Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 22. 9. 2004Diana Štrofováminister dopravy SR Pavol ProkopovičV médiách sa objavili informácie o zdražovaní diaľničných známok a zákonného poistenia na budúci rok až o cca 20 %. Je takéto opatrenie nevyhnutné?
nezodpovedaná 22. 9. 2004Diana Štrofováminister kultúry SR Rudolf ChmelKaždý deň sa dajú objaviť v novinách prípady vážneho porušenia novinárskej etiky, ktoré prekračujú hranicu morálky. Aké legislatívne úpravy a kedy, pán minister, môžeme očakávať, ktoré by napomohli vylepšiť súčasný stav.
nezodpovedaná 22. 9. 2004Diana Štrofovápodpredseda vlády SR a minister obrany SR Juraj LiškaNa základe akého kľúča, vážený pán minister, boli pozvaní a vybraní účastníci cesty ministra obrany do Iraku?
nezodpovedaná 22. 9. 2004Diana Štrofováminister kultúry SR Rudolf ChmelV poslednom období sa etika niektorých novinárov dostáva za hranice morálky. Pripravujete, pán minister, legislatívnu úpravu, ktorá by viac ako súčasná prinútila novinárov rešpektovať novinársku etiku?
zodpovedaná 27. 10. 2004Diana Štrofovápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaProtestné akcie autobusárov svedčia o kríze a veľmi vážnych problémoch v autobusovej preprave, ktoré vznikajú na základe viacerých aj objektívnych faktov, ku ktorým patrí nárast cien nafty. SR je dnes jeden z najdrahších štátov čo sa týka cien pohonných hmôt. Riešenie je aj v rukách vlády, máte ho?
nezodpovedaná 27. 10. 2004Diana Štrofovápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaNa Slovensku prvorodička dostáva tzv. pôrodné vo výške 4320,- Sk. Pripadá mi to prinajmenšom ako almužna pre mladú rodinu, ktorej v rámci prichádzajúceho dieťaťa vzniknú niekoľnonásobne vyššie náklady. Poslanci Madej a Mušková pripravili rozumný návrh, ktorý vaši poslanci, pán predseda vlády, zmietli zo stola. Nepripadá vám to až amorálne voči mladým ľuďom, ktorých aj takýmito nástrojmi máte motivovať k vyššej pôrodnosti? Demografický vývoj neoklamete.
nezodpovedaná 27. 10. 2004Diana Štrofovápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaV dôsledku 2. etapy reštrukturalizácie ProgRes II, by malo v najbližších dňoch odísť z SPP a.s. viac ako 500 zamestnancov. Na základe neplatnej uzavretej kolektívnej zmluvy na rok 2004 nemajú zamestnanci žiadnu záruku na využitie výhod plynúcich z kompetenčných programov uvedených v kompetenčnej zmluve na rok 2004, ako napríklad odstupné, odchodné a pod. Takáto situácia je neakceptovateľná, čo s tým pán predseda vlády, ako jeden z oslovených a kompetentných chcete robiť?
nezodpovedaná 27. 10. 2004Diana Štrofováminister dopravy SR Pavol ProkopovičPondelňajšia havária kamiónu na moste v Bratislave a ňou spôsobený kolaps v Bratislave ukázal nepripravenosť na takéto situácie. Do rezortu plynú mnohé zdroje aj vo forme stále sa zvyšujúcej ceny za diaľničné známky. Mám pocit, že váš rezort zanedbáva správu, zabezpečenie a obstaranie informačných tabúl, ktoré by motoristov dopredu informovali na dopravnú situáciu a dopravu tak od postihnutého úseku uľahčili a odviedli. Mienite sa vážnejšie týmto problémom zaoberať a riešiť ho? Občania platia a majú tak právo aj na kvalitu a služby.
zodpovedaná 19. 1. 2005Diana Štrofovápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaAké opatrenia vláda vykonala a vykoná v súvislosti s vyhláseniami čelných predstaviteľov MR (k autonómii), aby zabezpečila naplnenie čl. 3 Ústavy SR a tak zaistila integritu štátu?
nezodpovedaná 19. 1. 2005Diana Štrofovápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaKto je zodpovedný za to, že SR vrátilo 2,4 milióna eur, ktoré získalo z predvstupového fondu PHARE no nepoužilo v súlade s platnými pravidlami a na účel rozvoja regiónov?
zodpovedaná 29. 6. 2005Diana Štrofovápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaVážený pán premiér, ako vy osobne hodnotíte priebeh a výsledky maturitných skúšok?
zodpovedaná 29. 6. 2005Diana Štrofováminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanVážený pán minister, som rada, že vnímate rezervy našej diplomacie a to, že môže byť obsažnejšia a aktívnejšia. Vyzvali ste veľvyslancov k zvýšeniu kvality práce, veríte, že na zlepšenie postačí len táto výzva? Nemyslíte, že by bolo treba spraviť audit v rezorte a možno na základe výsledku aj reformu MZV.
