Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 5. 12. 2018Martin Fedorpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, vláda v júli rozhodla o zakúpení stíhačiek. Súčasťou uznesenia je úloha predložiť vláde analýzu alternatív ochrany vzdušného priestoru, keďže dodanie lietadiel F-16 sa predpokladá až v roku 2023. SR má dve možnosti. Predlžovanie zmluvy o zabezpečení prevádzky starých Migov, je zrejme len teoretickou možnosťou aj vzhľadom na vládou schválenú bezpečnostnú stratégiu a sankcie voči Ruskej federácii. Druhá možnosť je dohoda so spojencami spomedzi susedných štátov. Očakáva sa, že táto alternatíva bude znamenať šetrenie výdavkov na ochranu vzdušného prietoru v období do dodania nových lietadiel. Predpokladám, že súčasťou správy je aj informácia o rokovaniach s našimi spojencami a analýzy ponúk susedských štátov na dočasnú ochranu nášho vzdušného priestoru. Ako ich vláda vyhodnocuje a ktorú alternatívu pokladá za najvýhodnejšiu pre SR?
nezodpovedaná 27. 11. 2019Martin Fedorpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, máte informácie o tom, že bol štátnymi orgánmi zaznamenaný zber dát slovenských občanov využiteľných za účelom manipulácie predovšetkým na sociálnych sieťach?
nezodpovedaná 27. 11. 2019Martin Fedorpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, aké opatrenia pripravili štátne orgány, aby predchádzali možnej manipulácii a ovplyvňovaniu nadchádzajúcich parlamentných volieb zo strany cudzích spravodajských služieb, prípadne iných neštátnych aktérov?
nezodpovedaná 27. 11. 2019Martin Fedorpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, zaznamenali štátne orgány podozrenie na možné neférové ovplyvňovanie volieb cez online priestor v posledných prezidentských voľbách a voľbách do Európskeho parlamentu, osobitne zo zahraničia?
nezodpovedaná 4. 12. 2019Martin Fedorpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Peter PellegriniPán premiér, považujete stiahnutie návrhu na stratifikáciu nemocníc za dôkaz vašej podpory parlamentnou väčšinou?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.