej neochoty rešpektovať požiadavky odborárov. Vy ste však ako predseda tripartity svojvoľne na tento deň zvolali mimoriadne rokovanie RHSD hoci ste vedeli, že funkcionári KOZ SR budú v uliciach. prečo ste tak postupovali?
nezodpovedaná 24. 11. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošOd nadobudnutia účinnosti zákona o hospodárskom a sociálnom partnerstve, vláda SR tento zákon prakticky v praxi nerešpektuje. Prečo napríklad súčasťou vládnych materiálov predkladaných na rokovanie NR SR nie sú aj stanoviská sociálnych partnerov tak ako to vyplýva z uvedeného zákona.
nezodpovedaná 24. 11. 1999Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV návrhu zákona o štátnom rozpočte na rok 2000 máte vyčlenených na riešenie rómskeho problému len chudobných 15 mil. Sk. Preto tak málo? Koľko ste požadovali vy osobne?
nezodpovedaná 13. 12. 2000Jozef Kalmanpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaAké stanovisko ste zaujali k listu primátorov z Pohronia, ktorí vás žiadajú o okamžité začatie výstavby diaľnice medzi Nitrou a Zvolenom? Vo výstavbe diaľnice vidia reálnu možnosť sociálno-enokomického rozvoja tohto regiónu.
nezodpovedaná 13. 12. 2000Jozef Kalmanpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPrimátori z Pohronia sa na Vás obrátili listom, v ktorom Vás žiadajú o prehodnotenie plánovanej výstavby diaľníc. Zároveň žiadajú, aby bola ihneď započatá výstavba diaľnice medzi Nitrou a Zvolenom. Aké stanovisko ste k tomu zaujali?
nezodpovedaná 13. 12. 2000Jozef Kalmanminister dopravy a výstavby SR Jozef MacejkoPrimátori z Pohronia listom žiadajú prezidenta SR, predsedu vlády SR a predsedu NR SR, aby sa urýchlene začala výstavba diaľníc medzi Nitrou a Zvolenom. V existencii diaľnice vidia totiž prvý predpoklad sociálno-ekonomických regiónov. Aká bude vaša reakcia?
nezodpovedaná 13. 12. 2000Jozef Kalmanminister dopravy a výstavby SR Jozef MacejkoKedy začnete výstavbu diaľníc na úseku Nitra-Zvolen?
nezodpovedaná 31. 1. 2001Jozef Kalmanpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaKedy vláda prijme "Balíček sociálnych opatrení" ako kompenzáciu na zmiernenie dopadov pre jednotlivé sociálne skupiny občanov, ktorí sa uplatnením prijatých zákonov koncom r. 2000 a úpravou cien v tomto období dostávajú do ťažkého a zložitého existenčného postavenia?
nezodpovedaná 31. 1. 2001Jozef Kalmanminister zdravotníctva SR Roman KováčPrečo Ministerstvo zdravotníctva likviduje odborné oddelenia (infekčné, pľúcne) v NsP v Rimavskej Sobote. Bez posilnenia ambulantnej sféry, keď na zabezpečenie lekárskych výkonov týchto odborov je potrebný nákup služieb od NsP Lučenec pre celú spádovú oblasť?
nezodpovedaná 31. 1. 2001Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošAkú čiastku na jednotlivé rodiny bude znamenať dopad cenových úprav realizovaných v súčasnom období?
nezodpovedaná 31. 1. 2001Jozef Kalmanpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPrečo vláda nesplnila generálnu dohodu tak, ako ste to niekoľkokrát prezentovali a sľúbili?
nezodpovedaná 31. 1. 2001Jozef Kalmanminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Peter MagvašiKedy bude Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR požadovať od vlády prijatie "balíčka sociálnych opatrení" na odstránenie dopadov prijatých zákonov koncom r. 2000 a úpravy cien na jednotlivé sociálne skupiny obyvateľstva?
12

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.