zodpovedaná 29. 6. 2005Diana Štrofovápodpredseda vlády SR a minister obrany SR Juraj LiškaVážený pán minister, v médiách som zachytila správu o audite v rezorte, na základe ktorej budete uskutočňovať viaceré zmeny v rezorte a reformovať reformu. Zaujíma ma akým spôsobom a či to neovplyvní nezamestnanosť?
zodpovedaná 26. 10. 2005Diana Štrofováminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanVážený pán minister, pripravuje sa štátny rozpočet na rok 2006. SR zaplatí ročne veľkú čiastku ako členské do rôznych medzinárodných organizácií a na rôzne svoje misie (nemyslím tým len veľvyslanectvá) v zahraničí. Nie je potrebné toto nanovo zrevidovať a niektoré prípadne aj vypustiť podľa potreby.
nezodpovedaná 26. 10. 2005Diana Štrofováminister dopravy SR Pavol ProkopovičVážený pán minister, nedávno pri prechádzaní okolia vášho ministerstva som si všimla, že sa asi niečo udialo na streche vašej budovy. Svedčia o tom aj dve zúbožené, špinavé a jedna aj roztrhaná zástava. Myslím, že by ste si mali všimnúť, že EÚ a SR potrebujú malú investíciu do symbolov...
nezodpovedaná 9. 11. 2005Diana Štrofovápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaVážený pán predseda vlády, týždenník Šarm ironicky písal o výhodách parlamentných mám. V reakciách mnohé zdvihlo zo stoličky (čomu sa po prečítaní účelovo deformovaného článku nečudujem). Splácajú pôžičky, hypotéky, mnohé sú v zlej sociálnej situácii, kvôli ktorej odkladajú materstvo. Čo v sociálnej oblasti politiky vlády chcete spraviť aj pre "obyčajné ženy", aby mohli byť matkami a tým aj SR zvýšili, zlepšili demografické čísla?
nezodpovedaná 9. 11. 2005Diana Štrofováminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Martin FroncÚčinným spôsobom boja proti drogám, fašizmu, násiliu a ďalším podobným negatívnym javom je prevencia. V tomto prípade myslím na prevenciu vo forme výchovy v rodine, ale aj v škole. Pán minister, udalosť okolo brutálnej vraždy mladého života Daniela by mala aj váš rezort viesť k tomu, aby prispel k boju proti neznášanlivosti a násiliu. Nehodláte zaviesť zvýšenú pozornosť k takýmto javom do osnovy, resp. výchovy, výučby na školách?
nezodpovedaná 9. 11. 2005Diana Štrofováminister zdravotníctva SR Rudolf ZajacVážený pán minister, mnohé varovné prípady volajú po humanizácii pôrodov. Jedná sa hlavne o menej prosperujúce časti Slovenska a sociálne slabšie rodiny. Akým spôsobom chcete prispieť dôstojnému príchodu každého nového života na svet?
nezodpovedaná 7. 12. 2005Diana Štrofovápodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Jirko MalchárekVážený pán minister, vzhľadom k tomu, že transakcia s predajom elektrární sa stále naťahuje a neuzatvára, nemáte pocit, že voľba nebola najsprávnejšia a je treba opätovne otvoriť otázku kto bude partnerom na predaj?
nezodpovedaná 7. 12. 2005Diana Štrofováminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Martin FroncStále viac rodičov v Bratislave sa začína sťažovať na situáciu, ktorá tu vzniká. Ak chcú umiestniť dieťa na kvalitnú školu musia siahnuť veľmi hlboko do vrecka, aby zaplatili drahú súkromnú školu svojej ratolesti. Je to vo vašom záujme nepodporovať štátne školy, aby boli konkurencieschopné a tak svojou úrovňou neklesali a boli tiež dobrou voľbou pre menej majetných rodičov?
nezodpovedaná 7. 12. 2005Diana Štrofováminister kultúry SR František TóthVážený pán minister, vzhľadom k tomu, že prípadov obetí bulvárnej tlače pribúda a naše zákony dbajú hlavne na slobodu tlače a nie jej morálku a etiku, pýtam sa, kedy tento stav zmeníte?
nezodpovedaná 7. 12. 2005Diana Štrofováminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Martin FroncViete akým spôsobom sa realizuje na školách výchova detí a mládeže k tolerancii, proti prejavom rasizmu, intolerancie a neznášanlivosti?
nezodpovedaná 7. 12. 2005Diana Štrofovádočasne poverená ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny SR Iveta RadičováRodín s deťmi ubúda, demografické údaje varujú pred starnúcim Slovenskom. Pani ministerka, akým efektívnym spôsobom chcete tento vývoj zvrátiť a podporiť mladé rodiny, aby mať dieťa bolo samozrejmosťou a nie luxusom? Niektoré severské štáty, ako napr. Dánsko, by nám mohli byť vzorom?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.