Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 23. 4. 2003Dušan Jarjabekpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaAké boli kritériá pri vyberaní propagačnej skladby ku predreferendovej kampani k vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie?
nezodpovedaná 23. 4. 2003Dušan Jarjabekpodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošExistuje ústna dohoda, podpredseda vlády Mikloš - ústredný riaditeľ STV ohľadne zaplatenia odstupného za prepustenie zamestnancov Slovenskej televízie vládou SR?
zodpovedaná 2. 7. 2003Dušan Jarjabekpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaDostane sa občan s priemerným platom po zvýšení DPH a zdražení, k periodickej tlači?
nezodpovedaná 2. 7. 2003Dušan Jarjabekpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaAko ste sa cítili pri otváraní Braniska?
nezodpovedaná 29. 10. 2003Dušan Jarjabekminister kultúry SR Rudolf ChmelV akom štádiu je príprava zákona o knihe, ktorú ste avizovali pri nástupe do úradu?
nezodpovedaná 29. 10. 2003Dušan Jarjabekminister kultúry SR Rudolf ChmelUdalosti okolo novostavby divadla spochybňujú schopnosť splniť uznesenie vlády aj o rekonštrukcii Slovenskej filharmónie a galérie. Aký je reálny plán týchto investičných akcií?
nezodpovedaná 29. 10. 2003Dušan Jarjabekminister zdravotníctva SR Rudolf ZajacNa verejnosť prenikli informácie o novom Liečebnom poriadku, v ktorom budú ochorenia zaradené do niekoľkých kategórií a predpokladá sa spolufinancovanie liečby pacientom. Ktorí odborní lekári z praxe vám pri kategorizácii ochorení radili?
nezodpovedaná 29. 10. 2003Dušan Jarjabekminister zdravotníctva SR Rudolf ZajacMedzi štátne peniaze a veriteľov zdravotníckych zariadení ste vsunuli záhadnú akciovú spoločnosť Veriteľ, ktorá má za štátne peniaze skupovať dlhy nemocníc a lekární. Je lacnejšie platiť akciovku ako zabezpečiť, aby úradníci na vašom ministerstve robili to, za čo ich platíte?
nezodpovedaná 29. 10. 2003Dušan Jarjabekminister kultúry SR Rudolf ChmelV súvislosti s kauzou novostavby Národného divadla sa veľa hovorí o peniazoch. Aká je priemerná výška dotácie na 1 vstupenku do štátneho divadla, na 1 knihu, 1 čitateľa umeleckého časopisu, 1 návštevníka koncertu a pod.?
nezodpovedaná 30. 6. 2004Dušan Jarjabekpodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošKedy dosiahne podiel verejných financií do kultúry 1 % štátneho rozpočtu, čo je spodná hranica zvyku v Európskej únii?
nezodpovedaná 30. 6. 2004Dušan Jarjabekminister kultúry SR Rudolf ChmelSleduje ministerstvo kultúry pokus v Prešove spojiť Divadlo J. Záborského a národnostné divadlo A. Duchnoviča? Je to v súlade so zámermi ministerstva v oblasti divadelného umenia?
nezodpovedaná 30. 6. 2004Dušan Jarjabekminister kultúry SR Rudolf ChmelKedy ministerstvo kultúry súhlasilo so zrušením pomenovania historickej budovy Štátneho divadla v Košiciach po režisérovi a hercovi Jánovi Borodáčovi?
zodpovedaná 8. 9. 2004Dušan Jarjabekminister kultúry SR Rudolf ChmelKonštatovali ste, že slovenská kultúra je na dne. Viete povedať, prečo a kedy sa na to dno prepadla?
nezodpovedaná 27. 10. 2004Dušan Jarjabekpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaVáš minister hospodárstva oznámil, že našiel spoluinvestora, ktorý prevezme o pár týždňov novostavbu SND. Ministerstvo kultúry však na rok 2005 rozpočtuje investíciu na túto stavbu vo výške 18 mil. Sk. Koho ste vlastne poverili riadením slovenskej kultúry? Ministra Ruska či ministra Chmela?
zodpovedaná 27. 10. 2004Dušan Jarjabekminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanRieši ministerstvo zahraničných vecí v pláne svojich aktivít voči zahraničným Slovákom aj zabezpečenie šírenia TV a rozhlasového šírenia v centrách slovenských komunít vo svete?
