Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 20. 6. 2012Jozef Mikušminister financií SR Peter KažimírSlovensko pristupuje k mimoriadnemu bankovému odvodu v čase, keď chce stimulovať hospodársky rast. Na to sú potrebné úvery. Napríklad v Maďarsku od vysokého odvodu ustupujú, lebo obmedzuje rozvoj ekonomiky. Nepoučíme sa z toho?
nezodpovedaná 28. 11. 2012Jozef Mikušpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, rokovali ste s najvyšším vedením US STEEL o ich odchode zo Slovenska? Ak nie, prečo? Ak áno, s akým výsledkom?
nezodpovedaná 16. 10. 2013Jozef Mikušpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda, v minulosti ste v súvislosti so zámerom vyvlastniť zdravotné poisťovne povedali, že "pokiaľ si to budú chcieť súkromné poisťovne rozdať so štátom, nech sa páči, my sme pripravení". Dnes už bezprostredne hrozí Slovensku, že bude musieť zaplatiť desiatky miliónov eur za rozhodnutie vašej prvej vlády. A zaplatia to daňoví poplatníci, ľudia ktorým neustále zvyšujete dane, odvody a najnovšie chcete zaviesť aj daň zo straty. Nebolo by lepšie, keby ste za diletantské rozhodnutia vašej prvej vlády ručili vlastnou hlavou vy osobne alebo strana Smer?
nezodpovedaná 16. 10. 2013Jozef Mikušminister financií SR Peter KažimírVážený pán minister, rozhodnutie Najvyššieho spolkového súdu Nemecka výrazne znížilo šance SR zvrátiť prehratú arbitráž vo veci protiústavného zákazu zisku, ktorý presadila vaša prvá vláda. Budete garantovať vlastnou hlavou škody, ktoré vznikajú našim občanom?
nezodpovedaná 23. 10. 2013Jozef Mikušpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, v minulosti ste v súvislosti so zámerom vyvlastniť zdravotné poisťovne povedali, že "pokiaľ si to budú chcieť súkromné poisťovne rozdať so štátom, nech sa páči, my sme pripravení". Dnes už bezprostredne hrozí Slovensku, že bude musieť zaplatiť desiatky miliónov eur za rozhodnutie vašej prvej vlády. A zaplatia to daňoví poplatníci, ľudia ktorým neustále zvyšujete dane, odvody a najnovšie chcete zaviesť aj daň zo straty. Nebolo by lepšie, keby ste za diletantské rozhodnutie vašej prvej vlády ručili hlavou vy osobne alebo strana Smer?
nezodpovedaná 29. 1. 2014Jozef Mikušpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, v Sobotných dialógoch ste 11. januára 2014 povedali v súvislosti s menným zoznam ľudí, ktorí sa obohatili na kauze emisie, že "Ak máme nejaké informácie, pustíme to von. Nemám s tým žiadny problém". Prečo ste tak doteraz neurobili a informácie o tom, kde skončili desiatky miliónov peňazí daňových poplatníkov z nevýhodného predaja emisií za vašej prvej vlády, stále tajíte?
nezodpovedaná 2. 7. 2014Jozef Mikušpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, kedy vláda vyčísli konkrétne dopady predvolebného balíčka strany SMER-SD, ktorý ste predstavili na vašom tohtoročnom zjazde, na verejné financie a zadlžovanie Slovenska a jeho občanov?
nezodpovedaná 10. 9. 2014Jozef Mikušpredseda vlády SR Robert FicoPán predseda vlády, viete nám povedať, kto podľa vás stojí za destabilizáciou situácie na východnej Ukrajine?
nezodpovedaná 10. 9. 2014Jozef Mikušpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, ako hodnotíte skutočnosť, že ukrajinský veľvyslanec na základe našej politiky hovorí, že sa správate ako zlý sused a že pred naším konzulátom v Užhorode sa konala demonštrácia proti politike vašej vlády?
