Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

123456
StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 9. 6. 1999Marián Andelpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaAkým spôsobom chce vláda stimulovať naštartovanie výrobných procesov obmedzujúcich dovoz výrobkov porovnateľnej kvality a technických parametrov, pri porovnateľných alebo nižších výrobných nákladoch v porovnaní s dovozom?
nezodpovedaná 9. 6. 1999Marián Andelpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPrečo sa nepripravili finančné nástroje na reguláciu ekonomickej efektívnosti rozpočtových a príspevkových organizácií, v ktorých pracuje 357 000 pracovníkov, aby ich ekonomika bola zrovnateľná so súkromným sektorom a aby nepoškodzovali trh?
zodpovedaná 9. 6. 1999Marián Andelministerka financií SR Brigita SchmögnerováAký je zámer vlády na vytvorenie zo zahraničia známeho systému hypotekárneho domu, ktorý zastreší hypotékové banky garanciou, prípadne investuje finančné prostriedky?
zodpovedaná 9. 6. 1999Marián Andelminister hospodárstva SR Ľudovít ČernákPrečo vláda sústavne útočí proti FPZO, keď jeho koncepcia a spôsob financovania sú modelom modernej európskej agentúry a snaží sa o jeho likvidáciu odpojením od príspevkov podnikateľov a napojenie na štátny rozpočet, podporu Phare a fúziu s nefunkčným SNAZIR-om?
zodpovedaná 9. 6. 1999Marián Andelminister výstavby a regionálneho rozvoja SR István HarnaPrečo vláda v pripravovanom zákone o verejnom obstarávaní nezmenila definíciu obstarávateľa tak, aby sa počet obstarávateľov znížil zo súčasných asi 6 tisíc na 300 alebo 500, čo je bežné v krajinách Európskej únie, a tým ušetrila štátne prostriedky a zredukovala počet zamestnancov?
zodpovedaná 9. 6. 1999Marián Andelministerka pre správu a privatizáciu národného majetku SR Mária MachováČo zamýšľa vláda so štátnymi skúšobňami, aby im štát nemusel prispievať, ale aby odvádzali daň zo zisku?
nezodpovedaná 9. 6. 1999Marián Andelminister hospodárstva SR Ľudovít ČernákAko bude vláda účinne regulovať vstup veľkých obchodných reťazcov na Slovensku, aby sa neopakoval ničivý efekt známy z Českej republiky a Poľska, keď je známe, že do konca roka sa v SR vybuduje niekoľko hypermarketov a supermarketov, na ktoré boli vydané stavebné povolenia a personálne agentúry vyhľadávajú top manažment?
nezodpovedaná 9. 6. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošČo príjme vláda na zníženie príspevkových a rozpočtových organizácií, resp. počtu zamestnancov týchto organizácií najmä v organizáciách, ktorých efekt a užitočnosť sú sporné?
nezodpovedaná 9. 6. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošVláda prijala koncepciu privatizácie vodární a kanalizácií cestou prevodu na obce, čo sa ukazje ako veľmi pomalý a neefektívny proces. Bude vláda túto koncepciu meniť a ako?
nezodpovedaná 9. 6. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošMá vláda spočítané ako sa zvýšenie dolnej hranice DPH prejaví na cene stavieb a o koľko bytov sa postaví menej než by sa dalo za súčasného stavu?
nezodpovedaná 9. 6. 1999Marián Andelministerka financií SR Brigita SchmögnerováAko chce vláda oživiť výrobu a domácu produktívnu činnosť, keď väčšina podnikateľov vo výrobe v lepšom prípade dosahuje zisk 6-8 %, pričom peniaze uložené vo finančných ústavoch sú úročené bez rizika 18 %:
nezodpovedaná 9. 6. 1999Marián Andelminister hospodárstva SR Ľudovít ČernákAký mechanizmus bude vytvorený vo veľkých štátnych ponikoch v úsporách neproduktívnych a režijných nákladov, aby reštrikcia nepostihla len občanov a súkromných podnikateľov?
zodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPán premiér, nechcem znevažovať vaše bicyklovanie po Slovensku, skôr naopak, ako športovec si tento váš výkon vážim, preto sa pýtam, či nechcete v tomto pokračovať, aby ste boli v kontakte s obyčajnými ľuďmi a poznali ich názory na súčasný vývoj a obavy z budúcnosti.