nezodpovedaná 27. 10. 2004Dušan Jarjabekminister kultúry SR Rudolf ChmelDozvedel som sa, že Prešovský samosprávny kraj ruší k 1. 1. 2005 orchester Divadla J. Záborského. Môže podľa vás existovať spevohra, ktorá bude hrať aj skúšať na audiozáznam?
nezodpovedaná 27. 10. 2004Dušan Jarjabekminister kultúry SR Rudolf ChmelSúhlasí ministerstvo kultúry s tým, aby vybraný spoluinvestor novostavby SND získal za investovaných 800 mil. Sk 66 % podiel na prevádzkovaní objektu, do ktorého rezort kultúry vložil zo svojich zdrojov vyše 3 miliardy?
nezodpovedaná 27. 10. 2004Dušan Jarjabekpodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošVláda, ktorej ste boli členom, schválila v roku 2002 významné investičné akcie v rezorte kultúry - rekonštrukciu Slovenskej národnej galérie, Univerzitnej knižnice a Slovenskej filharmónie. Dopadnú tieto investície rovnako, ako novostavba národného divadla?
zodpovedaná 1. 2. 2006Dušan Jarjabekpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPracuje vaša vláda na demokratickom princípe deľby kompetencií a zodpovednosti medzi jej členmi, alebo na princípe autoritatívneho vodcu a podriadených vykonávateľov jeho rozhodnutí?
zodpovedaná 1. 2. 2006Dušan Jarjabekminister kultúry SR František TóthPrečo sa o granty ministerstva kultúry môžu uchádzať okrem iných subjektov aj vysoké školy, ale nemôžu ich dostať pracoviská Slovenskej akadémie vied?
zodpovedaná 1. 2. 2006Dušan Jarjabekpodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošNa internete som sa dočítal, že pozemkoví makléri odhadujú cenu pozemkov okolo novostavby SND na 1,2 mld. Sk. Nepovažujete za nehospodárne nakladanie s majetkom štátu, ak ich minister kultúry predáva za 150,9 mil. Sk?
zodpovedaná 1. 2. 2006Dušan Jarjabekminister kultúry SR František TóthPán minister, aký je v súčasnosti osud dotácie (grantu), ktorý na rok 2005 odsúhlasilo a pridelilo ministerstvo kultúry Literárnemu týždenníku?
zodpovedaná 1. 2. 2006Dušan Jarjabekminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanAko je pripravená slovenská kultúrna prezentácia počas olympijských hier v Turíne?
zodpovedaná 19. 4. 2006Dušan Jarjabekpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPán premiér, pred trištvrte rokom ste prezidenta požiadali, aby pána Chmela odvolal z funkcie ministra kultúry, pred mesiacom ste mu zasa dali návrh, aby ho do úradu vymenoval. Predpokladáte, že udržíte integritu tohto postoja až do volieb, alebo opäť zmeníte názor?
zodpovedaná 19. 4. 2006Dušan Jarjabekpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPán premiér, váš minister kultúry na výbore NR SR konštatoval, že väčšina úloh, ktoré ste si v oblasti kultúry stanovili sa splniť nepodarilo. Koho ako šéf vlády beriete za tento stav na zodpovednosť? Ministra, ktorý bol vo funkcii 3,5 roka, alebo pána Tótha?
zodpovedaná 19. 4. 2006Dušan Jarjabekminister kultúry SR Rudolf ChmelPán minister, rozhodne o riaditeľovi SND skôr štylistická úroveň projektu, alebo formálna dokonalosť - teda úprava, väzba a podobne?
zodpovedaná 19. 4. 2006Dušan Jarjabekminister kultúry SR Rudolf ChmelPán minister, predpokladám, že ako odborník na maďarskú literatúru, ste už sledovali nový kanál maďarskej štátnej televízie, určený najmä pre zahraničie a nazvaný príznačne Autonómia. Čo si o takomto vysielaní myslíte?
zodpovedaná 19. 4. 2006Dušan Jarjabekminister kultúry SR Rudolf ChmelPán minister, je podľa vás dôležité zachovať alebo zrušiť systém umeleckých fondov?
nezodpovedaná 19. 4. 2006Dušan Jarjabekminister kultúry SR Rudolf ChmelPán minister, do akej miery je stabilný váš súčasný názor, že novostavbu národného divadla treba dokončiť s verejných zdrojov?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.