nezodpovedaná 10. 9. 2014Jozef Mikušpredseda vlády SR Robert FicoPán predseda vlády, súhlasíte s tvrdením nemeckej spolkovej kancelárky Angely Merkelovej, že "Umožniť niekomu meniť hranice v Európe a útočiť na iné krajiny bez následkov je oveľa väčšie nebezpečenstvo, ako si znevýhodniť ekonomiku?"
nezodpovedaná 10. 9. 2014Jozef Mikušpredseda vlády SR Robert FicoPán predseda vlády, necítite ani trocha hanby za to, že svojimi vyjadreniami poškodzujete obraz Slovenska v zahraničí, ako aj u nášho najväčšieho suseda Ukrajiny, ktorej veľvyslanec vás označí za zlého suseda a prodemokraticky zmýšľajúci občania Ukrajiny protestujú pred naším konzulátom v Užhorode proti politike Slovenskej vlády?
nezodpovedaná 10. 9. 2014Jozef Mikušpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, môžete bližšie objasniť váš výrok, že na Ukrajine ide o zápas medzi USA a Ruskom? Prečo spochybňujete vôľu občanov Ukrajiny, ktorí chcú tak isto ako my žiť v európksej demokratickej a slobodnej krajine?
zodpovedaná 11. 3. 2015Jozef Mikušpodpredseda vlády SR a minister životného prostredia SR Peter ŽigaProgramy starostlivosti o chránené územie sú dokumentmi zabezpečenia dlhodobej priebežnej starostlivosti o územie. Existencia programov starostlivosti o ochránené územia je základným predpokladom pre ich vyhlasovanie a stanovenie podrobností o územnej ochrane vrátane opatrení, ktoré je z hľadiska zachovania priaznivého stavu ochrany potrebné realizovať, ako aj pri vyjadreniach orgánu ochrany prírody v konaniach podľa § 9 zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov. Vážený pán minister, koľko programov starostlivosti o chránené územia máme vypracovaných podľa jednotlivých kategórií chránených území? Koľko programov starostlivosti bolo predložených súčasne s návrhmi všeobecne záväzných právnych predpisov, ktorými boli chránené územia vyhlásené? Koľko programov starostlivosti podľa jednotlivých kategórií absentuje? Nie je doba platnosti programu starostlivosti "spravidla 30 rokov" dlhým časovým obdobím pre ich platnosť? Koľko programov starostlivosti sa priebežne vyhodnocuje a koľko ich bolo aktualizovaných? Ako chcete minimalizovať presadzovanie často úzko skupinových záujmov orgánmi ochrany prírody v konaniach pri absencii programov starostlivosti o ochránené územia?
nezodpovedaná 18. 3. 2015Jozef Mikušminister financií SR Peter KažimírVážený pán minister, budete postupovať rovnako ako v prípade Štatistického úradu proti všetkým subjektom, u ktorých bolo zistené neoprávnené použitie finančných prostriedkov v rámci reauditovaných projektov OPIS - elektronické služby?
nezodpovedaná 22. 4. 2015Jozef Mikušpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, prečo vláda Slovenskej republiky nekonala tri roky, keď ste vedeli, že Váhostav neplatí faktúry od roku 2012?
zodpovedaná 22. 4. 2015Jozef Mikušminister dopravy SR Ján PočiatekZ akého dôvodu a z akých zdrojov sa uskutočňuje masívna výmena zvodidiel v rámci rýchlostných ciest a diaľnic na Slovensku?
nezodpovedaná 17. 6. 2015Jozef Mikušpodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Vazil HudákPrečo Slovensko nepodpíslo dohodu o užšom prepojení vnútorných energetických tokov Nemecka a ďalších 11 krajín Európy?
zodpovedaná 24. 6. 2015Jozef Mikušminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj DraxlerPrečo sú náklady na pripojenie jednej školy v projekte Digitálne učivo na dosah 10-krát vyššie ako v projekte SANET do škôl, ktorý financuje ministerstvo školstva od roku 2005?
nezodpovedaná 24. 6. 2015Jozef Mikušminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj DraxlerAko prišlo ministerstvo školstva k sume 29,4 mil. eur za projekt Digitálne učivo na dosah, keď okrem iného nemá ani projektovú dokumentáciu k územným prácam?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.