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPán premiér, začína sa už II. polrok, kedy vaša vláda poskytne už schválené dotácie pre športové občianske združenia? Situácia v tejto oblasti je katastrofálna. To naozaj máme nechať deti na pospas drogovým mafiám?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaAkým spôsobom chce vláda stimulovať naštartovanie výrobných procesov obmedzujúcich dovoz výrobkov porovnateľnej kvality a technických parametrov, pri porovnateľných alebo nižších výrobných nákladoch v porovnaní s dovozom?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPrečo sa nepripravili finančné nástroje na reguláciu ekonomickej efektívnosti rozpočtových apríspevkových organizácií, v ktorých pracuje 357 000 pracovníkov, aby ich ekonomika bola zrovnateľná so súkromným sektorom a aby nepoškodzovali trh?
zodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelminister dopravy a výstavby SR Gabriel PalackaPrečo dopredu dáva minister vyhlásenie do sveta, že dostaneme nižšiu cenu pri privatizácii Slovenských telekomunikácií? Správal by sa tak aj ako majiteľ telekomunikácií?
zodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR Ľubomír FogašPán podpredseda, uvedomujete si, že ak by ste boli dali peniaze namiesto športovej turistiky do Soulu malým telovýchovným jednotám, ktorých je na Slovensku cca 3 tisíc, boli by ste uspokojili ich základné požiadavky?
zodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Milan FtáčnikMá vaše ministerstvo v pláne urobiť novelu zákona v Štátnom fonde telesnej kultúry ešte v tomto roku?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošMá vláda spočítané ako sa zvýšenie dolnej hranice DPH hlavne v oblasti energií pejaví na cene stavieb a o koľko bytov sa postaví menej než by sa dalo za súčasného stavu?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošNa základe akých analýz ste dospeli k záveru, že balík ekonomických opatrení zvýši náklady na jednu osobu v domácnosti cca o 350,- Sk?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošČo príjme vláda na zníženie príspevkových a rozpočtových organizácií, resp. počtu zamestnancov týchto organizácií najmä v organizáciách, ktorých efekt a užitočnosť sú sporné?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelministerka financií SR Brigita SchmögnerováPani ministerka, začína sa už II. polrok, kedy vaša vláda poskytne už schválené dotácie pre športové občianske združenia? Situácia v tejto oblasti je katastrofálna. To naozaj máme nechať deti na pospas drogovým mafiám?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošZ dostupných informácií som sa dozvedel,, že na obnovu JZR budú svetové a európske inštitúcie i niektoré vyspelé krajiny vyčleňovať 3 mld USD a viacročne. Čo robí vláda preto, aby sa pri tom etablovali slov. podniky. Prvé informácie hovoria, že pokiaľ sa tam slovenské firmy etablujú budú financované cez Českú republiku a zákazky budú mať možnosť získať cez Maďarsko. Pýtam sa prečo nie samostatne ako ostatné krajiny, čo robí vláda?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Milan FtáčnikPán minister, začína sa už II. polrok, kedy vaša vláda poskytne už schválené dotácie pre športové občianske združenia? Situácia v tejto oblasti je katastrofálna. To naozaj máme nechať deti na pospas drogovým mafiám?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelministerka financií SR Brigita SchmögnerováDala vláda podnet na šetrenie možnosti, že tohtoročná, ale aj v druhej polovici roku 1998 devalvácia koruny bola čiastočne špekulatívne dohodnutá medzi NBS a podnikateľskými subjektami, z ktorých vznikol neoprávnený prospech?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelministerka financií SR Brigita SchmögnerováAko chce vláda oživiť výrobu a domácu produktívnu činnosť, keď väčšina podnikateľov vo výrobe v lepšom prípade dosahuje zisk 6-8 %, pričom peniaze uložené vo finančných ústavoch sú úročené bez rizika 18 %?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelminister kultúry SR Milan KňažkoPán minister, v súkromí ste normálny, seriózny človek, preto sa vás pýtam, v čom vám ublížila MS, keď sa voči nej správate horšie ako gróf Andrásy?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošVláda prijala koncepciu privatizácie vodární a kanalizácií cestou prevodu na obce, čo sa ukazuje ako veľmi pomalý a neefektívny proces, bude vláda túto koncepciu meniť a ako?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelminister hospodárstva SR Ľudovít ČernákAký mechanizmus bude vytvorený vo veľkých štátnych podnikoch v úsporách neproduktívnych a režijných nákladov, aby reštrikcia nepostihla len občanov a súkromných podnikateľov?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR Ľubomír FogašPán podpredseda, začína sa už II. polrok, kedy vaša vláda poskytne už schválené dotácie pre športové občianske združenia? Situácia v tejto oblasti je katastrofálna. To naozaj máme nechať deti na pospas drogovým mafiám?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Peter MagvašiNa základe akých analýz ste dospeli k záveru, že balík ekonomických opatrení zvýši náklady na jednu osobu v domácnosti cca o 350,-Sk?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelminister hospodárstva SR Ľudovít ČernákNa základe akých analýz ste dospeli k záveru, že balík ekonomických opatrení zvýši náklady na jednu osobu v domácnosti cca o 350,-Sk?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR Ľubomír FogašAké boli celkové finančné náklady na našu prezentáciu ZOH 2006 v Soule?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Marián Andelminister hospodárstva SR Ľudovít ČernákAko bude vláda účinne regulovať vstup veľkých obchodných reťazcov na Slovensku, aby sa neopakoval ničivý efekt známy z Českej republiky a Poľska, keď je známe, že do konca roka sa v SR vybuduje niekoľko hypermarketov a supermarkerov, na ktoré boli vydané stavebné povolenia a personálne agentúry vyhľadávajú top manažment?
nezodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaAkým spôsobom chce vláda stimulovať naštartovanie výrobných procesov obmedzujúcich dovoz výrobkov porovnateľnej kvality a technických parametrov, pri porovnateľných alebo nižších výrobných nákladoch v porovnaní s dovozom.
nezodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPrečo sa nepripravili finančné nástroje na reguláciu ekonomickej efektívnosti rozpočtových a príspevkových organizácií, v ktorých pracuje vyše 357 000 pracovníkov, aby ich ekonomika bola zrovnateľná so súkromným sektorom a aby nepoškodzovali trh?
nezodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPán premiér, začína sa už II. polrok, kedy vaša vláda poskytne už schválené dotácie pre športové občianske združenia? Situácia v tejto oblasti je karastrofálna. To naozaj máme nechať deti na pospas drogovým mafiám.
zodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošNa základe akých analýz ste dospeli k záveru, že balík ekonomických opatrení zvýši náklady na jednu osobu v domácnosti cca o 350 Sk?
zodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelminister hospodárstva SR Ľudovít ČernákAko bude vláda účinne regulovať vstup veľkých obchodných reťazcov na Slovensku, aby sa neopakoval ničivý efekt známy z Českej republiky a Poľska, keď je známe, že do konca roka sa v Slovenskej republike vybuduje niekoľko hypermarketov a supermarketov, na ktoré boli vydané stavebné povolenia a personálne agentúry vyhľadávajú top-manažment?
zodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR Ľubomír FogašPán podpredseda, začína sa už druhý polrok. Kedy vaša vláda poskytne už schválené dotácie pre športové občianske združenia? Situácia v tejto oblasti je katastrofálna. To naozaj máme nechať deti napospas drogovým mafiám?
nezodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelminister kultúry SR Milan KňažkoPán minister, v súkromí ste normálny seriózny človek, preto sa vás pýtam v čom vám ublížila MS, keď sa voči nej správate horšie ako gróf Andrásy?
nezodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošČo príjme vláda na zníženie príspevkových a rozpočtových organizácií, resp. počtu zamestnancov týchto organizácií najmä v organizáciách, ktorých efekt a užitočnosť sú sporné?
nezodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošMá vláda spočítané ako sa zvýšenie dolnej hranice DPH hlavne v oblasti energií prejaví na cene stavieb a o koľko bytov sa postaví menej než by sa dalo za súčasného stavu?
nezodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelministerka financií SR Brigita SchmögnerováAko chce vláda oživiť výrobu a domácu produktívnu činnosť, keď väčšina podnikateľov vo výrobe v lepšom prípade dosahuje zisk 6-8 %, pričom peniaze uložené vo finančných ústavoch sú úročené bez rizika 18 %?
nezodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Milan FtáčnikPán minister, začína sa už II. polrok, kedy vaša vláda poskytne už schválené dotácie pre športové občianske združenia? Situácia v tejto oblasti je katastrofálna. To naozaj máme nechať deti na pospas drogovým mafiám.
nezodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelministerka financií SR Brigita SchmögnerováPani ministerka, začína sa už II. polrok, kedy vaša vláda poskytne už schválené dotácie pre športové občianske združenia? Situácia v tejto oblasti je katastrofálna. To naozaj máme nechať deti na pospas drogovým mafiám.
nezodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR Ľubomír FogašAké boli celkové finančné náklady na našu prezentáciu ZOH 2006 v Soule?
nezodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošVláda prijala koncepciu privatizácie vodární a kanalizácií cestou prevodu na obce, čo sa ukazuje ako veľmi pomalý a neefektívny proces, bude vláda túto koncepciu meniť a ako?
nezodpovedaná 7. 7. 1999Marián Andelminister hospodárstva SR Ľudovít ČernákNa základe akých analýz ste dospeli k záveru, že balík ekonomických opatrení zvýši náklady na jednu osobu v domácnosti cca o 350 Sk?
123456

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.